Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 28, 2013 11:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
αφού τα λέει ο φωστήρας ο Γιάννης που τα έχει καταλάβει όλα...ειμαστε στον σωστό δρόμο....δεν έχω καμία αμφιβολία..

αρκεί να μην σκεφτεστε τα σκάνδαλα που περνάνε σαν σφάιρες δίπλα απο το κεφάλι σας ειναι ο στόχος....και το έχουν πετύχει οι συστημικοι και οι γιάννηδες....

φάτε λοιπόν μνημόνια όπως είπε και ο μπάμπης ο Καραϊσκάκης



Καταλαβαίνω μαράκι μου πως η σκληρή πραγματικότητα είναι αβάσταχτη και είναι η ίδια για όλους σχεδόν τους Έλληνες που βιώνουμε τις συνέπειες της απληστίας μιας κλίκας πολιτικοοικονομικών απατεώνων .
Αλά ας κάνουμε όλοι λίγη ακόμη υπομονή μερικούς μήνες .
Λίγα είναι τα ψωμιά αυτής συγκυβέρνησης.

Καταλαβαίνω πως το δικό σου δράμα είναι διπλό και ποιο βαρύτατο , από το γενικό , μετά το ξεσκέπασμα της εγκληματικής οργάνωσης που είχες τόσο πολύ πιστέψει και εναποθέσει τις δικές σου ελπίδες βολέματος .
Μα βρε συ, δεν φαίνεσαι και τόσο πολύ χαζοβιόλα
Τι ανέμενες βρε σύ μωρό μου, από μια συμμορία, όπου το ευφυέστερο μέλος της, είναι ένας .... κασιδιάρης ?

Αλί , αλί και τρις αλί!!!
Η μαγκούφα η τύχη σου , τρις εσένα χτύπησε .
Εκεί που πρόσκαιρα πίστεψες πως ο δικός. ο γλυκός, ο χιλιοπρόσωπος , ο μπινελιάρης γητευτής σου επέστρεψε , φαίνεται δυστυχώς πως τελικά , ήταν λάθος τα μηνύματα.

Μάντης κακών δεν θέλω να είμαι , αλλά μάλλον βγαίνουν φρούδες οι ελπίδες σου.
Που στο κέρατο χάθηκε πάλι αυτός ο μαγκούφης ?

Μαράκι μου δέξου την απεριόριστη και γνήσια συμπάθειά μου.

Άλλο δεν έχω να σου πω, πάρεξ από τούτο
Καλό κουράγιο γλυκιά μου

Υπάρχουν και χειρότερα
... μην απελπίζεσαι

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 28, 2013 11:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο γιαννάκος ανέβηκε στον άμβωνα και θέλει να παραστήσει τον πάτερα ιωάννη, αλλά δεν είναι εύκολα τα πράγματα γι αυτόν…
πατέρα γιαννάκο, η λύση που υπάρχει στο πλανεμένο μυαλουδάκι σου είναι κούφια και κάλπικη.
Άμοιρε πατέρα γιαννάκο, έχεις πέσει θύμα συνδικαλιστών επαγγελματιών απατεώνων και έχεις και εσύ μετατραπεί σε αυτό που κοροϊδεύεις, δηλαδή σε παπαγαλάκι με άμφια...

Ακολουθείς πιστά αυτά τα απολιθώματα που σε ταϊζουν και προσπαθείς να κάνες φθηνό προσηλυτισμό…

Από τον άμβωνά σου κάνεις κήρυγμα με την πεποίθηση ότι κάποια άγια μέρα όλα θα γίνουν κόκκινα…

και ναι, απελπίζομαι πατέρα γιαννάκο όταν βλέπω ότι υπάρχουν ακόμα και σήμερα, την ώρα που τα γεγονότα φωνάζουν, ανεγκέφαλα παραφερνάλια απατεώνων που γυρίζουν και κυρήτουν την κάλπικη 'ιδεολόγια' τους...
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 28, 2013 12:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

α! γιαννάκη ξέχασα...καλη χρονιά βρε....και καλά κέρδη...

http://www.youtube.com/watch?v=CCwCKNA1REI

Laughing Laughing Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 28, 2013 3:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:


http://www.youtube.com/watch?v=CCwCKNA1REI



Μπράβο στα παιδιά μας. Συγκινήθηκα. Δεν πήραν τα μάτια τους να πάνε στη ξενιτιά να μας αφήσουν μόνους τους γέρους στη χώρα να σκοτωνόμαστε χωρίς αύριο. Εμένα μου δίνει ελπίδα αυτό το βίντεο Maria.
Η αντιΑριστερίστικη μανία σου όμως βρήκε τιμωρό χέρι στο πρόσωπο του σύντροφου bugman ο οποίος δεν κόλωσε μπροστά στην κοινωνική κατακραυγή και αποκάλυψε τις γνήσιες Αριστερές του πεποιθήσεις που είναι και οι μόνες ελπιδοφόρες για όλο το κόσμο και ειδικά για την χειμαζώμενη Ευρώπη. Η λογική του τον βοήθησε να δει την αλήθεια. Και ο Άγιος και η πλουτοκρατία φοβέρα θέλουνε. Μηδέν Άγαν Maria και χρόνια πολλά.
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 28, 2013 3:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
α! γιαννάκη ξέχασα...καλη χρονιά βρε....και καλά κέρδη...

http://www.youtube.com/watch?v=CCwCKNA1REI

Laughing Laughing Laughing Laughing




Για την συμμορία ούτε λόγος μαράκι μου έτσι?
Τι να πείς και συ η μαυρούλα
Παπαγαλίζεις την ίδια καραμέλα της συμμορίας των κακοποιών , που εκμεταλλευόμενοι την κατάντια των πολιτών , εκεί που οδήγησαν την χώρα οι νταβατζήδες ξένων και ντόπιων οικονομικών συμφερόντων , αποθρασύνθηκαν και με την ανοχή και υποστήριξη του παρακράτους κατάφεραν να πλανέψουν πολλούς συμπολίτες μας που τους ψήφισαν , φορώντας τους έτσι εν αγνοία τους , το κουστούμι κοινοβουλευτικού κόμματος.

Καταλαβαίνω πως η απελπισία σου τώρα είναι τραγική, ειδικά μετά από το καταιγισμό των αδιάσειστων στοιχείων που προέκυψαν και ξεσκέπασαν το τέρας που κρυβόταν κάτω από τον μανδύα του δήθεν Ελληνάρα πατριώτη.

Το κτήνος του χειρίστου είδους , που είναι ο εγκληματίας φασίστας ναζιστής , αποκαλύφθηκε .

Καταλαβαίνω την δύσκολη θέση σου να υπερασπίζεσαι κακοποιά στοιχεία.

Έχεις επιπλέον και τα δικά σου προσωπικά προβλήματα , με τον “άδικο” αποκλεισμό του γητευτή σου , που με τα..... “γλυκόλογα” του σε στάνιαρε καθώς φαίνεται εκ των πραγμάτων.

Ότι και να πω θα είναι επί ματαίω
Ο πόνος σου πρέπει να είναι πράγματι αβάσταχτος.
Σε καταλαβαίνω πλήρως γλυκιά μου , αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω.

Τι στο διάβολο ήθελαν και αυτοί οι κακοποιοί , που εσύ τους νόμιζες ήρωες , να καταγράφουν και να κρατούν στους υπολογιστές τους όλες τις παράνομες δράσεις τους?

Οι βλάκες!!!
Αλλά θα μου πείς , από άτομα τέτοιας νοημοσύνης τι να περίμενε κανείς?

Τουλάχιστον οι άλλοι, - οι πολιτικοί απατεώνες - , έκλεβαν (και κλέβουν) ποιο έξυπνα.

Υ.Γ

Μαράκι μου αντεύχομαι!!
Ο καινούργιος χρόνος να σου φέρει πολλά κέρδη στα χαρτιά ή στην ρουλέτα.

Έτσι που το έφερε η μαγκούφα η μοίρα σου , και χάνεις στην αγάπη , θα έχεις σίγουρο κέδρος στα χαρτιά ή στην ρουλέτα .
Μην ποντάρεις όμως ρε συ γλύκα, όλα σου τα λεφτά, ...
..στο Μαύρο και στο Μηδέν

Πες όχι στους μελανοχίτωνες και τους βλάκες .... “εγέρθουτου”

Καλή χρονιά!!

σε ... “σταυρωφιλώ” ....

... μάτσα! , μούτσα!


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 28, 2013 7:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ποια συμμορία γιαννάκη μου? Έχουμε πολλές…του πασοκ, του κκε, της νδ? ποια εννοείς?
Επειδή ζούμε μέσα σε συμμορίες καλό είναι να διευκρινίζεις…

Αδιάσειστα στοιχεία χρυσό μου δυστυχώς δεν υπάρχουν…θα μου πεις μπορούν να τα φυτέψουν και δεν θα διαφωνήσω..
Εσύ αγορίνα μου έχεις καταλάβει τι συμβαίνει γύρω σου, ή κοιτάς μόνον την pantiera rossa που έχεις στο δωματιάκι σου?

Άσε τις κόκκινες σημαιούλες γιαννάκη μου διότι πρεσβεύουν ΑΚΟΜΑ τα ψέματα του 19ου αιώνα…στον 21ο είμαστε γιαννάκη ξύπνα καλό μου..
Έχουμε πισί, αυτοκίνητα, ανάγνωση dna κλπ…κάποιος θα έπρεπε να σε ενημερώσει, να σε ξυπνήσει…
δεν γνωρίζω βέβαια αν ο βαθύς λήθαργός σου είναι μη αναστρέψιμος

Σου έχω πει και άλλες φορές και εσένα και του κακομοίρη αρρώστου φίλου σου του πύργου…μην τρώτε αυτά που σας ποτίζουν βρε κουτά…μην γίνεστε θύματά τους…βρε κουτούτσικο παιδί, αυτοί οι κόκκινοι φίλοι σας, μισούν ακόμα και…τους εργάτες…

Σε ευχαριστώ που καταδείκνυεις τα προσωπικά μου προβλήματα κι ας μην με γνωρίζεις, αλλά καλό θα είναι να κοιτάξεις την αρρώστια που έχει κατασπαράξει τον άμοιρο εγκέφαλό σου καλέ μου…έχει πειράξει ζωτικά όργανα όπως το οπτικά σου νεύρο και δεν σε αφήνει να δεις…κοίταξέ το..με συμπάθεια και ειλικρινή συμπόνοια στο λέω…

Και…αφού διαχωρίζεις τον απατεώνα σε έξυπνο και χαζό, είσαι άξιος της θλιβερής σου μοίρας…
Εγώ όμως και χιλιάδες άλλοι δεν φταίμε σε τίποτα -όπως σου είπα- να μας παίρνετε στο λαιμό σας…

Βοήθησε λοιπόν τον άμοιρο εαυτό σου και άσε με εμένα να χάνομαι…
αν βοηθήσεις τον εαυτό σου, θα βοηθήσεις παράλληλα και όλους εμάς..

είθε η νέα χρονιά να φέρει στον σκοτεινό και απατηλό δρόμο σου, έναν καλό ψυχίατρο...τον χρειάζεσαι καλέ μου...Smile Smile
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 30, 2013 1:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
Ποια συμμορία γιαννάκη μου? Έχουμε πολλές…του πασοκ, του κκε, της νδ? ποια εννοείς?
Επειδή ζούμε μέσα σε συμμορίες καλό είναι να διευκρινίζεις…




Για τη συμμορία της φασιστικής εγκληματικής οργάνωσης Χ.Α ο λόγος , μαράκι μου.

Τους νταβατζήδες ανεγκέφαλους που εσύ υπερασπίζεσαι επί πληρωμή.
Αν δεν πληρώνεσαι να λες αυτές τις μαλακίες, για να καλύψεις τις προφανείς συμπεριφορές και δράσεις της ναζιστικής συμμορίας σου, τότε θα πει πως είσαι χαζοβιόλα με ....πατέντα μαράκι μου.

Είναι χάσιμο χρόνου, να κουβεντιάζω με χαζοβιόλες του είδους σου.
Ενδεχομένως κάποιος ψυχίατρος σε βοηθήσει .

Κάνε και κανα τάμα στην.... μεγαλόχαρη .....
Βοηθά, λένε, σε πολλές περιπτώσεις καλπάζουσας ..... “χαζοβιολίασης” σαν την δική σου .

Ο κόσμος το έχει τούμπανο μωράκι μου , και εσύ δεν πήρες τίποτα χαμπάρι, για την δράση της συμμορίας ?
Μα τόσο “μωρό” είσαι?

Φιλάκια γλυκιά μου....
Μάτσα ... μούτσα!!

.

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 30, 2013 3:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Giannis,
πώς είσαι τόσο απόλυτος ότι η Χ.Α. είναι εγκληματική οργάνωση;

Ως κόμμα έχει πάρει το ΟΚ από τις δικαστικές αρχές για να λειτουργήσει. Τόσα χρόνια δεν τους πείραξαν...Μόλις έπιασαν σε δημοσκοπήσεις το 13%...έγιναν ξαφνικά οι πολιτικοί Τιμωροί!

Πήγα ως φωτογράφος στα εγκαίνια του γραφείου τους στην Πρέβεζα. Όπως πήγα και στο αντιφασιστικό συλλαλητήριο. Είδα πολλούς γνωστούς και στα δύο. Όπως είδα και εντελώς άγνωστα πρόσωπα...
Τι παίζει λοιπόν;
Οι αντιφα....έχουν βάλει μαζί το όχι στους ΝΑΖΙ με το όχι στην Φτώχεια...Δυο πράγματα δηλαδή που δεν έχουν τίποτα κοινό. Οι ΝΑΖΙ πάτησαν πάνω στην φτώχεια..αλλά τα κεφάλαια τα έφεραν οι μεγάλες επιχειρήσεις των Γερμανών που έφτιαχναν βιοντήζελ, καουτσούκ και είχαν πατέντες για φάρμακα και χημικά. Εκτός από την καταδίκη των αρχιΝαζί στην Νυρεμβέργη, έγιναν και άλλες δίκες, στελεχών των επιχειρήσεων που στήριξαν τους ΝΑΖΙ, και την έβγαλαν με το πολύ οκτώ χρόνια, και γύρισαν στις δουλειές τους. Γιατί έτσι; Διότι κρέμασαν αυτούς που πήραν αποφάσεις, όχι εκείνους που τους παρείχαν τα μέσα για να τις υλοποιήσουν!
Οι αντιφα λοιπόν κάνουν πόλεμο με ύφος απελευθερωτή..κατά ποιών; Των χρυσαυγητών που δεν έχουν καμία σχέση με αποφάσεις οι οποίες φτωχοποίησαν τους Έλληνες. Και για το λόγο αυτό βάζουν και το Όχι στη Φτώχεια.
Δεν μπορεί βέβαια να φωνάζει ο Τσουκαλάς κατά της φτώχειας...και να λέει ότι ήταν μεγάλο στέλεχος πολυεθνικής τράπεζας, ότι έχει πτυχία, και ότι είχε τελικά όλα τα δικαιώματα να πάρει τόσο χρήμα! Δεν είδα δηλαδή στη συγκέντρωση πανό με ταμπέλα ΠΑΣΟΚ, ή ΝΔ.....Ήταν η νεολαία ΣΥΡΙΖΑ και οι γνωστοί μ-λ ΚΚΕ, ΚΚΕ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ....και μερικοί αναρχικοί! Σκέφτομαι λοιπόν...τα "μεγάλα" πολιτικά κόμματα δεν ενδιαφέρθηκαν για την αντιφα συγκέντρωση.....γιατί άραγε; Και φυσικά η απάντηση ήταν απλή...Το πρόβλημα της εμφάνισης της Χ.Α. είναι το target goup απ΄όπου αντλεί ψηφοφόρους. Καθένας από αυτούς έχει τουλάχιστον είκοσι φίλους που έχει εξυπηρετήσει στο παρελθόν. Είναι άτομα δηλαδή άκακα στην ουσία, που βοηθούσαν, είχαν δεν είχαν χρήματα. Είναι άτομα που σιχάθηκαν τα κόμματα...Ίσως δεν είχαν μεταξωτά σώβρακα για να πιάσουν μια καλή θέση. Στα ίδια όμως άτομα προσβλέπουν όλα τα αριστερά κόμματα! Θέλουν ψηφοφόρους με φιλότιμο, που θα μπουν στον "κοινό" αγώνα. Κοινό ως προς το διευθυντήριο που κατευθύνει. Και επειδή σε αυτές τις παρατάξεις...το διευθυντήριο είναι μονολιθικό, έχει μια και μόνη κοψιά...η έννοια της δημοκρατίας είναι μόνο κατ΄επίφαση. Έτσι ουσιαστικά θέλουν τον ψηφοφόρο απλά να έρθει ως οπαδός, αφού αναγνωρίσει το μεγαλείο τους. Έτσι τα συλλαλητήρια των αντιφα είναι πρόσκληση οπαδών, για τις μικρές παρατάξεις.
Όταν έριξα την ιδέα "Δεν πάμε στους συνδικαλιστές ΠΑΣΟΚ και ΝΔ να τους βάλουμε από μια μπλε βούλα..." (τους το έλεγα επίτηδες για να καταλάβουν ότι αν ήθελαν να ενεργούσαν σαν ΝΑΖΙ κατά πολιτικών γραφείων, τα οποία εξ ορισμού είναι ναοί της Δημοκρατίας, για να πάει ο καθένας να ενημερωθεί, τότε να κάνουν και σε εκείνους που δεν γουστάρουν....ό,τι έκαναν και στους Εβραίους, αλλά αντί για αστέρι να βάζουν μια βούλα). Και οι παλαβιάρηδες, τόση πολιτική αντίληψη έχουν, αντί να σκεφτούν την ενέργεια...το έριξαν στο ότι ο συνδικαλισμός χρειάζεται και πως ὀντως ορισμένοι δεν είναι σωστοί αλλά αυτό δεν μπορεί να χαλάσει την ουσία, που είναι ο συνδικαλισμός να είναι δυνατός...κ.ο.κ.

Πραγματικά η αντιφα εκδήλωση...ήταν σχεδόν μια Ναζιστική εκδήλωση...που έγινε για να τρομοκρατήσει τον κόσμο που θα ήθελε να πάει να ακούσει τι θα πουν οι χρυσαυγήτες....

Από την άλλη πλευρά οι Χρυσαυγήτες έτριβαν τα χέρια τους...γιατί κάθε πίεση εναντίον τους είναι προς το συμφέρον τους! Ποιο είναι το συμφέρον τους; Άντε να το δει κανείς..Δεν μπορεί να είναι όμως χειρότερο από αυτό της ΝΔ και του ΠΑΣΟΚ...Αυτοί συμφέρον είχαν να ξεπουλήσουν την Ελλάδα, και το πέτυχαν! Διότι αν δεν το είχαν, τότε είναι ανίκανοι και το ερώτημα μένει...Γιατί παραμένουν οι ανίκανοι στην εξουσία;

Αντί λοιπόν να γίνονται συλλαλητήρια κατά ΠΑΣΟΚ και ΝΔ...ώστε όλα τα πολιτικά πρόσωπα από αυτά τα κόμματα να πάνε στα σπίτια τους...έχουν βάλει το αριστερό άκρο να ασχολείται με τους χρυσαυγήτες....Τους είπαν ότι είναι και εγκληματίες...(Βασικό στοιχείο του εγκληματία είναι η απόκρυψη...και τα πολιτικά κόμματα δεν μπορούν να κρύβονται, τώρα αν κάποιος εγκληματίας είναι ταυτόχρονα και πολιτικό πρόσωπο...θα δικαστεί ως εγκληματίας, όχι ως πολιτικό πρόσωπο...απλά λόγω καταδίκης θα φάει μαύρο)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 30, 2013 6:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Bugman


Giannis, 
πώς είσαι τόσο απόλυτος ότι η Χ.Α. είναι εγκληματική οργάνωση; 

Ως κόμμα έχει πάρει το ΟΚ από τις δικαστικές αρχές για να λειτουργήσει. Τόσα χρόνια δεν τους πείραξαν...Μόλις έπιασαν σε δημοσκοπήσεις το 13%...έγιναν ξαφνικά οι πολιτικοί Τιμωροί! 


Που ζεις ρε συ?
Στην Πρέβεζα του νοτίου ημισφαιρίου?
Μείνε εκεί , κάνε και κανα μπάνιο ....
....καλοκαίρι πούνε, για σένα ρε μπαγάσα.


Εδώ στο Ελλάντα, η Χ.Α με την ανοχή και την συμπαράσταση του παρακράτους , αποθρασύνθηκε νομίζοντας πως το παρακράτος θα την στήριζε συνεχώς.
Και την πάτησε προδομένη από την βλακεία των πρωτοπαλίκαρών της
Τώρα πλέον όλοι οι οικούντες εν Ελλάδι πολίτες , νουν έχοντες , γνωρίζουν την εγκληματική της δράση και τη φασιστική της νοοτροπία .
Εκεί στο νότιο ημισφαίριο δεν έγιναν γνωστά τα στοιχεία που αυτοί οι συμμορίτες κρατούσαν στα αρχεία των Η/Υ τους.
Νόμιζαν οι βλάκες, πως με την διαγραφή των αρχείων , χάνονται και αρχεία .
Που να γνωρίζουν οι “εγέρθουτου” και οι εκδορείς αμνοεριφίων, πως μόνο το όνομα διαγράφεται και όχι το αρχείο .

Όλα αυτά και κάποια ενδεχομένως άλλα , θα ακουστούν αναλυτικά στην δίκη.
Μπορεί αυτά τότε να φτάσουν ακόμα και στην "κάτω Πρέβεζα" που ενδημείς .

Από το δεκατρία τις % , που εσύ άκουσες να δίνουν οι δημοσκοπήσεις , δεν ξέρω - δεν είναι σίγουρος δηλαδή - αν θα πιάσουν έστω τα τρία τους.(για να μπουν ξανά στη βουλή )
Κοντός ο ψαλμός, για το “κανονικό δημοψήφισμα” .

Όσο για τα έργα και δράσεις της συγκυβέρνησης , μάθε πως λίγα τα βλέπω τα ψωμιά της.
Κάθε πράγμα όμως στην ώρα του.

Αυτή την στιγμή , στην κατάντια που έχει οδηγήσει την χώρα τα τελευταία 20 χρόνια ο δικομματισμός, η διάδοχη κατάσταση της σημερινής κυβερνητικής μειοψηφίας, αυτής που κυβερνά αυτήν την χώρα ελέω του “δώρου” των 50 εδρών , πρέπει να γίνει όσο το δυνατόν με ποιο ομαλό τρόπο, και βεβαίως όχι από τους χρυσαυγήτες ανεγκέφαλους , προστάτες νυχτερινών κέντρων

Οι νταβατζήδες τραμπούκοι της Χ.Α , καλό είναι να γυρίσουν ξανά στις παλιές τους δουλειές , του νταβατζή, του προστάτη νυχτερινών κέντρων και του τραμπούκου απεργοσπάστη, δουλικού οργάνου, των βιομηχάνων και εφοπλιστών.

Αν ήσουν Ελλάδα και είχες νου να κρίση μέσου όρου (δεν απαιτείται πολύ “κιου”) , θα τα γνώριζες όλα αυτά .


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 30, 2013 7:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Διαφωνώ ως προς το χαρακτηρισμό ενός πολιτικού κόμματος ως εγκληματική οργάνωση. Δεν υπάρχουν στοιχεία...και θα το δούμε σε λίγο καιρό κατά πόσο οι μαρτυρίες αγνώστων... έχουν βάση...ή όχι.

Τα μόνα στοιχεία που κανείς μπορεί να μετρήσει χωρίς φόβο είναι οι τραπεζικοί λογαριασμοί. Όταν βρεθούν εκατομμύρια δεν θέλει μυαλό να καταλάβει κανείς ότι είναι κλεμμένα...Άλλο θέμα είναι πώς οι Τράπεζες δεν έχουν τρόπο να κάνουν έλεγχο...και αποδέχονται καταθέσεις μαύρων χρημάτων...
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 31, 2013 1:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δικαίωμα σου είναι η διαφωνία,

Όταν φίλε μου οι παράνομες δράσεις και νοοτροπίες μιας κλίκας ανθρώπων ξεσκεπαστεί, για ποιο πολιτικό κόμμα μιλάς?

Όταν μια ομάδα τραμπούκων νταίδων, συγκροτούν τάγματα εφόδου , οργανώνονται στρατιωτικά, εκπαιδεύονται πολεμικά και ετοιμάζονται να συγκρουστούν με τα σώματα ασφαλείας του κράτους , πως εσύ θα τους ονόμαζες?

Για πες?

Τα στοιχεία από τα οποία προκύπτει αυτό , δεν στηρίζονται σε (δήθεν) ομολογίες μαρτύρων, που μπορούν να θεωρηθούν χαλκευμένες, ούτε σε στημένες προβοκάτσιες (από αυτές που πολύ καλά “στήνει” το παρακράτος) .

Τα στοιχεία αυτά προκύπτουν από τα βίντεο με τις πράξεις, τις αναφορές και τις περιγραφές της παραστρατιωτικής συμμορίας με το όνομα Χ.Α,.
Πρόκειται για δικές τους βιντεοσκοπήσεις , και ένα μέρος από αυτές ανακτήθηκαν από τα αρχεία των δικών τους σκληρών δίσκων που οι ίδιοι είχαν διαγράψει από τους Η/Υ τους, και δείχνουν ξεκάθαρα τις δράσεις τους και τις απόψεις τους.
Αυτοί μιλούν για τάγματα εφόδου , και προκαλούσαν τον κράτος να συγκρουστεί μαζί τους.

Αυτοί οι βλάκες τα είχαν αυτά στην κατοχή τους και τα καμάρωναν , και τα έδειχναν αναμεταξύ τους.
Δεν τα κατασκεύασε κάποιος άλλος, ας πούμε προβοκάτορας.

Ζεις σε άλλη χώρα φίλε μου.

Τι κάθομαι και κουβεντιάζω τα προφανή.
Χαμένος χρόνος
Ο κόσμος το έχει τούμπανο


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 31, 2013 9:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μόλις ομολόγησες λοιπόν πως ό,τι ξέρεις για το πρόβλημα είναι από βίντεο μἐρος το οποίο στο έδειξαν κανάλια και σου υπέβαλαν στο θυμικό το τι βλέπεις....
Να είσαι καλά...ζεις επιτέλους το όνειρο να συμμετέχεις στην μεγαλύτερη θεατρική παράσταση επιστημονικής φαντασίας...που κυριολεκτικά σπάει ταμεία...
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 02, 2014 10:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Μόλις ομολόγησες λοιπόν πως ό,τι ξέρεις για το πρόβλημα είναι από βίντεο μἐρος το οποίο στο έδειξαν κανάλια και σου υπέβαλαν στο θυμικό το τι βλέπεις....
Να είσαι καλά...ζεις επιτέλους το όνειρο να συμμετέχεις στην μεγαλύτερη θεατρική παράσταση επιστημονικής φαντασίας...που κυριολεκτικά σπάει ταμεία...


Το πρόβλημα είναι , ότι έχεις πρόβλημα νοημοσύνης
Αν και σου επαναλαμβάνω ότι αναφέρομαι σε βίντεο της παραστρατιωτικής , παρακρατικής , εγκληματικής συμμορίας Χ.Α, βίντεο που οι ίδιοι κατέγραψαν , εσύ συνεχίζεις να λες μαλακίες.

Τι μου υπέβαλαν βρε φωστήρα?
Οι δηλώσεις του αρχηγού σου για τα τάγματα εφόδου , και οι προκλητικές δηλώσεις του με αλαλαγμούς, προς τα «τάγματα» του κράτους , ελάτε να μετρηθούμε, ήταν κατασκευασμένες από τα ΜΜΕ?
Την στρατιωτική φασιστική οργάνωση και δομή των «ταγμάτων» της ναζιστικής αυτής οργάνωσης , που η ίδια η οργάνωση καταγράφει σε βίντεο , προβάλει και επιδεικνύει , είναι προβοκατόρικα?

Ξέρεις τι λες?
Νοημοσύνη μερμηγκιού έχεις φίλε μου


.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 02, 2014 11:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

γιαννάκη,

καλα κάνεις που δεν θα μου απευθύνεις τον λόγο...είσαι και εσύ σαν μερικές γριές, κομμουνιστές, παλαιοπασόκους, οψιμοτσυριζοπασόκους, το κλασσικό θύμα των ΜΜΕ...
Δεν βλέπεις τις πραγγματικές εγκληματικές οργανώσεις που ρήμαξαν τη χώρα σου...και πως αποδεικνύεται? στο ερώτημά μου περί ποιών εγκληματικών οργανώσεων μιλάς? -πασοκ, νδ, κκε κλπ-, δεν βρήκες καμία συνάφεια...εκεί έγκειται και το δράμα σου..βρίσκεσαι ακόμα σε κώμα...

Από εκει και πέρα, ειναι μάταιο να μιλά κανείς μαζί σου...
δεν έχεις καμία ελπίδα ανάκαμψης...ελπίζω μόνον πως οι υπόλοιποι θα έχουν ήδη ξυπνήσει από τα απανωτα χαστούκια...
εσύ βρίσκεσαι εδώ και χρόνια σε κώμα και δεν πρόκειται δυστυχώς να ξυπνήσεις....
τα υπόλοιπα που γράφεις, είναι παπαγαλιες τις οποίες δεν θα μπω στον κόπο να σχολιάσω...
Cool
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gianiss
Πρύτανης


Εγγραφή: 18 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 6073

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 02, 2014 12:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι να κουβεντιάσω μαζί σου αγάπη μου , όταν σου παρουσιάζω τα στοιχεία με τις δράσεις της εγκληματικής οργάνωσης που εσύ βλακωδώς ή επί ανταμοιβή προσπαθείς να προσπεράσεις ως μη υπαρκτά?
Ο Ελληνικός λαός ούτε βλάκας είναι , ούτε αμειβόμενος κοντυλοφόρος σαν εσένα το κουμάσι σου.

Σε λίγο θα αποδειχθεί αυτό περίτρανα , όσο και αν επαναλαμβάνεις την κασέτα που σου έδώσαν .

Δεν είναι η πλειοψηφία των Ελλήνων ούτε βλάκες ούτε ψυχοπαθείς.

Μην κρίνεις εξ ιδίων

Καλή και ομαλή ….. προσγείωση το 2014

.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center