Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ (341-270 π.Χ.)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 23, 2012 3:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Λογικό, αφού εγώ έβγαλα το λύκειο με 20 ενώ εσύ με -20!


σιγά μη το έβγαλες με είκοσι! Προφανώς θα ήθελες αλλά διαφωνούσες με τον καφετζή του σχολείου, με την καθαρίστρια, με τον φύλακα και με οποιονδήποτε άσχετο με το πρόβλημά σου...(το οποίο κάνεις και εδώ...συζητάς με κάθε άσχετο...με τα προβλήματα που έχεις).
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΛΑ.Ο.Σ.
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 28 Ιαν 2012
Δημοσιεύσεις: 1241
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 23, 2012 3:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μήνυμα διεγράφη από τη διαχείριση λόγω υβριστικών και νομικώς μεμπτού περιεχομένου
_________________
Mr. Green Laughing opyλgos βλέχει βλέχει...
LaughingMr. Green κλατάς ομπλέλα;;;
Mr. Green Laughingγλήγολα μέσα μην βλαχείς και μας αλλωστήσεις τζάνεμ...
Laughing Mr. Green
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 23, 2012 8:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
σιγά μη το έβγαλες με είκοσι!
Ενώ εσύ το έβγαλες σίγουρα με μείον είκοσι!
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 23, 2012 8:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΛΑ.Ο.Σ. έγραψε:
Βλέχει;;; Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Όχι, σε φτύνουν!
Laughing
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 24, 2012 7:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
opyrgos

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ προάγει την επικοδομητική συζήτηση είναι προφανές ότι μπορεί να χαρακτηριστεί και ως επικοδομητική ερώτηση. Αν βέβαια κάποιος έχει το μηδέν ως απαρχή της φιλοσοφίας του τότε εκτός από μηδενική επικοδομητικότητα δεν δύναται να παράγει ΤΙΠΟΤΑ άλλο.
Ναι, ποιό είναι αυτό που προάγει την επικοδομητική συζήτηση;
Αυτό θέλω να μου πεις.


Κύριοι νομίζω ότι απευθύνομαι προς νοήμονες. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ έχω πει ήδη πέραν του μηδενός οικοδομεί μία συζήτηση η οποία μπορεί βέβαια να είναι και εκτός θέματος. Στην προκειμένη υπάρχει μία συνεχής επανάλληψη της ίδιας ερώτησης η οποία δεν προάγει συζήτηση δηλαδή δεν οικοδομεί πύργους αλλά βεβαιότατα οικοδομεί μά συνεχής και άνευ λόγου πρόκληση στην οποία δεν θα λάβω μέρος.

Σημειώνω ότι αν θέλω να γίνω προκλητικός μπορώ μέσα σε λίγες ημέρες αν όχι ώρες να σας κάνω τα νεύρα τσατάλια... αλλά ήρθα εδώ για την ελάχιστη ηδονή του πνεύματος και αν δύναται να υπάρξει αυτή σε έναν χώρο με ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ πραγματικά μεγάλους στοχαστές.

Παρακαλώ λοιπόν όχι άλλες βλακώδης ερωτήσεις οι οποίες έχουν ήδη απαντηθεί τρις.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 24, 2012 8:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι, παρόλα αυτά δεν απάντησες στην ερώτησή μου.
Είναι πολύ συγκεκριμένη και ζητά μια επίσης συγκεκριμένη απάντηση.
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Σελίδα 7 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center