Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

οντολογία πέραν του Είναι-Μηδενός??...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
georgemaus
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 712

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 02, 2004 4:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Mελέτη Pol!!! Μελέτη!!! 'Ολη τη βδομάδα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vv
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 700

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 02, 2004 6:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν έχεις να πεις τίποτα ουσιαστικό και σοβαρό γράφε, ειδαλλως φτιάξε μια θεματική με αστειάκια, όπως προσφιλείς τόσο σου είναι, Geogemaus, κι ας τις τρύπες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgemaus
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 712

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 02, 2004 7:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

vv, γιατί είσαι συνέχεια τσίτα τα γκάζια ρε φίλε, μπορείς να μου πεις; Μπας και το πέρασες πανεπιστημιακή αίθουσα εδώ μέσα; Για κανε κανα φορμάτ ρε φίλε γιατί δε τα βλέπω καλά τα πράματα...
(κι όσο για θεματική με αστειάκεια, άστο γιατί αν το κάνω, θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. Κάνε φορματ πριν νάναι αργά... Αυτό πάρτο και σαν προειδοποίηση)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vv
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 700

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 02, 2004 7:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

georgemaus έγραψε:
Για κανε κανα φορμάτ ρε φίλε γιατί δε τα βλέπω καλά τα πράματα...
Κάνε φορματ πριν νάναι αργά... Αυτό πάρτο και σαν προειδοποίηση)

Μπορείς να γίνεις πιο σαφής; Εννοείς να διαγραφτώ; ποιο θα είναι το "πριν να'ναι αργά";
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgemaus
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 712

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 02, 2004 8:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όχι φίλε δε θέλω να διαγραφτείς. Θέλω να ξαναδώ τον παλιό νν, τον φίλο, που του αρέσουν και τα αστεία και τα σοβαρά. Θέλω να ξαναδώ τον ανθρώπινο νν, που σέβεται και δε προσβάλει τους φίλους του. Που δεν είναι συνέχεια στη τσίτα για καυγά. Θέλω να ξαναδώ τον άνθρωπο νν, που δεν έχει εξορίσει το χιούμορ απ'τη ζωή του. Γιατί σε πληροφορώ φίλε, πως το χιούμορ είναι μεγάλη, πολύ μεγάλη κατάκτηση. Και εδώ μέσα, το έχουμε πει απ'την αρχή δεν είμαστε, ούτε φερόμαστε ακαδημαικά...
Όταν λέω φορμάτ, εννοώ να αποσυρθείς λίγο και να σκεφτείς. Να δεις λίγο τον εαυτό σου από μακριά. Να σβήσεις ό,τι αρνητικό εκπέμπεις τελευταία. Και νάχεις υπ'όψη σου οτι εμείς εδώ μέσα δεν είμαστε εχθροί σου...και που ξέρεις, μπορεί να σε αγαπάμε...

Ο φίλος σου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
pol
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 03, 2004 12:40 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

vv έγραψε:
Φίλε Πολ, διάβασε το κείμενο ξανά και επιστρέφω. Εκεί θα βρεις και για τις πρωτογενείς οντολογικές ποιότητες.
Όχι, δεν έχει σχέση με τη "θεωρία των όντων" της χριστιανικής φιλοσοφίας. Επειδή αύριο πρέπει να φύγω και θα γυρίσω την Παρασκευή, μέχρι τότε διάβασε το κείμενο, γράψε τι κατανοείς και ποιες είναι οι απορίες, γίνε σαφής και επιστρέφω.
CU

Ευχαριστω νν για την απαντηση σου στο ερωτημα μου.Ομως δεν θα συνεχισω την προσπαθεια μου.Αδυνατω να μπω μεσα στη φυση του πραματος,να κατανοησω.
Στο μελλον θα επιχειρησω ξανα.

Και παλι ευχαριστω.
_________________

Αλήθεια είναι η κατά Θεόν αίσθησις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pol
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 04, 2004 2:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

georgemaus έγραψε:
Mελέτη Pol!!! Μελέτη!!! 'Ολη τη βδομάδα...

Μαλλον δεν θα ωφελειση.Δεν μπορει η κουτρα μου να εναρμονιστη με οσα ηδη διαβασα,επομενως δεν υπαρχη λογος να παω σε εναν πολεμο,του οποιου την τεχνη δεν κατεχω.
Ισως στο μελλον.

Φιλικα
πολ
_________________

Αλήθεια είναι η κατά Θεόν αίσθησις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
vv
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 700

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 23, 2005 3:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

H σχέση ανάμεσα στο Είναι και στο Μηδέν σκιαγραφείται υπέροχα από τον κύριο Π. Θανασά στο: Ο πρώτος "δεύτερος πλους": Είναι και Κόσμος στο ποίημα του Παρμενίδη. Ηράκλειο 1998
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6
Σελίδα 6 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center