Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Αιώνιο Όνομα Χρήστη

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Thinker
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 28 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 05, 2013 3:50 am    Θέμα δημοσίευσης: Αιώνιο Όνομα Χρήστη Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπορεί να ακσουστεί χαζό, όμως εδώ και χρόνια δεν έγραφα σ' αυτό το forum γιατί απλά δε μου άρεσε πια το nickname μου. Είχα στείλει κάπου 5 e-mail στα mails υπευθύνων αυτού του site που βρήκα, ρωτώντας αν μπορούν να μου το αλλάξουν, αλλά δεν έλαβα απάντηση. Ύστερα θύμωσα και δεν ξαναεπισκεύτηκα από τότε το site.

Καταλαβαίνω γιατί δε μπορεί κάποιος να φτάξει νέο λογαριασμό και το δέχομαι, όμως δεν αποδέχομαι ότι οποιοδήποτε nickname "έρθει" σε κάποιον τη στιγμή που γράφεται θα πρέπει να το έχει για πάντα. Άλλωστε τα άτομα αλλάζουν. Ακόμη και στην πραγματική ζωή το όνομά μας μπορούμε να το αλλάξουμε αν θέλουμε. Γιατί όχι εδώ;
_________________
"Με φωνάζεις επαναστάτρια. Κι όμως κάθε φορά που απέρριψα τα πιστεύω σου, εσύ επαναστάτησες ενάντια στα δικά μου." (Να ζεις, να αγαπάς και να μαθαόνεις - Λέο Μπουσκάλια)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 05, 2013 5:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αλλαγή nickname γίνεται μόνο από τον ιδιοκτήτη-διαχειριστή του φόρουμ.
Αλλά για να γίνει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να ασχοληθεί μαζί σου και με το αίτημά σου ο διαχειριστής.
Βλέπεις ο εδώ διαχειριστής να ασχολείται ιδιαίτερα με το φόρουμ;
Πως περιμένεις λοιπόν να ασχοληθεί με το αίτημά σου;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mark
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 2337

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 05, 2013 6:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ωπ, ένας καινούριος!

Καταρχάς δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής του ονόματος μέσα από το φόρουμ. Ο διαχειριστής πρέπει να συνδεθεί κατευθείαν στη βάση δεδομένων και να το αλλάξει από εκεί, κάτι που θέλει χρόνο και κάποιες γνώσεις.

Μετά είναι και το γεγονός ότι οι συμφορουμίτες γνωρίζουν κάποιον με βάση το nickname του και όχι με τη φάτσα του, όπως γίνεται στον πραγματικό κόσμο. Συνεπώς τυχόν αλλαγή του nickname ενδέχεται να τους μπερδέψει! Και κάποιοι μπορεί να το θεωρήσουν ανέντιμο, ότι δηλαδή ο χρήστης θέλει να κρυφτεί χρησιμοποιώντας άλλο όνομα.

Θα μπορούσες να κάνεις άλλο λογαριασμό με διαφορετικό e-mail.

Τώρα που δεν πήρες απάντηση στα μηνύματά σου, αυτό δεν ήταν σωστό και δείχνει την αδιαφορία των διαχειριστών. Και αν πριν από μερικά χρόνια στο φόρουμ έγραφαν αρκετοί και παρόλα αυτά υπήρχε τέτοια αδιαφορία, φαντάσου τώρα τι γίνεται που είμαστε μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού!

Καλωσόρισες! χαχαχα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thinker
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 28 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 06, 2013 5:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τόσα λίγα που είχα γράψει και τόσο καιρό που έχω να γράψω, δε νομίζω ότι θα με θυμάται κανείς ούτος ή αλλως. Αλλά ακόμη και αν θέλει κάποιος να διαπιστώσει ποιός χρήστης είμαι, μπορεί να δει τα παλιά μου μυνήματα. Μια φορά ήθελα να το αλλάξω, δε σκόπευα να το αλλάζω κάθε μέρα για να μπερδεύω τους άλλους. Είχα δοκιμάσει παλιά να γραφτώ με άλλο e-mail, αλλά δε με άφηνε, τώρα δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Πώς και δε γράφει πολύς κόομος εδώ πια;
_________________
"Με φωνάζεις επαναστάτρια. Κι όμως κάθε φορά που απέρριψα τα πιστεύω σου, εσύ επαναστάτησες ενάντια στα δικά μου." (Να ζεις, να αγαπάς και να μαθαόνεις - Λέο Μπουσκάλια)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 06, 2013 12:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πέρασε η εποχή των τρολ. Τώρα πρέπει να μπαίνει κάποιο θέμα και απαιτείται υπομονή...για να απαντήσει κάποιος, μετά από ώριμη σκέψη!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mark
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 2337

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 06, 2013 3:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπράβο Bugman! Το φόρουμ τούτο αναβαθμίστηκε με τη φυγή των τρολ. Και από φιλοσοφικό καφενείο πάει να μεταμορφωθεί σε κάτι άλλο, κόντρα στις διαθέσεις και το σκοπό του ιδρυτή του. Το θέμα είναι αν θα μείνει κανείς εδώ να γράφει.

http://www.youtube.com/watch?v=Xb9lvUT55co
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 06, 2013 3:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το ερώτημα είναι ..ποιος άλλος θα έρθει και πότε;
Δεν είμαι μάντης..αλλά δεν υπάρχει κανένα στοιχείο που να μας δείχνει ότι δεν θα έρθουν άλλα μέλη...
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Μέλλοντας
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 07, 2013 12:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
δεν υπάρχει κανένα στοιχείο που να μας δείχνει ότι δεν θα έρθουν άλλα μέλη...


Σωστά, όσα στοιχεία στερούνται φωτογραφίας δείχνουν ακριβώς αυτό που λες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 07, 2013 1:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέλλοντας έγραψε:
Bugman έγραψε:
δεν υπάρχει κανένα στοιχείο που να μας δείχνει ότι δεν θα έρθουν άλλα μέλη...


Σωστά, όσα στοιχεία στερούνται φωτογραφίας δείχνουν ακριβώς αυτό που λες.


Τι εννοείς;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Thinker
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 28 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 07, 2013 4:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν κατάλαβα τι ακριβώς έγινε.
_________________
"Με φωνάζεις επαναστάτρια. Κι όμως κάθε φορά που απέρριψα τα πιστεύω σου, εσύ επαναστάτησες ενάντια στα δικά μου." (Να ζεις, να αγαπάς και να μαθαόνεις - Λέο Μπουσκάλια)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mark
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 2337

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 07, 2013 10:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέλλοντας έγραψε:
Bugman έγραψε:
δεν υπάρχει κανένα στοιχείο που να μας δείχνει ότι δεν θα έρθουν άλλα μέλη...


Σωστά, όσα στοιχεία στερούνται φωτογραφίας δείχνουν ακριβώς αυτό που λες.


Ούτε εγώ κατάλαβα! Άλλωστε κανένα στοιχείο δε δείχνει ούτε ότι δε θα έρθουν νέα μέλη αλλά ούτε ότι θα έρθουν!


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την mark στις Σαβ Δεκ 07, 2013 10:55 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mark
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 2337

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 07, 2013 10:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

mark έγραψε:
Μπράβο Bugman! Το φόρουμ τούτο αναβαθμίστηκε με τη φυγή των τρολ. Και από φιλοσοφικό καφενείο πάει να μεταμορφωθεί σε κάτι άλλο, κόντρα στις διαθέσεις και το σκοπό του ιδρυτή του. Το θέμα είναι αν θα μείνει κανείς εδώ να γράφει.

http://www.youtube.com/watch?v=Xb9lvUT55co


Ναι, και μετά από το φόρουμ, σειρά έχει το ... facebook! Και έπεται συνέχεια! Surprised Very Happy

http://www.youtube.com/watch?v=lJJkCqtHTb8
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Thinker
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 28 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 22

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 11, 2013 4:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν ξέρετε γιατί δε γράφει πολύς κόσμος πια.
_________________
"Με φωνάζεις επαναστάτρια. Κι όμως κάθε φορά που απέρριψα τα πιστεύω σου, εσύ επαναστάτησες ενάντια στα δικά μου." (Να ζεις, να αγαπάς και να μαθαόνεις - Λέο Μπουσκάλια)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 11, 2013 6:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σημασία δεν έχει η ποσότητα αλλά η ποιότητα. Για πολύ καιρό υπήρχαν διαμάχες που μάλλον πρόσφεραν ποιότητα τηλεπαραθύρων χειρίστου είδους. Όμως νομίζω ότι τώρα ξεκαθάρισε το τοπίο, δεν υπάρχουν διαμάχες και μπορεί να γίνει καλή συζήτηση. Το περιβάλλον είναι καθαρό! Απλά δεν φυσάει ο αέρας της έμπνευσης...Θα γίνει και αυτό!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center