Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Καταγγελία Ιστοχώρου.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 10:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία" - ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Αναφέρεσαι προσωπικά σε δικά μου nick names, σε πληροφορώ από αυτά που γράφεις ότι μου ανήκουν . . . δεν είναι όλα δικά μου . . προς το παρόν αποδέχομαι το “skoteinos” για τα υπόλοιπα όταν θα χρειαστεί μπορώ να τα αιτιολογήσω.
Ένα είναι σίγουρο όμως, ότι αυτά ήταν όλα σε γνώση του διαχειριστή και των κατά καιρούς συντονιστών. Προσωπικά και δήθεν ΜΗΝ εκπλήσσεσαι και κυρίως ΜΗΝ ΥΠΟΚΡΙΝΕΣΑΙ !!!
Η επιλογή σου όμως για τα δικά σου πολλαπλά nick names είχαν κάποια λογική αιτιολόγηση ;
λχ σε διέγραψαν από κάπου και αναγκάστηκες ; ή σου τα πρότειναν κάποιοι ;

Απ’ το Profile τελευταία εγγραφή, Δημόσια συζήτηση: Ανοιχτοί προβληματισμοί Δημοσιεύθηκε: Thu Mar 02, 2006 6:47 am Θέμα: Η Θλίψη, η Ύβρις, και η Κατάντια...στο "ΛΟΙΠΟΝ"
http://www.liantinis.gr/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=381

Αλλαγή nick name Δημόσια συζήτηση: Ανοιχτοί προβληματισμοί Δημοσιεύθηκε: Tue Mar 07, 2006 11:44 pm Θέμα: Περί αλήθειας

http://www.liantinis.gr/forum/search.php?search_id=1994422648&start=120

Όσο για το : ΙΛΑΕΙΡΑ
Εγγραφή: 21 Φεβ 2006
Σύνολο δημοσιεύσεων: 53
[0.24% επί συνόλου / 0.42 δημοσιεύσεις ανά ημέρα]
Αναζήτηση δημοσιεύσεων από τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ

. . . Το Anaximandros κλπ. . . .
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την Pines316 στις Τετ Ιούν 28, 2006 11:10 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 10:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία" - ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΗΘΕΝ ΑΠΕΙΛΕΣ ΜΟΥ !!! και για τα ψευδέστατα που ισχυρίζεσαι και μου χρεώνεις ανερυθρίαστα. Επιτέλους το μέτρον !!!

Τι έγινε στη συνέχεια (Sun, 7 May 2006 23:16:41 +0300) εσύ γνωρίζεις . . . Προσωπικά λυπάμαι αλλά σε προκλήσεις κακοήθειες και ψεύδη απαντώ με στοιχεία.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΙΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΔΥΣΑΡΕΣΚΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ ΣΕ ΕΦΕΡΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ.

Παρ’ όλα . . . δεν θα το διαψεύσεις . . . Ειλικρινά ντρέπομαι που αναγκάζομαι να δημοσιοποιώ δημόσια pm αλλά εσύ το επέλεξες. Απ’ ότι καταλαβαίνεις αμύνομαι και θα αμυνθώ μέχρι τέλους.

Είμαι ειλικρινής και αναγνωρίζω τα σφάλματα μου προς την οικογένεια Λιαντίνη και της ζήτησα και προσωπικά συγγνώμη. Η συγγνώμη είναι η αρχοντιά του χαρακτήρα μου – κάνω λάθη τα αναγνωρίζω και αποδέχομαι το τίμημα που μου αξίζει.

Παράθεση:
Προβολή για εκτύπωση Αυτό το μήνυμα δεν είναι με σήμανση. [ Σήμανση στο μήνυμα - Σήμανση ως μη αναγνωσμένο ]
Από: "ΜΑΡΙΑ" <mlamχχχ@χχχχχχχ.gr> Προσθήκη στο Βιβλίο διευθύνσεων

Προς: skoteinos@χχχχχχχ.gr
Θέμα: Σιωπή; Ποια σιωπή;
Ημερομηνία: Sun, 7 May 2006 23:16:41 +0300

Καλέ μου,

πόσο λίγο με έχεις καταλάβει...
Σου στέλνω αυτό το μήνυμα για να μπορείς να μου γράφεις κι εκτός site.
Άκου από ευγένεια!!! Ανάσα ζωής η κάθε επικοινωνία μαζί σου.
Μου λείπεις πολύ και δεν μπορώ να συγχωρήσω τον εαυτό μου για όσα έγιναν.
Τουλάχιστον γράφε στο filosofia να σε διαβάζω. Καμιά φορά περνάω κι εγώ από κει ως Ιλάειρα.
Λες πως εσύ δεν αντέχεις τη σιωπή... Εγώ να δεις!


Κάποτε μου μίλαγες με τραγούδια... σειρά μου τώρα:

"Σπρώχνοντας με τα κύματα του κόσμου
που πήγα, μ' έφερναν κάποτε
κοντά στα δικά σου. Κοντά
στην αθωότητα, όπου
με περιέβαλλε όλος ο πάνω
και γύρω μας κόσμος με τη φιλία του.

Καθισμένος (-η) μια νύχτα στον ξάγναντο
βράχο που εποπτεύει το θαύμα σου
(ερημία, σκοτάδι, αλλά όχι
εγκατάλειψη) είδα τον κεραυνό
να μού δίνει το χέρι του."

.... από το Βρεττάκο....

κι από μένα...
Μαριλού



ΑΡΑ ΤΙ ΕΠΙΔΙΩΚΕΙΣ ; ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ e-mail και τις τελευταίες δημοσιεύσεις σου ;
Οφείλεις μια εξήγηση. Ειδάλλως θα παραμείνεις στην συνείδηση μου ως κακοπροαίρετη και εμπαθής συκοφάντης.
Ειλικρινά και τώρα που γράφω – σβήνω - δεν θέλω να πιστέψω ότι έχουμε κάτι που πρέπει για να ξεφτιλιζόμαστε έτσι ; ΑΠΟΡΩ !!! Τι άλλο να υποθέσω ;

Θεωρώ ότι η παιδεία σου και η αγωγή σου δεν πρέπει να σου επιτρέπει να ακολουθείς τέτοιους δρόμους.

Δικαίωμα σου όμως να πορεύεσαι κατά την ρότα των επιλογών σου.. . .
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 10:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία" - ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ ΤΟΥ ;

Παράθεση:
Από: anaximandros@freemail.gr Προβολή στοιχείων επικοινωνίας

Προς: skoteinos@freemail.gr
Θέμα: exete geia
Ημερομηνία: Sat, 4 Mar 2006 20:32:35 +0200


exete geia vrusoules
logoi vouna raxoules?


Lyke lyke den eisai edw?
Den peirazei. Ego tha psaxo na se vro.
Oyden krypton ypo ton ilion!
Tis dikaiosinis ilios, Skoteine!
Skopos mou, thimisou: H dikaiosini!

Anaximandros


Για να δεις ποιος απειλεί ποιον !!!
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 11:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία" - ΑΠΑΝΤΗΣΗ
.

Όσο για το indymedia δεν ασχολούμαι δεν θα βγάλω άκρη.
Την ύπαρξη του την έμαθα από εσένα.
http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=207
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 11:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία" - ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Προμετωπίδα στο http://www.liantinis.gr/
http://www.liantinis.gr/booklian.jpg
Αναφορά του ιδιοκτήτη του SITE για το Βιβλίο του.
http://www.livanis.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=61381
Αυτό διαφημιζόμενος http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=202
Προσωπικά ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ, δικό του θέμα. Μετά δε τα παραπάνω ή κάθε συγγνώμη που μου οφείλει καταντά κωμωδία.
Όσο για σένα που τόσο πολλά με αδίκησες σε συγχωρώ γιατί ότι το έκανες το έκανες πάνω στο θυμό σου. Σου οφείλω όμως μια απάντηση το «λίβελο αμούστακη “γριά”», δεν σε αφορά προσωπικά (προφανώς αναφέρεται σε άνδρα μεγάλης ηλικίας ο οποίος δεν μπορεί να έχει μουστάκι).
Τα άλλα . . .γνωρίζω όταν θα τα ξαναδιαβάζεις θα ντρέπεσαι, Γιατί αν υπήρξες πράγματι μαθήτρια του Λιαντίνη . . . σε χρεώνω σε αυτούς που τον άκουσαν και δεν τον κατάλαβαν.
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 11:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία" - ΑΠΑΝΤΗΣΗ

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΤΕ με αυτή την κωμωδία . . . ΑΡΚΕΤΑ ΑΠ’ ΔΩ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ . . . Απλά στις προκλήσεις ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ. . .

Πως ο «αόρατος» κύριος βλέπει την φιλοσοφία και την αγάπη του για το Λιαντίνη και ΤΙΜΑ την Οικογένεια του ;
(Για την οποία ο ίδιος ο Λιαντίνης δεν είπε – έγραψε παρά την έμπρακτη αγάπη του και αφοσίωση του γι' αυτή) και μεθοδεύει τα θέματα του με τους αφελείς χρήστες του, τους οποίους νομίζει ότι πρέπει να ελέγχει και να χρησιμοποιεί για άλλοθι, την γραφή τους.

Όταν τον καταλαβαίνουν – ευτυχώς τελευταία αποστασιοποιήθηκαν πολλοί – τότε αρχίζει ένα βρώμικος αγώνας Λάσπης και έμμεσων κατηγοριών, επιλέγοντας πάντα κάποιον «σκληροπυρηνικό» με το γνωστό του e-mail :
Παράθεση:
Επιθυμούμε επαφή – προς το παρόν ένα τηλ. για αρχή. L.gr
ο οποίος σαν λάτρης του Λιαντίνη εγκλωβίζεται με ωραία πλάνα αγωνιστικά λόγια για την δήθεν υστεροφημία του Λιαντίνη «για το οποίον η χήρα του θέλει να τον απαξιώσει και να τον κάνει δικό της κτήμα, , , μου ανήκει ο Λιαντίνης είναι δικός μου λέει . . .κλπ» κλπ έτσι με συναισθήματα απροσδιόριστα (χωρίς τεκμηρίωση αλλά με κάποιο αρχείο που από ότι γνωρίζω του έχει δώσει η ίδια, το προβάλει όπως αυτός νομίζει για να πείθει το κάθε υποψήφιο θύμα του κλπ ) προβαίνει σε ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ. . . του σκοπού του (επιδιώξεις του), δίχως ο ίδιος να φαίνεται…

Τελικός στόχος – σκοπός φάνηκε. . .
Δικαίωμα του, αλλά ο κάθε χρήστης ο οποίος θα το ήξερε αυτό, πιθανόν να είχε άλλη αντιμετώπιση και συμπεριφορά.
Πχ. Οι περιβόητοι συντονιστές οι οποίοι αλλάζουν συνέχεια . . . έως να τοποθετηθεί κάποιος ο οποίος θα μπορεί να έχει γραφή την σκέψη του και να υπακούει στα κελεύσματα του. (Παράδειγμα προσωπικό – το οποίο το έχω αναφέρει παραπάνω – ευτυχώς για τρεις ημέρες).

Με εμένα δεν πέρασε όμως, (έπαιξε σε βάρος μου και τώρα σε χρησιμοποιεί και εσένα έτσι νομίζω καλή μου - έτσι νόμιζε ότι θα κάνω και εγώ να το πάρω προσωπικά το πράγμα πάνω μου - Γελάστηκε όμως), γιατί έχω όλα τα στοιχεία για να τον αντιμετωπίσω, υπήρξα Λάτρης του Λιαντίνη ΝΑΙ !!! – υπερβολικά ίσως – αλλά αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα ταυτίσω την προσωπική σελίδα του (έτσι νόμιζα αρχικά Liantinis.gr) με την συγγραφική ή όποια άλλη επιδίωξη του οποιουδήποτε..

Αγαπητή αυτόκλητη υπερασπιστή . . . Γνωρίζεις πως στήθηκε το θέμα του «ΛΟΙΠΟΝ» ;

Μάθε και βγάλε συμπεράσματα. Όταν λοιπόν μάθεις την Αλήθεια για το «ΛΟΙΠΟΝ» θυμήσου ότι το πάθος αυτό το είχα και εγώ κάποτε. . .

Το κατάλαβα αγαπητή του σχετικά γρήγορα διέγραψα τα κείμενα μου τοποθετώντας ποιήματα για να ωραιοποιήσω την παρουσία μου – διαδρομή μου από εκεί.

Είμαι σίγουρος ότι κάποια μέρα θα κάνεις το ίδιο και εσύ . . . Γιατί ο συγκεκριμένος ενδιαφέρεται όχι για το δάσκαλο σου αλλά για την αυτοπροβολή του.
http://www.liantinis.gr/forum/viewtopic.php?t=202
Διάβασε λοιπόν . . . για το «ΛΟΙΠΟΝ».
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 11:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία" - ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Αυτό το μήνυμα δεν είναι με σήμανση. [ Σήμανση στο μήνυμα - Σήμανση ως μη αναγνωσμένο ]
Από: "D. ALIKAKOS" <dimχχχχ@aχχχχχχs.net> Προσθήκη στο Βιβλίο διευθύνσεων

Προς: zanχχχχ@χχχχχχ.gr
Θέμα: Foto

Ημερομηνία: Wed, 25 Jan 2006 18:17:49 +0200

--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.1.375 / Virus Database: 267.14.21/236 -Release Date: 20/1/2006
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 11:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνέπεια λόγων και έργων και πρόσθετη "Βιβλιογραφία" - ΑΠΑΝΤΗΣΗ
Παράθεση:
Αυτό το μήνυμα δεν είναι με σήμανση. [ Σήμανση στο μήνυμα - Σήμανση ως μη αναγνωσμένο ]
Από: "D. ALIKAKOS" <dimχχχχ@aχχχχχχs.net> Προσθήκη στο Βιβλίο διευθύνσεων

Προς: zanχχχχ@χχχχχχ.gr
Θέμα: Lipon kimeno
Ημερομηνία: Wed, 25 Jan 2006 19:00:39 +0200

Τι θλίψη!!!
Τι κατάντια!!!
Τι ασέβεια!!!

Ευτυχώς δάσκαλε, που δεν μπορείς να δεις πόσο σε εξευτελίζουν με τα καμώματά τους οι δυό γυναίκες που άφησες πίσω σου. Η σύζυγος και η κόρη σου.
Οι δύο καθηγήτριες του πανεπιστημίου (τρομάρα τους) επέλεξαν να δημοσιοποιήσουν προσωπικά στιγμιότυπα της ζωής τους, στον κουτσομπολίστικο τύπο που ακούει στο όνομα «Λοιπόν». Εκεί λοιπόν μάθαμε για τον «αριστοκράτη Μάρκο Ρικομπόνε» σύζυγο της κόρης του Λιαντίνη, καθώς και για τον «καρπό της αγάπης τους» που περιμένουν.
Η κυρία καθηγήτρια που, όπως λέει, αποφεύγει τα μέσα ενημέρωσης απέδειξε για άλλη μια φορά πως αντιλαμβάνεται το μέτρο και την ποιότητα.
Αν ζούσε ο Λιαντίνης και έβλεπε αυτή την σελίδα, θα ξέρναγε από αηδία. Το ίδιο κάνουμε και εμείς.
Ρωτάμε: Έχει και άλλο πάτο το βαρέλι; Μέχρι που θα φτάσει ο διασυρμός του Λιαντίνη από την οικογένειά του.
Άντε και στην Τατιάνα, κυρίες μου… (όπως λέμε και εις ανώτερα).


--
No virus found in this outgoing message.
Checked by AVG Free Edition.
Version: 7.1.375 / Virus Database: 267.14.21/236 - Release Date: 20/1/2006


ΕΙΔΕΣ ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΠΡΩΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΕΛΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΣΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ;
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 28, 2006 11:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κυρία Γεωργοπούλου σε ότι με αφορά ΣΑΣ ΖΗΤΗΣΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ.

Το ίδιο ευελπιστώ να κάνουν και άλλοι . . .

Το ίδιο συνεχίζω να κάνω και τώρα αποκάλυψη προσωπικών ευθυνών και αποκατάσταση της ΑΛΗΘΕΙΑΣ.
Δεν θα απαντούσα στη κυρία για την οποία δεν γνωρίζω τα πραγματικά κίνητρα της

Εξακολουθώ να μην τα κατανοώ, ειλικρινά θλίβομαι που με ανάγκασε σε αυτό το ξεγύμνωμα της προσωπικότητας μου, δεν γνωρίζω επίσης τι θέλει να πετύχει η ίδια με την δήθεν εμπλοκή της στο θέμα μου.
Δικαίωμα της όμως να επιλέξει τον τρόπο που θέλει να πορευθεί.

Μια επανάληψη από αγαπημένους στίχους, της τους αφιερώνω για να το ξανασκεφτεί.
Παράθεση:
Όσο μπορείς
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
γυρίζοντας συχνά κ' εκθέτοντάς την,
στων σχέσεων και των συναναστροφών
την καθημερινήν ανοησία,
ως που να γίνει σα μιά ξένη φορτική.


Κωνσταντίνος Π. Καβάφης

Επιμένω το θέμα αυτό δεν σε αφορά καλή μου προσωπικά, είναι μια καταγγελία για έναν ιστοχώρο και έπρεπε ο ίδιος ο ιδιοκτήτης του, αντί να σε χρησιμοποιεί κρυβόμενος, να μου απαντήσει (στο nick name «σκοτεινός») απ΄την σελίδα του σεβόμενος την προσφορά μου στην Ιστοσελίδα του. και όχι να προβαίνει σε διαγραφές κλπ

Αν νομίζει ότι με ξεγέλασε ή ότι μπορεί να με γελοιοποιήσει απέτυχε.

Είμαι δεκτικός σε οτιδήποτε τίμημα, αλλά μαθαίνοντας την πραγματική ΑΛΗΘΕΙΑ και την αδικία που υπέστη η οικογένεια του Λιαντίνη δεν μου μένει παρά ένας δρόμος . . . η Συγγνώμη και η τιμωρία μου ('όποια και αν είναι αυτή) για την ειλικρινή αποδοχή μου – με την όποια συμμετοχή μου – στο σύγχρονο φιλοσοφικό φαινόμενο που λέγεται Λιαντίνης, για τον οποίον ότι έγραψα δεν παίρνω τίποτα πίσω, γιατί η φιλοσοφική του προσέγγιση σε ότι με αφορά με έχει στιγματίσει και με έκανε περισσότερο Έλληνα.

Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ.

Νομίζω κάθε άλλη αναφορά στο παρόν θέμα δεν πρέπει να εξακολουθήσει στο filosofia.gr, αλλά στο φυσικό του χώρο.

ΤΕΛΟΣ.
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 29, 2006 11:16 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:27 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 29, 2006 1:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όσο μπορείς
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
γυρίζοντας συχνά κ' εκθέτοντάς την,
στων σχέσεων και των συναναστροφών
την καθημερινήν ανοησία,
ως που να γίνει σα μιά ξένη φορτική.


(Κωνσταντίνος Π. Καβάφης)
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 30, 2006 11:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:28 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 30, 2006 12:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:29 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 30, 2006 12:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:29 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 30, 2006 2:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όσο μπορείς
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
γυρίζοντας συχνά κ' εκθέτοντάς την,
στων σχέσεων και των συναναστροφών
την καθημερινήν ανοησία,
ως που να γίνει σα μιά ξένη φορτική.


(Κωνσταντίνος Π. Καβάφης)
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center