Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΣΩΜΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2019 9:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Όλοι είναι άσχετοι,εκτός από εσένα που δεν διαβάζεις τις έρευνες.Ωραίο παραμυθάκι έφτιαξες για ν' αυταπατάσαι!


Εγώ για σένα μιλώ και λέω ότι είσαι άσχετος .
Οι άλλοι , χιλιάδες άλλοι που σχετίζονται με τις δοκιμές νέων φαρμάκων , ξέρουν πολύ καλά τι εξετάζουν , και το εξετάζουν ΠΑΝΤΑ με τον ίδιο τρόπο δοκιμάζοντας ένα νέο φάρμακο, σε άτομα με το ίδιο πρόβλημα υγείας , αφού χωρίσουν τα άτομα σε δυο ίσες ομάδες , όπου στην μια δίνουν το νέο φάρμακο και στην άλλη ομάδα απλή ζάχαρη , λέγοντας όμως σε αυτούς ότι όλοι παίρνουν φάρμακο για το πρόβλημα υγείας που έχουν.

Τέτοιες δοκιμές είναι κοινή πρακτική όλων των φαρμακέμπορων.
Μόνο εσύ που είσαι άσχετος με αυτά δεν τις γνωρίζεις .

Εσύ αναφέρεσαι σε κάποια άλλα τεστ , όχι σε αυτά τα πάρα πολλά που εσύ ο άσχετος δεν ξέρεις , και εντοπίζουν (όλα) το “φαινόμενο” .
Ακόμα και σε αυτά τα – τα δικά σου τεστ-, σύμφωνα με τα λεγόμενά σου , παρατηρούνται κάποιες ιάσεις .
Αυτό το δικό σου “φαινόμενο” στις ιάσεις , το αποδίδεις σε “ενεργοποίηση του ανοσοποιητικού” ή σε κάποια “πίστη”, χωρίς να μπορείς να καταλάβεις και να εξηγήσεις το “γιατί”ενεργοποιείται πάντα μετά την ζάχαρη ( σε όσους θεραπεύονται)

Ένα στοιχείο πολύ βασικό και σε ρωτώ ξανά και ξανά , -σχετικά με τα δικά σου τεστ-, τι λένε στους ασθενείς που δεν δίνουν κάτι και παρόλα αυτά συμμετέχουν στα τεστ ?
Μήπως ο “λόγος” της συμμετοχής των “τιποτένιων”, ισοδυναμεί την “ιδέα” του φάρμακου αντί ζάχαρης των ζαχαρένιων , οπότε έχετε τα αποτελέσματα που θα ..... “θέλατε” να έχετε ?

Μα καλά “πιστεύεις” πράγματι αυτά που λες , ή είναι ο εγωισμός σου που δεν σου επιτρέπει να παραδεχθείς το λάθος σου?

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 798

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2019 12:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


Προς προβληματισμό για όλους :
Λένε κάποιοι :
Είσαι άσχετος ,πολύ συχνά και το επαναλαμβάνουν μέχρι ο άλλος να παραδεχτεί ότι είναι άσχετος .
Ο ίδιος φυσικά είναι ιδιοφυΐα.
Έτσι εκτιμάει το άτομό του .
Αν αυτός ο χαρακτήρας δεν κατορθώσει να τρελάνει τον συνομιλητή του ,με τις άρρωστες στρατηγικές του, δεν θα σταματήσει να χαρακτηρίζει αρνητικά το άλλο, τα άλλα άτομα ,που έχουν διαφορετική άποψη .
Τέτοια άτομα δεν έχουν θέση σε κανένα φόρουμ φιλοσοφίας .
Άραγε θα το συνειδητοποιήσουν κάποτε και θα την κάνουν ,η τουλάχιστον θα αντιληφθούν το πόσο γελοία συμπεριφέρονται σε ένα δημόσιο φόρουμ ? ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2019 10:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
δεδομένα vs πιστη

πιστη wins

με την βούλα skepdick



(υγ. χαχαχα κοιτα να δεις που ηδη κυκλοφορει η εκφραση! https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Skepdick )



Το επίπεδο αυτού του χιούμορ είναι αρκετά χαμηλό.Μάλλον δείχνει το είδος των κινήτρων που σε ωθούν να "συζητήσεις".
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2019 10:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gianiss έγραψε:


Εσύ αναφέρεσαι σε κάποια άλλα τεστ , όχι σε αυτά τα πάρα πολλά που εσύ ο άσχετος δεν ξέρεις , και εντοπίζουν (όλα) το “φαινόμενο” .
Ακόμα και σε αυτά τα – τα δικά σου τεστ-, σύμφωνα με τα λεγόμενά σου , παρατηρούνται κάποιες ιάσεις .



Ιάσεις παρατηρούνται και σε όσους δεν πήραν τίποτα ,παρόμοιες με όσους πήραν placebo.

Επαναλαμβάνω,το "placebo" είναι μια υπόθεση χρήσιμη για να διεξάγουμε τις έρευνες αλλά αυτές δεν αποκαλύπτουν τη φύση του,όπως επιμένεις να λες ότι είναι η "δύναμη του νου". Αυτό το επιχειρούν άλλες έρευνες και δεν το έχουν καταδείξει.Αλλά αφού δεν τις διαβάζεις ,εγώ φταίω;
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 12, 2019 10:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ έγραψε:


Άραγε θα το συνειδητοποιήσουν κάποτε και θα την κάνουν ,η τουλάχιστον θα αντιληφθούν το πόσο γελοία συμπεριφέρονται σε ένα δημόσιο φόρουμ ? ;



Μα αν είχαν ελάχιστη αυτοκριτική ,δεν θα συμπεριφέρονταν έτσι.Φαύλος κύκλος!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 12:08 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
JollyRoger έγραψε:
δεδομένα vs πιστη

πιστη wins

με την βούλα skepdick



(υγ. χαχαχα κοιτα να δεις που ηδη κυκλοφορει η εκφραση! https://www.urbandictionary.com/define.php?term=Skepdick )



Το επίπεδο αυτού του χιούμορ είναι αρκετά χαμηλό.Μάλλον δείχνει το είδος των κινήτρων που σε ωθούν να "συζητήσεις".

ισως δεν καταλαβες σε τι αναφερομαι...

http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=201582#201582
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=201715#201715
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=201747#201747
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=201805#201805


ή ισως θιγεται το δογμα σου.. "ψηλε"
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 7:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Βρήκες έρευνα που ν' αποδεικνύει ότι η πίστη θεραπεύει; Πού είναι;

Γιατί με παραπέμπεις στο αντίθετο από αυτό που θες σώνει και καλά να ισχύει;

Η επιστήμη θεωρεί ακόμα και την πίστη πιθανή,αν και δεν έχει αποδειχτεί.Για ποιο δόγμα ,λοιπόν,μιλάς;
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 10:50 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
gianiss έγραψε:


Εσύ αναφέρεσαι σε κάποια άλλα τεστ , όχι σε αυτά τα πάρα πολλά που εσύ ο άσχετος δεν ξέρεις , και εντοπίζουν (όλα) το “φαινόμενο” .
Ακόμα και σε αυτά τα – τα δικά σου τεστ-, σύμφωνα με τα λεγόμενά σου , παρατηρούνται κάποιες ιάσεις .



Ιάσεις παρατηρούνται και σε όσους δεν πήραν τίποτα ,παρόμοιες με όσους πήραν placebo.

Επαναλαμβάνω,το "placebo" είναι μια υπόθεση χρήσιμη για να διεξάγουμε τις έρευνες αλλά αυτές δεν αποκαλύπτουν τη φύση του,όπως επιμένεις να λες ότι είναι η "δύναμη του νου". Αυτό το επιχειρούν άλλες έρευνες και δεν το έχουν καταδείξει.Αλλά αφού δεν τις διαβάζεις ,εγώ φταίω;



Με εσένα κουβεντιάζω που - όπως λες – το ξέρεις καλά το θέμα.
Αν δεν μπορείς να κουβεντιάσεις όσα ξέρεις , είναι δικό σου πρόβλημα και όχι δικό μου.
Στις δοκιμές νέων φαρμάκων συμμετέχουν άτομα με προβλήματα υγείας σε δύο ίσες ομάδες .
Στην μία δίνουν το νέο φάρμακο στην άλλη (συνήθως )ζάχαρη .
ΔΕΝ συμμετέχουν ασθενείς που δεν παίρνουν κάτι.

Αν εσύ αναφέρεσαι σε κάποια άλλα πειράματα όπου συμμετέχουν τρεις ίσες ομάδες ατόμων με το ίδιο πρόβλημα υγείας ,- μία να παίρνει το νέο φάρμακο , ή άλλη ζάχαρη και η τρίτη τίποτα – τότε μιλάς για διαφορετικά τέστ.
Έχω ζητήσει πολλές φορές να μου εξηγήσεις για ποιο “λόγο” συμμετέχουν οι “τίποτα” , δηλαδή πως δικαιολογούν οι εξεταστές την συμμετοχή στο πείραμα στους “τιποτένιους” , τι τους λένε ?

Αν έχεις διάθεση και γνώση του θέματος που κουβεντιάζουμε , σοβαρέψου και δώσε μια σαφή εξήγηση σε αυτό που ρωτώ.

Κατάλαβε τέλος πάντων ότι Δεν είναι η ζάχαρη που θεραπεύει κάποιους ζαχαρένιους , αλλά η “πίστη” (σοβαρή πεποίθηση) ότι παίρνουν ένα φάρμακο που θεραπεύει το πρόβλημα τους .
Πως απέκτησαν αυτή την πίστη? Με την εξαπάτηση του νου τους που ενεργοποιεί μέσω του εγκεφάλου το ανοσοποιητικό .
Για να γίνει αυτό , θα πρέπει τα άτομο αυτά να είναι πολύ καλοί δέκτες υποβολής .

Αν στα πειράματά σου , κάποιοι τιποτένιοι που συμμετέχουν στα τεστ , γιατρεύονται, θα πει πως και αυτοί είναι καλοί δέκτες υποβολής με .... λόγια .
Κάτι τους λένε για να δικαιολογήσουν την συμμετοχή τους.

Αν στήνετε πειράματα για να πάρετε το αποτέλεσμα που θέλετε , και όχι την έρευνα του “φαινομένου” , τότε τα αποτελέσματα που θα πάρετε είναι αναξιόπιστα.
Δεν είναι θέμα στατιστικής .

Καλό είναι να μην κάνεις τον Κινέζο , αλλά να είσαι σοβαρός συνομιλητής. συμβάλλοντας στη συζήτηση με τις γνώσεις που κατέχεις και μπορείς ο ίδιος να τις διατυπώσεις .

Ο ηθικά σχετικιστής θεωρεί καθετί πραγματικό ως "φυσικό" γιατί γι' αυτόν η φύση δεν υπάρχει ανεξάρτητα του ανθρώπου,ο άνθρωπος την κατασκευάζει.


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 798

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 11:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συζητάνε τρία άτομα για κάποιο θέμα .
Τα δύο επιμένουν στην άποψή τους μέσω , επιχειρημάτων και της προσωπικής λογικής .
Το ένα έχει διαφορετική άποψη, πάνω στο θέμα .
Τα δύο άτομα δεν σταματάνε να προσπαθούν να αλλάξουν την άποψη του .
Γιατί ενεργούν με αυτόν τον πεισματικό τρόπο ?
Να πάρουμε την περίπτωση κατά την οποία τα δύο άτομα έχουν δίκαιο και το τρίτο πλανάται .
Η ορθή στάση και συμπεριφορά είναι :
Να το αφήσουν να το αντιληφθεί μονάχος του ,διότι έκαναν το καθήκον τους με το παραπάνω και του προσκόμισαν όλα τα απαραίτητα επιχειρήματα ,για να διορθώσει την εσφαλμένη άποψή του .
Και αν κάποτε επιτευχθεί ,ίσως το άτομο που βοήθησαν ,να τους δείξει την ευγνωμοσύνη του .
Τι γίνεται όμως στην περίπτωση , που οι δύο έχουν άδικο και το τρίτο δίκαιο ?
Ας προσέξουμε την συμπεριφορά του ενός ατόμου :
Δεν τον ενδιαφέρει να έχει δίκαιο .
Επομένως αφού συζήτησε το θέμα με τα δύο άτομα ,επαρκώς κατά την προσωπική του άποψη και εκτιμάει ,ότι δεν έχουν να του δώσουν κάτι άλλο ,η να δώσει ο ίδιος ,σταματάει να συζητά το θέμα και δεν συμμετέχει σε αυτό .
Οι άλλοι δύο συνεχίζουν να παίζουν το βιολί τους …,,και η μουσική που παράγουν ,είναι δυσαρμονική.

Ποια συμπεριφορά είναι η σωστή του ενός ατόμου ,η των δύο άλλων ατόμων ? ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 4:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Βρήκες έρευνα που ν' αποδεικνύει ότι η πίστη θεραπεύει; Πού είναι;

Γιατί με παραπέμπεις στο αντίθετο από αυτό που θες σώνει και καλά να ισχύει;

Η επιστήμη θεωρεί ακόμα και την πίστη πιθανή,αν και δεν έχει αποδειχτεί.Για ποιο δόγμα ,λοιπόν,μιλάς;

εσυ καταλαβες οτι το "σκεπντικ", εχει βγαλει ονομα, πριν του το βγαλω εγω; χαχαχα
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 8:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

χα,χα,χα ... γελάσαμε και σήμερα!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 8:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

χαχαχα καταλαβαίνεις ελπίζω τώρα που το δόγμα
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 8:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Περίμενε λίγο γιατί μ ' έχει πιάσει νευρικό γέλιο...φοβερό,σαν να χιονίζει ένα πράγμα!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 8:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

συμβαίνει όταν πιστεύεις κάτι ως αλήθεια και διαπιστώνεις ότι δεν είναι και τόσο... αντικειμενικο... σιγά σιγά... χαχαχα
_________________
"επανάληψη μήτηρ μαθήσεως"
Reboot!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 13, 2019 8:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Απ' το στόμα μου το πήρες...χα,χα,χα!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43  Επόμενο
Σελίδα 41 από 43

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center