Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

μεταξυ μας ...
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 20, 2010 12:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: μεταξυ μας ... Απάντηση με Συμπερίληψη

-

* εισαι 'ωρε , να αρχισουμε να νοιαζομαστε ο ενας τον αλλονε οπως νοιαζομαστε και για τον εαυτονα μας , κι' ας μην μας αγαπαμε ακομη ... ;

* τι λε'εις ... ;

* αντεχεις 'ωρε , αμα και που θα ειναι για να υποχρεωθουμε την ισοκρισια μεταξυ ΜΑΣ ... ;

* θελεις να ξερουνε τα παιδια ΜΑΣ για ΜΑΣ 'ωρε ... ;

* λε'ε ...

* καταλαβαινεις πως ηρθε η ωρα για να βαλουμε κατω κι' εγω και 'συ , το για τα Κοινα Μας Κοινο ΜΑΣ πνευμα Εκεινο ... ;

* το νοιωθεις πως ειναι καλη η ωρα για να αρχισουμε Μαζι , αυτο που Μαζι θα συνεχισουμε ... ;

* εχουμε ακομα Λογους Πολλους , για να μην εχουμε εμπιστοσυνη στους ανθρωπους Εμας , Εμεις οι ανθρωποι ... ;

* πιστευεις 'ΩΡΕ συνανθρωπε , ναι , πως δεν θα ντρεπομαστε για τον εαυτονα ΜΑΣ και την συνειδηση ΜΑΣ , απο την καλημερα Μας κι' υστερα ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΝΗ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ... ;

* μου συμφωνας 'ωρε 'ωρε , στο Ζητω η Φτωχεια Μας , Ζητω Εμεις οι ΑΚΟΜΑ Ανθρωποι ... ;


- [μεταξυ μας και η εκτιμηση μας για τον κοσμο μας ...
- [μεταξυ μας και η εκτιμηση του κοσμου μας για μας ...

- ενας και ενας , και ενας ακομη μαζι στο ιδιο για ολους Μας , λιγοι δεν ειμαστε λεει ...
- ειμαστε Αρκετοι ισα ισα ...
- [καλημερα φιλε γειτονα αδελφε και άλλε ...
- [καλημερα και ψυχραιμια και κουραγιο μπολικο για την συνεχεια ...
- ας αρχισουμε ΛΕΕΙ να νοιαζομαστε για τα Κοινα της Κοινωνιας Μας , ως Ανθρωποι Κοινοι και με πνευμα Κοινο για τα Κοινα , και βλεπουμε και αναλογα κανουμε ή Οχι ... ας μη κομπαζουμε και προπαντων ας μη γκρινιαζουμε αφηρημενα ... ας Μας δουμε Αλλοιως ... λογους αιτιες κι' αφορμες εχουμε μπολικους για να το καμνουμε αυτο ...
- ας αρχισουμε ΤΗΝ ΑΡΧΗ να πηγαινουμε ο ενας στην θεση του αλλουνου δηλαδη δηλαδη , ως Κοινη Μας Υποχρεωση , και Εδω Ειμαστε ... οι ωστοσο Ανθρωποι ακομη ...
-


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Τετ Νοέ 14, 2012 2:14 pm, επεξεργάσθηκε 9 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 21, 2010 1:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- στο μεταξυ ,
- μ' αυτα και με 'κεινα και με τ' αλλα , καταφεραμε ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΤΕΛΟΥΜΕ Κοινωνια Μια με Κοινα Χαρακτηριστικα και Κοινη Αντιληψη για τις Κοινες αναγκες της ...
- δεν εχουμε ουτε Κοινα οραματα ουτε Κοινα ιδεωδη ...
- δεν ειμαστε ακομη Κοινωνια Ομονοουντων τα υπερ και τα κατα Αυτης ...
- εχουμε χασει την συναισθηση και το νοημα της Κοινωνιας των Ανθρωπων ...
- η εννοια Κοινωνια των Ανθρωπων , θα πρεπει να νεοδομηθει πανω στα θεμελια της Κοινονοησης και της Ισοκρισιας μεταξυ των ανθρωπων ... και για να γινεται Αυτο , θα πρεπει οι ανθρωποι , να αποκαταστησουμε την Νοοτροπια μας και την Λογικη μας ...
- θα πρεπει να παψουμε να λεμε πολλα οι περισσοτεροι για τον Εαυτο μας , και να νοιαζομαστε λιγο λιγακι Ολοι , για Ολους μας ...
- θα πρεπει να μοιραζομαστε και να αναλαμβανουμε και να σηκωνουμε , Αυτα που θα καταλαβαινουμε για μας ...
- θα πρεπει να αρχισουμε ΕΝ ΓΝΩΣΗ των παιδιων μας , Αυτο που τα παιδια μας θα συνεχισουνε ... !
- θα πρεπει να αποφασισουμε για Μας και για την Συνεχεια Μας , Εμεις , φιλοι γειτονοι αδελφοι και αλλοι ... !
- και θα πρεπει να Μην Καθυστερουμε με διαφοροδικαιολογισμους και ακαιρες αργοφιλοσοφιες και τυπικες και ανουσιες ευγενιες και εξυπνο-ύπαινιγμους ... ... ...

- μεταξυ μας και για καλο ολων μας ...
- το Τι Ειμασταν και Τι δεν Ειμαστε , και το Τι μας καναμε και Τι μας εγινε , ας ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ , απο το Τι ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΜΝΟΥΜΕ , ως ενσυνειδητοι και προσγειωμενοι και αντιλαμβανομενοι την ΑΝΑΓΚΗ να συνεχισουμε την προσπαθεια να υπαρχουμε σαν ανθρωποι , που αποφασιζουνε για τις Κοινωνιες τους οι ιδιοι ... ... ...
- ας πορευτουμε μαζι τις αγωνιες μας ... ναι , και ας ξερουμε , και Τι μας περιμενει και Αν μας περιμενει Τι ...
- γιατι οχι ...
-


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Πεμ Νοέ 15, 2012 11:29 am, επεξεργάσθηκε 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
panagis
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 21, 2010 8:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταξυ μας ... Απάντηση με Συμπερίληψη

about έγραψε:
-
* αντεχεις να υποχρεωθουμε την ισοκρισια μεταξυ μας ... ;

* θελεις να ξερουνε τα παιδια μας για μας ... ;

* καταλαβαινεις πως ειναι αναγκη , να μιλησουμε Τωρα για το αμμεσως Μετα μας , γιατι Μετα , μαλλον δεν θα προλαβαινουμε να μιλαμε για το Τωρα μας ... ;

* πιστευεις πως δεν θα ντρεπομαστε για τον εαυτο μας και την συνειδηση μας , απο την καλημερα μας κι' υστερα ... ;

- μεταξυ μας η εκτιμηση μας για μας μεσα στον κοσμο μας ...

/Για πολλους λογους ΝΑΙ, την επιζητω την ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ μαστορα.,
/Οι περισοοτεροι στον κοσμο ειμαστε θυματα της ΑΝΙΣΟΚΡΙΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗς ΠΛΕΟΝΕΞΙΑΣ των λιγοτερων ,των %$%%$@ ,ασε καλυτερα τωρα.,
/Τα παιδια μου σαφως και πρεπει να ξερουνε για μενα, ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝΕ για ΜΕΝΑ.,
/Για πολλα επισης θα μπορουσα να ντρεπομαι, αλλα για ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ,Οχι......
/Αν δεν μιλησουμε και ΤΩΡΑ για μας σοβαρα, ΜΕΤΑ θα αλλαλαζουμε η δεν θα ξερουμε Γιατι πρωτα να πουμε ,Τι να πουμε...Ασε που βλεπω ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Η ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΦΥΣΗ.,.....!

/ΝΑΙ και στον ΛΙΓΟΛΟΓΟ το δυνατον ΔΙΑΛΟΓΟ μεταξυ Μας .,
/Αν και ποσο θα μεινει μεταξυ Μας, την αληθεια να σου πω, δεν με νοιαζει .......
/Στην καλημερα μου δεν εχω βαλει ορια και νομους ..ακομη .,!!
_________________
Htane strabo to klima ...to efage ke o an8ropos
Mην δινετε ιδιαίτερη σημασία στην παραβολη για τον ανθρωπο και το κλίμα...για τον γάιδαρο ανθρωπο να θυμαστε πολλα καλα ,και να τα παραβαλετε ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
man
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: XALKIDIKI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 22, 2010 1:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταξυ μας ... Απάντηση με Συμπερίληψη

about έγραψε:
-

* εισαι , να αρχισουμε να νοιαζομαστε ο ενας τον αλλον οπως νοιαζομαστε και για τον εαυτο μας , κι' ας μην αγαπαμε ακομη ο ενας τον αλλον ... ;

* το στρεχεις , να πηγαινουμε με τον νου μας ο ενας στην θεση του αλλουνου ... ;

* αντεχεις να υποχρεωθουμε την ισοκρισια μεταξυ μας ... ;

* θελεις να ξερουνε τα παιδια μας για μας ... ;

Ειμαι, και το στρεχω, και θα το αντεξω,
Γιατι Οχι δηλαδη, επειδη παιδια δεν εχω ?
Ή γιατι θα χασω κατι προτιμοτερο....?
Αλλα Αλλα, δεν παμε καλα ''μεταξυ Μας'' ΟΙ ΤΩΡΙΝΟΙ ,
Και γενικα γενικα , ,
Απ' την αρχη του αιωνα Μας !

[Φιλε μου φιλε καλε αμπαουτ, ξερεις πως σου'χω εμπιστοσυνη, απο την καλημερα μας, οσο αναποδος κι' αν εισαι,ή οσο κι' αν καλοπροαιρετα δοκιμαζεις τα νευρακια μας, με τα συμπαθη λογοπαιγνια σου,
Ειναι λογοπαιγνια ομως.....? ]

Το .. ΛΙΓΟΛΟΓΟΣ Ο ΔΙΑΛΟΓΟΣ, φανταζομαι πως δεν ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ, αν και σημαινει ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΛΕΜΕ επι της ουσιας ,

Τωρα οχι μονο δεν μας παιρνει να καθυστερουμε, αλλα πρεπει να τρεχουμε για να προλαβουμε αυτα που βγαινουνε μπροστα μας ,
Καλημερα στην Ελπιδα Μας για Μας,
Καλημερα.. για την συνεχεια Μας,
Τολμαω, το ΜΑΣ ΑΓΑΠΩ τους ανθρωπους ,
Καποιοι απ' ολους Μας, θα αγαπησουμε και ΤΗΝ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ μεταξυ Μας..!
Ενας και Ενας και Ενας κι' εγω, που μαθαινω να καταλαβαινω για να μαθαινω, οχι για μενα μοναχα ,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 23, 2010 2:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: μεταξυ μας ... Απάντηση με Συμπερίληψη

man έγραψε:


>Τωρα οχι μονο δεν μας παιρνει να καθυστερουμε, αλλα πρεπει να τρεχουμε για να προλαβουμε αυτα που βγαινουνε μπροστα μας ,
>Καλημερα στην Ελπιδα Μας για Μας,
>Καλημερα.. για την συνεχεια Μας,
>Τολμαω, το ΜΑΣ ΑΓΑΠΩ τους ανθρωπους ,
>Καποιοι απ' ολους Μας, θα αγαπησουμε και ΤΗΝ ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ μεταξυ Μας..!
>Ενας και Ενας ,και Ενας κι' εγω, που μαθαινω να καταλαβαινω, οχι για μενα μοναχα ,[/quote]
- <




- ''αυτο , θα μεινει μεταξυ μας ψυχη ...
- ''το οτι δεν θελεις να μαθαινεις και να καταλαβαινεις για σενα μονάχα'' , δηλαδη ... !

- μεταξυ μας θα μεινει , και το Ποσο Ομορφο ειναι το Δυσκολο , και το Ποσο Δυσκολο ειναι το Ομορφο ... !
- μεταξυ μας μεσα στον κοσμο μας ...
- μεταξυ μας Φιλε Ανθρωπε ...
- μεταξυ μας !!!

* ή εσυ γινεσαι καλυτερος ανθρωπος , ή εγω αρχιζω και βλεπω καλυτερα σαν ανθρωπος τους ανθρωπους ... ... ...
* χαιρομαι οπως και να 'ναι , για την ''καλυτερευση Μας'' , απο την αγορα της νοησας και μετα ...
* καλημερα Μας , και να 'χουμε Οσο κουραγιο θα χρειαζομαστε ...
* και ο Ενας τον Αλλον , σ' αυτην την ζωη ...
* ας ειναι που εγω ειμαι πιο κουρασμενος στο Ιδιο και συ λιγοτερο υποχρεωμενος ...
-
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
man
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: XALKIDIKI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 24, 2010 7:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλησπερα αμπαουτ φιλε μου, κι' απο κοντα παντα οπως τωρα ,
'μεταξυ μας', οι περισσοτεροι εδω μεσα, ειμαστε ικανοι να μαλωνουμε για να μην πω να μαλιοτραβιωμαστε, για το ΤΙ ειπε ο πλατωνας, ΤΙ φορουσε ο σωκρατης, ΤΙ ετρωγε και ΓΙΑΤΙ και Τι ωρα ο ταδε, και ΓΙΑΤΙ επινε, και με του μεν και με τους δε ο αλλος ,
Αν δεν υπαρχει Καποιος Ενδιαμεσος, Καποιος Σπουδαιος του παρελθοντος για να στηριξουμε τις αποψεις μας, αποψεις Δεν εχουμε, και γενικως οι αποψεις μας, ειναι Δανεισμοι και Αναμασηματα η προχειρα Προσωπεια, Μασκες και Ρουχα που φοραμε, για να Νομιζουμε πως μπορουμε να κρυβουμε την ανυπαρξια μας ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ,
Για τους περισσοτερους μας λεω, και πρωτα για μενα,,,, η, πρωτα για μενα και υστερα για καποιους πολυ λιγους ..........
Σ' Αυτα που ΔΗΘΕΝ συζηταμε 'μεταξυ μας' ,επικρατει η Αυταρεσκεια και ακολουθει η Κολακεια και αλλα παρομοια, που καταληγουν σχεδον παντα, σε Εξυπναδες και το λιγοτερο σε Βρισιες και κρυφες Κακιες, !

'μεταξυ μας' παντος,
Διακρινω και καποιες διαθεσεις για αλλαγη νοοτροπιας ,
Δεν μας λειπει εντελως, η Πεζη σοφια, η Προσιτη, η Κατανοητη, η Οφελιμη, η αλλοιως η Αναγκαια ΓΙΑ ΜΑΣ, που τοσα πολλα ξερουμε για παρα πολλα !!!!!!!!

'μεταξυ μας' Αυτα ,
Καλησπερα και Συγνωμη με τις αναποδιες μου, αν και τις θεωρω δικαιολογημενες,

Ποσο Επικαιρο ειναι αυτο το 'μεταξυ μας' !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panagis
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 24, 2010 8:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

/Απο κοντα κι' εγω στα μεταξυ μας.,
/ΓΙΑ ΤΟΥς ΑΛΛΟΥς ΚΑΙ ΔΙΑ ΜΕΣΩ ΑΛΛΩΝ ΜΙΛΑΜΕ,ειναι πασιφανες Ανθρωπε φιλε., Δεν το παραδεχεσαι ?
/Δεν μιλαμε ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΠ'ΕΥΘΕΙΑΣ ΜΕ ΜΑΣ,ουτε και με ειλικρινεια.Δεν μπορουμε ή αποφευγουμε ''ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΟΥΜΕ'' ο ενας τον αλλον στις σημασιες.Ειμαστε αλλοιωτικα υπερηφανοι ΕΜΕΙΣ., Παριστανουμε τους διαλεχτους και εξαιρετικους ΣΤΗΝ ΓΝΩΣΗ,που ποτε δεν προκειται να χρησιμοποιησουμε στην ζωη και για την πραγματικοτητα μας !!
/Η συννενοηση που λες/λεμε, αργει πολυ ''μεταξυ μας'
/Σε μας, προηγειται το ποιος ξερει πιο πολλα και πιο σπουδαια., !
/Εδω η κολακεια η υποκρισια και η καχυποψια βεβαια, παει συννεφο.
/Οσο για την κοινωνικοτητα μας και την επικοινωνια, μην πεις κουβεντα γιατι σε φαγαμε!.
/Το πολυ πολυ, να σου αραδιασουμε καποιο μακροσκελες σχολιο,απο καποια εφημεριδα ή καποιο περιοδικο ή βιβλιο!

/Τελος παντων αυτων.
/Καλο ειναι ''μεταξυ μας' ,να λεμε και τα καλα μας για καλο μας!
/Ας μην καουμε τα ξερα με τα χλωρα!!!!!!!!!!!!!!
/κΑΠΟΙΟΙ καταλαβαινουν!

/Καλησπερα ΜΑΣ.
_________________
Htane strabo to klima ...to efage ke o an8ropos
Mην δινετε ιδιαίτερη σημασία στην παραβολη για τον ανθρωπο και το κλίμα...για τον γάιδαρο ανθρωπο να θυμαστε πολλα καλα ,και να τα παραβαλετε ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 25, 2010 12:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- ας το πω Ετσι μεταξυ μας ...
- τα ασχημα και τα στραβα και τα εναντιον μας , καταφεραμε πως και πως και αλλοιως , και τα μαζεψαμε ΜΠΡΟΣΤΑ μας ...
- Παραμιλαμε μαλιστα εξ αιτιας τους ...
- τα ομορφα και τα ισια , και τα για το καλο μας ομως , δεν καταφερνουμε ακομη να τα μαζεψουμε , για να τα βαλουμε ΚΑΤΩ και να τα δουμε για να κανουμε οπως πρεπει ...
- για ''τουτα'' δεν μιλαμε καθολου ...
- ωσαν να τα εχουμε χασει ...
- τα χασαμε ομως ομως , ή τα εγκαταλειψαμε ... ;
- χασαμε την εμπιστοσυνη μας Σε Μας , ή την ντρεπομαστε και την φοβομαστε και την αμφιβαζουμε ... ;
- σαμπως και λειπει το , ''Πες και συ , Τι να καμνουμε Τωρα'' , φιλε γειτονα αδελφε κι' εχθρε ... ;
- σαμπως και δεν ειμαστε ακομη ετοιμοι και αποφασισμενοι , για καποιο αναλογο του ''ή ταν ή επι τας'' ... ;
- σαμπως και αρχισαμε να ''χωνευουμε'' την κακομοιρια μας ... ;
- την ΑΝΑΚΑΜΨΗ , εστω και για να εχουμε καποιο λεβαρε , για να δουμε και την Συνεχεια μας , θα μας την ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ καποιοι αλλοι ... ή να την ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ εμεις , παρακουνωντας ο ενας τον αλλονε για συννενοηση στο ,
- ''ΝΑ ΑΡΚΕΣΤΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ , για Λιγο , ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ στην ΑΡΧΗ'' για να μπορεσουμε ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ να ξερουμε ΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ , ΓΙΑ ΜΑΣ , ως συννενοημενοι κατ' αναγκας ... ;

- μεταξυ μας βεβαια , και για μας αυτα απο μενα μερια ...
- απ' την μερια σας , η προσθαφαιρεση ...
- ας μην Αναβαλουμε ...
- ας μην Καθυστερουμε ...
- ας μην δισταζουμε στα κοινωνικα προσκλητηρια ...
- οι καιροι για τις αναγκαιες αλλαγες παντα τρεχουν ...

- οτι σοφο μπορει ο καθενας και οσο ...
- αλλα τα δικαιωματα του καθενος ξεχωριστα , και αλλα τα δικαιωματα ολων μας , στην κοινωνια ολων οσων την αποτελουν συνειδητα ...

- η ωρα ειναι καλη για τουτα , ακομη ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
panagis
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2010 12:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη



/ Να λειπει ?
_________________
Htane strabo to klima ...to efage ke o an8ropos
Mην δινετε ιδιαίτερη σημασία στην παραβολη για τον ανθρωπο και το κλίμα...για τον γάιδαρο ανθρωπο να θυμαστε πολλα καλα ,και να τα παραβαλετε ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
man
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: XALKIDIKI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2010 12:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δωσ'της Παναγη, ΚΕΝΤΡΑΡΙΣΜΕΝΗ ΕΙΝΑΙ,
Ναλειπει ΝΑ ΛΕΙΠΕΙ .
αΝ ΣΚΟΠΕΥΕΙς [????] στην συνεχεια να βαλεις και την ΑΡΝΗΣΗΜΩΡΕΙΑ , ΤΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΦΗΡΗΜΑΔΑ [??], εχεις το ΟΚ ΑΠΟ ΜΕΝΑ !!!!!!!!!!!
Εμ τι !
Τους Ψευτες Τους Κλεφτες και Τους Διπλοματες ΑΣ'ΤΟΥΣ, θα τους ΦΡΟΝΤΙΣΟΥΝΕ με νυχια και με δοντια, ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΝ ΔΙΚΗΟ ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΣΑΝΕ..
Και την Ανισικρισια, ασ'την κι' αυτην ,
ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ , στην συνειδηση αξεκαθαριστη ακομη ..........
ΑΥΤΗΝ θα την ''τακτοποιησουνε ,ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΝΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑ !

[Πως το εβγαλες βρε θηριο σε πρωτο πλανο ?
[Στειλε λεπτομερως οδηγιες το συντομοτερο στο ΜSΝ ,
[Απατω, Αλληλοπληροφορηση Κοσμοπολιτη Παναγη, αλληλοπληροφορηση με το ΝΙ και με το ΣΙΓΜΑ, για τετοια ωραια!
[Σωστα....και Επικαιρα !
[Μ' αρεσε .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
samamou
Καθηγητής


Εγγραφή: 03 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2010 1:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν υπαινισεσθε ,ΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΜΑΣ, που ειναι ...ΣΤΡΑΒΩΜΕΝΗ,.. ρωταω...
Την καταδεχονται οι γα'ι'δαροι να την φανε ??
ΕΝΣΤΑΣΗ αρα ...
Η Νοοτροπια ΜΑΣ , ΔΕΝ ΤΡΩΓΕΤΑΙ !
Ειναι ΑΝΑΛΑΤΗ, και οι περισσοτεροι ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΔΟΚΙΜΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΝΕΤΟΙΜΟΙ ΚΑΙ ΑΙΦΝΗΔΙΑΣΜΕΝΟΙ........
ΔΕΝ ΤΡΩΓΩΜΑΣΤΕ, 'Η ΔΕΝ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΝΤΙΛΗΠΤΟΙ,'Η ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΙ !
Εχετε το κατα νου ...

Στην παλικαρια παντος, και στα παλικαρια ΑΚΟΜΗ [εγω ΘΑΑΑ παρω συνταξη], ..οσο κουραγιο σηκωνει η ψυχη τους, ΝΑ ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ... για χαρη ΤΟΥ ΚΟΥΡΑΓΙΟΥ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ, ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΗΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ......

Καλημερα στους αντεχοντες την ....... ΙΣΟΚΡΙΣΙΑ.
_________________
υπομονη στην υπομονη
και κουραγιο απο το κουραγιο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
man
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 184
Τόπος: XALKIDIKI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 26, 2010 6:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν εχουνε θεση-αντοχη, οσοι ΘΑΑΑΑ ΠΑΡΟΥΝΕ ΣΥΝΤΑΞΗ.
Ή εισαι συνταξιυχος ή δεν εισαι ..... εδω ,στην κουβεντα !
Περισσοτερα χρονια τους φηφιζεις για το καλο μας παντος φιλε σαββα .
Εχεις Στοχους οπως ο Παναγης τουλαχιστον ?

Συμφωνω πως δεν τρωγεται ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑ'Ι'ΔΟΥΡΙΑ η νοοτροπια μας , δεν ειναι μονο στραβια και αναλατη ?, ειναι και παρα πολυ χαμηλα ΠΕΣΜΕΝΗ !
Ακουσα καλα λογια για σενα ,απο τον μαστορα.Και για τον γυιο σου τον ανταρτη .Να 'σαι καλα για το κουραγιο που θα 'πρεπε να σου δινουμε εμεις .Τα παλικαρια που λες .Χμ και Χμ .
Να 'σαι οσο γινεται καλα φιλε μου κι' εσυ, που πρεπει να εισαι χοντρα ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΑΙΦΝΙΔΙΑΣΜΕΝΟΣ .

Καλησπερα σου ανθρωπε φιλε .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 03, 2010 2:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- ''αυτο το λεω μεταξυ μας , για τον φιλο Afham ...

- Ετσι και επρεπε William Φιλε ...
- οπως το ειδες και συ απο καιρο , ετσι κι' εγω το ειδα ...
- ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , και για την κατανοηση , και για τον συμμερισμο , και για την ακεραιοτητα και την ψυχραιμια και την ανεκτικοτητα , που σαν διαχειριστης επεδειξες , ...
- κατι ξερω και κατι θελω και μπορω και καταλαβαινω κι' εγω ...
- η ανεκτικοτητα σου , σαν ανθρωπος υποχρεωμενος με την ευθυνη , να επιβλεπει το ευρυθμο και παραγωγικο , οσο και θετικο , στα ''συμβαινοντα'' σε μια αγορα ανταλαγης αποψεων και συζητησεων , οπως η filosofia , ειναι με δικα μου λογια , π α ρ α δ ε ι γ μ α τ ι κ η !
- ευχαριστω και παλι , [στο ονομα της Φιλιας , μεταξυ των Φιλων ανθρωπων , για την Φιλια μεταξυ των ανθρωπων] ...
- μου δινεις την ευκαιρια , να σου ευχηθω Οτι καλυτερο για την Ψυχραιμια , το Κουραγιο και την Υπομονη που θα χρειαζεσαι και στην Συνεχεια ...
- το νοημα , της αναγκης των ανθρωπων για να επικοινωνουν , ... Λιγοι ... αλλα ευτυχως ... υπαρχουν και το αντεχουν ...
- για αλλη μια φορα υποχρεωμενος ...
- καλησπερα σου ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 05, 2010 11:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- μεταξυ μας ...
- μεταξυ των φιλων , για την Φιλια μεταξυ των ανθρωπων , ''ομολογω'' την κουραση μου ...
- η κατασταση μου [της υγειας μου] , με υποχρεωνει , στο να χαιρομαι Μονο τους ανθρωπους που εχουν ακομη το κουραγιο να συνεχιζουν να μετριουνται , ''με την δικη τους ενσυνειδητη υποχρεωση σαν ανθρωποι'' , για οτι καλο για τους ανθρωπους οπως και οι ιδιοι ... !
- ναι , ειμαι υποχρεομενος ''μεταξυ μας'' , να πω ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ , στους ενσυνειδητα υποχρεομενους ''την ανθρωπια τους'' ... !

- θα σας ''προσεχω'' , για το οτι δεν θα μου αρνηθειτε , πως θα εχετε ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ , τον Φιλο σας ...
- καλη συνεχεια , με λιγοτερα και ακριβοτερα λογια ...
- ο νους μου θα ειναι μαζι σας και οπου και 'σεις ...
- μονο αυτο μπορω και σας υποσχομαι Τωρα ...
- κουραγιο σας λοιπον και καλημερα ...

- μεταξυ μας ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 04, 2010 12:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-
- μου λες πως του καιρου μας ειναι το θεμα αυτο ...
- μου λες , και να μην ολιγορουμε ...
- μου λες ,

* να σεβομαστε και να ακουμε ο ενας τον αλλονε ...
* να πηγαινουμε στην θεση του Αλλουνου με τον νου ...
* να νοιαζομαστε και τους Αλλους οπως νοιαζομαστε και για Μας δηλαδη δηλαδη , κι' ας μην Τους αγαπαμε ακομη ...
* να κραταμε το μετρο της ισοκρισιας μεταξυ μας ...
* να ειμαστε προθυμοι να μοιραζομαστε Υστερημα και Περισσευμα , υλικο τε και διανοητικο ...

* να ειμαστε μακροθυμοι και υπομονετικοι με Μας ...
* να μην διαχωριζουμε Οικογενεια απο Κοινωνια ...
* να μην αποβλεπουμε δυο συμφεροντων ...
* να μην αποποιουμαστε και λαθη και αδικιες αμα που κανουμε ...
* να μην υψωνουμε Εγω , Εαυτο , και Ανοησια ...

* να μην ξερουμε περισσοτερα απο τους Αλλους , επι μακρου ...
* να εχουμε Παντα κατα νου , πως Οι Απο Μας , ακολουθανε ...
* να μην περιθαλπτουμε Αμφιβολια , Αρνησημωρια και Ειρωνισμο ...
* να εχουμε μεσ' τον νου το Ολο ...

* να ειμαστε Υπερ ημων και Εναντιον μας , αμα και χρειασθει ...
* να μην αποφευγουμε το Κοινωνειν ...
* να μην καλλιεργουμε απο ανοητισμο , πνευμα κατα της λογικης και της σαρκας ...
* να σωζουμε Παντα την Ευχη και το Ευ για Μας ...
* να ειμαστε και Άγαθοι και Ψυχραιμοι , στο Κατα Δυναμη και στο Ορισμενο ...

* να ειμαστε Υπερ της Φιλιας μεταξυ των ανθρωπων ...
* να μην σκευαζουμε εχθρες και οπλα εναντιον Μας ...
* να μην μεταδιδουμε το Ανοητο και την Ανοησια ...
* να ειμαστε ως προς το Απαν , Οι Ολιγαρκεις ...
* να μην γυρναμε την πλατη μας στην συνειδηση μας ...
* οτι δεν κανεις καλα Εσυ , ας το καμνω Εγω καλυτερα ...
* να μην Μας λειπει ο νους Μας ο Υπερ ημων , ο νους Αυτος ...

- μου λες Τι να αποφασιζουμε για Μας , Εμεις ...
- μου λες πως Τωρα ειναι το Μετα Μας ...
- και ''ωρα καλη'' μου λες ...
- ξανα ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Επόμενο
Σελίδα 1 από 15

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center