Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Πανάγιος Τάφος
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 06, 2017 12:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλή φώτιση με ταχυδακτυλουργικό φως δε λέει...ή πραγματικό φως ή τίποτα!

(=σοφία=γνώση και δικαιοσύνη=αιώνιο φως της Αθηνάς)

https://www.sansimera.gr/articles/1110
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 06, 2017 11:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπράβο στην Ελληνίδα που τα 'χωσε στον τραγόπαπα...αυτό ,μάλιστα,σημαίνει φώτιση...

https://www.youtube.com/watch?v=vS6rFI5z1TY
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 15, 2017 3:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η χρονιά που δεν βγήκε το Άγιο Φως..

https://www.facebook.com/notes/anestis-stylianakis/%CE%B7-%CF%87%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%AC-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CE%B2%CE%B3%CE%AE%CE%BA%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CE%AC%CE%B3%CE%B9%CE%BF-%CF%86%CF%89%CF%82/10153490624563803

(Από την ομιλία του ανθρώπου που τράβηξε το πασίγνωστο πλέον βίντεο του 1994 στον Πανάγιο τάφο και έγινε ιερομόναχος μετά από αυτό. στην Γερμανία, την άνοιξη του 2016, προσκαλεσμένος από την εκεί καθολική εκκλησία..)


Βίντεο Ιεροσόλυμα, Πάσχα 2008: Οι τοίχοι του ναού του Παναγίου Τάφου παίρνουν φωτιά:

https://www.youtube.com/watch?v=940Siv9VLUg
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 15, 2017 3:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Θα μπορούσε να ήταν θαύμα ,αν η φασματική ανάλυση απέκλειε τεχνητές πηγές φωτός και θερμότητας στο χώρο.

Απλά είναι τα πράγματα,δύσκολα γίνονται όταν κατεστημένα συμφέροντα εμποδίζουν την αλήθεια να λάμψει πραγματικά κι όχι "τεχνητά".
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 15, 2017 5:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σκαπανέα το διάβασα το κείμενό σου και δεν έχω κανένα πρόβλημα να παραδεχτώ πως είμαι 100% βλάκας, δεν θα ήταν και η πρώτη φορά άλλωστε. Αυτές οι αναφορές σου όμως στην Αγία λεγόμενη γραφή, όπου θάλασσες ανοίγουν στην μέση, τείχη πέφτουνε από τρομπέτες, κλπ, δεν με αφήνουν να παραδεχτώ κάτι τέτοιο. Νομίζω αντίθετα πως φάσκεις και αντιφάσκεις μόνος σου.

Όσον αφορά το άγιο φως τώρα, αυτό όχι μόνο βγαίνει, αλλά και βγαίνει μόνο για τους λεγόμενους ορθόδοξους !!! Χωρίς αυτούς φως γιοκ. Η μισαλλοδοξία και η απύθμενη σχιζοφρένεια σε όλο της το μεγαλείο!!!!!! Ούτε μεταξύ τους δεν μπορούν τα βρουν, κατά τα άλλα όμως αγαπάτε αλλήλους.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 15, 2017 6:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μα τι φταίνε αν ο Θεός φανερώνεται μόνο σ' αυτούς;

Άλλο αν μαζί με τη θεϊκή παρουσία,βάζουν το χεράκι τους και 2-3 ηλεκτρολόγοι ,έτσι για να μην ξεχνάμε το "συν Αθηνά και χείρα κίνει"...ελληνοχριστιανισμός ένα πράγμα!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 16, 2017 12:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Οι Λατίνοι μόνο δύο φορές τόλμησαν να απαγορεύσουν στους Ορθοδόξους να κάνουν την τελετή κλειδώνοντας μάλιστα τον ναό. Και τις δύο φορές αναγκάστηκαν πολλές ώρες μετά να υποχωρήσουν, διότι οι Ορθόδοξοι έκαναν ώρες μετά την τελετή έξω από τον ναό και ο ναός άρχισε να βγάζει φως. Οι Λατίνοι δεν τόλμησαν ποτέ να παραδεχτούν δημόσια την Αλήθεια της Ορθοδοξίας, αλλά παραχώρησαν την ευθύνη του μεγαλύτερου χριστιανικού μνημείου στον κόσμο στους Ελληνορθόδοξους, (παρότι οι ίδιοι κατείχαν στρατιωτικά και διοικητικά τους Αγίους τόπους με τους σταυροφόρους), αναγνωρίζοντας έτσι σιωπηρά και ένοχα, το αυτονόητο..
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 16, 2017 5:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

...το αυτονόητο ότι πρόκειται για απάτη!

Δε χρειαζόμασταν ,βέβαια,τους Λατίνους για να το καταλάβουμε. Γαλάζιες λάμψεις...θυμίζουν το φως που εκπέμπουν λάμπες ξένου .

https://www.youtube.com/watch?v=vZIbiKPSpZM

(Βέβαια,στο βίντεο του Σπύρου το χρώμα είναι πορτοκαλοκίτρινο...οι λάμπες ξένου αντικαταστάθηκαν ίσως από νατρίου.Σωστός ο ταχυδακτυλουργός...αλλάζει ρεπερτόριο!)

Μια φασματική ανάλυση κι όλα θα βγουν στο "φως"...

...το "άγιο φως" της αμφισβήτησης!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 16, 2017 11:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ποιο φως; Για σκοτάδι πρόκειται, και μάλιστα από τα πιο βαθιά του είδους!!
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2017 12:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παιδιά, ο ηλεκτρισμός και οι λαμπτήρες δεν υπήρχαν τον 11ο αιώνα.. Laughing

Πάντως εδώ υπάρχει η επιστημονική και λεπτομερέστατη απόδειξη από την ανάλυση του βιντεο από έναν ειδικό:

https://www.youtube.com/watch?v=LNAPZQfrMMI
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2017 1:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Για τη "φωτεινή σφαίρα" που κινείται (από βίντεο του 11ου αιώνα) ,δεν είναι παρά το κερί του Πατριάρχη ,ο οποίος τρέχει με συνοδεία αστυνομικών προς την έξοδο...

Τώρα ,για την ανάλυση του "ειδικού" ,που εξηγεί πως αν ήταν σημειακή πηγή δε θα είχε πεπερασμένη ακτίνα...μιλάμε για μεγάλη μπούρδα.

Αν αλλάξεις το διάφραγμα,αλλάζεις και την ακτίνα...



Το ψέμα έχει κοντά ποδάρια...
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2017 9:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Βλέπεις ανύπαρκτα πράγματα και πιστεύεις σε παράλογες θεωρίες.

Η μαρτυρία του Αγίου Φωτός υπήρχε πάντα από τους πρώτους αιώνες.
Τον 11ο αιώνα, όταν οι παπικοί Λατίνοι κατέλαβαν τα Ιεροσόλυμα, οι ίδιοι αναγκάστηκαν μετά δύο χρόνια να παραδώσουν το σημαντικότερο μνημείο του Χριστιανισμού στους ηττημένους Ορθοδόξους, διότι οι Ορθόδοξοι κατάφεραν και τις δύο συνεχόμενες χρονιές να κάνουν να εμφανιστεί το Άγιο Φως στον Πανάγιο Τάφο σε όλη του τη μεγαλοπρέπεια. Οι ίδιοι οι Λατίνοι μαρτυρούν για το Φως.
Ακόμα και ένα μικρό παιδί μπορεί να καταλάβει ότι όταν γίνεται ένας πόλεμος και το πολυτιμότερο τρόπαιο ο νικητής το εγκαταλείπει άρον-άρον κρατώντας τα άλλα, κάτι φοβερό θα έγινε.
(Σε ένα "φιλοσοφικό" σαιτ, είναι οξύμωρο να επισημαίνω τα απλά και αυτονόητα, λες και απευθύνομαι σε άτομα με ειδικές διανοητικές ανάγκες, αλλά να που συμβαίνει και αυτό)

Τόσα, χρόνια, τόσα εκατομμύρια επισκέπτες και πολλοί από άλλα δόγματα, ή άθρησκοι, δεν θα υπήρχε έστω μια μαρτυρία για ανθρώπους που αναβοσβήνουν προβολείς κρυμμένοι στο βάθος, ή για εγκατάσταση συστήματος λειζερ φωτορυθμικών στους τοίχους του Ναού; Δεν θα υπήρχε έστω μια εικόνα ή ένα βίντεο να δείχνει τους προβολείς να αναβοσβήνουν;
Εσύ όμως βλέπεις προβολείς εκεί που δεν υπάρχουν και επικαλείσαι ερμηνείες ανθρώπων που ποτέ δεν πήγαν να δουν και να βιώσουν.

Πού είδες τον Πατριάρχη να τρέχει σαν δρομέας μέσα από το πλήθος με αναμμένα τα κεριά χωρίς να πάρει χαμπάρι κανένας; Σε ποιο σημείο του βίντεο το είδες; Ο Πατριάρχης βγαίνει και δεν μπορεί να κάνει ούτε μισό βήμα γιατί πέφτουν όλοι πάνω του να πάρουν το φως.

Βλέπεις ανύπαρκτα πράγματα και πιστεύεις σε παράλογες ερμηνείες και θεωρίες.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2017 6:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:


Η μαρτυρία του Αγίου Φωτός υπήρχε πάντα από τους πρώτους αιώνες.
Τον 11ο αιώνα, όταν οι παπικοί Λατίνοι κατέλαβαν τα Ιεροσόλυμα, οι ίδιοι αναγκάστηκαν μετά δύο χρόνια να παραδώσουν το σημαντικότερο μνημείο του Χριστιανισμού στους ηττημένους Ορθοδόξους, διότι οι Ορθόδοξοι κατάφεραν και τις δύο συνεχόμενες χρονιές να κάνουν να εμφανιστεί το Άγιο Φως στον Πανάγιο Τάφο σε όλη του τη μεγαλοπρέπεια. Οι ίδιοι οι Λατίνοι μαρτυρούν για το Φως.


Δεν παρέδωσαν οι Καθολικοί τον ναό στους Ορθοδόξους,ποιος το λέει αυτό;Αν το λένε μόνο οι Ορθόδοξοι ,δεν είναι αξιόπιστο για ευνόητους λόγους.
Επίσης,το "θαύμα" υιοθετήθηκε και απ' τους δυτικούς γιατί επί Καρλομάγνου είχαν τη διοίκηση του Ναού της Αναστάσεως,οπότε έπεφτε πολύ χρήμα εκεί,και αργότερα για να συσπειρώσουν ιδεολογικά τους Σταυροφόρους. Άρα δεν είναι λογικό να επιτρέπει ο θεός να γίνεται θαύμα στους αιρετικούς (παρόλο που τυπικά το Σχίσμα συμβαίνει το 1054) και μετά το Σχίσμα να δημιουργεί προβλήματα ,λόγω επίσημου διαχωρισμού των Εκκλησιών.



spyros έγραψε:

Ακόμα και ένα μικρό παιδί μπορεί να καταλάβει ότι όταν γίνεται ένας πόλεμος και το πολυτιμότερο τρόπαιο ο νικητής το εγκαταλείπει άρον-άρον κρατώντας τα άλλα, κάτι φοβερό θα έγινε.
(Σε ένα "φιλοσοφικό" σαιτ, είναι οξύμωρο να επισημαίνω τα απλά και αυτονόητα, λες και απευθύνομαι σε άτομα με ειδικές διανοητικές ανάγκες, αλλά να που συμβαίνει και αυτό)


Απάντησα πιο πάνω...δεν είναι τόσο αυτονόητα αυτά που λες,επιδέχονται αμφισβήτησης ...αυτονόητο είναι το 1+1=2.


spyros έγραψε:

Τόσα, χρόνια, τόσα εκατομμύρια επισκέπτες και πολλοί από άλλα δόγματα, ή άθρησκοι, δεν θα υπήρχε έστω μια μαρτυρία για ανθρώπους που αναβοσβήνουν προβολείς κρυμμένοι στο βάθος, ή για εγκατάσταση συστήματος λειζερ φωτορυθμικών στους τοίχους του Ναού; Δεν θα υπήρχε έστω μια εικόνα ή ένα βίντεο να δείχνει τους προβολείς να αναβοσβήνουν;
Εσύ όμως βλέπεις προβολείς εκεί που δεν υπάρχουν και επικαλείσαι ερμηνείες ανθρώπων που ποτέ δεν πήγαν να δουν και να βιώσουν.


Δε χρειάζεται να είναι προβολείς και φωτορυθμικά...υπάρχει και κρυφός φωτισμός. Να δεχτώ,όμως,ότι εγώ παρασύρθηκα από επιτήδειους...μια φασματική ανάλυση θα μας δείξει του λόγου το αληθές...δεν πιστεύω να έχεις αντίρρηση! Μέχρι τότε ,να μη θεωρείς τίποτα ως αυτονόητο.

spyros έγραψε:
Πού είδες τον Πατριάρχη να τρέχει σαν δρομέας μέσα από το πλήθος με αναμμένα τα κεριά χωρίς να πάρει χαμπάρι κανένας; Σε ποιο σημείο του βίντεο το είδες; Ο Πατριάρχης βγαίνει και δεν μπορεί να κάνει ούτε μισό βήμα γιατί πέφτουν όλοι πάνω του να πάρουν το φως.


https://www.youtube.com/watch?v=sMw8lyNfQqA

(εδώ τον βλέπω ...8:50-9:05...μια χαρά κινείται ,αφού του ανοίγουν δρόμο οι σωματοφύλακες...)

spyros έγραψε:
Βλέπεις ανύπαρκτα πράγματα και πιστεύεις σε παράλογες ερμηνείες και θεωρίες.


Δε νομίζω,προκύπτουν πολλές ρωγμές στις παραδοχές σου...
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2017 11:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συνεχίζεις τις αρλούμπες Ιωάννη..
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 17, 2017 11:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Από εσένα αυτό είναι κοπλιμέντο,ευχαριστώ!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, ... 26, 27, 28  Επόμενο
Σελίδα 2 από 28

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center