Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

χαλια εικονα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 15, 2007 10:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: χαλια εικονα Απάντηση με Συμπερίληψη

δειχνου ΟλΟΙ οι πολιτικοι , oi δημοσιογραφοι , και γενικα οποιος βγαινει στη tv ...

το επιπεδο ειναι πολυ χαμηλο .. με προσβαλλει μπορω να πω οταν βλεπω να τσακωνονται μεταξυ τους ...και να μη μπορουν να συννενοηθουν ....θεε μου δε μας σεβονται καθολου δηλαδη ???? τι καραγκιοζηδες ειναι ολοι αυτοι ???

μονο το σκαι κανει μια ωραια προσπαθεια ,.... βασικα μονο σκαι παρακολουθω τωρα τελευταια ....

εσας δε σας ενοχλει αυτο το νευρικο πραγμα που βλεπετε απο πολιτικους και δημοσιογραφους ?????

που διακοπτει ο ενας τον αλλον που δε σεβεται ο ενας τον αλλον .. ..που κανεις δεν ακουει τι λει ο αλλος ....που τους ποιανουν παραληρηματα ...αυτα τα πραγματα με κανουν και νοιωθω πολυ χαλια ... ειναι χαλια εικονα αυτη και ποτε δε τη βλεπω ...σπανια παρακολουθω συζητηση ..πρεπει να ειναι ολοι πολλοι ηρεμοι για να παρακολουθησω ...και να υπαρχει ωραια ατμοσφαιρα ...αυτο ειναι καθαρα θεμα δημοσιογραφου .


η ελλη σταη μαρεσει γιατι βγαζει τη προσωπικοτητα της χωρις να φοβαται ...ειναι πολυ εξυπνη ...ομως μερικες φορες γινετε καπως κακια ...βγαζει μια ασχημη εικονα ..αλλες φορες βγαζει γελιο ....ειναι οκ ...ειναι ανθωπινη ...

ο ευαγγελατος ειναι ο πιο επαγγελματιας απο ολους ...μαρεσει ο τροπος που δουλευει ...ειναι πολυ ηρεμος ...και το σεβομαι αυτο


και τελος ο παπαχελας μαρεσει πολυ ...και αυτος αψογος επαγγελματιας !!!!

καλα κατι ατομα οπως κακαουνακης .τραγκας και διαφοροι αλλοι ....με ξενερωνουν ..με τα κλσσικα παραληρηματα τους ..... ενταξη δε μαρεσει αυτη η εικονα .....


περιμενω και τις δικες σας αποψεις για το θεμα ...πιστευω οτι ολοι βλεπουμε τηλεοραση ....και οι πολιτικοι θα επρεπε να προσεχουν περισσοτερο πως μιλανε ..και πως φερονται πραγματικα βγαζουν ασχημη εικονα οι περισσοτεροι ......


να οριστε κατι πολυ αστειο .......http://www.mypatra.gr/fun/file/videos/watch/?key=306
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 19, 2007 10:23 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μαλλον θα τη γουσταρετε την εικονα για να μην μιλαει κανεις ...


ειστε συνενοχοι ....ο θεε μου ειμαι στο στομα του λυκου και δε το χα καταλαβει ....εσεις ειχατε στυσει το παιχνιδι απο την αρχη ετσι ???? δε το χα καταλαβει που να με παρει ο διαβολος ..!!!!! χαχααχχααχααχ


υποτιθεμενη απαντηση

-οχι μωρε ενταξη ...εγω μονο κουτσομπολιστικα βλεπω ...τι αλλο να δεις ...λες και εχει τιποτα η τηλεοραση??? δε μαρεσει το κουτσομπολιο ...απλα για να περναει η ωρα
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 22 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 19, 2007 12:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε John το καλήτερο είναι να κλείσεις την τηλεόραση.Αν μπορείς να την πετάξεις ακόμα καλήτερα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
South
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 21 Σεπ 2006
Δημοσιεύσεις: 106
Τόπος: ΕΛΛΑΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 19, 2007 2:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΗΡΑΚΛΕΙΤΟΣ έγραψε:
Φίλε John το καλήτερο είναι να κλείσεις την τηλεόραση.Αν μπορείς να την πετάξεις ακόμα καλήτερα.


Δε μου αρέσει που γράφεις εδώ μέσα με το όνομα Ηράκλειτος, εκτός κι αν έτσι σε βάφτισαν. Συγνώμη αν σε ενοχλώ όμως θα ήταν σαν να υπέγραφα κι εγώ ώς Πλάτωνας ή κάτι άλλο. Υπάρχουν πολλά άλλα ονόματα να διαλέξεις, εάν θές.

Απάντηση στο john: Το σημερινό παρηκμασμένο σύστημα των αρχόντων δε ζητάει ελεύθερους ανθρώπους, αλλά κρέας... Τι θέλεις να προβάλλει φιλοσοφικές συζητήσεις, λογική, σοβαρή τέχνη ? Αν ήταν έτσι τότε δεν θα μπορούσε να σε προσβάλλει το αφεντικό σου κάθε τρεις και λίγο, δεν θα πηδούσε τη γραμματέα που τον έχει ανάγκη, δεν θα περίμενε σούζα η γυναίκα με τα παιδιά στο σπίτι κτλ κτλ κτλ

Ξέρεις γιατί συγχωνεύουν τα ταμεία ? Όλο γίνεται θέμα γύρω από το ασφαλιστικό και κανείς δεν έχει καταλάβει τίποτα. Θα σου πω εγώ γιατί. Έχουν φάει πολλά από ένα και πάνε να τα καλύψουν με τα χρήματα από την κάσα ενός άλλου. Ας πούμε το ΙΚΑ το έχουν ξεσκίσει όσο δεν πάει. Το ΣΜΕΔΕ, όμως το ΤΣΑ και δεν ξέρω και εγώ πιο άλλο όχι και τόσο, γιατί εκεί είναι ιδιότες πιο δυνατοί και προσέχουν.

Κι αντί να βρούν μερικά ζώα από αυτά που έκλεψαν το δημόσιο χρήμα και να τα βάλουν να σπάνε πέτρες σαν τους Dalton σε καμιά φυλακή ως τα βαθιά γεράματα, προτιμούν να το συγκαλύψουν. Ας πληρώσουν οι ναυτεργάτες, οι έμποροι, οι μηχανικοί, αυτοί που έχουν ξενοδοχεία, οι επιχειρηματίες. όμως άσε απέξω όλους τους γελοίους που φάγαν και με το παραπάνω τα χρήματα του κοσμάκι. Αυτά σε κράτη, που δεν τα κυβερνούν ληστοσυμμορίες αλλά άνδρες ευγενείς δε συμβαίνουν ποτέ... δηλαδή ακόμα κι αν βάλει κάποιος χέρι το βάζει με τρόπο και με μέτρο.

Όσο για τους εργάτες πάντα το ανδρικό μόριο σε αυτούς καταλήγει στο τέλος... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Μα γιατί τέτοιο χάλι στη χώρα μας ? Μέχρι και οι Τούρκοι λιγότερα κλέβαν, άλλο που μας σφάζαν λόγω θρησκείας... Sad Crying or Very sad Sad

Αντί να ασχοληθείς λοιπόν με αυτά φάε λίγο σανό βλέποντας τους γελοίοις με τα γελοία θέματα που προβάλλουν, πες πως δεν υπάρχει τίποτα, πως παντού έτσι είναι, ψήφισε και συνασπισμό να σωθεί η χώρα, ή αντικαπιταλιστική συμμαχία γιατί είσαι αντάρτης ψυχομένος Νεοέλληνα που δεν μπορείς χωρίς mallboro και freduccino. Κάνε και 5-6 τρύπες στα αυτιά σου, που δεν σου προσφέρουν τίποτα απολύτως, γίνε παγώνι και φιλοχρήματος σαν τους αρχαίους Μήδους, στολίσου βάλε κοσμήματα πολλά και άμε να παρακμάσεις. Και μόνο άμα δεις τους 300 στο σινεμά, τότε μόνο να σε πιάσει να θυμιθείς πως είσαι Έλληνας. Βρίσε μια και τους παπάδες γιατί αυτοί ευθύνονται που βαριέσαι τη δουλειά και δε μιλάς στο γείτονα σου. Βρίσε και τη μάνα σου, ναι αυτή φτέει για όλα που από μικρός μίσησες το σχολείο και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.

Έχω κι άλλα ράμματα, και αυτά είναι για κάτι αποβλακωμένους ψευτοχριστιανούς, που νομίζουν ότι παντρεύοντας το παιδί τους μικρό ή πηγαίνοντας στην εκκλησία θα σώσουν το άθλιο τομάρι τους... Αλλά αυτοί όπως και να το κάνεις είναι μια μικροσκοπική μειοψηφία, πλήρως χειραγωγίσιμοι τις περισσότερες φορές και λιγότερο επικίνδυνοι από αυτούς που κατασπάραξαν την Ελλάδα, καθώς επίσης και τη μισή Κύπρο με τις πολιτικές τους πρόσφατα, αλλά και τα δημόσια ταμία, και την Ιστορία, και τον Πολιτισμό, και τα μυαλά του κόσμου και τόσα άλλα...

Δεν είμαι ένας φανατικός με παροπίδες, σαν κι αυτές που βάζουνε οι αλογαρήδες στα αλόγατα στο παλιο λιμάνι, αλλά φτάνει πλέον δε βλέπετε ότι το τόσο σκουπίδι θα μας πάει στον απόπατο ? ( Στον πάτο είμαστε ήδη...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 25, 2007 4:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κατ΄αρχήν έχω να κάνω μια ερώτηση.
Υπάρχει κανεις εδώ που θα διαλέγει τα νικ που επιλέγουμε και θα τους κάνει κριτική?
Το λέω με αφορμή κατι που διαβασα εδώ και αν μή τι άλλο μου φάνηκε γελοιοδέστατο....

Οσον αφορά στην tv, ο καθένας έχει το δικαίωμα να παρακολουθήσει ένα ντοκυμαντέρ στο ΣΚΑΙ για την ζωή των καφέ ουρακοτάγκων ή το Κους Κους....
από ολα έχει ο μπαχτσές...
Και επειδή υπάρχουν πολλά επιπεδα μυαλών, υπάρχει και η ποικιλία που βλέπουμε στην tv.
John, δεν θα έπρεπε να ενοχλήσαι διότι έχεις το τηλεκοντρολ στα χέρια σου, έτσι δεν είναι? ή μήπως όχι????
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fatherdamien
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 103
Τόπος: Ελλαδέξ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 01, 2007 3:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://morph.cs.st-andrews.ac.uk/Transformer/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center