Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Λίγη ντροπή....
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
anti
Επίκουρος


Εγγραφή: 04 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 40
Τόπος: θουλκάντρα... Ελλάς... Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 04, 2005 3:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Λίγη ντροπή.... Απάντηση με Συμπερίληψη

Τελικά ή εγω τα εχω παίξει και ζω σε εναν άλλο κόσμο ή ο κόσμος εχει αποτρελαθεί!!!

Δεν μπορω να καταλάβω μερικά πράγματα, υπάρχουν άνθρωποι που ενώ θέλουν να κάνουν μια αναζήτηση ουσιαστική δεν την κάνουν και μπλέκουν σε μικρότητες!!

Σε κρίνουν όχι για αυτο που βλέπουν αλλα για αυτο που κάποιος αλλος τους εδειξε!!!
Σε πατάνε γιατι σε φοβούντε ενω εσυ δεν εχεις σκοπό να τους πειράξεις!!!

και φυσικά μάλλον σε ολα αυτα φτες εσυ ο ιδιος, γιατι κάθεσαι κ ασχολέισαι με ανθρωπους διχως οραμα, κ ψυχη....

Τελικα τι γινεται στον κόσμο μας?
γιατι όλοι οι δηθεν ερευνητες, ειναι τελικα βαρελια κρασιου με νερο?
Γιατι φοβούνται τα μιρμιγκια?

μπηκα σε αυτο το φορουμ καταλάθος και συναντησα ανθρωπους οχι με απλά πολλες γνωσεις αλλα παραπολλες!!!
και ερχοντε τωρα τα μικρα ανθρωπακια να μου παιξουν τους ερευνητες!!!!


Συγνωμη αν το εχω σε λάθος κατηγορια αν θελετε μετακινηστε το ευχαριστω
_________________
Απλά χαμογέλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 04, 2005 7:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Να υποθέσω πως αυτά απευθύνονται στην πραγματικότητα σε κάποιους από τα μέλη του φόρουμ; Δεν ξέρω αν κατάλαβα καλά αλλά έτσι φαίνετε να είναι. Είσαι γυναίκα απ ότι κατάλαβα και ως τέτοια θα είσαι και ποιο ευαίσθητη κατά κάποιον τρόπο απ ότι εμείς. Οι άντρες είμαστε λίγο ποιο επιθετικοί στις απόψεις μας τι να κάνουμε τώρα. Μας το δίδαξαν οι μάνες μας εδώ είναι το αστείο!! Θα πρέπει μάλλον και εσύ να δείξεις κάποια ανεκτικότητα σε αυτό
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
anti
Επίκουρος


Εγγραφή: 04 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 40
Τόπος: θουλκάντρα... Ελλάς... Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 04, 2005 10:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Οχι δνε ειναι για αυτο το φορουμ συγκεκριμενα.
Δεν σας γνωριζω πολυ καλα, μαλλον δεν σας γνωριζω καθόλου.
Αυτο ειναι απλά το συμπέρασμα που έβγαλα απο τα πολλα φορουμ που ειμαι ηδη γραμμένη....

Δεν ξερω αν εχει σχέση με το οτι ειμαι γυναικα αλλα ξέρω πως τέτοιες συμπεριφορες δεν αρμόζουν σε άτομα που θέλουν να κάνουν έρευνα...

Και πάλι ρωτω οι άνθρωποι ειναι ζώα ή εγω εχω τρελαθει!?!?!?!?!?

Δεν μπορω να καταλαβω αρκετα πράγματα, και δεν ξερω γιατι.
Ισως να φταιει το νεαρο της ηλικιας μου, ίσως το οτι δεν εχω βιωσει τι θα πει να ζεις....και να τρως σφαλιαρες καθημερινά!!!

Ομως πιστευω πως όλοι οσο ζωα και να είμαστε δεν πάυουμε να είμαστε Άνθρωποι!!!ή κανω λάθος?
_________________
Απλά χαμογέλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 12:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κάτι συγκεκριμένο έχεις στο μυαλό σου. Δεν το λες να σε βοηθήσουμε περισσότερο; Wink
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
anti
Επίκουρος


Εγγραφή: 04 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 40
Τόπος: θουλκάντρα... Ελλάς... Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 12:31 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Απλα δεν μπορω να καταλάβω τον κόσμο.
Δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργει και γιατι λειτουργει με αυτον τον τρόπο!

Κ φερνω ενα συγκεκριμενο συμπέρασμα, άνθρωποι που αυτο ονομαζονται ερευνητες, δεν είναι τίποτα άλλο απο ανθρώπους χωρίς μυαλό.
Γιατι ουσιαστικά λένε πως ψάχνουν να βρουν απαντησεις όμως αν κάποιος άλλος ψάξει να βρει κ αυτος χωρίς να ονομαστει ερευνητης τοτε ειναι πάντα στην απεξω και πάντα κάνει λάθος και πρέπει οι "ερευνητες" να του δωσουν να καταλάβει το λάθος του!!!

Με εξοργιζει το γεγονός πως το πεζουν, και πως θάβουν τους ανθρωπους που θέλουν να μπουν στον αγωνα της αναζητησης...
_________________
Απλά χαμογέλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 6:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

C' est la vie... anti. Αυτή είναι η πραγματικότητά μας. Απλά δέξου την και... χαμογέλα. Χαμογέλα με τους ανθρώπους. Έτσι είναι οι άνθρωποι. Μας αρέσει δε μας αρέσει. Ας προσπαθούμε να κάνουμε σχέσεις με όσους εμείς μπορούμε να βρούμε που δεν το κάνουν αυτό... κι αυτό μπορούμε αυτό ας κάνουμε. Οφείλουμε να δεχόμαστε την πραγματικότητα, και να την αλλάζουμε στο βαθμό που μπορούμε... μέχρι εκεί.
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DiMiTrIs
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 165

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 8:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτό που δεν εχω καταλαβει εγω, ειναι το γιατί θα πρεπει καποιος να ανεικει "καπου" ωστε να ειναι αποδεκτος...

Παιρνοντας μια εικονα απο την συχρονη εποχη, παρατηρεις οτι ολοι ανηκουν σε κλικες ή ομαδες, οσοι ειναι μελη χαιρουν εκτιμησης των αλλων μελλων...οσοι ειναι απο εξω (ανεξαρτητοι) ειτε ανηκουν σε αλλη κλικα ειναι και παλι "εκκεντρικοι"...

και αυτό συμβαινει απο τα παιδικα χρονια μας...
ειναι οι ευαισθητοι,οι μαγκες,οι φλωροι, τα μαμοθρεφτα και παει λεγοντας...

παρατηρωντας ενα ντοκυμαντερ με πιθηκους, εβλεπες ακριβως την ιδια κατασταση...με κλικες ομαδες και εξοριστους...

αρα...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ!
_________________
Στο σχολειο δεν εμαθα τιποτα
Δημητρης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
orgone_accumulator
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 81

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 11:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

DiMiTrIs έγραψε:

παρατηρωντας ενα ντοκυμαντερ με πιθηκους, εβλεπες ακριβως την ιδια κατασταση...με κλικες ομαδες και εξοριστους...

αρα...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ!

Και γιατι οχι κατωτεροι απο ζωα?!Ο ανθρωπος δεν ειναι σε καμμια περιπτωση η κορωνιδα της δημιουργιας.Αυτοαποκαλειται ανθρωπος για να ξεχωρισει τον εαυτο του απ'την υπολοιπη φυση.Ο Νιτσε ειχε πει οτι ο σημερινος ανθρωπος ειναι ενα μειγμα "φυτου και φαντασματος"-"παραφραζοντας τη ρηση του πασκαλ"ειναι κατι αναμεσα σε αγγελο και κτηνος"-,ειναι δλδ κατι πιο κατω απο ζωο και πιο περα απο φαντασμα.Τουλαχιστον τα ζωα κατεχουν την ελευθερια των ενστικτων τους,ο ανθρωπος πνιγεται σε μια θαλασσα συμβασεων και εξαναγκασμων.

Ο τελευταιος ανθρωπος του νιτσε ειναι ενας 'επιτυχημενος' ανθρωπος στη σημερινη κοινωνια..Ο βολεμενος εγωιστης που παλευει μονο για το συμφερον του αποφευγοντας τον πονο και τη διερωτηση,δε ρισκαρει,δε δημιουργει και δεν πιστευει σε τπτ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
orgone_accumulator
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 81

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 11:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

DiMiTrIs έγραψε:

παρατηρωντας ενα ντοκυμαντερ με πιθηκους, εβλεπες ακριβως την ιδια κατασταση...με κλικες ομαδες και εξοριστους...

αρα...

ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ!

Και γιατι οχι κατωτεροι απο ζωα?!Ο ανθρωπος δεν ειναι σε καμμια περιπτωση η κορωνιδα της δημιουργιας.Αυτοαποκαλειται ανθρωπος για να ξεχωρισει τον εαυτο του απ'την υπολοιπη φυση.Ο Νιτσε ειχε πει οτι ο σημερινος ανθρωπος ειναι ενα μειγμα "φυτου και φαντασματος"-παραφραζοντας τη ρηση του πασκαλ:"ειναι κατι αναμεσα σε αγγελο και κτηνος"-,ειναι δλδ κατι πιο κατω απο ζωο και πιο περα απο φαντασμα.Τουλαχιστον τα ζωα κατεχουν την ελευθερια των ενστικτων τους,ο ανθρωπος πνιγεται σε μια θαλασσα συμβασεων και εξαναγκασμων.

Ο τελευταιος ανθρωπος του Νιτσε ειναι μαλλον αυτος που επιβιωνει και "πετυχαινει" στη σημερινη κοινωνια..Ο βολεμενος εγωιστης που παλευει μονο για το συμφερον του αποφευγοντας τον πονο και τη διερωτηση,δε ρισκαρει,δε δημιουργει και δεν πιστευει σε τπτ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 3:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν ξέρω αν αυτός είναι ο άνθρωπος του Νίτσε (μάλλον δεν πρέπει να είναι), για μένα ο Νίτσε υπήρξε θαυμάσιος στην αποκάλυψη του φαρισαϊσμού στους ανθρώπους ,και από ένα σημείο και πέρα απλά αντιφατικός, αλλά σίγουρα και πέρα από κάθε αμφιβολία, αυτός ο άνθρωπος που περιέγραψες είναι το πρότυπο του σύγχρονου ανθρώπου και ειδικά του δυτικού. Ένας πανίβλακας γιάπης.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
orgone_accumulator
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 81

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 4:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ouliathis έγραψε:
Δεν ξέρω αν αυτός είναι ο άνθρωπος του Νίτσε (μάλλον δεν πρέπει να είναι), για μένα ο Νίτσε υπήρξε θαυμάσιος στην αποκάλυψη του φαρισαϊσμού στους ανθρώπους ,και από ένα σημείο και πέρα απλά αντιφατικός, αλλά σίγουρα και πέρα από κάθε αμφιβολία, αυτός ο άνθρωπος που περιέγραψες είναι το πρότυπο του σύγχρονου ανθρώπου και ειδικά του δυτικού. Ένας πανίβλακας γιάπης.


O teleutaios anthrwpos tou nitse(dld to antitheto tou yperanthrwpou)einai me liga logia autos pou periegrapsa.Den nomizw oti kanw lathos.Ektos ki an thes pio analytikh perigrafh.An exeis to tade efh zaratoustra sto kefalaio 5 tou prologou anaferetai ektenws ston "teleutaio anthrwpo"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 5:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Α συγνώμη δικό μου το λάθος. Δεν πρόσεξα ότι μιλούσες για τον τελευταίο άνθρωπο. Εγώ κατάλαβα τον υπεράνθρωπο αντ αυτού. Σφάλματα είμαστε ανθρώπους κάνουμε καμμιά φορά! Smile
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 05, 2005 10:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν συμφωνω πληρως.Τα προτυπα ανθρωπων που αναφερονται αποτελουν τον θανατο του ανθρωπου σε α-θρωπο(δεν βλεπει την εξελιξη του).Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΧΕΙ ΜΕΓΙΣΤΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ.Ας μην καθολικοποιουμε λοιπον λανθασμενα προτυπα δημιουργωντας λαθος εικονα για τον ανθρωπο.Παραδειγματα ΑΝΘΡΩΠΩΝ αποτελουν συν τοις αλλοις τα ατομα με ειδικες ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ(και οχι αναγκες)....Θεωρω πως η φιλη anti αναφερεται σε ενα ανοητο και καθιερωμενο κοινωνικο προτυπο.Το προτυπο της μαζας.Η μαζα μονο δηλαδη οταν πει πως καποιος αξιζει να αναφερει κατι μονο τοτε οι πολλοι τον αναγνωριζουν σαν ερευνητη.Ειδαλλως τιποτα.Ειναι θα ελεγα η ΄΄συγκινησιακη πανουκλα΄΄΄του μεγαλου Βιλχεμ Ραιχ.Σε καποιο σταδιο του βιβλιου του αναφερει πως ο ανθρωπακος θα αναγνωριζε την ερευνα του για τον καρκινο και για το συμπαν ΜΟΝΟ οταν το ελεγαν οι πολλοι.Εαν αυτο δεν γινει τοτε ο ερευνητης ΔΕΝ μπορει ουτε καν να εκφρασει την θεωρια του σαν μια νεα αποψη επειδη οι πολλοι-μαζα αναφερουν πως κανει λαθος(διχως να εκφραζουν επιχειρηματα,ετσι....).
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
anti
Επίκουρος


Εγγραφή: 04 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 40
Τόπος: θουλκάντρα... Ελλάς... Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 07, 2005 3:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Aγαπητε dim mam, κατι τετοιο εννοω.
Ερευνητης εισαι όταν θα σε αναγνωρισει η μάζα.
Ομως το κακο δεν ειναι αυτό, το κακό είναι όταν καβαλας το καλαμι το οποιο έκλεψες!!!

Δηλαδή, εφόσον αυτο ονομάσεις τον εαυτό σου ερευνητη και αοφυ μετα σε αναγνωρισουν οι άλλοι, εσυ αυτο που κανειςειναι απλά μετα να εκπέσεις σε υβρη...
_________________
Απλά χαμογέλα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 07, 2005 1:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

anti έγραψε:
Aγαπητε dim mam, κατι τετοιο εννοω.
Ερευνητης εισαι όταν θα σε αναγνωρισει η μάζα.
Ομως το κακο δεν ειναι αυτό, το κακό είναι όταν καβαλας το καλαμι το οποιο έκλεψες!!!

Δηλαδή, εφόσον αυτο ονομάσεις τον εαυτό σου ερευνητη και αοφυ μετα σε αναγνωρισουν οι άλλοι, εσυ αυτο που κανειςειναι απλά μετα να εκπέσεις σε υβρη...


Ακριβως φιλη anti.Εαν καποιος κανει μια μελετη.Για τον καρκινο για παραδειγμα.Εαν την παρουσιασει στα ασχημα ιδιωτικα μεσα μαζικης εν.Τοτε αμεσως ολοι οι ΄΄σκεπτομενοι΄΄ θεατες θα τον απορριψουν ΑΚΡΙΤΑ ΔΙΧΩΣ ΣΚΕΨΗ,επειδη λεει κατι διαφορετικο που κανεις δεν το εχει ξαναπει.Εαν μετα απο λιγο καιρο αναγνωρισθει η θεωρια του ο ιδιος ο θεατης θα το ανεβασει ψιλα Exclamation.Πληρης παραλογισμος της μαζας.Μπορω να σου προτεινω(εαν δεν το εχεις διαβασει) να αγορασεις του βιβλιο του ΜΕΓΑ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟΥ ΒΙΛΧΕΜ ΡΑΪΧ το Ακου Ανθρωπακο.Θα σε διαφωτισει ΠΛΗΡΩΣ.....
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center