Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ ΤΩΝ ΚΟΜΜΕΝΩΝ "ΦΟΙΤΗΤΩΝ"
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Πέκος
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 16, 2006 6:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Η ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ ΤΩΝ ΚΟΜΜΕΝΩΝ "ΦΟΙΤΗΤΩΝ" Απάντηση με Συμπερίληψη

Η επίθεση στο πρόσωπο του Καθηγητή κ. Μανόλη Βλάχου μέσω αυτής της ιστοσελίδας είναι κατάφωρα συκοφαντική και αήθης. Και μόνο το γεγονός ότι διδάσκει ΑΜΙΣΘΙ αποτελεί μέγιστο τεκμήριο για το ηθικό του ανάστημα. Για την διδακτική του ικανότητα αρκεί να παρακολουθήσει κανείς έστω και ένα μόνον μάθημα του. Το αμφιθέατρο είναι εντελώς γεμάτο. Οι ισχυρισμοί περί απάτης είναι τουλάχιστον φαιδροί. Η φωτοτυπία του συγγράματος στην οποία αναφέρεστε δεν αποφέρει φυσικά κανένα κέρδος στον Καθηγητή. Οι μόνοι που έχουν κέρδος είναι οι φοιτητές, οι οποίοι δεν μπαίνουν στην διαδικασία να ξοδέψουν χρήματα. Έστω, ότι αποτελεί πταίσμα η φωτοτυπία (φωτοτυπία κύριοι συνάδελφοι-αλήθεια πόσες φωτοτυπίες βιβλίων έχουμε βγάλει όλοι στη ζωή μας;) , πταίσμα όμως για το καλό της εκπαίδευσης. Μη στέκεστε στο γράμμα του νόμου, μη γίνεστε τιμητές. Μην υβρίζετε. Αλλά δεν πειράζει. Το ξέρουμε πια, σε αυτόν τον τόπο όποιος έχει αξία πρέπει να χτυπηθεί και να χτυπηθεί ανελέητα. Σας παραδίδω στην κρίση του αμφιθεάτρου, στην κρίση των πραγματικών φοιτητών που γνωρίζουν ποιος είναι ο Καθηγητής κ. Μανόλης Βλάχος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 17, 2006 9:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο Μανόλης σας είναι για το σκαμνί. Δεν μιλάμε για φωτοτυπίες βιβλίων. Έχω στα χέρια μου 2 ΒΙΒΛΙΑ τυπωμένα στο ΕΚΠΑ με το όνομά του πάνω. Έτοιμα για τον εισαγγελέα. Δεν έχει καμία σημασία για το αν τα πουλάει ή τα μοιράζει. Και πες στο φίλο σου να κάτσει ήσυχα γιατί είναι μεγάλος σε ηλικία και είναι απάνθρωπο να τον τρέχω στον εισαγγελέα. Και δεν υπάρχει καμία ομάδα κομμένων φοιτητών. Προσωπικά δική μου είναι η καταγγελία, πέρασα κανονικότατα στο μάθημα και μάλιστα είμαι και fun της Αναγέννησης και του Μπαρόκ. Αλλά δεν είμαι και μουρόχαβλος να χειροκροτώ τον κάθε απατεώνα που σφετερίζεται τη σχολή μου στην οποία με τόσο κόπο και μόχθο είχα περάσει.

Και όσο για το αμισθί, αφενός δεν αποδεικνύεται από πουθενά, αφετέρου εξακολουθεί και αποτελεί παρανομία γιατί είναι συνταξιούχος και καταλαμβάνει ενεργή θέση εργασίας.

Απορώ πώς ανέχεστε ορισμένοι αυτή την ξεφτίλα από έναν άνθρωπο που μόνο τα ελληνικά δικαστήρια θα έπρεπε να ασχολούνται μαζί του.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Πέκος
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 18, 2006 3:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΩΝ ΜΠΑΤΣΩΝ ΣΧΟΛΗ Απάντηση με Συμπερίληψη

Το ύφος του κυρίου "καταγγέλοντος" ζωγραφίζει το ποιόν του.

Τα βιβλία στα οποία αναφέρεσθε είναι γνωστά τοις πάσι και ο Καθηγητής αναφέρεται ως διδάσκων. Η "καταγγελία" σας προκαλεί γέλιο.

Πάντως, νεαρέ, θα είχατε λαμπρή καριέρα και εξέλιξη, αν ήσαστε φοιτητής Αστυνομίας. Πότε, βεβαίως, δεν είναι αργά.

Όσο για την φιλανθρωπία σας, μέρες που είναι, σας συγχαίρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 18, 2006 6:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είτε ως διδάσκων αναφέρεται είτε ως καθαρίστρια, το θέμα είναι ότι ανατυπώνει στο ΕΚΠΑ βιβλία χωρίς άδεια του πνευματικού δικαιούχου και αυτό συνιστά:

1) κλοπή πνευματικών δικαιωμάτων
2) φορολογική παράβαση (και η δωρεάν διανομή απαιτεί παραστατικά παραγωγής και διάθεσης)
3) σφετερισμό του πανεπιστημίου με ταυτόχρονη προσβολή όλων μας που έχουμε άμεση ή έμμεση σχέση με το Πανεπιστήμιο βλέποντας τη σφραγίδα της σχολής μας πάνω σε προϊόντα κλοπής. Εσύ μπορεί να έχεις συνηθίσει να καλύπτεις κλέφτες, εγώ όχι.

Ο κύριος Μανόλης είναι αυτός που προκαλεί γέλιο που αφενός παρανόμως διατηρεί τη θέση που έχει για οποιαδήποτε σκοπιμότητα (εδώ ίσως κάποιος αστυνομικός όπως λέτε και εσείς θα είχε θέση ώστε να διαλευκάνει την υπόθεση) και αφετέρου αποδεικνύεται κοινός κλέφτης του ποινικού κώδικα. Αν το έκανε κάποιος εκτός πανεπιστημίου θα τον είχαν τσουβαλιάσει σε μερικές ημέρες.

Αυτά τα λίγα και να του τα μεταφέρετε μπας και γλιτώσουν τα ελληνικά πανεπιστήμια από τέτοια μιάσματα. Αλλά όπως το βλέπω έχει την κάλυψη όλων των διοικητικών υπαλλήλων και μη σε όλο αυτό το σύστημα της αναξιοκρατίας και του ρουσφετιού, επομένως θα μείνει στη θέση αυτή μέχρι να πεθάνει (σε μερικά χρόνια σύμφωνα με το προσδόκιμο).

Εσύ που ξέρεις τα από μέσα μήπως ζεσταίνει τη θέση για κανένα δικό του απόγονο που αργεί να πάρει το διδακτορικό; Γιατί μη μου πεις ότι 4-5 χρόνια δεν βρήκατε κάποιον αξιόλογο ιστορικό της τέχνης να τον αντικαταστήσει. Πέστου επίσης ότι έχει ακόμα την ευκαιρία για ένα επίσημο συγνώμη. Ίσως έτσι δεν θα γίνεται ρόμπα και μετά θάνατον. Ας κοιτάξει και την υστεροφημία του λίγο. Το μόνο που θα του απομείνει είναι σε λίγο άλλωστε. Δεν θα πάρει μαζί του ούτε τίτλους ούτε χρήματα. Αν δεν το ξέρεις άλλωστε εδώ και μερικά χρόνια κυκλοφορούν στη σχολή φωτοτυπίες από την παρούσα ιστοσελίδα και έχουν ενημερωθεί όλοι για τα καμώματά του.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Πέκος
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 18, 2006 9:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Η ΜΕΓΑΛΗ ΤΩΝ ΜΠΑΤΣΩΝ ΣΧΟΛΗ Απάντηση με Συμπερίληψη

Επιτέλους ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΘΕ ΤΗΝ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΑ. Γιατί αυτό κάνετε όταν λέτε ότι, τελικά βρε παιδί μου, ο Καθηγητής δεν αναφέρεται ως συγγραφέας αλλά ως Διδάσκων. Άρα δεν κλέβει το έργο, όπως εννοήσατε, δεν το οικειοποιείται, όπως εννοήσατε, δεν το πουλάει, όπως εννοήσατε, ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ. Ναι, κύριοι συνάδελφοι, δεν είναι "νόμιμες" οι φωτοτυπίες. Αλλά για το καλό ποιού βγήκαν; Μήπως βγήκαν για το καλό των φοιτητών; ΝΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ. Παρανόμησε ο κ. Βλάχος; Ναι, παρανόμησε. Γιατί; Επειδή ακριβώς το Υπουργείο δεν δικαιολογεί δεύτερο σύγγραμμα γιατί η τιμή του συγγράμματος του α΄ εξαμήνου ήταν υπερβολικά μεγάλη. Αυτά λέει το Υπουργείο. Και ο κ. Βλάχος αντί να πει ΚΟΨΤΕ ΤΟ ΛΑΙΜΟ ΣΑΣ, πηγαίνει και παρανομεί και βγάζει φωτοτυπίες για να ξεστραβωθούν οι φοιτητές, οι οποίοι σημειωτέον δεν γνωρίζουν ούτε καν που βρίσκεται το Σπουδαστήριο. Ας κρεμασθεί λοιπόν ο παράνομος κ. Βλάχος. Ας τον κρεμάσετε εσείς μεγάλε Ιεροξεταστή και Φοιτητοπατέρα.

Το άλλο θέμα της παραμονής του Καθηγητή στην έδρα είναι εντελώς γελοίο. Γιατί δεν λέτε την αλήθεια; Ο κ. Βλάχος ΧΑΡΗ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ που έρχεται και κάνει το μάθημα ΑΜΙΣΘΙ. Αλλά επειδή δεν βγήκε ο άνθρωπος να προβληθεί και να πει ότι ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΗ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΝΕΟ ΛΕΚΤΟΡΑ (μάθετε ότι αυτά είναι θέματα και του Υπουργείου) ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΟ ΜΑΘΗΜΑ, Α Μ Ι Σ Θ Ι ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, μέχρι να εγκρίνει το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ τους διορισμούς. Εσείς βέβαια, ανιστόρητε και συκοφάντη συνάδελφε, αντί να επαινέσετε αυτές τις πρωτοβουλίες, υβρίζετε και υβρίζετε ασύστολα.

Θεωρώ ότι οι τρισάθλιοι χαρακτηρισμοί σας και η προσδοκία του θανάτου του Καθηγητή, την οποία εντελώς ανερυθρίαστα αναφερατε, μια για πάντα υπογραμμίζουν το ηθικό σας μέγεθος (το ποιό;) και στέλνουν στον κάλαθο των αχρήστων τις καταγγελίες και τις αρλουμπολογίες σας.

Μια και αναφερθήκατε στον θάνατο, ναι, άλλους θα τους φάει το μαύρο σκουλήκι και ούτε ο γείτονας τους δεν θα τους θυμάται και άλλοι θα μείνουν για πάντα στην καρδιά μας ως λαμπροί, λαμπρότατοι Δάσκαλοι.

Είμαι βέβαιος ότι ολόκληρη η ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ θα σας ευγνωμονεί για τους αγώνες που δίδετε καθημερινώς στο όνομα της αξιοκρατίας, της παιδείας, της ιστορίας, της αρχαιολογίας, της ψυχολογίας, της ψυχοπαθολογίας, της αστυνομίας, μεγάλε ΣΩΤΗΡΑ ΜΑΣ,μεγάλε Ξεκουκουλωτάκη


Ω ΦΟΙΤΗΤΟΠΑΤΕΡΑ ΜΑΣ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 18, 2006 11:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πουθενά δεν έχει αναφερθεί ότι οικειοποιείται το περιεχόμενο. Αυτό έλειπε. Να του χρωστάμε και χάρη; Εγώ κλέφτη τον είπα. Δεν ξέρω βέβαια τι διαφορά έχει ο ένας κλέφτης από τον άλλο. Προφανώς εσύ θα ξέρεις γιατί θα έχεις εντρυφήσει στο θέμα.

Εσύ υποστηρίζεις ότι πρέπει να χρωστάω χάρη στον κύριο Μανόλη, εγώ υποστηρίζω ότι πρέπει να πάω στον εισαγγελέα γιατί κλέβει ΒΙΒΛΙΑ και ΔΙΔΑΣΚΕΙ παράνομα.

Το γιατί δεν το έχω κάνει είναι προφανώς έλλειψη χρόνου αλλά και ενδιαφέροντος πλέον. Αλλά μην ζορίζεις την τύχη του. Κρίμα είναι.
ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ. ΟΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΙΒΛΙΟΔΕΤΗΜΑ ΜΕ ΤΗ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΕΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΥΠΩΘΕΙ ΣΤΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΜΑΖΙΚΑ.

Και προσωπικά δεν είμαι από τους φοιτητές σας που νόμιζετε ότι τους κοροϊδεύετε επειδή τους έχετε στο χέρι. Γνωρίζω πολύ καλά ότι μπορεί να καλυφθεί με 1002 τρόπους μια πανεπιστημιακή θέση χωρίς παρανομίες. Δυστυχώς οι σκοπιμότητες του κυρίου Μανόλη δεν είναι της αρμοδιότητάς μου να ερευνήσω. Μόνο εικασίες μπορώ να διατυπώσω. Αν δεν γνωρίζετε ότι η συντριπτική πλειοψηφία των φοιτητών τον χλευάζει πίσω από την πλάτη του γι αυτές του τις ενέργειες, προφανώς είτε δεν έχετε σχέση με τη σχολή, είτε είστε από το οικείο ή "ευεργετηθέν" περιβάλλον του.

Στο κάτω κάτω αν είναι τόσο νόμιμα τα πράγματα και τόσο αγαθά όπως μας τα περιγράφετε, να μην κρύβεται ο κύριος Μανόλης. Να γραφτεί κανονικά στο πρόγραμμα. Τι φοβάται;
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Πέκος
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 1:50 am    Θέμα δημοσίευσης: ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Απάντηση με Συμπερίληψη

Κύριε, σας έδωσα δύο πληροφορίες πολύ βασικές παραπάνω. Διαβάστε τις ξανά και μην αναμασάτε τις ίδιες συκοφαντίες. Εσείς δεν έχετε βγάλει φωτοτυπίες στη ζωή σας; Κόπτεσθε τώρα, αν είναι δυνατόν, επειδή ένας Καθηγητής τύπωσε ένα φυλλάδιο; Οι δυιλίζοντες τον κόνωπα, την δε κάμηλον καταπίνοντες... Επαναλαμβάνω, σας έδωσα δύο πληροφορίες πολύ βασικές.

Σας παρακαλώ τώρα, που θα εγκαλείτε και τον κ. Βλάχο.

Εσείς είστε στο κάτω κάτω αυτός που δικάζετε για την ιστοσελίδα. Ή μήπως όχι; Γιατί δεν μας ανακοινώσατε Συκοφάντη ότι ΕΙΣΤΕ ΥΠΟΔΙΚΟΣ για αυτήν την ιστοσελίδα ;

Ξέρετε δεν είναι πάντα στραβός ο γιαλός, όπως γράφετε. Καμιά φορά, σπάνιο για τους Φοιτητοπατέρες μας, αλλά συμβαίνει. Η παροιμία έχει και συνέχεια. Σας την θυμίζω, γιατί δένει γάντι με την περίπτωσή σας. ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΕΤΕ.

Για όσον καιρό θα έχετε την στοιχειώδη ηθική να κρατάτε τον αντίλογό μου στην ιστοσελίδα σας, σας ευχαριστώ.

ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.

ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΕΤΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 11:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Υπόδικος; χαχα καλό. Η πρώτη αντίδραση που παίρνω είναι η σημερινή. Ποιος σας είπε ότι έχω κληθεί από τη δικαιοσύνη; Ούτε εξώδικο δεν έχω λάβει ποτέ. Θα ήταν γελοίο από μέρους σας με τόσες αποδείξεις που έχω στα χέρια μου και άλλες τόσες που δεν έχω ακόμα παρουσιάσει. Δεν έχετε επίγνωση των παρανομιών σας; Πιστεύετε ότι όλα αυτά είναι έννομα; Έχετε χάσει κάθε μέτρο;

Δεν προσέφερες καμία παραπάνω πληροφορία. Οι 2 καταγγελίες μου ότι είναι κλέφτης και διδάσκων παρανόμως ισχύουν και τις επιβεβαίωσες. Το μόνο που θα καταφέρεις συνεχίζοντας είναι να μου αναζωπυρώσεις το ενδιαφέρον και να αρχίσω τα πρωτοσέλιδα πάλι.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Πέκος
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 3:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΝΤΕ ΤΑ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΑΝ ΤΟΛΜΑΤΕ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗ.

ΟΣΟ ΑΚΟΜΗ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΑΥΤΟΠΡΟΒΟΛΗΣ ΣΑΣ.

Θα προκαλέσετε πάρα μα πάρα πολύ γέλιο.

ΣΤΡΑΒΑ ΑΡΜΕΝΙΖΕΤΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 6:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μα έχει γίνει πρωτοσέλιδο εδώ και 2.5 χρόνια για αρκετούς μήνες. Αργά ξυπνήσατε. Όσοι ήταν να το μάθουν το έχουν μάθει. Ό,τι ήθελα να κάνω το έχω κάνει. Προσωπικά νόμιζα ότι είχε φύγει ο κύριος Μανόλης από τη σχολή αλλά να που μαθαίνω ότι ακόμα εκεί είναι. Κρατήστε τον καμια δεκαετία ακόμα. Όσο μπορείτε. Όλοι πλέον ξέρουν το ποιόν του και γελάνε πίσω από την πλάτη του.

Ίσως πρέπει να ακολουθήσω κι εγώ τον ίσιο δρόμο της παρανομίας. Έτσι συνηθίζεται ούτως ή άλλως όπως έχει ομολογήσει και ο φίλος σας αντιπρύτανης Κίττας. "Όλοι έτσι κάνουν". Χαρείτε όσο μπορείτε αυθαιρετώντας. Δεν θα είναι για πάντα.

Ευχαριστώ για την παρέμβαση γιατί τόσα χρόνια που και καλά "δεν ξέρατε" την ιστοσελίδα είχα αρχίσει να ανησυχώ. Τώρα σχετικά με την αυτοπροβολή μου, πώς μπορεί να γίνει αυτό μέσα από ένα ψευδώνυμο δεν μπορώ να καταλάβω.

Εις υγείαν.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Πέκος
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 16 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 9:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: TO ΣΗΡΙΑΛ Απάντηση με Συμπερίληψη

Νομίζω ότι το σήριαλ έχει γίνει αρκετά κουραστικό.

Ένα μέσης νοημοσύνης άτομο εάν κοιτάξει προσεκτικά τις διασυνδέσεις τις ιστοσελίδας σας, αλλά και την ίδια αντιλαμβάνεται πανεύκολα ποιός και γιατί την χρησιμοποιεί. Επιτέλους δεν είμαστε ηλίθιοι. Αφήστε τώρα τα "site Φιλοσοφικής" και τις λοιπές προσωπίδες. Ο επίσημος δικτυακός τόπος είναι ένας και μόνον. Τον γνωρίζουμε όλοι.

Μην αντέχοντας άλλο την χολή και συμβουλεύοντας σας να προσέξετε να μην δαγκώσετε τη γλώσσα σας , δεν θέλω να επανέλθω. Τα επιχειρήματα ΟΛΩΝ υπάρχουν. Ελπίζω ότι θα διατηρηθούν αναλλοίωτα. Ας κρίνουν, τέλος, οι "πολίτες του Διαδικτύου"

αν είναι ΣΤΡΑΒΟΣ ο γιαλός
ή
αν ΣΤΡΑΒΑ αρμενίζετε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 19, 2006 9:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πολύ χαίρομαι που υπάρχουν σκεπτόμενοι άνθρωποι που αποκάλυψαν τον υποχθόνιο ρόλο της ιστοσελίδας. Να τα βλέπουν μερικοί να μην τη πατήσουν δηλαδή Laughing

Όντως αρκετά κράτησε. Μπορείτε να συνεχίσετε το έργο σας ακάθεκτοι. Ούτως ή άλλως υπάρχει και κάλυψη από την πρυτανεία. Τι να σου κάνει ένας ξεκάρφωτος. Μόνο το κέφι του. Ας είναι. Αυτό που θέλω έχει ήδη γίνει. Δεν προδοκώ τίποτα άλλο από τη συγκεκριμένη υπόθεση. Αν όλοι έκαναν όσα εγώ θα είχατε πάρει δρόμο προ πολλού.

Εις το επανιδείν.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 11:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

afham,

παρόλο που διαισθάνομαι πως έχεις δίκιο,θα κάνω το δικηγόρο του διαβόλου.Κατηγορώντας δημόσια και επώνυμα ένα πρόσωπο,οφείλεις να δημοσιεύσεις και το δικό σου όνομα,για να μη λένε ότι το πάθος σου για την αλήθεια είναι εκ του ασφαλούς.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 21, 2006 1:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τα .gr ονόματα είναι επώνυμα. Το όνομά μου είναι καταχωρημένο στο μητρώο για όποιον ενδιαφέρεται και νομίζει ότι αδικείται. Διαφορετικά όπως και εσύ είδες θα με κατηγορήσουν για αυτοπροβολή. Σε ευχαριστώ για την παρατήρηση.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
sigmafi
Αναπληρωτής


Εγγραφή: 11 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 57
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 23, 2006 11:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν και παλιά η διαμάχη, θα έλεγα να παρέμβω και να παρακαλέσω να ηρεμήσουμε άπαντες! Αν αυτοί που συζητάνε εδώ δεν θίγονται από τη "φωτοτύπηση" του α' ή β' βιβλίου που κάνει ο συγκεκριμένος διδάσκων, δεν έχουν λόγο να παθιάζονται, ας ενδιαφερθούν ο εκδότης και ο συγγραφέας του βιβλίου.

Και κάτι γενικότερο που δεν ανήκει σ' αυτό το πλαίσιο, αλλά είναι χρήσιμο να αναφερθεί με την ευκαιρία που δόθηκε: Από πείρα σάς πληροφορώ ότι οι εκδότες καταληστεύουν τους συγγραφείς συστηματικά και άμα θελήσεις να προσφύγεις στη Δικαιοσύνη, ξετινάζεσαι για 6-8 χρόνια (δεν λειτουργεί φυσικά σωστά η Δικαιοσύνη!) και στο τέλος παίρνεις τα λεφτά που θα έπαιρνες πριν από 6-8 χρόνια, ενώ έχεις πληρώσει τα μαλλιοκέφαλά σου στους δικηγόρους...

Σημειωτέον ότι ο κάθε επόμενος εκδότης είναι χειρότερος από τον προηγούμενο! Σ' αυτά ποντάρουν οι εκδότες και κλέβουν! Δεν σας κάνει εντύπωση ότι μικροί εκδότες που βγάζουν 15-20 τίτλους (κυρίως βέβαια παλιά κείμενα και ξενόγλωσσα που δεν απαιτούν δικαιώματα) περνάνε μια χαρά και επιβιώνουν?

'Αρα, κάθε φωτοτυπική αναπαραγωγή βιβλίων είναι πράξη αντίστασης κατά των εκδοτών και υπέρ της βελτίωσης του κράτους. Φυσικά και υπέρ των φοιτητών που έχουν τα πλεονεκτήματα! Θα άλλαζε το πράγμα, αν έβγαινε το φωτοτυπημένο σύγγραμμα με άλλο όνομα συγγραφέα...

_________________
http://sfrang.blogspot.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center