Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Του κουφού η πόρτα και το Φως του τυφλού

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 8:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Του κουφού η πόρτα και το Φως του τυφλού Απάντηση με Συμπερίληψη

Στου κουφού την πόρτα όσο και να διαμαρτύρεται κάποιος δεν έχει νόημα.

Έτσι αποφασίζω να θέσω ένα θέμα φιλοσοφίας στην κατηγορία της κουβεντούλας και να παραθέσω έναν στοχασμό πριν μπω οριστικά στο θέμα

Διαμαρτυρήθηκα έντονα σχεδόν για μια ακατανόητη μεταφορά ενός θέματος παροχής πληροφοριών και γνώσης που διδάσκεται στο Λύκειο στην κατηγορία της κουβεντούλας όταν δεν υπάρχει λόγος να γίνει κουβέντα για γνώση που αποτελεί θέμα εξετάσεων στα Λύκεια.

Είναι ντροπή, αλλά η φιλοσοφία είναι ΑΝΩΤΕΡΗ ΟΛΩΝ και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζει ένας στοχαστής την κατάσταση.

Απλά έπρεπε να μου δοθεί η απάντηση ότι σε ένα φόρουμ φιλοσοφίας φιλοσοφεί κανείς ΣΕ ΟΛΕΣ τις κατηγορίες και έτσι δεν πρέπει να προβληματίζει το γεγονός.
ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ.

Εμπλουτίζω λοιπόν την κατηγορία με στοχαστικό θέμα το οποίο θα αναλύσω τις επόμενες μέρες.

ΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΟ το γεγονός ότι έχω μάθει να αναζητώ χρυσό ακόμη και στα σκουπίδια και αναφέρομαι σε ανθρώπους της νύχτας όπου έχω γνωρίσει πραγματικά ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ, έτσι για εμένα στην πραγματικότητα ΠΟΤΕ δεν ήταν ντροπή η μεταφορά του θέματος εδώ. Εκτίθεται όμως το φόρουμ και εκείνο ήθελα να προστατέψω. Έτσι λάμπει το θέμα σε αυτήν εδώ την κατηγορία οπότε μάλλον καλό είναι που μεταφέρθηκε εδώ.

Η εθελοτυφλία ορισμένων είναι εμπόδιο στον διαρκή στοχασμό.

Περιμένω να δω πως και με πιο τρόπο θα παρουσιαστούν στοχασμοί στην θεσμοθέτηση αυτή του θέματος πριν συνεχίσω να αναφέρω όσα έχω για να κλείσω την μεταφορά της γνώσης που έλαβα κάποια στιγμή του μέλλοντος σε αυτό εδώ το θέμα.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 13, 2008 10:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Στου κουφού την πόρτα σήμερα έχουν απεργία ορισμένοι και εγώ χαίρομαι γιατί σήμερα είναι η μέρα να απολαμβάνει κάποιος την τηλεόραση.

Όταν αυτή είναι χωρίς δημοσιογράφους είναι ΑΠΟΘΕΩΣΗ να την παρακολουθείς.

Η εθελοτυφλία και η απουσία στοχαστών σε ΠΑΣΙΦΑΝΕΣΤΑΤΕΣ αποδείξεις με θλίβουν ιδιαιτέρως.

Εθελοτυφλούν και οι κυβερνητικοί παράγοντες ΣΕ ΚΑΘΕ απεργία που παρασέρνονται συχνά οι πολίτες στηρίζοντας τα συμφέροντα των εκλεγμένων συνδικαλιστών και όχι του συνόλου.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2008 9:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Του κουφού η πόρτα συνεχίζει να είναι κλειστή.
Πως να ακούσει τους κτύπους αφού έχει βουλώσει εσκεμμένα τα ώτα του;

Σήμερα αποφάσισα να θέσω υπόψην σας ότι όσα έχουν καταχωρηθεί από εμένα εδώ είναι ΥΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙΣ των ΑΓΙΩΝ.

Θέλησαν να σας δώσουν ΦΩΣ και σας έδωσαν γιατί επιτράπηκε αυτό.
Θέλησαν να σας μεταφέρω την γνώση που έλαβα και με χαρά δακτυλογράφησα τα σχετικά. Ταυτόχρονα μέσα από τις απορίες και τις αιρετικές διδασκαλίες που παρουσιάστηκαν έμαθα και εγώ πολλά και σας είμαι ευγνώμων για αυτό.

Επειδή η σελίδα αυτή της ζωής μου θα κλείσει σύντομα θέλω να ακουστεί ότι όσα έγραψα μέχρι σήμερα είναι από ΠΗΓΗ ΑΛΑΝΘΑΣΤΗ. Γράφηκαν σε απλή γλώσσα για να είναι κατανοητή αυτή από ΟΛΟΥΣ. Γράφηκαν και εξηγήθηκαν απλά, σε αντίθεση με τον φαντασμένο λόγο των σοφιστών αλλά και όσως θέλουν να παρασύρουν τις μάζες στις αιρέσεις.

Αυτή τη στιγμή δεν γνωρίζω αν αύριο θα είμαι εδώ για να γράφω. Αυτό γιατί αν σταματήσουν οι Άγιοι να μου υπαγορεύουν τότε θα σας έχω γυρίσει αναγκαστικά την πλάτη αφού δεν θα μπορώ να σας απαντώ. Βλέπετε είναι σαφές ότι ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ ΟΛΑ.

Είχατε την ευκαιρία να μάθετε και μερικοί ρώτησαν ακόμη και προσωπικά και ΕΜΑΘΑΝ και θα μάθουν ακόμη περισσότερα γιατί θα ρωτήσουν Πεφωτισμένους Γέροντες στα Μοναστήρια. Εγώ είμαι και θα είμαι εδώ αλλά δεν θα έχω την δυνατότητα να σας ικανοποιώ στην δίψα για γνώση που θα προκύψει όταν αποκαλυφθούν τα πρώτα ΜΕΓΑΛΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ τα οποία έχω προειπεί και είναι τα θαύματα σε δύο πρόσωπα στο MusicHeaven. Δεν έχω επικοινωνία με τα άτομα αυτά και ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΨΑΝ όταν τους ανακοίνωσα ότι θα πρέπει να έχουν ΜΟΝΟ υπομονή. Αργότερα θα γίνουν και οι δίκες και τότε θα σοκαριστούν ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ από τις αλλαγές που θα προκύψουν στην συμπεριφορά των ατόμων που θα βιώσουν τα σχετικά.

Σήμερα αφού σχολίασα την εθελοτυφλία ορισμένων θα σας ανακοινώσω ότι έπαιξα ένα παιχνίδι το οποίο ήταν φεύγω δεν φεύγω.

Το παιχνίδι είχε να κάνει με δύο στόχους που ήθελα να επιτευχθούν.

1ος
Όσοι ήθελαν να με αναχαιτήσουν μπροστά στο ενδεχόμενο της αποχώρησης αναχαίτησαν την δράση τους και έτσι κέρδισα χρόνο αφού ΗΞΕΡΑ ότι εδώ έχω να κάνω με ανθρώπους του πνεύματος και ΗΞΕΡΑ ότι ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ αλλά διατηρούν την ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ. Έτσι επιτρέπουν ΚΑΘΕ αντιπαράθεση λόγων αρκεί να μην παραβαίνονται οι κανονισμοί.

2ος
Όσοι είχαν την τρελή επιθυμία να φύγω ασκήθηκαν στην υπομονή αφού περίμεναν υπομονετικά να σταματήσω να τους εκθέτω στις ανοησίες που υποστηρίζουν μερικές φορές. Η ανάγκη τους για μάθηση απλά δεν τους άφησε να εκνευριστούν και έτσι διατηρώντας την ψυχραιμία τους απλά με αγνοήσαν μαθαίνοτας τα ελάχιστα που προσέξαν στον λόγο μου της φιλοσοφίας και ΟΧΙ στον Θεολογικό Λόγο που σας παρείχα.


Ταυτόχρονα είχα την ευτυχία να γνωρίσω ανθρώπους της αγάπης, ανθρώπους που φιλοσοφούν, ανθρώπους που ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ, ανθρώπους που μου δείξαν αγάπη και τους ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ για αυτό.

Είναι ζήτημα σύντομα αν θα έχω καταχωρήσεις μία ή δύο την εβδομάδα όταν σήμερα έχω περίπου έξι την ημέρα αν δεν κάνω λάθος. ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΟΜΩΣ ΕΔΩ. Θα χρειαστώ χρόνο για να συγκεντρώσω όσα γράφηκαν στα φόρουμ για να καταχωρήσω στο Blog μου την γνώση που εμπεριέχεται σε αυτές και πιστέψτε με είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ δουλειά και έτσι θα ησυχάσετε από εμένα ΟΛΟΙ.

Αυτά τα λίγα προς ενημέρωση.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2008 12:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

...
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την gexrag στις Κυρ Απρ 13, 2008 6:26 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
newuser01
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 24, 2008 12:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

tha sas fan
Επιστροφή στην κορυφή
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 01, 2008 9:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σήμερα που υποδείχθηκε η πόρτα της εξόδου από τον διαχειρηστή.

Επί μήνες διατείνονταν οι συντονιστές εδώ ότι έχουμε αντιπαράθεση λόγων
και ΟΧΙ νοοτροπιών και άλλα πολλά γεγονός που μου έδωσε το δικαίωμα
να διακυρήσσω ότι βρίσκομαι στο καλύτερο μέρος φιλοσοφίας στον κόσμο.
Αυτό ήταν εκτίμηση τότε και ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ να είναι και τώρα.

Εδώ παρατήρησα αυξομειώσεις του επιπέδου της φιλοσοφίας που άλλες
φορές έφτανε στα ύψη και άλλες υποβιβάζονταν ανάλογα με τον στοχασμό
των μελών που μετείχαν.

Μου ζητήθηκε να φύγω και δεν είναι εκδίωξη αυτό αφού αποτέλεσε δική
μου επιθυμία να μου ζητηθεί ντόμπρα αυτό.

Είναι ΤΙΜΗ τόσο για εμένα όσο και για τον Afham που μου φέρθηκε τόσο
ΝΤΟΜΠΡΑ.

Θα χαιρετήσω λοιπόν τους φίλους μου γιατί ΓΝΩΡΙΖΩ ότι υπάρχουν εδώ
κάποιοι που με αγάπησαν αν και μου έχει ειπωθεί ότι σχεδόν όλοι θέλουν
να αποχωρήσω.

Ήμουν έτοιμος να θέσω δημοψήφισμα για να δω αν πράγματι ΔΕΝ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ που να με θέλει εδώ. Δεν θα το κάνω γιατί ΤΙΜΩ τον
διαχειρηστή και την ΝΤΟΜΠΡΟΣΥΝΗ του.

ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΩ γιατί ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ και θα σας διαβάζω έστω και αν
δεν μετέχω. Θα στέλνω προσωπικά μηνύματα σε φίλους αν μου επιτραπεί
αυτό αλλά ΣΤΑΜΑΤΩ ΚΑΘΕ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ μέχρι νεωτέρας ή και μόνιμα
ενδεχομένως. ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΕΛΘΩ ΜΕ ΑΛΛΟ ΟΝΟΜΑ. Το gexrag αποτελεί
όνομα που προήλθε από τα αρχικά του ονόματός μου και τα πρώτα δύο
γράμματα της γενέτειράς μου. Το αποφάσισα με ιδιαίτερη δυσκολία αφού
το χι δεν υπάρχει αυτούσιο στην Αγγλική και χρησιμοποίησα το x το
αγγλικό σε πείσμα στην ατέλεια της γλώσσας αυτής. Εδώ στο φιλοσοφία
είχα την δυνατότητα χρήσης Ελληνικών χαρακτήρων αλλά ήθελα να
ξέρουν όσοι ψάχνουν κάτι από όσα έγραψα στα φόρουμ ότι είμαι εγώ.

Στο MusicHeaven θα αποχωρούσα με τον ίδιο τρόπο αν μου είχε ζητηθεί
αλλά μου έκαναν πλάκα και η έλλειψη ντομπροσύνης από τον Jorge τον
εκεί διαχειρηστή είχε ως αποτέλεσμα να τον δουλέψω για μήνες.

Αργότερα και αν μου έχει περάσει η θλίψη που μου προκάλεσαν ορισμένοι
μπορεί να αρχίσω να φιλοσοφώ και πάλι αλλά ΠΟΤΕ για Θεολογικά
θέματα. Αυτό θα συμβεί μετά από μήνες και ΜΟΝΟ αν σταματήσουν οι Άγιοι
να μου υπαγορεύουν. Τότε θα γνωρίσετε τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ Γιωρίκα αφού
ο λόγος μου θα είναι χαμηλότερου επιπέδου στοχασμού από ότι
παρουσιάστηκε μέχρι σήμερα.

Θα τιμήσω τρεις φίλους μου με στίχους.

Στον Τριομήδη:

Δημήτρη ΜΕΓΑ ΓΙΓΑΝΤΑ και ΜΕΓΑ ΒΑΣΙΛΕΑ
θα έρθω εμπρός στον θρόνο σου μαζί με τον Αντρέα.

Φίλος μου είσαι εσύ, και όλοι οι ακόλουθοί σου
κι εγώ χαλί θε να γενώ μην πέσω στο σπαθί σου.


Στον Ολύμπιο Απόλλων

Φίλε μου ΟΛΥΜΠΙΕ και μέγα στοχαστή
θέλω ψητό και το κρασί μαζί σου χιαστεί.

Να πιω εγώ μαζί με την κυρά
κι εσύ να έχεις στα σκέλια την ουρά.

Να σε κοιτά η δική μου η κυρά
μαζί σου να χαμογελά
που ζήλια εσύ θωρείς
και αγάπη καρτερείς ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ.


Στον φίλο μου skapanea

Δεν σκιάζεται ο Ουράνιος που εγώ θα σιωπήσω
είπα όσα είχα να πω και τώρα θα κρατήσω.

Θέλω μαζί σου να πιω ένα κρασί
οι δυο μας παν΄ στη κουπαστή
κι ο αέρας να κοιμάται.

Δεν σκιάζεται ο ΓΙΓΑΝΤΑΣ
μποφώρια και ανέμους
μον΄ θέλει να λογά,
φιλιά να καρτερά,
του εγγονού του.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 02, 2008 5:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το παρόν αποτελεί το αποχαιρετιστήριο μήνυμα ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ.

Κλείνει το κεφάλαιο φιλοσοφία της ζωής μου με την παρουσία των
Αγγέλων. Δεν ξέρω αν θα βρω την δύναμη να επανέλθω ΜΟΝΟΣ μου και
ΧΩΡΙΣ υπαγορεύσεις διατηρώντας την ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου ταυτότητα.

Σχεδίαζα να σταματήσω ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ κατά τα μέσα Μαΐου αλλά τα
γεγονότα με πρόλαβαν.

Το γεγονός ότι ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΑ άνωθεν μαρτυρία από Αγγέλους αποτέλεσε
το αίτιο που μου ζητήθηκε να αποχωρήσω. Για την ακρίβια μου ζητήθηκε να
σταματήσω να επικαλούμαι ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ.

Υπάρχουν Μοναχοί που προσεύχονται ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΖΩΗ να λάβουν
ΦΩΤΙΣΗ και εγώ την έλαβα αν και ουσιαστικά ζήτησα ΕΝΑ ΤΟΥ ΣΗΜΑΔΙ
ΜΟΝΟ.

ΔΕΝ ΑΡΝΟΥΜΑΙ και ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ να αρνηθώ ότι η γνώση που
σας μετέφερα ήταν απλά γιατί ΕΠΙΤΡΑΠΗΚΕ από τον ΒΑΣΙΛΕΑ ΤΩΝ
ΠΑΝΤΩΝ τον Κύριο Ιησού Χριστό.

O gexrag ΘΑ ΑΠΑΝΤΑ μόνο σε email και προσωπικά μυνήματα και είναι
ΑΜΦΙΒΟΛΟ αν θα εμφανιστεί ξανά σε φόρουμ. Θα εμφανίζομαι και θα
χαιρετώ ΣΥΧΝΑ στα δύο φόρουμ που ΔΕΝ ΜΕ ΕΔΙΩΞΑΝ και θα σταματήσω
να μετέχω ακόμη και στον Αντίλογο όπου ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ.

Ο gexrag ΔΕΝ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ αλλά ΑΥΤΟΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ.

Ο gexrag ΔΕΝ ΞΕΧΝΑ αυτούς που ΑΓΑΠΑ και ΣΑΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΟΛΟΥΣ.

-Σας αγάπησα ακόμη και αν με πικράνατε με τους χλευασμούς.

-Σας αγάπησα γιατί με δεχθήκατε αρχικά και γιατί είχα την μεγάλη τιμή να
συνομιλήσω μαζί σας.

-Σας αγάπησα ακόμη και αν θελήσατε να με φιμώσετε.

-Σας αγάπησα ακόμη και όταν με κατηγορήσατε ότι ρίχνω κατάρες
εναντίων σας όταν το μόνο που κάνω είναι να προσεύχομαι για την ΥΓΕΙΑ
ΟΛΩΝ αλλά και για την ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΙΘΥΜΙΩΝ ΣΑΣ.

Με τις υπαγορεύσεις των Αγίων ανέλυσα ΤΕΛΕΙΑ τα θέματα που αφορούν:

Την αγάπη, την ταπεινότητα, τον χρόνο, τον θάνατο, την σκέψη, την ψυχή
και άλλα πολλά σε μικρότερο βαθμό χωρίς να υποβαθμίζω ΟΥΤΕ ΣΤΟ
ΕΛΑΧΙΣΤΟ την συμμετοχή των ΑΞΙΩΝ ΣΤΟΧΑΣΤΩΝ που μετέχουν εδώ.

Ενδέχεται να ζητήσω προσωπικά να μου επιτραπεί να μπω με νέο όνομα το
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ μου ονοματεπώνυμο και να εγκαταλείψω ΠΛΗΡΩΣ το όνομα
και την σελίδα του gexrag. Σε αυτή την περίπτωση και αν γίνει αποδεκτό
από τον διαχειρηστή ΑΠΑΓΟΡΕΥΩ σε όσους κατέχουν τα προσωπικά
μου στοιχεία να με συνδέσουν με το όνομα gexrag το οποίο θα
χρησιμοποιώ ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΠΙΤΡΑΠΕΙ για την ανάγνωση προσωπικών
μηνυμάτων.

gexrag ΤΕΛΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΦΟΡΟΥΜ.

Οι Άγγγελοι γυρνούν την πλάτη σε όσους χλευάσαν την ΑΛΗΘΙΝΗ ΓΝΩΣΗ
που δόθηκε στον αγαπημένο τους λαό. ΝΑΙ η Ελλάδα και οι Έλληνες
αποτελούν από τους ΠΙΟ ΑΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ και οι
Άγγελοί του επίσης τιμούν την χώρα που θρέφει την ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alkinooos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: kerkura

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 04, 2008 11:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλά,όταν γράφεις αυτά που γράφεις βλέπεις εφιάλτες ή οράματα..;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 04, 2008 7:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έχω τελειώσει το κεφάλαιο αυτό της ζωής μου στο φιλοσοφία όπου απαντούσα σε ερωτήσεις. Σε ένα περίπου μήνα θα ζητήσω να διαγραφεί η σελίδα αυτή ΤΕΛΕΙΩΣ με αποχαιρετηστήριο μήνυμα που θα παραπέμπει στο blog μου με σύνδεσμο τον οποίο θέλω να διατηρηθεί για όσους με ψάχνουν.

Παρακαλώ όσοι έχετε να ρωτήσετε κάτι ΧΩΡΙΣ ΧΛΕΥΑΣΜΟΥΣ να απευθύνεστε σε επικοινωνία με ΠΜ ή email.

Η εθελοτυφλία σου φίλε Αλκίνοε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ αφού ΕΙΔΕΣ ΦΩΣ και θα δεις ΚΑΙ ΠΑΛΙ αλλά όχι από εμένα αυτή τη φορά.

Είχα ανακοινώσει προ μηνών την αποχώρηση και πληροφορώ τους φίλους μου ότι θα επανέλθω σε φόρουμ
(άγνωστο σε ποιο ή ποια) με το νέο και ΜΟΝΙΜΟ όνομα που θα έχω αφού ο gexrag σταματάει την αναμετάδοση του Λόγου Των Αγγέλων ΓΙΑ ΑΥΤΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

Θα αλλάξω ψευδώνυμο και email αλλά θα διατηρώ το όνομα gexrag για το Blog αλλά και για τα φόρουμ τα οποία ΔΕΝ ΜΕ ΕΔΙΩΞΑΝ. Εξαίρεση αποτελεί το Αντίλογος στο οποίο ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ γιατί εκεί έχει παντογνώστες και εγώ θέλω να συζητώ με ΤΑΠΕΙΝΟΥΣ ΑΝΑΖΗΤΗΤΕΣ ΤΗΣ ΓΝΩΣΗΣ. Αυτοί έχουν ικανότητα μάθησης και διδασκαλίας αλλά είναι και ΙΚΑΝΟΙ συζητητές. Είναι γύρω στους 15 στον αριθμό με πρόχειρο υπολογισμό που έκανα και θέλω να ξανασυζητήσω μαζί τους.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μιχάλης111
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 05 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Απρ 05, 2008 11:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Για ένα καταπληκτικό βιβλίο σας μιλώ... Απάντηση με Συμπερίληψη

Θέλω να σας ενημερώσω αγαπητοί συνταξιδιώτες για την έκδοση ενός νέου βιβλίου που έχει τη δύναμη να βελτιώνει τις ζωές των αναγνωστών του. Λέγεται ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ Α.Ε., συγγραφέας είναι ο Νίκος Μπάτρας και κυκλοφορεί απο τις Εκδόσεις Συμμετρία. Ρίξτε μια ματιά στη διεύθυνση http://www.simmetria.gr/index.php?id=27&prid=246. Αξίζει πραγματικά τον κόπο. Έπεται να γίνει μεγάλο "μπαμ" μ' αυτό το βιβλίο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 06, 2008 9:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Από τον τίτλο και τα εισαγωγικά του βιβλίο Επανάσταση Α.Ε. έχω την εκτίμηση ότι διαπραγματεύεται κάτι που πρέπει να αναρρωτηθεί ο καθένας από εμάς.

ΜΟΝΟ ΕΠΙΛΕΓΟΝΤΑΣ να υπηρετούτμε την ΑΓΑΠΗ και με ΟΛΟ ΜΑΣ ΤΟ ΕΙΝΑΙ μπορεί να φτάσουμε στην τέλεια κοινωνία.

Αν βρω τον χρόνο θα το μελετήσω αλλά τα περισσότερα βιβλία του είδους με απογοητεύουν γιατί παρουσιάζουν διφορούμενο λόγο που περιλαμβάνει τόσο την αγάπη όσο και το μίσος.

Θα ήταν ΟΡΘΟ να εκλείψει η εθελοτυφλία και να αγωνιστεί ο καθένας από εμάς να ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ κάθε στοιχείο μίσους.

Φίλε μου Μιχάλη
Υποκλίνομαι μπροστά σου γιατί με ανάγκασες να προσθέσω φράσεις όταν έχω αποφασίσει να σιωπήσω.

Προς όλους
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για την υπομονή σας.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μιχάλης111
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 05 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 07, 2008 7:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έχεις δίκιο gexrag για το ότι πολλά βιβλία που πραγματεύονται το ζήτημα της ευτυχίας μπερδεύουν σκόπιμα τον αναγνώστη με το φόβο ότι μπορεί να χαρακτηριστούν "απόλυτα". Μα η αλήθεια έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο απόλυτη και ότι δεν επιδέχεται ποικίλες ερμηνείες. Το ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ Α.Ε. παρουσιάζει πρωτοποριακές ιδέες και προτάσεις που είναι απόλυτα εφαρμόσιμες και που αν αποτελούσαν σήμερα θεσμό, η κοινωνίες όλου του κόσμου θα ήταν σίγουρα καλύτερες. Δεν κατάλαβα μόνο το "Υποκλίνομαι μπροστά σου γιατί με ανάγκασες να προσθέσω φράσεις όταν έχω αποφασίσει να σιωπήσω". Γιατί να σιωπήσεις; Εμένα μου φαίνεται πως έχεις πολλά να πεις ακόμη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 07, 2008 8:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε μου

Υποκλίνομαι και πάλι.
Με ανάγκασες για δέύτερη φορά να επανέλθω αφού οφείλω να απαντήσω.

Υπάρχουν λόγοι δημοσιότητας την οποία απεχθάνομαι που με αναγκάζουν να θέλω να αποχωρήσω ή απλά να αλλάξω όνομα. Όταν επαληθευτούν τα θαύματα που προείπα κάποια στιγμή για τα δύο άτομα στο musicHeaven τότε αν συνεχίσω να καταχωρώ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΕ ΧΛΩΡΟ ΚΛΑΔΙ.

Έτσι επειδή έχω ήδη ενοχλήσει μερικούς είναι ΟΡΘΟΤΑΤΟ να σιωπήσω τον λογαριασμό του gexrag και με τον αποκλεισμό αυτού στον χρόνο που θα το ζητήσω, έπειτα και αν επιτραπεί βεβαίως να δημιουργήσω άλλο,που θα είναι γνωστός ΜΟΝΟ στον διαχειρηστή και σε δύο φίλους εδώ. Επειδή για αρκετό καιρό θα προσέχω, κανείς δεν θα καταλάβει ποιος είμαι πραγματικά αν και ΟΛΟΙ θα υποψιάζονται, αν τελικά επιτραπεί αυτό.

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ οι άνθρωποι εδώ τους οποίους αγαπώ και θέλω την ηρεμία τους για να έχω και εγώ την δική μου.

ΑΓΑΠΩ την φιλοσοφία αλλά και αυτό εδώ το site σε βαθμό που θα λυπηθώ αν το εγκαταλείψω.

Αν μείνω ως gexrag θα ελκύσω εδώ ΑΝΕΥΘΥΝΟΥΣ και ΠΕΙΡΑΚΤΕΣ που είναι ΠΑΝΑΘΛΙΟΙ και που εθελοτυφλούν σε ΥΠΕΡΤΑΤΟ ΒΑΘΜΟ. Άρα είναι επικίνδυνο για την ηρεμία αυτού εδώ του χώρου να παραμείνω ως gexrag.

Τα παραπάνω αποτελούν τον πραγματικό λόγο που προανάγγελα την αποχώρηση αφού εδώ είναι ΟΛΟΙ άνθρωποι τους πνεύματος που θέλουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗ λόγων και έτσι είναι αμφίβολο αν ποτέ με έδιωχναν χωρίς να το αποφασίσω εγώ αφού δεν θα υπήρχε πραγματικός λόγος τεκμηρίωσης ενός αποκλεισμού.

Συνοψίζω και ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ότι σύντομα θα ζητήσω τον αποκλεισμό του λογαριασμού μου αυτού και ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ να φροντίσω για την ηρεμία αυτού του χώρου τουλάχιστον σε ότι με αφορά.

Σχετικά με το ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ Α.Ε.
Δεν γνωρίζω τι γράφει αλλά αν δεν έχει ως ΚΟΡΥΦΗ και θεμέλιο την αγάπη τότε θα με λυπήσει πολύ και θα το καταλάβω μόλις το πάρω στα χέρια μου όπως κάνω συνήθως. Επιλέγω κεφάλαιο σημαντικό και αν εκεί υπάρχει κάτι που ΔΕΝ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ το εγκαταλείπω στην θέση του όποιο βιβλίο και αν είναι.
Δεν θα το μελετήσω προς το παρόν αφού στόχος μου είναι η μελέτη των συγγραφών του Όσσο.

Ευχαριστώ και πάλι για την υπομονή σας.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 13, 2008 9:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ζητώ επισήμως και θα ενημερώσω σε λίγο με προσωπικό μήνυμα τον διαχειρηστή τον ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΜΟΥ με τον λογαριασμό ως gexrag.

Έχω δηλώσει ήδη ότι θέλω να μετέχω εδώ με την προσωπική μου ταυτότητα και αυτό θα γίνει σε μελλοντική εγγραφή μου με νέο όνομα όπως έχω ήδη ανακοινώσει.

Θα αφήσω να περάσει αρκετός χρόνος για να μην είναι φανερό ποιος είμαι γιατί ΘΕΛΩ την ηρεμία του site από ΑΝΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ τύπου lazaridis_com. Δεν είναι ο μόνος αλλά αποτελεί το τελευταίο και ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ δείγμα όσων συνάντησα.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ το συντομότερο δυνατό να αποκλειστεί ο υποφαινόμενος χρήστης που φέρει το όνομα gexrag.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center