Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Η ΦΥΛΕΤΙΚΗ ΑΝΩΤΕΡΩΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΦΥΛΗΣ.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 6:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:
JollyRoger έγραψε:
κι εγω για αυτον τον εκνευρισμό εχω την απορία...

δηλαδη αν καποιος δεν πείθεται απο τα στοιχεία που καταστράφηκαν, ειναι αυτοματα αναρχικός, αριστερος, κλπ?

θα μπορούσε να μη πείθεται ενας νεοδημοκράτης ?


Βεβαίως και μπορεί.
Αλλα διαστρέβλωσες αυτα που είπα όμως.
Εγω δεν είπα ότι όποιος δεν πειθεται απο αυτα που παρέθεσα είναι αναρχικός και αριστερος εγω είπα τι νοιάζει έναν αριστερό και αναρχικο αν ήταν η δεν ηταν.
Διαφορετικό νομίζω αυτο που είπα εγώ απο αυτο που είπες εσυ ότι ειπα εγώ.
Αλλα να σε ρωτήσω κάτι γιατι νομίζω ότι αυτη η συζήτηση δεν έχει τελικά κανένα νόημα.
Ας πούμε ότι είχα τα στοιχεία και σου αποδύκνεια ότι όντως ο χαιρετισμός είναι ο δωρικός.
Θα άλλαζε τίποτα αυτο για σένα;;;
δε διαστρεβλωσα κατι...

ρωτησα, για να μαθω πως εξηγείται απο την μεριά σου, ο ενδεχόμενος συσχετισμός, που ισως εγινε μεσω του υπενυγμού, που ενδεχομένως συνιστά η απροκλητη (νομιζω), αναφορά αναρχικων και αριστερων στο ιδιο ποστ που συζητούσαμε περι δωρικότητος χαιρετισμού...

εφοσον λες οτι δεν υπαρχει σχεση, το δέχομαι...



σχετικά με την ερώτηση:
για μενα αλλαζει κατι, οταν μου δειξεις κατι χρησιμο σε πρακτικό επίπεδο...

στο επιπεδο της πράξης λοιπον, θεωρώ οτι η σημασία βρίσκεται στο πως εξυπηρετεί αυτή τη στιγμή... και σε αυτο το πλαίσιο θα ανήγαγα και όσα στοιχεία ερχόντουσαν, προκειμένου να προσπαθήσω να βρω σε τι μας αφορά στο εδω και τωρα...


με προβληματιζει δηλαδη, τι το ιδιαίτερο εχει ο συγκεκριμένος χαιρετισμός, και ασχολουμαστε με την ιστορία του(!)... και μαλιστα αυτη που δε βρισκουμε καν(!)(!)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 6:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:


στο επιπεδο της πράξης λοιπον, θεωρώ οτι η σημασία βρίσκεται στο πως εξυπηρετεί αυτή τη στιγμή... και σε αυτο το πλαίσιο θα ανήγαγα και όσα στοιχεία ερχόντουσαν, προκειμένου να προσπαθήσω να βρω σε τι μας αφορά στο εδω και τωρα...


ΣΥΜΦΩΝΩ!!!!!!

JollyRoger έγραψε:

με προβληματιζει δηλαδη, τι το ιδιαίτερο εχει ο συγκεκριμένος χαιρετισμός, και ασχολουμαστε με την ιστορία του(!)... και μαλιστα αυτη που δε βρισκουμε καν(!)(!)


ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ!!!!
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

εμένα πάλι με προβληματίζει το γεγονός ότι είδα τους ισλαμοαιγυπιοκθούλου να πετάνε από τις ταράτσες αντιπάλους τους και να τους τελειώνουν στο έδαφος, ή να γυρίζουν με τις χατζάρες χτυπώντας περαστικούς πολίτες....

κθουλοέλεος!!!!!!!!!!!
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

στα οπλααααααααααααααα!! αχχαχαχααχαχχα


μην χαλαρώνει κανεις....

πολεμοοοοοοοος τωρααααααααααααα!!! Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

τζόλυ-πειρατή,

ο πόλεμος δεν είναι ποτέ η λύση....
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

υγ. πλακα κανω, μη στραβωσεις αχχα... :p ...

γαμω το "εν θερμω" μας γαμω... Razz ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

αααμ είδες τι ζημιάρικο ειναι το εν θερμώ τελικά??? Laughing Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ε τι λεμε...

και αν δεις και τα ποστ που εχουν αποσταση μονο 1-2 λεπτα μεταξυ τους... παρουσιάζουν κοινα σημεία.... "θερμανσης" Laughing Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ή και ετοιμότητας... Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
εμένα πάλι με προβληματίζει το γεγονός ότι είδα τους ισλαμοαιγυπιοκθούλου να πετάνε από τις ταράτσες αντιπάλους τους και να τους τελειώνουν στο έδαφος, ή να γυρίζουν με τις χατζάρες χτυπώντας περαστικούς πολίτες....

κθουλοέλεος!!!!!!!!!!!


Αυτός είναι ο πολυπολιτισμός ΜΑΡΙΑ.
Είναι ο πολιτισμός με τον οποίο θέλουμε να εμπλουτήσουμε τον δικό μας.
Ε πως τέτοιο πολιτισμό και να μην τον έχουμε στη χώρα μας ;;;;
Να δω να σφάζουν με τις χατζάρες τους συριζαίους και τι στο κόσμο Laughing Laughing
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 7:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
ή και ετοιμότητας... Laughing Laughing
οταν ειμαι εν θερμώ.... θεωρω οτι ειμαι σε ετοιμότητα... και οντως ειμαι...

ομως αυτο δε συμβαινει επιπρόσθετα.... δεν ειναι κατι που προστίθεται σε μενα αλλα κατι που με προσδιορίζει εκεινη τη στιγμή... αλλάζω και γινομαι αυτό δηλαδή, για όσο εχω αλλάξει....


νομιζω ειναι η ψυχολογία/σκεπτικό που καθιστά εφικτό το να μην καταφερνει κανεις να δει οτι πισω απο την "τραπεζα" καιγονται ανθρωποι Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 8:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

jolly,

αρα, δικαιολογείς και αυτόν που θα βάλει φουρνέλο σε ένα σχολείο (με παιδιά) γιατί ειναι εξαγριωμένος με την μέθοδο παιδείας ο δόλιος ε??
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 8:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ρε συ, δε δικαιολογω το "εν θερμω"... θεωρω μαλακια μας που δεν το κουμαντάρουμε ουτε εδω, στο μεταξυ μας....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 9:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
ρε συ, δε δικαιολογω το "εν θερμω"... θεωρω μαλακια μας που δεν το κουμαντάρουμε ουτε εδω, στο μεταξυ μας....



EEEEE EEEEEE
ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ Razz Razz
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΗΡΕΜΟΣ Laughing Laughing Laughing
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 07, 2013 9:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

γιατί δεν το κουμαντάρεις τζόλυ? Razz
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
Σελίδα 9 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center