Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Service Μεγάλων Εταιρειών

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
maya
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 101
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 06, 2003 1:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Service Μεγάλων Εταιρειών Απάντηση με Συμπερίληψη

Φαντάζομαι ότι όλοι έχει χρειαστεί να τσακωθούμε με τεχνικό τουλάχιστον από μία φορά... Laughing
Προσωπικά είχα μια 6μηνη κακή εμπειρία με τη sony (με οθόνη στην εγγύηση, σημ. ελαττωματική από την αρχή που έβγαλε πρόβλημα ένα μήνα μετά την αγορά της) και το πρόβλημα λύθηκε, και μια κάτι παραπάνω από 6μηνο με την JVC, και το πρόβλημα παραμένει (με στερεοφωνικό εκτός εγγύησης). Από φίλο έχω ακούσει επίσης παράπονα για το service της hitachi (αντίστοιχα με τα δικά μου στη sony, μπορεί και λίγο χειρότερα).
Έχετε υπόψη σας κάποια εταιρεία που να έχει αξιοπρεπές service;Κι αν όχι πείτε μου ποιές άλλες εταιρείες αποκλείονται μήπως και δια της εις άτοπον απαγωγής βρούμε την καλύτερη. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
wisefool
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 07 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 07, 2003 4:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ειχα και εγω ενα προβλημα με μια tv Sony.Το service μου ειπε ο,τι δεν υπαρχει καμια βλαβη στη συσκευη,μια μεγαλη κιτρινη κηλιδα που παραμορφωνε τα χρωματα,ηταν γι`αυτους μεσα στις προδιαγραφες της λυχνιας!!!Ωσπου εστειλα δυο τρια e-mails στη μαμα εταιρεια στην Ιαπωνια.
Κατοπιν αυτου με καλεσε η διευθυντρια της Sony Ελλας στο γραφειο της,μου ζητησε συγνωμη και την επομενη μερα μου αντικατεστησαν την ελλατωματικη τηλεοραση.Διδαγμα πρωτο,στην τριτοκοσμικων αντιληψεων δημοκρατια μας,ας μην ψαχνουμε να βρουμε το δικιο μας μεσα απο τους νομους και τους θεσμους.Διδαγμα δευτερο,εχουμε στα χερια μας ενα πολυ δυνατο εργαλειο,το internet,ας το χρησιμοποιησουμε φτανοντας το στα ορια του μηπως και κανουμε την ζωη μας πιο ευκολη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
maya
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 101
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 09, 2003 8:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing
Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό σ' εκείνη τη φάση. Αλλά ο υπεύθυνος της εδώ sony (αφού πείστηκε ότι είναι ο υπεύθυνος Wink ) ανέλαβε την υπόθεση προσωπικά κι έτσι δεν έστειλα τίποτα.
Απλά έλεγα μήπως υπήρχε μια εταιρεία που να είναι εντάξει και να μη χρειάζεται να σκοτώνεσαι μαζί τους (και με τη "μαμά" εταιρεία) για να κάνουν αυτό που είναι υποχρεωμένοι να κάνουν. Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center