Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΚΑΚΟΣ Η ΚΑΛΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ=ΚΑΚΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ;
ΝΑΙ
63%
 63%  [ 61 ]
ΟΧΙ
36%
 36%  [ 35 ]
Σύνολο Ψήφων : 96

Συγγραφέας Μήνυμα
Γιάγκος Λοίζου
Λέκτωρ


Εγγραφή: 08 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: KYPROS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 08, 2007 6:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΟΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΚΑΚΟΣ Η ΚΑΛΟΣ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ Απάντηση με Συμπερίληψη

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΣΟΒΑΡΑ
Κώδικας:
ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΗΝΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ Ή ΜΗΠΩΣ ΕΛΛΑΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΟΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗΣ ΙΕΡΟΣΥΛΙΑΣ;;;;;;;; :shock:  :o

_________________
"οτι αξίζει,
πονάει,
και είναι,
δύσκολο"
ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΑΛΗ8ΙΝΑ ΤΟΤΕ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 08, 2007 7:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σου απάντησα και στο προηγούμενο post, τα συνθήματα της χούντας με ανατριχιάζουν από αηδία. Μην ανοίξεις και άλλο ίδιο θέμα γιατί θα αρχίζω να σε θεωρώ spammer.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Wittgenstein
Λέκτωρ


Εγγραφή: 18 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 32

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 08, 2007 8:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

kakkistos sundiasmos

Oxi se Ellada xristianwn
Nai se Planhth athewn

Oi thriskies kai oi ellades einai gia mikromualous fasistes pou einai toso kenes oi zwes tous pou noiwthoun oti uparxoun kai einai kapoioin mono ama einai Ellhnes h Galloi h Ispanoi, Xristianoi h Evraioi h Mwamethanoi
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BLUECITY
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 08 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 09, 2007 12:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Geia sas filoi mou,

Katarhas tha ithela na apologithw gia tous aglikous haraktires. Distihws diathetw monon autous kai isws kourasw orismenous sinomilites. Zitw signwmi loipon prokatavolika.

prin anaferthw ston an simfonw i oxi, tha ithela na analisw ti antilamvanomai, egw proswpika, skeptomenos ton oro thriskeia. Den tha tin analisw san oro alla san ousia.

I thriskeia, kai anaferomai ston christianismo, eksistorei tis periplaniseis kai katorthwmata kapoion anthropwn pou eixan orama!

O arhigos twn irwwn autwn itan enas dinamikos kai tolmiros andras, po eihe protoporiakes kai proodeutikes apopseis, kai eftase mehri telous gia auto to opio pisteue. Itan ikanos arhigos kai katafere, me PRWSOPIKO paradeigma, na proselkisei simpolemistes pros kino pisteuw.

Pistepse ston anthrwpo. apedeikse pws einai efikto na eimaste tolmiri, eilikrinis, entimoi, kai na agapame ton sinanthrwpo.

I zwi tou den itan katholou eukoli, allwste kai to minima pou sinexws dialalouse itan AGWNISTITE.

Agwnistis kai mahomenos, epese irwika sto pedio tis mahis, gia sena!

ti les ta katefere?

aneksartitos an eisai ellinas i ohi, i dimiourgeia protipwn tetoiou velinekous einai panta wfelimes. Einai mia pigi dinamis ston sinehi mas agwna adelfoi

nai loipon ston christianismo. Ohi sti mikrorepia deilwn anthropwn!
_________________
"If you’re going through hell, keep going…"

–Winston Churchill
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Γιάγκος Λοίζου
Λέκτωρ


Εγγραφή: 08 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: KYPROS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 09, 2007 12:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing ΕΙΛΗΚΡΙΝΑ ΦΙΛΕ Μ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ!
Question ΤΟ ΘΕΜΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΥΝ ΤΟΙΣ ΑΛΛΟΙΣ Η ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
Παράθεση:
ΣΩΣΤΟΣ?
Κώδικας:

_________________
"οτι αξίζει,
πονάει,
και είναι,
δύσκολο"
ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΑΛΗ8ΙΝΑ ΤΟΤΕ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BLUECITY
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 08 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 09, 2007 5:50 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Swstos fiile Giagko Very Happy

Dimokratia pano apóla
_________________
"If you’re going through hell, keep going…"

–Winston Churchill
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Krisnna
Αναπληρωτής


Εγγραφή: 28 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 57

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 12, 2007 11:54 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εγώ άν και ψήφισα κακός πιστεύω οτι σε διαφορετικές συνθήκες θα μπορούσαν να συνεργαστούν κατάλληλα αρκεί να γινόταν αποδέσμευση απο την ασφυκτική επέμβαση της θρησκείας στην κοινωνική ζωή του τόπου.
Κάτι τέτοιο δέν έχει γίνει ποτέ, γι'αυτό και έχουμε αυτά τα τόσο αρνητικά αποτελέσματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Γιάγκος Λοίζου
Λέκτωρ


Εγγραφή: 08 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 32
Τόπος: KYPROS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 12, 2007 2:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Σύμφωνη γνώμη εκκλησιας κρατουσ Απάντηση με Συμπερίληψη

τετοιο πραγμα ποτε δεν υπηρξε
εν τουτοις στη κύπρο στο θεμα εμπλοκής του ενόσ οργανισμου στον αλλο......μπορώ να πω πωσ πάμε καπωσ καλυτερα

_________________
"οτι αξίζει,
πονάει,
και είναι,
δύσκολο"
ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ ΑΛΗ8ΙΝΑ ΤΟΤΕ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΜΕΝΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Krisnna
Αναπληρωτής


Εγγραφή: 28 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 57

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 12, 2007 8:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιάγκος Λοίζου έγραψε:
εν τουτοις στη κύπρο στο θεμα εμπλοκής του ενόσ οργανισμου στον αλλο......μπορώ να πω πωσ πάμε καπωσ καλυτερα


Για να είμαι ειλικρινής δέν έχω ιδέα σχετικά με αυτά τα θέματα στην Κύπρο δέν έχω την παραμικρή σχέση με την περιοχή σου, αλλά πιστεύω οτι άν οι διοικούντες την εκκλησία είναι άνθρωποι άξιοι με αληθινή αγάπη στον συνάνθρωπο δέν υπάρχει κανένα πρόβλημα σχετικά με τον επεμβατικό ρόλο της εκκλησίας.
Στην Ελλάδα δυστυχώς δέν συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 13, 2007 10:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Για να είμαι ειλικρινής δέν έχω ιδέα σχετικά με αυτά τα θέματα στην Κύπρο δέν έχω την παραμικρή σχέση με την περιοχή σου, αλλά πιστεύω οτι άν οι διοικούντες την εκκλησία είναι άνθρωποι άξιοι με αληθινή αγάπη στον συνάνθρωπο δέν υπάρχει κανένα πρόβλημα σχετικά με τον επεμβατικό ρόλο της εκκλησίας.
Στην Ελλάδα δυστυχώς δέν συμβαίνει κάτι τέτοιο.


Συμφωνώ με την Κρισνα.Αλλά θα ήθελα να θέσω ενα ερώτημα.
Η θρήσκεια και η εκκλησία επιρρεαζουν την κοινωνία.
Η κοινωνία και τα εκάστοτε στανταρς μιας κοινωνιας δεν επιρρεαζουν την θρησκεια και την εκκλησια?
Αν ναι τότε κατά πόσο ο επιρρεασμός τους είναι θετικός?Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να αντιληφθώ κάτι θετικό.Ισως να μου διαφευγει....
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pak
Επίκουρος


Εγγραφή: 22 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 42

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 13, 2007 11:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έξω η εκκλησία απ το σχολείο!
Έξω η εκκλησία απ τον στρατό!
Έξω η εκκλησία απ το δημόσιο!

Η εκκλησία στις εκκλησίες τις!
_________________
http://pak-theblogofpak.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
emu
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 553

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 15, 2007 1:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εδω θα κανω το δικηγορο του διαβολου και θα ρωτησω...μετα απο την καταρευση και το τελειωτικο χτυπημα της αρχαιας φιλοσοφιας το 391μΧ...τι αλλο θα μπορουσε να αντικαταστησει το αρχαιο ελληνικο πνευμα,αν μη τι αλλο κατι που να εμπεριειχε τα στοιχεια του,πλην ομως ,εμπλουτισμενο με στοιχεια απο τον ιουδαισμο;Πως αλλιως θα μπορουσε η αρχαια ελληνικη φιλοσοφια και γνωση,να εξακολουθει να ζει,αν μη τι αλλο μεσω της θρησκειας του χριστιανισμου;Ομοιοτητες υπαρχουν πολλες ,αφου υπηρξε συγχωνευση...και σιγουρα δεν αντιλεγω,πως κλασσικα,υπηρξαν,υπαρχουν αλλα και θα υπαρχουν ολοι οσοι εκμεταλευτηκαν αυτη τη συγχωνευση.Ομως ,τι αλλο θα μπορουσε να ενωσει τους ελληνες μετα απο τοσες κακουχιες αλλα και πολεμους;Γλωσσα,θρησκεια,πολιτισμος.Αν ειχαμε χασει την εθνικη μας συνειδηση,θα ειχαμε αλλοτρειωθει,σε απιστευτο βαθμο.Θα μπορουσαμε να φιλοσοφουμε σημερα αραγε ;
_________________
Ομορφια ειναι η απλοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
emu
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 553

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 15, 2007 1:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

αυτο που χρειαζομαστε ,ειναι λογικη κριση,και ελευθερη σκεψη.Σ οτιδηποτε μαθαινουμε η διαβαζουμε.Σεβομαστε οσα μας ειναι εμποδια,και μαθαινουμε να τα εκτιμουμε,γιατι ετσι,ακονιζουμε την κριση μας,και αυξανουμε τη γνωση μας.
_________________
Ομορφια ειναι η απλοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Krisnna
Αναπληρωτής


Εγγραφή: 28 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 57

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 16, 2007 6:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέδουσα έγραψε:
Συμφωνώ με την Κρισνα.Αλλά θα ήθελα να θέσω ενα ερώτημα.
Η θρήσκεια και η εκκλησία επιρρεαζουν την κοινωνία.
Η κοινωνία και τα εκάστοτε στανταρς μιας κοινωνιας δεν επιρρεαζουν την θρησκεια και την εκκλησια?
Αν ναι τότε κατά πόσο ο επιρρεασμός τους είναι θετικός?Ρωτάω γιατί δεν μπορώ να αντιληφθώ κάτι θετικό.Ισως να μου διαφευγει....


Επηρεάζουν την κοινωνία στον βαθμό που οι λαικές μάζες πιστεύουν στην συγκεκριμένη θρησκεία σάν την μόνη αληθινή, άν θεωρούν τον οποιονδήποτε άνθρωπο εκπρόσωπο της εκκλησίας θείο απεσταλμένο.
Επηρεάζουν την κοινωνία στον βαθμό που η ηγεσία της εκκλησίας μπορεί να επηρεάσει πρόσωπα της εξουσίας ή την λαική γνώμη.
Επηρεάζουν την κοινωνία θετικά ή αρνητικά ανάλογα με τις προθέσεις των ανθρώπων που βρίσκονται στην ηγεσία της εκκλησίας που δυστυχώς σήμερα είναι κακόβουλες. Εκφράζονται ιδιαίτερα απο τον κύριο Χριστόδουλο που ξεκίνησε σάν τάχα μετριοπαθής και στην πορεία μετασχηματίζεται σε όλο και πιό σκληροπυρηνικό, συμφεροντολόγο χωρίς να σέβεται καθόλου την αντίθετη γνώμη. Γι'αυτόν τον λόγο και εγώ επίσης δέν βλέπω τίποτα το θετικό παρα μόνο αρνητικά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 19, 2007 3:37 am    Θέμα δημοσίευσης: ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΘΕΡΙΑ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ Ω ΓΕΩΡΓΙΕ ΛΟΥ'Ι'ΖΟ Απάντηση με Συμπερίληψη

ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΙΠΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ...

ΒΡΕ ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ...ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΝΑ ΝΟΙΩΣΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΛΦΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΧΩΡΙΣΜΕΝΑ...ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΓΛΥΚΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΩ...ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΑΛΕΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΜΟΥΣΤΑΚΙ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΜΕ ΘΥΜΟΥΝΤΕ ΛΕΩ...ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΙΑΣΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΤΙ ΕΓΙΝΙΚΕ Ω ΡΕ ΑΔΕΛΦΙΑ...ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ ΤΟΥΣ ΜΕ ΕΥΒΟΥΛΙΑ ΝΑ ΤΟ ΜΕΛΕΤΗΣΩ...ΝΑ ΒΡΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΙΔΙΕΣ ΛΕΞΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ...ΝΑ ΠΑΩ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΝΕ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ...ΒΡΕ ΙΔΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΑΧ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ...ΤΟ ΟΝΟΜΑ Ω ΡΕ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΩΝΕΙΣ; ΔΩΣΜΟΥ ΔΥΟ ΛΕΠΤΑ ΑΧ ΑΔΕΛΦΕ ΤΟΥΣ ΠΟΜΑΚΟΥΣ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΕΒΡΩ.....ΝΑ ΤΟΥΣ ΦΕΡΩ ΕΔΩ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΑΥΤΟΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΤΕΦΕΡΟΥΝ...Ω ΡΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΣΑΣ ΕΝΟΗΣΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ...ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΟΛΟΙ ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ...ΑΧ ΜΩΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΤΩ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙΑ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΑΤΣΑΡΕΣ ΣΑΣ ΜΕΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ ΕΓΩ ΝΑ ΓΕΝΩ...ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΜΑΖΙ ΝΑ ΣΦΙΞΩ...ΔΕΝ ΦΤΑΙΤΕ ΕΣΕΙΣ ΣΑΣ ΛΕΩ ΔΕΝ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΥ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΒΡΕΙ ΜΑΖΙ ΣΑΣ...ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΕΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΜΑΘΕΤΑΔΕΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΜΑΘΑΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΟΥΜΕ...ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ...;ΤΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΜΟΥ ΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΑΕΤΟΣ ΜΟΥ;ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΛΕΜΜΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΝΗΣΙ Ω ΡΕ ΖΗΤΕ...ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΣΑΣ ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ ΣΑΣ...ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΩΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΓΓΛΟΥΣ...ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΝΟΗΣΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΗΚΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ...ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΣΤΑ ΔΥΟ ΙΔΙΑ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΝΑ ΔΙΔΑΞΩ...ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΤΟΥΣ ΙΡΑΚΙΝΟΥΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΠΑΩ...ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΤΟΥΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΦΙΞΩ....ΜΕ ΠΟΝΝΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕ ΠΟΝΕΣΑΝ ΣΑΣ ΛΕΩ...ΜΟΥ ΚΟΨΑΝΕ ΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΤΑ ΔΥΟ, ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΕΜΕΝΑ ΤΟΥ ΤΟΞΟΤΗ...ΜΕ ΚΟΡΟ'Ι΄ΔΕΥΑΝ ΠΩΣ ΤΟ ΒΕΛΟΣ ΞΑΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΡΙΞΩ...ΠΩΣ ΕΓΩ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΧΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ..ΠΩΣ ΕΝΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ...ΓΙΑ ΜΙΑ ΛΕΞΗ ΠΟΛΕΜΟΥΝ Ω ΡΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΥΜΟΥΤΑΝ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ...ΒΡΕΤΑΝΙΑ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΤΟΠΟΥΣ...ΤΟΥΣ ΠΙΑΝΩ ΤΟΥΣ ΡΩΤΩ ΠΟΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΤΕ; ΠΟΥ ΣΑΝ ΨΗΦΟ ΒΑΛΑΜΕ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΡΙΞΟΥΜΕ, ΜΕ ΠΡΟΔΟΣΑΤΕ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΩ ΕΓΩ,,,ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΣΑΣ, ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ...ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ Ω ΡΕ ΣΤΑΘΗΚΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΝ ΘΑΜΜΕΝΗ...ΤΑ ΕΙΔΑ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΔΑ...ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ...ΧΑΜΜΕΝΑ ΣΤΙΣ ΔΟΞΕΣ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ...ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥΣ ΕΣΤΑΘΗΚΑ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΕΚΟΙΤΑΞΑ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΡΩ...ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΜΕΛΑΜΨΟ ΚΑΤΡΑΜΙ ΜΑΥΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΕΝΕΓΑΛΗ...ΔΩΚΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΠΝΟ ΣΟΥ ΔΩΚΕ ΜΟΥ...ΕΝΑ ΤΣΙΓΑΡΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΡΙΨΩ ΑΠΟ ΑΝΑΓΚΗ...ΝΑ ΤΟ ΦΥΣΙΞΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΜΥΡΙΣΟΥΝ...ΜΑ Ο ΜΕΛΑΜΨΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ...ΝΟΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ...ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ ΕΒΑΛΕ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΕΣ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ....ΜΕ ΕΨΑΧΝΕ ΜΕ ΕΨΑΧΝΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ...ΛΙΓΟ ΚΑΠΝΟ ΔΩΚΕ ΜΟΥ ΜΩΡΕ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΛΛΩΣΩ...ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ ΨΗΛΑ ΣΗΚΩΣΕ...ΓΡΟΘΙΕΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΔΥΟ ΣΤΟ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΑΥΡΟΣ ΕΓΙΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ...ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ...ΤΟ ΑΙΜΑ ΕΦΤΥΣΑ ΣΤΟ ΔΕΝΤΡΟ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΘΥΜΟΥΤΑΝ....ΜΕ ΠΟΝΕΣΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΜΕ ΠΟΝΕΣΕ ΟΧΙ ΠΟΥ ΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΓΛΩΣΣΑ ΜΕ ΕΜΕ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΕ...ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΨΗΦΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ...ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΕΝΩΣΟΥΜΕ...ΣΤΑ ΘΡΑΝΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΒΑΛΩ ΞΑΝΑ...ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΜΕΓΑΛΩΣΩ...ΤΑ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ Ω ΡΕ...ΟΙ ΕΠΟΜΕΝΟΙ ΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 50, 51, 52  Επόμενο
Σελίδα 1 από 52

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center