Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Το φιλοσοφικό φαινόμενο "Opyrgos"!
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

Σώζεται ο opyrgos- ή όπως αλλιώς λέγεται τώρα ?
Είναι τέλειος όπως είναι
25%
 25%  [ 4 ]
Δεν έχει ανάγκη' φτάνει που αυτός αισθάνεται καλά
0%
 0%  [ 0 ]
Τι τα σκαλίζεις; Μυρίζουν...
6%
 6%  [ 1 ]
Μπορεί να σωθεί, αν το θέλει και προσπαθήσει
12%
 12%  [ 2 ]
Βρίσκεται πέρα από κάθε ελπίδα σωτηρίας. Ξέφυγε!
6%
 6%  [ 1 ]
Ίσως, αν φύγουν όλοι οι άλλοι και οι άλλες
0%
 0%  [ 0 ]
Είμαι μια απαίσια, που παίζω με τον πόνο της ψυχής του
12%
 12%  [ 2 ]
Όλο το θέμα είναι μια αισχρή προβοκάτσια
37%
 37%  [ 6 ]
Σύνολο Ψήφων : 16

Συγγραφέας Μήνυμα
Δάκης Μαυροφρείδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 2627
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 30, 2013 8:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτό ξαναπέστο! Πώς να βγάλεις άκρη με δαύτους;
_________________
Δεν υπάρχει τίποτα πιο θαυμαστό και αξιόλογο από την ανάδειξη του ωραίου. Αρκεί, ο σκοπός της ίδιας της πράξης να μην αναλώνεται μέσα σε μια ανερμάτιστη και φλύαρη ματαιοδοξία

Δ.Μ.

http://d-mavrofrides.simplesite.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 31, 2013 12:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: . Απάντηση με Συμπερίληψη

iason έγραψε:
Στην αρχή διαβάζοντας την 1η σελίδα, είπα να το σβήσω. Όχι όμως, δεν το σβήνω! Εδώ να μένουν φόρα παρτίδα. Και για να μάθουν τα ανώριμα ότι εκτίθενται και πρέπει κάποτε να "σοβαρέψουν" έστω κατά κάποια έννοια, και επίσης για να υπάρχει υλικό μελέτης για εκείνους που ενδιαφέρονται για διάφορες ψυχοπαθολογικές περιπτώσεις. Ας όψεται η ανωνυμία.

Τελικά πιστεύω ότι με το να αφήσει ο διαχειριστής αβέρτη τη σελίδα ως ανοιχτό καφενείο, επιτελεί ένα μοναδικό κοινωνικό έργο... Εκφραστείτε ελεύθερα! Idea

Vedder έγραψε:
Ελεωνόρα,δεν μπορώ να σε καταλάβω.

Κόπτεσαι πραγματικά για το forum η έχεις βυθιστεί υπερβολικά σ'αύτην τη παιδιάστικη αντιπαλότητα που το καταστρέφει;Άλλωστε αν κρίνει κανεις από τις δημοσιεύσεις σου η συμμετοχη σου είναι περιορισμένη αν αναλογιστεί την ημερομηνία εγγραφης σου.

Και η μανία ορισμένων να ανοίγουν θέματα που αφορούν αλλα μέλη μου μου μοιάζει επιδείνωση του προβλήματος παρα τρόπος αντιμετώπισης του.Ένας σοφός θα έπρεπε να δείξει αδιαφορία απέναντι σε ότι θεωρεί ότι δεν αξίζει να ασχοληθεί.

Αλλα τελικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι την βρίσκεις με την αντιπαλότητα.Δεν μπορώ να πιστέψω ότι ένας καλλιεργημένος άνθρωπος μπορεί να είναι τόσο εκδικητικός.

Evil or Very Mad Shocked Razz Shocked Evil or Very Mad

Razz

Gia να μη λέω ψέμματα, σήμερα που είδα τις εξελίξεις είχα την παρόρμηση να δώσω μια οργισμένη απάντηση στον Ιάσωνα, που μιλάει για ανωριμότητα όταν ο ίδιος είναι ανύπαρκτος και μια ειρωνική στον οπαδό της άποψης για την Ελευθερία στον Φόνο' που πολύ βολικά κονόμησε καλά το ίνδαλμα του στα πλαίσια του άτιμου του συστήματος...
http://en.wikipedia.org/wiki/Eddie_Vedder
Αλλά λέω, ας δώσω τόπο στην οργή αφού έτσι κι αλλιώς θα περάσει χρόνος πολύς μέχρι να ξαναμιλήσουμε.
Έχω και υποχρεώσεις βλέπετε, που αρχίζουν πάλι από τον καινούργιο μήνα που μας έρχεται.
Αλλά έτσι για το γαμότο, που είπε και η Πατουλίδου και έμεινε ιστορικό:

Βρε Vedder μου, βρε ροκά μου ανεπανάληπτε, τίποτα δεν βλέπεις από τα όσα λέγονται και γίνονται στο forum;
Σε πείραξε που έκανα μια ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ και με ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ επιχειρήματα παρέμβαση, όταν ολόκληρο έχει γίνει ένα πεδίο ανταλλαγής εξυπνακισμών στην καλύτερη περίπτωση και ύβρεων στη χειρότερη;
Τι να πω...
Επιλεκτική μνήμη, επιλεκτική αντιμετώπιση!

Εσύ τώρα Ιάσωνα, είσαι άλλη περίπτωση.
Από τη μια κάνεις τον αδέκαστο κριτή, από την άλλη παρεμβαίνεις με τις προσωπικές σου απόψεις' όχι όμως για να τις παρουσιάσεις, αλλά για να απειλήσεις όσους έχουν διαφορετικές.
Είναι αστείο το ότι συμφωνώ ουσιαστικά με πολλές από αυτές, όπως στο ζήτημα τις θρησκείας' αν και έχω κάποιες ενστάσεις για την απολυτότητά σου.
Αλλά τι σημασία έχει; Εσύ, όπως και στην περίπτωσή μου, προτιμάς να κραδαίνεις το μαστίγιο της εξουσίας αντί να χρησιμοποιείς το βήμα της επιχειρηματολογίας.
Γιατί, που αν έχεις θεό, πιστεύω ή έστω φιλοσοφικό προσανατολισμό, μπορείς να βάλεις μια ένσταση στο ίδιο το κείμενο που έτσι συνοπτικά χαρακτήρισες "ανώριμο" και το καταδίκασες στην αιώνια καταισχύνη;
Αν κάτι περισσεύει από τον πολύτιμο χρόνο σου, πέστο και σε μένα την ταπεινή...

Έτσι τώρα, για να ξέρουμε που βρισκόμαστε και για τι μιλάμε, ένα πρόσφατο δείγμα του αντικειμένου αυτού του Θέματος...

http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=169571#169571

ώστε να μην μπορούν κάποιοι να μιλάνε φωνακλάδικα και συνθηματολογικά για διαιώνιση προσωπικής αντιπαλότητας.
Μπορεί βέβαια να έχω μόνο 764+1 αυτή 765 δημοσιεύσεις σε 4 χρόνια, από τις οποίες το 1/2 να είναι τρολλατζίδικες ή προσωπικές και οι υπόλοιπες ουσιαστικές, με άποψη και επιχειρήματα.
Εκείνοι φαίνεται να προτιμούν την περίπτωση τύπων που έχουν κοντά 900 δημοσιεύσεις σε ενάμισι μήνα και είναι αποκλειστικά υβρεολόγιο, trolling και ολίγον από copy - paste κάποιων που αν μη τι άλλο ξέρουν να γράφουν δικά τους πράγματα, είτε συμφωνεί είτε διαφωνεί κανείς μαζί τους.
Σας εύχομαι υγεία, ευτυχία, μακροημέρευση και ότι άλλο επιθυμείτε...



Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 31, 2013 12:38 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φτάσαμε να αναρωτιόμαστε για τα αυτονόητα
Είναι προφανές ότι σημαντικοί πολιτικοί/οπαδικοί λόγοι δεν επιτρέπουν να επικρατήσει η κοινή λογική. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση.
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 31, 2013 12:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz
Για να μείνει στην Ιστορία του forum, εγώ η ίδια ψήφισα την προτελευταία από τις επιλογές που σας είχα δώσει...

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 31, 2013 12:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ήταν η ασφαλιστική σου δικλείδα έναντι της ανάμνησης της πρότερης συμπάθειας. Κατανοητό κι ανθρώπινο ..
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vedder
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2013
Δημοσιεύσεις: 132

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 31, 2013 2:29 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: . Απάντηση με Συμπερίληψη

eleonora έγραψε:

Gia να μη λέω ψέμματα, σήμερα που είδα τις εξελίξεις είχα την παρόρμηση να δώσω μια οργισμένη απάντηση στον Ιάσωνα, που μιλάει για ανωριμότητα όταν ο ίδιος είναι ανύπαρκτος και μια ειρωνική στον οπαδό της άποψης για την Ελευθερία στον Φόνο' που πολύ βολικά κονόμησε καλά το ίνδαλμα του στα πλαίσια του άτιμου του συστήματος...
http://en.wikipedia.org/wiki/Eddie_Vedder



Shocked

παρντόν;

Δεν κατάλαβα τίποτα...

Από που βγαίνουν αυτά(τα υπογραμμισμένα);

Κατά τ'άλλα δεν σε κατηγόρησα ούτε για troll ούτε για τίποτα.Απλά το άνοιγμα προκλητικών νημάτων από τα υποτιθέμενα σοβαρά μέλη του forum(διότι σ'εντάσσω σε αυτά)τροφοδοτούν τους τρολλακιδες η τρελλακιδες (έστω και ακούσια)να ξεδιπλώνουν το "ταλέντο" τους.

Είναι ένας τρόπος σιγονταρίσματος.Αν το παλιό και αποδεκτό μέλος συμπεριφέρεται έτσι τότε οι καινούριοι φευγάτοι που τα βλέπουν αυτά αποθρασύνονται.

Η αρχική δημοσίευση φανερώνει περισσότερο μνησικακία(πιθανόν όχι αδικαιολόγητη)παρα προσπάθεια επίλυσης του προβλήματος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 02, 2013 9:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

rakis έγραψε:

Για τον οπύργο τι να πω, δεν έχω να πω κάτι.

_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 02, 2013 9:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Pflegeleicht έγραψε:
Bugman έγραψε:
Πόσα χρόνια υποστήριζα ότι ο Opyrgos καταστρέφει το φόρουμ....
και κάποιοι θαμπώνονταν από κάποιες απαντήσεις που τις είχε πάρει αυτούσιες στα εκπαιδευτικά σεμινάρια δεκαεπτάχρονων, του αριστερού άκρου...και τις αναπαρήγαγε εδώ.
Στην αρχή την πάτησα και εγώ..γιατί αυτά που αντέγραφε έκρυβαν τον πραγματικό άνθρωπο...Μέχρι να βγάλει την βρισιά ήταν το πράγμα..Τότε βγήκε ο πραγματικός εαυτός του. Υπάρχουν όμως πολλοί εδώ που έχουν μπερδευτεί με έναν άλλο opyrgo...αυτόν της αντιγραφής!
Δεν είχαμε ζήτημα εκείνη την εποχή τα πολιτικά. Το ζήτημα ήταν ότι δεν ανέχονταν να διαβάζει πράγματα που τον υποχρέωναν να σκεφθεί. Γιατί δεν μπορούσε για τη γνώμη του Bugman να βρει απάντηση να την αντιγράψει. Έπρεπε να κάνει διάλογο. Να ρωτήσει για να καταλάβει. Πράγμα όμως που δεν το ήθελε. Αλλά μέσα από το filosofia.gr έφερε ένα εκθετήριο ιδεών από επιλεγμένα blog. Δούλευε ως προπαγανδιστής. Κάποιοι εκεί που έπινε καφέ του είπαν μεταξύ αστείου και σοβαρού να κάνει μια εξυπηρέτηση...στο forum που ασχολείται.
Δυο θέματα ακόμα θυμάμαι που μαρτυρούσαν μια ιδιαίτερη ενασχόληση. Αφενός το ζήτημα με την χωματερή (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον ενοχλούσε μια περιοχή με βίλες που θα συνόρευε με ΧΥΤΑ...) και το δεύτερο εκείνο το επιστημονικό θέμα που έφερε προς συζήτηση για το ότι επιστήμονες πέτυχαν να εξηγήσουν πως άνοιξε η κόκκινη θάλασσα και πέρασαν οι Εβραίοι!


Σκέφτηκα να απαντήσω στον bugman αλλά ας ακούσουμε για μια φορά έστω μόνο τι θα είχε να απαντήσει ο rakis.
Εγώ πάντως διαφωνώ κατά το ήμισυ και επιφυλλάσομαι κατά το εάν όλα τα χρόνια η χρήση του λογαριασμού της "οντότητας" opyrgos (με όποιο άλλο κατοπινό όνομα) γίνεται από το ίδιο άτομο - υπήρξαν παλιοί και εκτεταμένοι διάλογοι που φανέρωναν άτομο με βαθιά και πλατιά οργανωμένη σκέψη.

_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 02, 2013 9:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Pflegeleicht έγραψε:
rakis έγραψε:
Απλή ερώτηση ήταν.
Τόσες μλκ δημοσιεύονται η δική μου ερώτηση σε πείραξε;


rakis πρώτη φορά θα τα ακούσεις και από μένα.
Όχι δεν έπρεπε να ενοχλήσει η ερώτησή σου αφού τόσες μλκ δημοσιεύονται αλλά είδα ότι σε ενόχλησε η δοσολογία (του βίντεο με τους Χιτλερικούς) που συνταγογράφησα για τον opyrgo.
Σταμάτα πια να είσαι παρών για τα καλά του opyrgou (ξέρουμε όλοι ότι το ντουγάνι αυτό έχει μελετήσει "άγρια" φιλοσοφικά κείμενα) και να είσαι απών για τις σιχαμερές βρισιές του και το μπάχαλο που προξενεί στα θέματα.
Όχι φίλε δεν μπορείς να έχεις μόνον τον αφρό σαν πιτσιρίκος που τρώει τη σαντυγί από όλη τη τούρτα και αφήνει το παντεσπάνι και τη κομπόστα.
Βγάλε υπευθυνότητα ΚΑΙ εσύ και θέσε αυτόν τον πιτσιρίκο δικτατορίσκο προ των ευθυνών του αφού είσαι το μόνο άτομο στο φόρουμ που σέβεται απαράβατα αλλιώς είσαι και εσύ με τον τρόπο σου μέρος της συντήρησης αυτής της κατάστασης. Αν θεωρείς ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτε τότε σίγουρα μπορείς να μην του ξαναπευθύνεις το λόγο ή να τον στηρίξεις μέχρι να γίνει ο opyrgos που θα θέλαμε όλοι. Τα μηνύματα που ήθελε και θέλει να περάσει τα έχουμε αφομοιώσει απόλυτα. Φτάνει πια.

_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 02, 2013 9:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δάκης Μαυροφρείδης έγραψε:
Pflegeleicht έγραψε:
rakis έγραψε:
Απλή ερώτηση ήταν.
Τόσες μλκ δημοσιεύονται η δική μου ερώτηση σε πείραξε;


rakis πρώτη φορά θα τα ακούσεις και από μένα.
Όχι δεν έπρεπε να ενοχλήσει η ερώτησή σου αφού τόσες μλκ δημοσιεύονται αλλά είδα ότι σε ενόχλησε η δοσολογία (του βίντεο με τους Χιτλερικούς) που συνταγογράφησα για τον opyrgo.
Σταμάτα πια να είσαι παρών για τα καλά του opyrgou (ξέρουμε όλοι ότι το ντουγάνι αυτό έχει μελετήσει "άγρια" φιλοσοφικά κείμενα) και να είσαι απών για τις σιχαμερές βρισιές του και το μπάχαλο που προξενεί στα θέματα.
Όχι φίλε δεν μπορείς να έχεις μόνον τον αφρό σαν πιτσιρίκος που τρώει τη σαντυγί από όλη τη τούρτα και αφήνει το παντεσπάνι και τη κομπόστα.
Βγάλε υπευθυνότητα ΚΑΙ εσύ και θέσε αυτόν τον πιτσιρίκο δικτατορίσκο προ των ευθυνών του αφού είσαι το μόνο άτομο στο φόρουμ που σέβεται απαράβατα αλλιώς είσαι και εσύ με τον τρόπο σου μέρος της συντήρησης αυτής της κατάστασης. Αν θεωρείς ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτε τότε σίγουρα μπορείς να μην του ξαναπευθύνεις το λόγο ή να τον στηρίξεις μέχρι να γίνει ο opyrgos που θα θέλαμε όλοι. Τα μηνύματα που ήθελε και θέλει να περάσει τα έχουμε αφομοιώσει απόλυτα. Φτάνει πια.


Εγώ περιμένω μια απάντηση και από το rakis. όχι βέβαια ότι είναι υποχρεωμένος να απαντήσει, αυτό είναι σαφές. Αλλά απλά θα το ήθελα


Δηλαδή τι άλλο θέλεις συμφορουμίστα μας ?
να πέσουμε στα γόνατα για να πάρεις θέση ?
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 03, 2013 12:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz

Saς ζητάω ταπεινά συγγνώμη που η δουλειά μου που είναι η Θεραπεία των κλασσικών σπουδών σε κάποιο - νομίζω καλό - αμερικανικό πανεπιστήμιο, και η συνακόλουθη ενασχόληση με το συλλογικό όργανο του επαγγελματικού μου ενδιαφέροντος http://apaclassics.org/ δεν μου αφήνει την δυνατότητα να παρακολουθώ συνεχώς όσα γίνονται στο Filosofia.gr , όσο και αν το θέλω.
Ο moderator iason εξόρισε αυτό το Θέμα στην Κουβεντούλα' και εγώ καταλαβαίνω και σέβομαι την κρίση του.
Κατά τα άλλα το συγκεκριμένο άτομο με τις πολλές προσωπικότητες, ο opyrgos, εκθέτει τόσο τον εαυτό του που δεν χρειάζεται καμιά επικριτική παρέμβαση από άλλους για να φανεί το ποιόν του...



Twisted Evil Twisted Evil Razz Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Οκτ 03, 2013 1:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Συμφωνώ eleonora θα μπορούσε κάλλιστα να το είχε στα Συζητήσεις για θέματα αν όχι στον αρχικό χώρο που το τοποθέτησες.
Όπως ίσως πρόλαβες να διαβάσεις η τοποθέτηση του rakis κρίνεται ιδιαζόντως απαραίτητη καθότι είναι το διαολικά αποκλειστικό άτομο που σέβεται και το δηλώνει κιόλας πέρα δηλαδή από την έμπρακτη απόδειξη.
Γι'αυτόν και μόνον τον ιδιαίτερο λόγο του ζητούμε να τοποθετηθεί σε ένα, πολύ σωστά το έθεσες, φαινόμενο. Άλλωστε ο rakis έχει μελετήσει τουλάχιστον την φαινομενολογία του Έγκελ και άρα δύναται να ξεχωρίσει στο σκοτάδι την μαύρη αγελάδα Razz Cool Twisted Evil Mr. Green


Ταλιράκια δεν μου ήθελες rakis ?! Twisted Evil Βρε ! δεκαρούλες θα σου τα κάνω άτιμε ! Laughing
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pflegeleicht
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Σεπ 2013
Δημοσιεύσεις: 1399

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 11, 2013 2:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εδώ έπρεπε να βρίσκεται η φιλοσοφική σου θεώρηση
_________________
Ο ρομαντισμός δεν βρίσκεται ούτε στην επιλογή του θέματος ούτε στην ακριβή αλήθεια, αλλά περισσότερο σε έναν τρόπο να αισθάνεσαι τον κόσμο [Charles Baudelaire]

Truth springs from argument amongst friends
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center