Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Το Θηρίο ( ; )
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 31, 2014 7:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

<delete/ακυρο>
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 01, 2014 3:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:

Ενδιαφερον γεγονος επισης ειναι οτι οσο περισοτερο μπαινεις στο χριστιανισμο, τοσο λιγοτερο ασχολεισαι με την αποκαλυψη. Κρατας απο αυτην μονο το κεντρικο της νοημα και θεωρεις ανουσια τη σχολαστικη μελετη της.
Αυτο κανουν και ολοι οι πατερες.
Εδώ όμως εσύ επιχειρείς να μας δείξεις με βάση τα στοιχεία που παραθέτεις "το θηρίο". Για την ακρίβεια μας υποψιάζεις.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 01, 2014 6:40 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι, μετα απο 6 χρονια παρουσιας μου στο φορουμ και 3000 δημοσιευσεις, θελησα να σας υποψιασω. Και κρινεις με αυτο οτι ασχολουμαι συχνα;
Στα 6 χρονια μια φορα, ειναι πολυ;
Μηπως εισαι πολυ πιο προκατελειμενος απ' οτι νομιζεις;
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 02, 2014 10:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι, γιατί φοβάμαι να αντικρύσω την αλήθεια. Έλεοc.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 03, 2014 1:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και όμως αυτό ακριβώς κάνεις.
Διότι, η γνώση (της αλήθειας) έχει πάντα και το αντίτιμό της.
Πόσο έτοιμος τελικά είσαι να ακολουθήσεις ή να προδώσεις την συνείδησή σου;

Οπότε, άστο, ξανακύλα στην πολυθρόνα και στα βιβλία σου και άσε τους άλλους να αναλάβουν δράση στον πραγματικό κόσμο και ότι θέλει ας γίνει. Είναι πολύ πιο βολικό.
Που να τρέχουμε τώρα..
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 03, 2014 6:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το ζήτημα όμως είναι πέρι αποκάλυψης και όχι αν είμαι γω φοβιτσιάρης ή αν αυταπατώμαι ή είμαι αντικοινωνικός.

Όλα αυτά και χίλια δυο άλλα να με χαρακτηρίσεις δεν κάνουν την αποκάλυψη έγγυρη. Εκτος αν η κριτική σε μένα είναι το βασικό κριτήριο για την αποκάλυψη.

Γιαυτό αν θες συνεχίζουμε στο θέμα μας κιας αφήσουμε τον χαρακτηρισμό της προσωπικότητας μου.Λοιπόν;
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 04, 2014 8:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και ποιός θα κρίνει την εγκυρότητα ενός πράγματος; Αυτός που είναι ήδη προκετελειμένος απέναντι σε αυτό και μάλιστα χωρίς να το γνωρίζει;

Δεν πρέπει πρώτα να συνειδητοποιήσει την προκατάλειψή του, ώστε μετά να προχωρήσει σε μια πιο ασφαλή και επικοδομητική κριτική;

Οι συζητήσεις και οι κριτικές, είναι ανεξάρτητες από την αλήθεια του πράγματος. Καμία συζήτηση και καμία απόφαση δεν μπορεί να αναιρέσει μια πραγματικότητα. Ακόμα και αν αποφασίσουν δύο οπαδοί του ΠΑΟΚ ότι η ομάδα τους είναι πολύ καλύτερη από τον Ολυμπιακό, τα συμπεράσματά τους και η συμφωνία τους δεν αναιρεί το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός πήρε το πρωτάθλημα με 15 βαθμούς διαφορά.

Η ουσία των συζητήσεων και το νόημά τους είναι πρώτον η αυτογνωσία και δεύτερον η γνώση. Όχι η αλλαγή της πραγματικότητας.

Η πραγματικότητα λοιπόν είναι ότι μέχρι στιγμής η Αποκάλυψη επαληθεύεται. Επαληθεύεται, όχι επαληθεύτηκε, διότι η ιστορία δεν τελείωσε.



Πάρε και ένα δωράκι:

Παράθεση:
Κατόπιν τον ρώτησα για την συνεχή αδιαλλαξία και τις προκλήσεις των Τούρκων. Μ΄έπιασε από τον ώμο και με πολύ σοβαρότητα μου απάντησε : "Μην ανησυχείς παιδί μου , εγώ ετοιμάζομαι να κοιμηθώ και δεν θα είμαι εδώ, αλλά θα βλέπω από πάνω , διότι εδώ είμαστε όλοι προσωρινά. Η Τουρκία θα διαμελισθεί σε 3-4 κομμάτια. Ήδη έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση. Εμείς θα πάρουμε τα δικά μας εδάφη , οι Αρμένιοι τα δικά τους και οι Κούρδοι τα δικά τους. Το κουρδικό θέμα έχει ήδη δρομολογηθεί. Αυτά θα γίνουν , όχι τώρα , αλλά σύντομα , όταν θα πάψει αυτή η γενιά που κυβερνάει την Τουρκία και θα αναλάβει νέα γενιά πολιτικών. Τότε θα γίνει ο διαμελισμός της Τουρκίας
(Παΐσιος πριν 30 χρόνια)

Παράθεση:
Η συνάντηση στο περιθώριο της Συνόδου του ΝΑΤΟ αποκτά αυξημένη σημασία καθώς ο κ. Ερντογάν ως πρωθυπουργός είχε ενημερώσει την Συμμαχία για ενδεχόμενη αλλαγή συνόρων στην ευρύτερη περιοχή. Θεωρείται ότι βάζει το θέμα ως αντιστάθμισμα στην προοπτική δημιουργίας κουρδικού κράτους που θα αποσπάσει και περιοχές της τουρκικής επικράτειας. Στo τραπέζι είναι και η ΑΟΖ η ανακήρυξη της οποίας από τον Έλληνα πρωθυπουργό έχει παγώσει μετά την έντονη αντίδραση της Τουρκίας αν και χώρα μας συνεχίζει την δική της πολιτική για την αξιοποίηση των ενεργειακών κοιτασμάτων σε συνεργασία με μεγάλες πολυεθνικές.
(Πρώτο Θέμα 4 Σεπτ. 2014)
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 04, 2014 4:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη



[/img]

Όπως θες.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 05, 2014 8:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ω, έλα τώρα.. Laughing
Θα μπορούσα να ισχυριστώ άνετα το ίδιο και για σένα:

Αποκάλυψη έγραψε:
καὶ ποιεῖ πάντας τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους, ἵνα δώσουσιν αὐτοῖς χάραγμα ἐπὶ τῆς χειρὸς αὐτῶν τῆς δεξιᾶς ἢ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν, 17 καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ.


Τ: Το χάραγμα μπορεί να ταιριάξει και στους κρατούμενους των στρατοπέδων συγκέντρωσης (άρα δεν είναι έγκυρη η αποκάλυψη)

Σ: Μα το γράφει καθαρά: "καὶ ποιεῖ πάντας τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους,", πως μπορείς να διαβάζεις εσύ ότι αφορά τους κρατούμενους;

Τ: Ναι αλλά πάλι δεν είναι έγκυρη

Σ: Γιατί; Κοίτα τι γίνεται σήμερα: ABC news 2012 : Άρχισε πλέον η μαζική παραγωγή και εμφύτευση RFID, από το Μεξικό. http://www.youtube.com/watch?v=BWgUTrvRlA4

Τ: Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι έγκυρη.

Σ: Μα αυτό που έγραφε πριν 2000 χρόνια γίνεται τώρα! Εξάλου έχουμε και δηλώσεις αξιωματούχων κυβερνητικών που επιβεβαιώνουν την ρητορική της: To 1997, Γ. Κλοτσώνης νομικός σύμβουλος της Ελλάδας στις Βρυξέλλες δήλωσε: Κατά τις συζητήσεις, είχε προταθεί να σφραγίζονται, έτσι ακριβώς όπως σας το λέω, να σφραγίζονται οι πολίτες, στο χέρι ή στο μέτωπο για την ασφάλεια και διευκόλυνσή τους. Δεν πέρασε, αλλά δεν απορρίφθηκε και στο μέλλον είμαι σίγουρος ότι θα επανέλθει.

Τ: Ναι αλλά δεν την θεωρώ έγκυρη.

Σ: Καλά και οι άλλες προφητείες (π.Χ του Παΐσιου) που σήμερα επιβεβαιώνονται; Ούτε καν τις σχολιάζεις, ενώ βλέπεις ότι όλα αυτά επαληθεύονται. Πόσο προκατελειμένος μπορεί να είσαι;

Τ: Με αποκαλείς προκατελειμένο; Πάρε μια φωτογραφία με παπάκια που μιλάνε και ένα σκίτσο με δύο καρτούν για να σου αποδείξω ότι δεν είμαι εγώ ο προακατελειμένος αλλά εσύ που με κατηγορείς. Η Αποκάλυψη δεν είναι έγκυρη.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 05, 2014 4:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

σπυρο, μπορεις να δειξεις συγκεκριμενα τους χαρακτηρισμους του τροτζαν προς το ατομο σου (βλεπε: εισαι αυτο, εισαι εκεινο, κλπ), γιατι δεν τους εντοπίζω;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2014 10:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Άμεσος χαρακτηρισμός δεν υπάρχει κανένας.
Έμμεσος υπάρχει, με την τελευταία του δημοσίευση.
Ποιός είναι αυτός; Ότι δεν στηρίζω την άποψή μου με βάση λογικά επιχειρήματα, αλλά με βάση την άποψη που έχω για τον χαρακτήρα του.
Με άλλα λόγια, θεωρεί (με τα παπάκια και τα καρτούν) ότι εγώ είμαι ο προκατελειμένος (απέναντι στο άτομό του) και συνεπώς προτάσω τον χαρακτήρα του αντί κάποιας λογικής κουβέντας.

Και τι κάνω εγώ στην ακριβώς προηγούμενη δημοσίευσή μου;
Χρησιμοποιώ έναν διάλογο ανάμεσα στον Σ και στον Τ, ο οποίος δεν είναι φανταστικός αλλά αποτελεί τη σύνοψη της μεταξύ μας κουβέντας.
Εκεί, φαίνεται ποιος επιχειρηματολογεί με βάση τρίτες ανεξάρτητες πηγές (δημοσιεύματα, αξιωματούχους, πρωθυπουργούς, μέχρι και τον πάπα..Laughing ) και ποιός κάνει την πάπια ή διαστρέφει "νομίζοντας" ότι τα κείμενα γράφουν άλλα από αυτά που ο καθένας διαβάζει.


Αν και το βασικό θέμα του νήματος είναι η συνέπεια της Αποκάλυψης (και παραπλέυρως κάποιων συγκεκριμένων προφητειών) -και νομίζω ότι έχω επιχειρηματολογήσει ικανοποιητικά περί αυτού, εσύ τώρα ξεφεύγεις από το πνεύμα του θέματος, και ανοίγεις ένα παράλληλο θέμα για το αν τον χαρακτήρισα προκατελειμένο. Πράγματι τον χαρακτήρισα και συνεχίζω να τον χαρακτηρίζω έτσι. Το θέμα είναι, καλώς ή κακώς τον χαρακτήρισα;
Είναι πράγματι προκατελειμένος, ή μήπως είμαι εγώ, ή μήπως τελικά να μην χαρακτηρίζουμε διότι δεν μας αρέσουν οι χαρακτηρισμοί, άσχετα αν είναι ορθοί;
Η άποψή μου είναι σε ένα φόρουμ συζητήσεων να μην απαγορεύονται οι χαρακτηρισμοί, αρκεί βέβαια να υπάρχει ένα μέτρο και μια αιτιολογία.
Διότι εγώ μπορεί να πιστεύω για το άτομό μου, επειδή διάβασα μερικά βιβλία, ή έγραψα μερικά βιβλία, ή είδα μερικά θέατρα, ή πήρα μερικά πτυχία, ότι είμαι σωστός και αμερόληπτος και όλοι οφείλουν να μου χρωστάνε επειδή τους κάνω τη χάρη και υπάρχω στη ζωή τους. Δεν θα με βοηθούσε λίγο στο ξεκαβάλημα ένας δυσάρεστος αλλά εύστοχος χαρακτηρισμός;
Αυτό όμως είναι ένα άλλο θέμα, εντελώς διαφορετικό από αυτό του νήματος.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 06, 2014 11:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
spyros

Η άποψή μου είναι σε ένα φόρουμ συζητήσεων να μην απαγορεύονται οι χαρακτηρισμοί, αρκεί βέβαια να υπάρχει ένα μέτρο και μια αιτιολογία.
Διότι εγώ μπορεί να πιστεύω για το άτομό μου, επειδή διάβασα μερικά βιβλία, ή έγραψα μερικά βιβλία, ή είδα μερικά θέατρα, ή πήρα μερικά πτυχία, ότι είμαι σωστός και αμερόληπτος και όλοι οφείλουν να μου χρωστάνε επειδή τους κάνω τη χάρη και υπάρχω στη ζωή τους.



Ουάου!
......οποία ...”εγωιστική” ταπεινότης !!!!!!......

Βεβαίως , όλοι εμείς μεγάλε, σου .... οφείλουμε ....
Πρωτίστως εγώ ....
.....βεβαίως βεβαίως ...


.... αλλά ...
...... άφες ημίν τα… ωφελήματα ημών ....

...... και μη εισενέγκεις με , εις πειρασμόν ......


..... να σε χαρακτηρίζω .....


Υ.Γ
Αυτό με το ... “θέατρο” ειδικά ......
......μιλάμε για πολύ γέλιο

Να είσαι καλά μεγάλε !!!!

σου οφείλω!
σου οφείλω!

Μιλάμε για πολύ γέλιο.....
.... τι θα έκανα χωρίς ..... εσένα....



.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 07, 2014 11:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
KOSTAS GIAVASOGLOU
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 186

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 07, 2014 11:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η συνθήκη του Σέγκεν εκχωρεί ελευθερίες των πολιτών στην κρατική εξουσία άνευ της συναινέσεώς τους. Οι πολίτες αυτό δεν το καταλαβαίνουν γιατί εδώ υπάρχει τη θηρίο της αποκαλύψεως υπερσύγχρονοι ηλεκτρονικοί υπολογιστές οι οποίοι έχουν μέσα τους τα πάντα χωρίς να το γνωρίζουμε, και είναι πληροφορίες οι οποίες έχουν συλλεχθεί από το κράτος αστυνομία τράπεζες , εφορία κλπ. έτσι λοιπόν δεν χρειάζεται η εγκαθίδρυση τυραννίας , δικτατορίας, περιστολή ελευθεριών, χούντα κλπ. Εδώ οι ελευθερίες ήδη έχουν περισταλεί και οι πολίτες είναι ολότελα διαφανείς. Γνωρίζουν για τον εαυτό μας τον χαρακτήρα μας, τις συνήθειές μας πράγματα που ούτε εμείς δεν τα γνωρίζουμε και είναι σε θέση να πάρουν μέτρα άμεσα τα οποία θα δεσμεύσουν απόλυτα τις ελευθερίες μας. όμως κρατούν ακόμη τα προσχήματα για να μη δημιουργηθεί αντίδραση.

Έχει καταργηθεί η ατομικότητα του καθενός, και αν γνωρίζαμε το ξέρουν θα αισθανόμαστε σαν το ποντίκι στη φάκα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 08, 2014 11:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyros έγραψε:
Αυτό αναρωτιέμαι και εγώ.


Εγώ τουλάχιστον , αναγνώρισα αυτό το όφελος , της ..... συνάφειας με ένα περισπούδαστο επιστήμονα , με τόσα πτυχία, και κυρίως με τόσα ... θέατρα ........

Το δηλώνω απερίφραστα....
Η διασκέδαση είναι πάντα ωφέλιμη!!!!.

Δεν είμαι αγνώμων .....
...όπως όλοι οι άλλοι στο φόρουμ....


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center