Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 2:56 am    Θέμα δημοσίευσης: ΓΙΑ ΤΟΝ [b]αβδ[/b]γδεζηθικλμνξοπρστυφχψω Απάντηση με Συμπερίληψη

ENA NA KSEREIS KOSTH....

TON KOSMO TON EXOUME SOSEI....

ENA MEGALO EYGE GIA TO MONADIKO ERGO SOU APO EME.....

SYNEXISE NA BOH8AS TON KOSMO MESA APO THN EKFRASH SOU...

KAI NA EISAI SIGOUROS KAI AYTO STO YPOGRAFO ME KEFALAIA GRAMMATA....

Ω ΠΟΙΗΤΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ ΕΣΕΙΣ ΚΥΒΕΡΝΑΤΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ...


ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΤΟ ΑΦΙΕΡΩΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΑΡΕΑ....ΜΕ ΕΠΑΛΥΘΕΥΣΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ....

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΙΗΜΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΩ ΤΟ ΤΑΞΙΔΙ

Παιδιά της γενιάς του Ελαφηβολιών της έκτης μέρας του πρώτου δεκαήμερου στο πρώτο έτος της 689 Ολυμπιάδας εκτοξευτήκαμε μέσα απο την υδονή μυριάδες σαν τους μυρμιδόνες πολεμιστές αναζητώντας την ζώη στην γαλαζοπράσινη την σφαιρική την μύτρα.
Ξοπίσω αντικρύζομαι εγώ ο δειλός και ο μισητός μα ο υπομενετικός και ο δυνατός ο δακτυλοδεικτούμενος ο τελευταιός.
Μίκρος και ασύμαντος που δεν φαίνομαι με το μάτι, μα αισθητός γεματός ιερή μάνια με την ελπίδα να προφτάσω πρώτος.
Και θαρρώ πως τους θυμάμαι ολούς γοργοπόδαρους να μάχονται για την νίκη τα αδέρφια μου τα ίδια. Ο ομφάλιος Πολέμος ομώς σκληρός και όλοι προσπαθούν να επιβίωσουν, άνασα να πάρουνε το φώς να ξαναδούνε.
Ο θανάτος τους κοιτάει στα ματία και όλοι τους φοβούνται, σκονή και κακό στα ματωμένα ασπονδύλωτα κορμιά τους.
Και να σου ενφανιζομαί και έγω σαν κατάσκοπος, βγάζοντας την ουρά από τα σκέλια, να ρωτησώ γιατί μαλώνουν και φοβούνται.
Όλοι αληθειά μου είπανε και όλοι ψέματα από την δικιά τους την μεριά.
Σας βαρεθηκά μώρε δεν θα ακόυσω κανένας σας, ούτε τις δέκα εντολές σας, γέρος νοιώθω πια με την μάγκουρα την θαυματουργή στο δεξί το χέρι.
Και πιπιλίζοντας τον αντίχειρα μου, στο εφάφος την χτυπώ σαν τον ψευδοπροφήτη, η θαλασσά σχίζεται στην μέση και ολοί βλέπουν την μικρή σχισμή που οδηγεί στον κόσμο του πλακούντα.
Στρατιά απέραντη σχιματίσουν οι Ηρόστρατοι εδώ και διακόσιες δεκαέξι μέρες με τις εκκωφαντικές σάλπιγγες τους. Σαν τα συνεχόμενα αντίθετα αντίδρομα υπόγεια ρεύματα στέκοντε και δεν τολμούν να περάσουν τις Συπληγάδες πέτρες.
Κανένας άλλος δεν χωρεί, τα άρματα τους τους βαρένουν, παρά μονάχα εγώ ο όψιμος ο τελευταίος ο Λυσιμελης Λυσιστράτης.
Τους τύφλωσε το φώς και τα χρυσά νομίσματα στα μάτια τους τους τσουρουφλάνε. Πεινασμένοι και λέμαργοι για τροφή και φήμη, χάνονται στην ύλη.
Βαρκάρης χαρωπός, ταλαιπωρημένος και μονάχος κουναώ το κουπί μου, γεμάτος σοφία και αρέτη που μου διδαξάν τα ίδια μου τα αδέρφια.
Η Πείνα με οδηγεί μεσά στον Πόρο, τον Έρωτα να νοιώσω, το κύτταρο το πρώτο να αναστήσω. Και με μια φωνή τους αποχαιρετάω. Σας έζησα μώρε όλους εσάς τους πεθαμένους, πήρε ο καίρος πια και πάω να βρώ τα οστά μου.
Συμπάθατεμαι μα η βάρκα είναι μονό για μενα και παώ να βρώ τον εαυτό μου, δεν σας χωραεί όλους θα βουλιάξω και εγώ μάζι σας.
Και αυτό ειναί άδικο και σεβασμό δεν δείχνει, ένας τουλάχιστον πρέπει να το τολμήσει, αφήστε να ειμαί εγώ αυτός που θα φτασεί στην απέναντι όχθη να διηγηθεί την περιπέτια μας, ήρωες και πολεμιστές της γενιάς του 81.
Σας θυμάμαι ολούς αδέρφια μου η μνήμη ποτέ δεν κάνει λάθος. Και όταν η θάλασσα κλείσει ξανά απότομα, ένα θα γίνεται μαζί με την αρμονία.
Είρηνη θα σας βρεί και η μερίμνα θα σας φροντίσει. Το πνεύμα σας θα ανέβει μέχρι τον Όλυμπο του Δία.
Τον Ελαφηβολιών περιμένετε στο δεύτερο έτος της 697 Ολυμπιάδας θα ξάνα ανταμώσουμε, την έκτη μέρα πάλι, ο αχόρταγος Κρονός να μας ξεράσει, ανθρώπους να μας βαπτίσει. Την υδονή να νοιώσουμε, γι’άλλη μια φορά να πολεμήσουμε πλαί πλαί μέσα στο σπέρμα του ζωντανού Πατέρα.
Γυμνός φευγώ αδερφιά μου και αφήνω πισώ την Αργώ μου, οποίος θελήσει να ερθεί να με βρεί το προσωπό μου να θυμάται.
Τελευταίος ξεκίνησα και πρώτος διαβά την φωτεινή την πύλη, την θεωρία πράξη έκανα, κορμί να κατοικίσω.
Άνδρας να γεννηθώ και νέος σαν την αθάνατη την ανοίξη να φωνάξω ότι «ΥΠΑΡΧΩ».
Κλαιώ παλί σαν παιδί, γιά το ίδιο μου ταξίδι.
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
lakis
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 193

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 12:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:

PRAKTIKOS, KAI TO "MALAKIZEIN"...ALLA, TI NA MALAKISH KANEIS AN DEN TOU SHKONETAI..


Εγραψες!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 3:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑ ΤΟΝ [b]αβδ[/b]γδεζηθικλμνξοπρστυφχψω Απάντηση με Συμπερίληψη

TΡΙΟΜΗΔΗΣ έγραψε:
ENA NA KSEREIS KOSTH....

TON KOSMO TON EXOUME SOSEI....

ENA MEGALO EYGE GIA TO MONADIKO ERGO SOU APO EME.....

SYNEXISE NA BOH8AS TON KOSMO MESA APO THN EKFRASH SOU...

KAI NA EISAI SIGOUROS KAI AYTO STO YPOGRAFO ME KEFALAIA GRAMMATA....

Ω ΠΟΙΗΤΕΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ ΕΣΕΙΣ ΚΥΒΕΡΝΑΤΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ....ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΝ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ ΠΡΟΓΟΝΩΝ...


ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΤΟ ΑΦΙΕΡΩΝΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΑΡΕΑ....ΜΕ ΕΠΑΛΥΘΕΥΣΕΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ....ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ....



Λατρεύοντας το ψέμμα, αγάπησα την αλήθεια - και την έγραψα! Και ήταν η μεγαλύτερη απόδειξη για το ψέμμα - ο μόνος που έγραψε την αλήθεια ήμουν εγώ, ο λάτρης του ψέμματος. όλοι οι άλλοι λέγαν και λένε ψέμματα!!!
σε ασπάζομαι
κμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 8:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΨΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΨΕΜΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ


Ξημέρωσε σήμερα μα ο ήλιος ακόμα να φανεί στην ανατολή. Βρίσκομαι ακόμα μέσα σ’ένα χυδαίο όνειρο ή κάποιος παίζει βρώμικα παιχνίδια πίσω από την πλάτη μου; Ή μήπως κάποιος με υπνώτισε καθώς κοιμόμουνα και με μετέφερε στον βόρειο σημείο του νοτιού πόλου και η πυξίδα του μυαλλού μου γυρνάει ασταμάτητα σαν τρέλη για εξί μήνες μέσα στο σκοτάδι απροσανατολιζοντάς με;
‘Η μήπως λεώ ψέματα και τα φαντάζομαι όλα αυτά ενώ τελικα βρίσκομαι σε μια παραλιά και το φεγγάρι της δύσης με λούζει φώς λυκαυγές προσπαθώντας να αποδείξω στον εαυτό μου ότι το μαύρο είναι άσπρο;
Κανείς δεν θα το μάθει παρά μόνο εγώ και ο ευατός μου. Τα γράμματα μου δεν θα τα δίαβαζες αν το χαρτί δεν ήταν άσπρο και ούτε το αντίθετο. Έτσι μέσα από τις σκίες σαν σκία εφανίστηκες ξανά μπροστά μου δειχνοντάς μου ότι υπάρχω ζωντανός στο όνειρο μου.




ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ



Όλοι οι άνθρωποι λένε ψέματα...
Ακόμα και αυτός που θεωρεί ότι λέει την αλήθεια...είναι ο μεγαλήτερος ψεύτης....
Όταν οι άνθρωποι μάθουν να λένε όλοι την αλήθεια...
τότε πολλά πράγματα θα αλλάξουνε αν όχι ΟΛΑ...
Μέχρι τότε όλοι μας θα συνεχίσουμε να λέμε ψέματα γιατί απλούστατα αν πούμε την αλήθεια πότε κανείς δεν θα μας ΠΙΣΤΕΨΕΙ...



ΣΕ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΩΣΤΗ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ....


ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΥΘΜΕΝΑ ΤΩΝ ΛΕΞΩΝ ΜΟΥ....


ΟΣΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΨΕΜΑΤΑ ΕΙΠΕ Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 10:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

TΡΙΟΜΗΔΗΣ έγραψε:


ΦΑΕ ΤΟ ΨΕΜΜΑ ΚΑΙ ΞΕΡΑΣΕ ΤΟ ΣΑΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΠΟΥ ΠΟΘΕΙΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ, ΘΕΛΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ.

ΜΑΡΙΤΣΑΣ, Ο ΨΕΥΤΙΚΟΣ ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 10:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

abc έγραψε:

ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ....ΕΙΣΑΙ HARDCORAS....ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ....ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΕΧΩ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙ ΣTA ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΑΔΕΛΦΕ....ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΜΗΝ ΣΟΥ ΓΥΡΙΣΕΙ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΚ....ΤΙ ΕΝΝΟΩ....Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΜΠΟΣ ΤΟΥ ΨΕΜΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ Ο ΔΕΚΤΗΣ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ....ΜΑ ΚΑΙ ΑΝΑΠΟΔΑ ΝΑ ΗΤΑΝ Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΙΑ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ....Η ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ.....ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ....Η ΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΦΤΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ.....ΧΩΡΙΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...ΧΩΡΙΣ ΨΕΜΑ...ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΧΝΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΥΔΟΝΗΣ.....

ΑΡΑ ΕΙΠΕ Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΣΤΟΝ ΨΕΥΤΙΚΟ ΤΡΙΟΜΗΔΗ


ΞΕΡΑΣΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΨΕΜΑ ΕΔΩΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΦΑΕΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΠΟΥ ΠΟΘΕΙΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΕ ΑΓΑΠΗΣΕ, ΗΘΕΛΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ.


ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ, Ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΜΑΡΙΤΣΑΣ

Υ.Γ

Ε ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ Ο abc ΕΙΝΑΙ Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΚΑΙ Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ Ο abc?

ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ? ΑΡΚΕΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΑΣ? ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ? ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ? ΜΗΠΩΣ ΠΑΛΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ?

ΑΧ ΑΧ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΕΙΠΕ Ο ΑΓΝΩΣΤΟΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΚΑΝΕΝΑΣ....
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 18, 2007 11:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

TΡΙΟΜΗΔΗΣ έγραψε:
abc έγραψε:


ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΨΟΥΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ? ΑΡΚΕΤΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΑΣ? ΜΗΠΩΣ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ? ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΧΟΥΝ? ΜΗΠΩΣ ΠΑΛΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ?

....


ΜΗΠΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ? ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΑΡΑΤΗΡΗΤΟΙ, ΧΩΡΙΣ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ, ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΔΟΝΤΙ. ΑΜΟΛΥΝΤΟΙ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2007 10:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

TΡΙΟΜΗΔΗΣ έγραψε:
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΨΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΨΕΜΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ

_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2007 10:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑ ΤΟΝ [b]αβδ[/b]γδεζηθικλμνξοπρστυφχψω Απάντηση με Συμπερίληψη

abc έγραψε:
αγάπησα την αλήθεια - και την έγραψα! Και ήταν η μεγαλύτερη απόδειξη για το ψέμμα - ο μόνος που έγραψε την αλήθεια ήμουν εγώ....
κμ

_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2007 10:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

TΡΙΟΜΗΔΗΣ έγραψε:



Όλοι οι άνθρωποι λένε ψέματα...
Ακόμα και αυτός που θεωρεί ότι λέει την αλήθεια...είναι ο μεγαλήτερος ψεύτης....



ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΥΘΜΕΝΑ ΤΩΝ ΛΕΞΩΝ ΜΟΥ.

_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2007 10:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΑ ΤΟΝ [b]αβδ[/b]γδεζηθικλμνξοπρστυφχψω Απάντηση με Συμπερίληψη

abc έγραψε:
σε ασπάζομαι
κμ

Shocked
_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2007 10:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

TΡΙΟΜΗΔΗΣ έγραψε:


ΣΕ ΑΣΠΑΖΟΜΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΩΣΤΗ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ....

Shocked Shocked
_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2007 11:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΧΑΙΡΕ Ω ΓΕΩΡΓΙΕ ΔΟΥΛΓΕΤΗ Ω ΚΡΗΤΑ ΜΕΓΑ...

ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ...ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...

ΟΛΑ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΕΧΩ ΕΓΩ Ο ΠΑΝΔΑΜΑΤΩΡ ΛΕΩ ΕΙΜΑΙ...

ΠΑΝΕ ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΑ ΣΟΥ ΜΙΝΩΑ, ΤΟΥ ΞΥΛΟΥΡΙ ΤΟ ΣΑΝΤΟΥΡΙ ΠΑΡΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΕ Ο ΙΗΙΟΣ ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ...

ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥΤΗ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΟΥΣ ΚΡΗΤΕΣ ΤΟΥΣ ΘΥΜΑΜΑΙ...

ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΤΟΥ ΤΑΛΟΥ ΕΚΑΤΣΑ ΤΑ ΣΥΜΒΟΛΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ ΠΩΣ ΕΧΩ...

ΣΤΟΝ ΘΡΟΝΟ ΠΩΣ ΤΑ ΧΑΡΑΞΑ ΣΤΟΝ ΑΙΩΝΙΟ ΧΡΟΝΟ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΑΝ....

ΧΑΙΡΕ ΤΩΡΑ ΓΕΩΡΓΙΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΛΟΓΟ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑ...ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΑΘΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΡΑΚΟΥΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ...

ΔΕΣ ΠΩΣ ΕΣΥ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ ΝΟΙΩΣΕ....

ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΑΧΟΚΟΚΑΛΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΗΛΕΚΤΡΙΖΩ ΤΟ ΚΟΡΜΙ ΣΟΥ...

ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΔΕΣ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟΝ ΛΕΥΚΟ ΤΟΝ ΜΟΣΧΟ ΕΠΑΝΩ...
ΤΟΝ ΣΥΝΝΕΦΟΣΥΝΑΚΤΗ ΔΙΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΗΚΕΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ...

ΚΑΛΠΑΣΕ ΤΩΡΑ ΑΔΕΛΦΕ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΡΗΝΗ ΦΕΡΝΩ...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 21, 2007 12:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΡΙΟΜΗΔΗ!!
Η ΜΑΝΝΑ ΤΟΥ ΔΙΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑ!!!

"Διαλεξα. και τωρα αχνιζει το δειλινο απανω στους λοφους, μεγαλωσαν οι ισκιοι, γεμισε ο αγερας πεθαμενους. μα η μαχη σκολαζει.
Νικησα? νικηθηκα? τουτο μοναχα ξερω: Ειμαι γεματος πληγες και στεκουμαι ορθιος."
_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 03, 2009 2:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΑΛΛΑ Η ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ...ΚΡΥΒΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΑΥΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΗ ΣΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΨΕΥΔΕΣΑΙ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΜΑ ΤΗΣ ΠΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΛΑΚΩΝΙΖΕΙΝ ΕΣΤΙ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΤΣΑΜΠΑ ΕΧΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙΡΟ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΘΕΩΡΙΕΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


Υ.Γ
Ε ΠΛΑΚΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΡΕ ΤΡΕΛΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ...ΕΓΩ ΕΧΘΡΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΑΥΤΟ...ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΕΧΘΡΟ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠE:

"ΑΓΑΠΗΣΕ ΤΟΝ ΕΧΘΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΙΣΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΡΗΚΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ"

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΕ ΙΩΑΝΝΗ ΕΛΑ ΜΑΖΙ ΝΑ ΣΥΝΑΨΟΥΜΕ ΑΝΑΚΟΧΗ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑ ΤΑ ΟΡΙΑ ΣΟΥ....ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΙ ΑΠΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΠΟΣΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΨΥΧΕΣ ΤΟΥΤΕΣ ΛΕΞΕΙΣ....ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΕ

ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΝΤΩΝ ΜΗΤΗΡ ΕΣΤΙ
ΟΛΑ ΤΩΡΑ ΕΚΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ

24 ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 3 ΠΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ
ΜΑ ΣΑΝ ΨΑΞΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΙ ΛΟΓΙΑ ΚΡΥΒΩ ΣΤΟΝ ΠΥΘΜΕΝΑ
ΤΟΤΕ ΤΑ 3 ΑΡΓΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙΣ
27 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΞΑΝΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ...

Ο ΓΡΥΦΟΣ ΕΙΜΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ Η ΛΥΣΗ ΕΙΣΙ
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center