Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

"Πιστευεις στη ζωη πριν το θανατο;"
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 6:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                            ........ Ο ανθρωπος ειναι το ον που πιστευει στο θεο ........

    ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
    Επομένως είσαι και λογαρσενικό και λογάντρας!

    Και τα μυαλά στα κάγκελα!

    Σου ειπα και παλι οτι, τα συμπερασματα σου αφορουν εσενα και μόνο εσενα Cool

    Εσυ κάνεις τους συλλογισμους, για τον εαυτο σου μιλας Smile Twisted Evil Mr. Green

    Δικος σου όρος ο λογαντρας και το τωρα ο νεος όρος λογαρσενικο και εχεις τους λογους σου που τους εισαγεις Wink
    _________________
    Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
    skapaneas
    Πρύτανης


    Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
    Δημοσιεύσεις: 12421
    Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

    ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 6:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                              ........ Ο ανθρωπος ειναι το ον που πιστευει στο θεο ........

      Κι αν θελεις Ιωαννη,

      μπορω να σου αποδειξω "λογικα" οτι οχι μόνο πιστευεις ενεργα στην υπαρξη του θεου ... Cool

      ... αλλά εισαι και με δικη σου επιλογη αντι-θεϊστης Twisted Evil Twisted Evil
      _________________
      Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


      Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Δευ Νοέ 12, 2018 7:06 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
      Επιστροφή στην κορυφή
      Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
      skapaneas
      Πρύτανης


      Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
      Δημοσιεύσεις: 12421
      Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

      ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 6:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

      ...
      _________________
      Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


      Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Δευ Νοέ 12, 2018 7:05 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
      Επιστροφή στην κορυφή
      Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
      timestotimes
      Πρύτανης


      Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
      Δημοσιεύσεις: 1951

      ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 7:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

      Κι εγω μπορω να σου αποδειξω οτι εισαι αντιθεος και αντιχριστος. Με τη βουλα καταρχην σου χρειαζεται ενας εξορκισμος! Τι σχεση εχεις εσυ ρε σκαπανεα με τον λογο του χριστου!? Εγω μπορει να μη πιστευω αλλα εσυ που το παιζεις και θεουσος, που ειναι ο θεος σου? Στο "διαφυλασσω οσα μου χαριστηκαν"??? Γεμισες τον τοπο μισανθρωπισμο, αν δεν το χεις καταλαβει σκαπανεα...
      Επιστροφή στην κορυφή
      Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
      skapaneas
      Πρύτανης


      Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
      Δημοσιεύσεις: 12421
      Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

      ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 7:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                                ........ Ο ανθρωπος ειναι το ον που πιστευει στο θεο ........

        Και για να κλεισουμε Ιωαννη την τετραδα των νεων όρων,
        με πρωτο συνθετικο στην παρουσα συζητηση το λογο,
        προσθετω και τον νεο όρο λογανθρωπος

        Αρα :

        λογαθεος : αυτος που λεει οτι ειναι αθεος

        λογαντρας : δικη σου ευθυνη ...

        λογαρσενικο : δικη σου ευθυνη ...

        λογανθρωπος : αυτος που λεει οτι ειναι ανθρωπος

        Οι επεξηγησεις που εχω δωσει στους όρους λογαθεος και λογανθρωπος, μπορουν να σε βοηθησουν να πραξεις αναλογα
        _________________
        Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
        Επιστροφή στην κορυφή
        Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
        timestotimes
        Πρύτανης


        Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
        Δημοσιεύσεις: 1951

        ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 7:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

        Ουτε η λεξη λογανθρωπος υπαρχει ουτε και η λεξη λογαθεος! Δικη σου ευθυνη..
        Επιστροφή στην κορυφή
        Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
        skapaneas
        Πρύτανης


        Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
        Δημοσιεύσεις: 12421
        Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

        ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 7:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                                  ........ Ο ανθρωπος ειναι το ον που πιστευει στο θεο ........

          timestotimes έγραψε:
          Κι εγω μπορω να σου αποδειξω οτι εισαι αντιθεος και αντιχριστος. ... Εγω μπορει να μη πιστευω ...

          Μπορει να μη πιστευεις στο θεο ή δεν πιστευεις πραγματι στο θεο ;

          Ειναι σημαντικο να το ξεκαθαρισεις γιατι μετραει στην εγκυροτητα της αποδειξης σου
          _________________
          Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
          Επιστροφή στην κορυφή
          Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
          skapaneas
          Πρύτανης


          Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
          Δημοσιεύσεις: 12421
          Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

          ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 7:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                                    ........ Ο ανθρωπος ειναι το ον που πιστευει στο θεο ........

            timestotimes έγραψε:
            Ουτε η λεξη λογανθρωπος υπαρχει ουτε και η λεξη λογαθεος! Δικη σου ευθυνη..

            Ασφαλως και ειναι δικη μου η συγκεκριμενη παντα ευθυνη ...
            ... και την αναλαμβανω πληρως ...
            ... και δεν θα εκανα την παραμικρη παραχωρηση σε αυτο
            _________________
            Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
            Επιστροφή στην κορυφή
            Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
            timestotimes
            Πρύτανης


            Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
            Δημοσιεύσεις: 1951

            ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 7:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

            skapaneas έγραψε:

            Μπορει να μη πιστευεις στο θεο ή δεν πιστευεις πραγματι στο θεο ;


            Το βιολι βιολακι... Δεν πιστευω στον θεο! Αντι ομως να ασχολεισαι με το να με πεισεις οτι πιστευω.. κοιτα μηπως εχεις παψει να πιστευεις εσυ στον ανθρωπο!
            Επιστροφή στην κορυφή
            Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
            timestotimes
            Πρύτανης


            Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
            Δημοσιεύσεις: 1951

            ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 7:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

            skapaneas έγραψε:
                                      ........ Ο ανθρωπος ειναι το ον που πιστευει στο θεο ........

              timestotimes έγραψε:
              Ουτε η λεξη λογανθρωπος υπαρχει ουτε και η λεξη λογαθεος! Δικη σου ευθυνη..

              Ασφαλως και ειναι δικη μου η συγκεκριμενη παντα ευθυνη ...
              ... και την αναλαμβανω πληρως ...
              ... και δεν θα εκανα την παραμικρη παραχωρηση σε αυτο


              Δεν την αναλαμβανεις ομως αυτη την ευθυνη! Την μετατοπιζεις στους αλλους. Επειδη εσυ "πιστευεις" δεν σημαινει οτι οφειλουν να "πιστευουν" κι ολοι οι αλλοι. Το πιστευεις σε εισαγωγικα γιατι ο λογος σου δεν φαινεται να συμπιπτει με αυτο που λες οτι πρεσβευεις, οχι μεχρι τη πραξη αλλα ουτε μεχρι το εύρος μιας προτασης.
              Επιστροφή στην κορυφή
              Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
              timestotimes
              Πρύτανης


              Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
              Δημοσιεύσεις: 1951

              ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 12, 2018 8:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

              skapaneas έγραψε:
              Αθεοι εχω αποδειξει "λογικα" οτι ειναι στην πραγματικοτητα τα ζωα που ειναι σιγουρα μη ανθρωποι
              Επιστροφή στην κορυφή
              Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
              skapaneas
              Πρύτανης


              Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
              Δημοσιεύσεις: 12421
              Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

              ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 13, 2018 6:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                                        ........ Ο ανθρωπος ειναι το ον που πιστευει στο θεο ........

                timestotimes έγραψε:
                skapaneas έγραψε:
                Μπορει να μη πιστευεις στο θεο ή δεν πιστευεις πραγματι στο θεο ;

                ... Δεν πιστευω στον θεο! ...

                timestotimes έγραψε:
                ... Επειδη εσυ "πιστευεις" δεν σημαινει οτι οφειλουν να "πιστευουν" κι ολοι οι αλλοι ...

                timestotimes έγραψε:
                skapaneas έγραψε:
                Αθεοι εχω αποδειξει "λογικα" οτι ειναι στην πραγματικοτητα τα ζωα που ειναι σιγουρα μη ανθρωποι

                Οταν λες "δεν πιστευεις στο θεο" δεχεσαι μεν οτι υπαρχει αλλά δεν αποδεχεσαι το Λογο του ως οδοδειχτη στη ζωη σου ...

                Άλλο ομως αυτο και άλλο το δεν δεχεσαι την υπαρξη του

                Το πρωτο μπορεις πραγματι να το επιλεξεις ...

                Το δευτερο ομως εκ των πραγματων ( δηλαδη της επιλογης ή απορριψης του λογου του ),
                δεν μπορεις να το αρνηθεις οτι δεν συμβαινει ...

                Διαφορετικα,
                ετσι και αρνηθεις οτι ο θεος υπαρχει ,
                τοτε με τι ασχολεισαι οταν μιλας για το ανυπαρκτο και λες οτι δεν πιστευεις σ΄ αυτο ;
                Ειναι λογ-ακυρο Cool να μιλας για κατι που δεν υπαρχει


                Βλεπεις λοιπον οτι δεν προσπαθω να σε πεισω οτι οφειλεις να πιστευεις,
                εφοσον ετσι κι αλλιως πιστευεις στο θεο,
                και γι΄αυτο χρησιμοποιεις το ονομα του

                Γιατι ειναι γνωστο οτι πραγματα ανυπαρκτα δεν γινονται αντιληπτα ...
                ... και συνεπως δεν εχουν ονομα


                Τα ζωα τα οποία αποδεδειγμενα επικοινωνουν μεταξυ τους,
                δεν εχουν καμια συναισθηση της παρουσιας του θεου ...
                ... και για αυτο και δεν αναφερουν στην επικοινωνια τους κατι σχετικο με το θεο ...
                ... πραγμα που σημαινει ειναι οντα αθεα


                Και σου ξαναλεω :
                άλλο πραγμα να μην αποδεχεσαι την υπαρξη του θεου ...
                οπότε σε αυτη την περιπτωση ο θεος δεν παιζει κανενα ρολο στη ζωη σου ουτε καν σαν ονομα
                ... και άλλο πραγμα να μην ακολουθεις τα οσα λεει πρακτικα στη ζωη σου


                Αν οντως δεν πιστευες στην υπαρξη του θεου ...
                ... ακομα κι αν ησουν το μοναδικο λογικο και νοημον πλασμα στη Γη ...
                ... δεν θα ηταν δυνατον να επινοησεις ουτα μια λεξη που να αναφερεται σ΄αυτον
                _________________
                Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


                Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Τετ Νοέ 14, 2018 10:12 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
                Επιστροφή στην κορυφή
                Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
                timestotimes
                Πρύτανης


                Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
                Δημοσιεύσεις: 1951

                ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 13, 2018 8:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                Λες ασυναρτησιες! Δηλαδη επειδη ειμαι νοημων επινοησα τον θεο?!!! Ο θεος για μενα οπως και για αλλους ανθρωπους δεν υπαρχει. "Υπαρχει" ομως για καποιους αλλους. Οι "αποδειξεις" της "θεωριας" σου ειναι για γελια, το λιγοτερο.


                skapaneas έγραψε:

                Γιατι ειναι γνωστο οτι πραγματα ανυπαρκτα δεν γινονται αντιληπτα ...
                ... και συνεπως δεν εχουν ονομα


                Ελα μου ντε.. κι εγω μ' αυτο απορω. Και η λεξη φαντασιωση εχει ονομα. Αυτο σημαινει οτι υπαρχει και περα απο το κεφαλι σου? Οταν περιγραφεις μια οντοτητα που φανταζεσαι γινεται αντιληπτο στους αλλους οτι μιλας για μια φαντασιωση κι οχι οτι γινεται υπαρκτη η οντοτητα που φανταζεσαι!

                Αρκετα σκαπανεα!
                Επιστροφή στην κορυφή
                Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
                skapaneas
                Πρύτανης


                Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
                Δημοσιεύσεις: 12421
                Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

                ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 13, 2018 10:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                                          ........ Ο ανθρωπος ειναι το ον που πιστευει στο θεο ........

                  timestotimes έγραψε:
                  Λες ασυναρτησιες! Δηλαδη επειδη ειμαι νοημων επινοησα τον θεο?!!! Ο θεος για μενα οπως και για αλλους ανθρωπους δεν υπαρχει. "Υπαρχει" ομως για καποιους αλλους. Οι "αποδειξεις" της "θεωριας" σου ειναι για γελια, το λιγοτερο.

                  Οι άλλοι που λενε οτι ο θεος υπαρχει, αναφερονται σε κατι απολυτως συγκεκριμενο για αυτους
                  Και εξ αιτιας αυτου του πολυ συγκεκριμενου που οι ιδιοι αντιλαμβανονται,
                  επινοησαν τη λεξη θεος για να αναφερονται σε αυτο που οι ιδιοι αντιλαμβανονται

                  Ολοι λοιπον οι νοημονες που δεν αντιλαμβανονται αυτο που αντιλαμβανονται οσοι αναφερονται στο θεο,
                  τι εννοουν οταν λενε θεος ;

                  Εσυ οταν λες δεν υπαρχει θεος, τι εννοεις ;

                  Εννοεις προφανως οτι αυτο που εγω αντιλαμβανομαι και αποκαλω θεο δεν υπαρχει

                  Και τι εισαι εσυ και καθιστας ανυπαρκτο αυτο που εγω αντιλαμβανομαι και αποκαλω θεο ;

                  Οφειλεις τουλαχιστον να μη χρησιμοποιεις τον ορο θεος ...
                  ... οταν μιλας με οσους αποδεχονται την υπαρξη του θεου και πιστευουν σ΄αυτον,
                  αν θελεις να εισαι συνεπης με αυτο που πιστευεις ...
                  ... δηλαδη στην αυτονομη και αυτοδυναμη υπαρξη του κοσμου,
                  χωρις την ενεργο παρεμβαση υπερτερης σε σχεση με αυτον δημιουργικης δυναμης

                  Δεν εχεις το δικαιωμα λογικα να χρησιμοποιεις όρους στην κουβεντα σου, που πιστευεις οτι αναφερονται σε κατι ανυπαρκτο ...
                  ... κι αυτο γιατι καθε φορα που το πραττεις καθιστας αμεσα και ασυνειδητα βεβαια υπαρκτο αυτο που θεωρεις ανυπαρκτο


                  Παράθεση:
                  skapaneas έγραψε:
                  Γιατι ειναι γνωστο οτι πραγματα ανυπαρκτα δεν γινονται αντιληπτα ...
                  ... και συνεπως δεν εχουν ονομα

                  Ελα μου ντε.. κι εγω μ' αυτο απορω. Και η λεξη φαντασιωση εχει ονομα. Αυτο σημαινει οτι υπαρχει και περα απο το κεφαλι σου? Οταν περιγραφεις μια οντοτητα που φανταζεσαι γινεται αντιληπτο στους αλλους οτι μιλας για μια φαντασιωση κι οχι οτι γινεται υπαρκτη η οντοτητα που φανταζεσαι!

                  Καλα τα λες !!!

                  Αν ο θεος λοιπον, εστω και ως φαντασιωση για να καταλαβεις τι λεω, υπαρχει στο κεφαλι μου,
                  ερχεσαι εσυ και μου λες οτι δεν υπαρχει ;

                  Μα αφου υπαρχει στο κεφαλι μου,
                  και το παραδεχεσαι,
                  γιατι λες οτι δεν υπαρχει ;

                  Προφανως γιατι εσυ δεν αντιλαμβανεσαι αυτο που εγω αντιλαμβανομαι και το λεω θεο ...
                  ... και το υποβιβαζεις απλα σε φαντασωση μου

                  Η φαντασιωση λοιπον δεν ειναι παρα η εικονα ή εντυπωση αυτου που αντιλαμβανομαι πραγματικα και αποκαλω θεο ...
                  ... κι επειδη δεν μπορεις να διανοηθεις πως συμβαινει αυτο,
                  παραμενεις στην πεποιθηση του οτι αυτο που αντιλαμβανομαι υπαρχει μόνο στο νου μου

                  Κι οπως ειπα και σε παλιοτερο σχολιο μου :
                  φαντασιωση ηταν και το κινητο πριν πενηντα χρονια στο μυαλο καποιου ή καποιων,
                  σημερα ομως ειναι χειροπιαστη πραγματικοτητα

                  Οπως φαντασιωση ηταν και το υποβρυχιο στο μυαλο του Ιουλιου Βερν,
                  αλλά σημερα εχει παψει πριν απο δεκαετιες να ισχυει αυτο ...

                  Για να μη πω για το ταξιδι "του" απο τη Γη στη Σεληνη ... το οποίο αυτο κι αν ηταν ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΗ
                  _________________
                  Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
                  Επιστροφή στην κορυφή
                  Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
                  timestotimes
                  Πρύτανης


                  Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
                  Δημοσιεύσεις: 1951

                  ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 13, 2018 3:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

                  Δηλαδη ο θεος ειναι για σενα κατι σαν την εφευρεση του κινητου? Laughing Μπλα.. μπλα.. μπλα..
                  Επιστροφή στην κορυφή
                  Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
                  Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
                  Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
                  Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
                  Σελίδα 6 από 7

                   
                  Μετάβαση στη:  
                  Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
                  Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
                  Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
                  Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
                  Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





                  Μηχανισμός forum: PHPBB

                  © filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

                  Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center