Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ευθανασία ανάγκη ή δικαίωμα???
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 28, 2005 3:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ευθανασία ανάγκη ή δικαίωμα??? Απάντηση με Συμπερίληψη

Και να που κάνουμε ένα salto mortale σε βαθειά νερά,όπως είχαμε πει το Σάββατο.
Εχω πάρα πολλά να καταθέσω αλλά και να παραθέσω πάνω στο συγκεκριμένο θέμα,αλλά περιμένω τις δικές σας γνώμες πρώτα.
Συμφωνούμε στην ευθανασία ή όχι???????Καθίσταται αναγκαίο σε πολλές περιπτώσεις και απο ίδιο το κράτος ή είναι προσωπικό δικαίωμα του καθ'ενος απο εμας,οταν πλεον η ζωη μας δείχνει τα "δόντια της"και θεωρούμε την ευθανασία,λύτρωση????
Οταν αναφέρομαι στο κράτος,εννοώ την εκκλησία,τον ιατρικό κόσμο αλλά και την νομική πλευρά του θέματος.
Καλή εβδομάδα σε όλους μας.
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 28, 2005 6:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ευθανασία ανάγκη ή δικαίωμα??? Απάντηση με Συμπερίληψη

DIM MAM
Λόγω του ότι κάποια φίλη μου έσβυσε κατα λάθος την τελευταία σου απάντηση στο προηγούμενο θέμα σου,μέσα στην οποίαν μας είχες συστήσει μια ηλεκτρονική διεύθυνση για διερεύνηση,έχεις την καλοσύνη να μου την ξανα-θυμίσεις????
Ευχαριστώ.
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 28, 2005 7:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ελα ρε Μπεττιναρα!

Αυτες τις φιλες σου, τις παιχνιδιαρες, που σβηνουν και τα μυνηματα μου, θελω να μου τις γνωρισεις! Very Happy


Η ιστοσελιδα ειναι η www.pathfinder.gr . Ψαξε, κατω απο την πρωτη εικονα, και θα βρεις τον τιτλο ''Ενδοοικογενειακη βια''.


Για το θεμα σου, περιμενω να αναφερει καποιος φιλος πρωτος την αποψη του, για να τοποθετηθω συγκεκριμενα. Εαν ξεκινησω τωρα, θα γενικολογησω και...δεν κανει! Wink


Χαιρε...
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 12:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιατί φοβάσαστε το θέμα - κάποιος πρώτος να τοποθετηθεί και μετά ... εγώ;;;!!!
Γιατί;;;

Εγώ να ρωτήσω κάποια πράγματα:
1. Είχατε φτάσει σε επίπεδο απόφασης για ευθανασία (εγώ ναι);;;
2. Είναι το θέμα φιλοσοφικό;
3. Ευθανασία για εμάς ή για τους άλλους;
4. Η αυτοκτονία είναι ευθανασία;
5. Τι σημαίνει ευθανασία (μάλλον αυτό είναι πρώτο ερώτημα);
μφχ
Κ.Μαρίτσας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 12:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ευθανασία ανάγκη ή δικαίωμα Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε DIM MAM
Πρώτα από όλα σε ευχαριστώ για την ηλεκτρονική διεύθυνση και ύστερα παίρνω και γω με τη σειρά μου την θέση σου περιμένοντας από τους φίλους μας,μια πρωτη τοποθέτηση.
Αλήθεια τι έγινε και χαθήκανε όλοι????΄Δύσκολοι καιροί για πρίγκηπες με το θέμα που θέσαμε προς συζήτηση????
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μπεττίνα
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 470
Τόπος: Λευκωσία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 12:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ευθανασία ανάγκη ή δικαίωμα? Απάντηση με Συμπερίληψη

ABC
Σίγουρα κανείς δεν φοβάται να κάνει face το πρόβλημα,απλα εγω προσωπικά περίμενα μια τοποθέτηση δική σας και φαίνεται πως είχα δίκιο,γιατί θέτεις κάποιοα ερωτήματα,τα οποια πρέπει να απαντηθουν,αλλά θα τοποθετηθώ στο θέμα αύριο γιατί όπως σας είχα αναφέρει,αύριο είναι η τελευταία μέρα στη δουλειά μου και σήμερα πρέπει να καθοδηγήσω μια καινούργια δημοσιογράφο,που" καταλαμβάνει" την θέση μου,σχετικά με το Αστυνομικό και πολιτικό ρεπορταζ.
Απόψε λοιπόν θα βγούμε έξω με όλα τα παιδια που συνεργάστηκα τόσα χρόνια,για κουτσομπολιο,κρίνοντας και επικρίνοντας,μεταξύ φαγητου και απαλής μουσικής.Είναι το τελευταίο επαγγελματικό τραπέζι που τους κάνω και από αύριο θα είμαι μαζί σας,με τα σκυλάκια μου,τον άνδρα μου,τα ταξίδια μου στην Αθήνα και...κυρίως με μένα που τόσα χρόνια είχα χάσει.
_________________
Η χειρότερη ασθένεια είναι η άγνοια.
Πλάτων
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
DiMiTrIs
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Αύγ 2005
Δημοσιεύσεις: 165

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 1:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πολύ δυσκολο το θεμα...

Ετυχε να εχω μια ξαδερφη στην Ολλανδια η οποια επασχε απο σοβαροτατα διανοητικά προβληματα...
Το κοριτσι εφτασε στην ηλικια των 27 χωρίς ποτέ της να εχει μιλησει και περπατησει...

Οταν της μιλουσαν εδειχνε οτι παρακολουθει τους συγγενεις...
Το κοριτσι το ταιζαν του αλλαζαν πανες το κουρευαν...

Οι συνθηκες διαβιωσης της ηταν εξαιρετικες μιας και στην Ολλανδια εχουν ριξει πολύ χρημα στην περιθαλψη αμεα και τριτης ηλικιας...


Λοιπον καποια στιγμή στα 22 της λογω της ακινησιας (παρολο που της εκαναν ασκησεις μεχρι και σε θερμαινομενες πισινες) επαθε σοβαροτατο προβλημα στο συκωτι και στα νεφρά...

Απο εκει και περα, δεν εφτανε ολη η ταλαιπωρια που περνουσε, τωρα υπεφερε απο τρομερους πονους ...

Για πρωτη φορά εβλεπαν αντιδρασεις πόνου και δακρυα στα ματια της...

η κατασταση της χειροτερευε μερα με την μερα, ωσπου τελικά μετα απο 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΝΟΥ υπεκειψε...

...τωρα πειτε μου άξιζε αυτην την ζωή?

Σε τετοιες περιπτωσεις που ο αλλος δεν εχει την δυνατοτητα να επικοινωνησει με το περιβαλλον...οσο σκληρο και αν ακουγετε εγω θα προτιμουσα να ειχε "ξεκουραστει" απο πιό νωρις...χωρις να χρειαζετε 5 χρονια πονου...

Σε περιπτωση που αλλος εχει τις αισθησεις του και επικοινωνει με το περιβαλλον...ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ!

αντέχεις τον πονο?
αν ναι συνεχιζεις...

...αν οχι ...
_________________
Στο σχολειο δεν εμαθα τιποτα
Δημητρης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 3:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

abc έγραψε:
Γιατί φοβάσαστε το θέμα - κάποιος πρώτος να τοποθετηθεί και μετά ... εγώ;;;!!!
Γιατί;;;

Εγώ να ρωτήσω κάποια πράγματα:
1. Είχατε φτάσει σε επίπεδο απόφασης για ευθανασία (εγώ ναι);;;
2. Είναι το θέμα φιλοσοφικό;
3. Ευθανασία για εμάς ή για τους άλλους;
4. Η αυτοκτονία είναι ευθανασία;
5. Τι σημαίνει ευθανασία (μάλλον αυτό είναι πρώτο ερώτημα);
μφχ
Κ.Μαρίτσας




Κωστα, δεν ειναι ζητημα φοβου. Ειναι ζητημα πληθους απαντησεων και θεσεων. Πρεπει να ακουσθουν καποιες αποψεις για να μην γενικολογησουμε Wink

1) Οχι. 18 ετη ηλικιας ενεκα
2) ΝΑΙ!
3) Για ολους οσους το χρειαζονται. Και για μας. Και για τους αλλους!
4) Δεν ξερω ακριβως. Τεινω ομως προς το ''οχι''


Α, Κωστα....αυριο θα εχω το βιβλιο σου!!!........... Idea Twisted Evil .........
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 6:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

dim mam έγραψε:
abc έγραψε:
Γιατί φοβάσαστε το θέμα - κάποιος πρώτος να τοποθετηθεί και μετά ... εγώ;;;!!!
Γιατί;;;

Εγώ να ρωτήσω κάποια πράγματα:
1. Είχατε φτάσει σε επίπεδο απόφασης για ευθανασία (εγώ ναι);;;
2. Είναι το θέμα φιλοσοφικό;
3. Ευθανασία για εμάς ή για τους άλλους;
4. Η αυτοκτονία είναι ευθανασία;
5. Τι σημαίνει ευθανασία (μάλλον αυτό είναι πρώτο ερώτημα);
μφχ
Κ.Μαρίτσας




Κωστα, δεν ειναι ζητημα φοβου. Ειναι ζητημα πληθους απαντησεων και θεσεων. Πρεπει να ακουσθουν καποιες αποψεις για να μην γενικολογησουμε Wink

1) Οχι. 18 ετη ηλικιας ενεκα - Εύχομαι ποτέ ναι!
2) ΝΑΙ! ΓΙΑΤΙ;;;;;;
3) Για ολους οσους το χρειαζονται. Και για μας. Και για τους αλλους! ξανά ... ΓΙΑΤΙ;;;;;
4) Δεν ξερω ακριβως. Τεινω ομως προς το ''οχι'' Το δεν ξέρω μου άρεσε, το άλλο - όχι.


Α, Κωστα....αυριο θα εχω το βιβλιο σου!!!........... Idea Twisted Evil .........
Τυχερέ!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 6:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

[quote="dim mam"]
abc έγραψε:
Γιατί φοβάσαστε το θέμα - κάποιος πρώτος να τοποθετηθεί και μετά ... εγώ;;;!!!
Γιατί;;;

Εγώ να ρωτήσω κάποια πράγματα:
1. Είχατε φτάσει σε επίπεδο απόφασης για ευθανασία (εγώ ναι);;;
2. Είναι το θέμα φιλοσοφικό;
3. Ευθανασία για εμάς ή για τους άλλους;
4. Η αυτοκτονία είναι ευθανασία;
5. Τι σημαίνει ευθανασία (μάλλον αυτό είναι πρώτο ερώτημα);
μφχ
Κ.Μαρίτσας


Στο 5 όμως δεν απάντησες - Τι είναι η ευθανασία;;;!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 6:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ευθανασία ανάγκη ή δικαίωμα??? Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπεττίνα έγραψε:
Και να που κάνουμε ένα salto mortale σε βαθειά νερά,όπως είχαμε πει το Σάββατο.
Εχω πάρα πολλά να καταθέσω αλλά και να παραθέσω πάνω στο συγκεκριμένο θέμα,αλλά περιμένω τις δικές σας γνώμες πρώτα.
Συμφωνούμε στην ευθανασία ή όχι???????Καθίσταται αναγκαίο σε πολλές περιπτώσεις και απο ίδιο το κράτος ή είναι προσωπικό δικαίωμα του καθ'ενος απο εμας,οταν πλεον η ζωη μας δείχνει τα "δόντια της"και θεωρούμε την ευθανασία,λύτρωση????
Οταν αναφέρομαι στο κράτος,εννοώ την εκκλησία,τον ιατρικό κόσμο αλλά και την νομική πλευρά του θέματος.
Καλή εβδομάδα σε όλους μας.


Για την πληρότητα, γιατί όχι ... υποχρέωση;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 7:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κωστα, ευθανασια δεν ειναι η αυτοκτονια, κατ αρχας. Η ευθανασια, προσπαθει να εχει μια μορφη αντικειεμνικοτητας. Πολυπλευρης αντικειμενικοτητας. Ευθανασια ειναι η συνενοηση των συνανθρωπων του πασχοντος προκειμενου να βρεθει μια λυση σε ενα καιριο και σχεδον ανικητο προβλημα, με την συγκαταθεση βεβαια παντα του πασχοντος. Η αυτοκτονια ειναι υποκειεμνικη. Γινεται απο τον ιδιο τον πασχοντα, λογω της δικης του κρισης. Η κριση αυτη κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι σωστη και συνδεεται με αλλους παραγοντες. Στην ευθανασια υπαρχει ελλειψη υποκειμενισμου. Περισσοτερη δηλαδη αντικειμενικοτητα!...


Τελος, τυχερος για το βιβλιο....ΣΙΓΟΥΡΑ!......Αλλα να περιμενεις και την κριτικη ετσι; Twisted Evil Smile
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 7:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και στα ερωτηματα:

1) Ευχαριστω! ΟΜΟΥ φιλε μου Smile
2)Επειδη, χρειαζεται εντονη περισκεψη, μελετη των θετικων-αρνητικων στοιχειων, και κυριως γιατι η φιλοσοφια ειναι μελετη και του ανθρωπου σε ολες του τις εκφανσεις! Χρειαζεται στοχασμος...
3)Εδω δεν καταλαβα τα ''γιατι''. Επειδη, μπορει να το χρειαστει τοσο, εγω, εσυ, οσο και η μανα μου, ο Bergman, ο Αγγελοπουλος, ο περαστικος στον δρομο, η ομορφη κοπελα στο Παν/μιο.....ΟΛΟΙ ΜΑΣ!!!....
4)Απαντησα πανω(εννοοιται οχι υποχρεωτικα σωστα, ειναι μονον μια απαντηση) !
5)Απαντησα πανω(ομου)!



Γεια χαρα (ευχομαι να τα εχεις και τα δυο)...
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 8:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δικαιωμα του καθε ενος να ορισει το τελος του, αναλογα τη "διψα του".
Λογικο, δικαιο, και ευκολο....θεμα!!!!!
Δισκολο θαταν αν λεγαμε:
Που ενας πατερας, μια μαννα ενας αδελφος, μπορει να βρει τη δυναμη να παρει μια τετοια αποφαση για το παιδι του;
Το παραδειγμα που περιεγραψε ο Δημητρης περιμενω να το βιωσω, και ισως χρειαστει να παρω καποτε αυτη την αποφαση.
Αν ειχαμε μονο τη λογικη, δεν θα υπηρχε και κανενα προβλημα.
Ειναι ομως κι αυτη η ριμαδα η καρδια, κι εδω ειναι το ....δραμα.
Το δικο μου κοριτσι, ειναι τωρα 12 χρονων, και οι γιατροι μας εχουν προετοιμασει γι αυτο (τουλαχιστον ετσι νομιζουν).
Εγω νομιζω, οτι ενας επιστημονας απο μονος του ΜΠΟΡΕΙ να βγαλει αυτο το "μαχαιρι" απο την καρδια του γονεα.
Γιατι ο θανατος αντιμετοπιζεται.
Η αποφαση ειναι το "μαχαιρι"
Κι οποιος επιστημονας το κανει αυτο (φιλε μου Dim man) κανει μια ΠΡΑΞΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ (χωρις ελπιδα, και φοβο).
_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 29, 2005 9:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιωργο, απο την στιγμη που αυτο στοχευει στην ηρεμια και στην αγαλιαση της Νεκταριας, μην σταματησεις. Εφοσον βεβαια παρετε (οχι παρεις) την αποφαση!
Μερικες φορες ο θανατος φερνει την πραγματικη...ζωη και ελευθερια, οπως λες.
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Σελίδα 1 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center