Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Φάσουρας και πάλι Φάσουρας (διήγημα)
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 14, 2005 10:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
Η ερώτηση δείχνει έλλειψη πείρας από γυναίκες. Το ξέρεις το ανέκδοτο, που λέει "άντρας" και δείχνει έναν διακόπτη με δύο θέσεις, on και off, και δίπλα λέει "γυναίκα" και δείχνει ένα συνονθύλευμα από διακόπτες μπερδεμένους; Η γυναίκα είναι πολύπλοκη, πράγμα που σημαίνει ότι όσο περισσότερο την πιλατεύεις-πασπατεύεις-ασχολείσαι μαζί της τόσο το καλύτερο. Εκεί, μέσα στην πολυπλοκότητα, θα κολλήσει κάποτε και η φασολάδα. Σε μύριες περιπτώσεις, με μύριους τρόπους, όπως όλα με τις γυναίκες. Εσύ σαν αρσενικός ή θέλεις ή δεν θέλεις, η άλλη όμως λειτουργεί αλλιώς. (Κράτα αυτή τη συμβουλή, ίσως θα σου χρειαστεί.) Wink



Ελα ορε Ιασωνα.....Ασκητη! Laughing

Μα την Μπουρζουαζια, τι ειπες τωρα....
....Ελλειψη εμπειριας στις γυναικες;;;;;;;
ΕΓΩ βρε που ειχα σχεση και στο γυμνασιο, να σου πω
Laughing Laughing Laughing

Λογικο δεν ειναι,Ιασωνα; Απο τα 18 ετη να εχω εμπειρια;

Αλλα για αυτο απευθηνομαι.....για να παψω να χλιμιντριζω στο Παν/μιο Ιασωναααααααα!!!
Λοιπον, τωρα ομως καταλαβα. Θα πασπατευω τις συμφοιτητριες μου( Mr. Green ) και εαν βρω καποιον διακοπτη εχει καλως. Εαν οχι, ε ολο και κατι θα βρω για να....παιξω! Twisted Evil

Εμενα παντως εαν θελουν να μου πατησουν τους διακοπτες, ειληκρινα δεν εχω προβλημα!! Cool

Λοιπον, σοβαρα τωρα, κρατω τα οσα μου λεγεις και στις συμφοιτητριες θα αρχισω σταδιακα να αναφερω επιχειργματα τυπου μηπως σου χαλασε ο διακοπτης της κρεβατοκαμαρας(Wink και αλλα τετοια....ε δεν μπορει κατι θα πετυχω.......

ΥΓ. ΚΑΤΩ ΤΟ ΧΛΙΜΙΝΤΡΙΣΜΑ! Laughing
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
georgemaus
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 712

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 15, 2005 8:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όρμα dim!
όρμα στις συμφοιτήτριες κι αν δεν μπορείς να πατήσεις τα κουμπιά σε όλες φώναξε εμένα τον Ιάσονα και τον Μαρίτσα που έχουμε πείρα...

Laughing Θα αρχίσουμε με ένα καλό φαγητό...
Φασολάδα με κρασάκι
και οι πόρτες που μέχρι τότε φάνταζαν κλειδωμένες, θα ανοίξουν από μόνες τους.. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 15, 2005 11:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

georgemaus έγραψε:
...... φώναξε εμένα τον Ιάσονα και τον Μαρίτσα που έχουμε πείρα...




ΠΩΣ;;;;;;;
Georgemaus, Iason ΚΑΙ Κωστας Μαριτσας;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Βρε δεν θα μεινει τιποτα. Τι θα καμω εγω μετα;;;;;;;;


Λοιπον τρεχω, πριν ερθετε εσεις........ΒΟΥΟΥΟΥΟΥΡΡΡΡΡΡ!......

Mr. Green Mr. Green Mr. Green Twisted Evil
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 15, 2005 7:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Διευκρίνιση: άλλο το αν έχεις σχέση(εις), άλλο το αν έχεις πείρα. Νομίζεται γενικώς ότι "έμπειρος" είναι αυτός που έχει πολλές σχέσεις, συνήθως ισχύει το αντίθετο: αλλάζουν μια σχέση όπως τα πουκάμισα, αλλά η γυναίκα είναι κι αυτή άνθρωπος και όχι πουκάμισο (ή τουλάχιστον κρύβει έναν άνθρωπο). Εμπειρία σημαίνει να διδάσκεσαι. Λέγοντας πείρα θα έπρεπε να εννοούμε τη σοφία που μπορείς να κερδίσεις από μια σχέση. Ασχέτως μάλιστα με ποια έχεις να κάνεις. Μπορεί οι γυναίκες να μας τη δίνουν ώρες ώρες, αλλά η μαγκιά είναι να μαθαίνεις και από αυτές.

Όσο για την παρέα, συγγνώμη αλλά στον έρωτα είμαι μοναχοφαγάς! Εντελώς παραδοσιακός - Φάσουρας!
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
georgemaus
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 712

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 15, 2005 8:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Στον έρωτα είσαι μονοφαγάς Ιάσονα?

Δηλαδή αν ο dim μας γνωρίσει 5 γυναίκες, τις θέλεις όλες ρε μονοφαγά? Laughing

Τότε τι παραδοσιακός είσαι με 5 γυναίκες????

Σημασία έχει να θέλεις μία (κάθε φορά) χε χε... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 15, 2005 8:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

η γυναικα κρυβει ανθρωπο?που να το μαθει ο αντρας της....
παντως συμφωνω με τον ιασων,ο εμπειρος δεν αφηνει ποτε γυναικα.
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 15, 2005 9:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εγω δεν ξερω τιποτα!

ΤΙΣ ΘΕΛΩ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ, και ας μην εχω ΚΑΜΙΑ πειρα ΟΥΤΕ εμπειρια.


ΥΓ. Εξερουνται οι γυναικες των φιλων και των φιλων του forum, για να μην γινει και καμια παραεξηγηση απο κανεναν Ιασωνα, βρε παιδι μου Laughing


ΥΓ 2. Ιασωνα, κερνα κατι και σε εμας βρε....μοναχοφαγα!
Laughing Laughing Laughing
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 15, 2005 10:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φιλε μου dim,
Οσο κι αν σου φαινεται παραξενο,η γυναικες (οι ...ερωτιαρες Wink ) ειναι ερωτευμενες για ολη τους τη ζωη με τον...εαυτο τους.
Αυτο απλα σημαινει οτι αγαπανε απο τα.....αυτια!!!!! Laughing Laughing
Θελουν δηλαδη να το....ακουνε!!!!Θελουν να αρεσουν...σεξουαλικα ΚΑΙ ΜΟΝΟ.(αυτο ομως να το ξερεις μονο εσυ)
Αυτες ειναι και "ετοιμες για ολα" Wink
Προσπαθησε με το "παθος" και το υφος του Πανταζη να της πης:"Το ωραιοτερο πλασμα του κοσμου, μωρο μου εισαι εσυ"(Το παιτυχαινεις καλυτερα οταν το νοιωθεις,η με δυο τρια κονιακ)
Επισης οσο τις κυνηγας, τοσο.......φευγουν.
Οσο τις "φτυνεις" ερχονται!!!!!!!
Προσεξε ομως γιατι οι ισοροπιες ειναι πολυ "λεπτες", κι εκει ακριβως φαινεται ο "μαστορας"
Οσο για "πειρες"κλπ,
<οπου ακους πολλα κερασια, να κρατεις μικρο καλαθι> Wink
_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Νοέ 16, 2005 2:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΒΡΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!
(εκτος των εξαιρεσεων ειπαμε)



Γιωργο, αυτο κανει; -> Το ωραιοτερο πλαζ ζ ζ ζ ζ ζμα του κοζ ζ ζ ζ ζ ζ ζμου μωρο μου εισαι εσυυυυυυυυυ υ υ υ.... ;


ΥΓ. Για τον γαμο περιμενω απαντηση αδερφε.... Smile
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center