Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Η ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ greek subs(part1)

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
maxim_97
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 2769
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 7:50 am    Θέμα δημοσίευσης: Η ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ greek subs(part1) Απάντηση με Συμπερίληψη

Η ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ greek subs(part1)

http://www.youtube.com/watch?v=baPmYUhWvJ0
_________________
Επίκουρος:
Ο θάνατος δεν υπάρχει ούτε για τους ζωντανούς ούτε για τους πεθαμένους – εφόσον για τους πρώτους δεν υπάρχει, ενώ οι άλλοι δεν υπάρχουν πια".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 9:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΙΝΚΣ ΔΙΧΩΣ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!
ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ??

_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
maxim_97
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 2769
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 10:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΙΝΚΣ ΔΙΧΩΣ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!
ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ??


Τα σχολια μου θα τα δεις αν πρωτιστως δω σχολια σχετικα με το θεμα που θετω.
_________________
Επίκουρος:
Ο θάνατος δεν υπάρχει ούτε για τους ζωντανούς ούτε για τους πεθαμένους – εφόσον για τους πρώτους δεν υπάρχει, ενώ οι άλλοι δεν υπάρχουν πια".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 10:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97 έγραψε:
opyrgos έγραψε:
ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΙΝΚΣ ΔΙΧΩΣ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!
ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ??


Τα σχολια μου θα τα δεις αν πρωτιστως δω σχολια σχετικα με το θεμα που θετω.


Laughing Laughing Maxim,
νομίζω ότι τώρα επιτέλους έλυσα το θέμα σου για λογαριασμό και δικό σου και του opyrgoy Laughing Laughing

Αυτό που κατάλαβα τελικά είναι ότι εσύ θέτεις κάτι που δεν είναι δικό σου και θέλεις σύμφωνα με αυτήν την τελευταία δήλωσή σου να έχεις την δυνατότητα να κάνεις την πρώτη ισχυρή κίνηση δηλαδή όταν ο συνομιλητής θα εκδηλωθεί πρώτος και έτσι θα έχεις την άνεση να καταστρώσεις την στρατηγική σου Laughing Laughing

Ε λοιπόν μάθε και ότι και στο σκάκι βρέθηκε στατιστικά μια ανεπαίσθητη διαφορά νίκης υπέρ αυτών που κάνουν την πρώτη κίνηση δηλαδή των λευκών και η λύση που βρέθηκε είναι πάντα μα πάντα πάντα να εναλλάσονται οι παίκτες παίζοντας εναλλάξ μια με τα λευκά μια με τα μαύρα !!

Θέλεις να δώσεις λύση στο μόνιμο πρόβλημα λοιπόν των δημοσιεύσεών σου ? Αφού μέχρι τώρα ποτέ δεν σχολίαζες, δώσε εναλλάξ την πρώτη κίνηση στους άλλους !! Laughing Laughing Cool Cool Rolling Eyes Rolling Eyes Wink Wink Idea
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
maxim_97
Πρύτανης


Εγγραφή: 08 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 2769
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 10:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ayrton Senna έγραψε:
maxim_97 έγραψε:
opyrgos έγραψε:
ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΙΝΚΣ ΔΙΧΩΣ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!
ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ??


Τα σχολια μου θα τα δεις αν πρωτιστως δω σχολια σχετικα με το θεμα που θετω.


Laughing Laughing Maxim,
νομίζω ότι τώρα επιτέλους έλυσα το θέμα σου για λογαριασμό και δικό σου και του opyrgoy Laughing Laughing

Αυτό που κατάλαβα τελικά είναι ότι εσύ θέτεις κάτι που δεν είναι δικό σου και θέλεις σύμφωνα με αυτήν την τελευταία δήλωσή σου να έχεις την δυνατότητα να κάνεις την πρώτη ισχυρή κίνηση δηλαδή όταν ο συνομιλητής θα εκδηλωθεί πρώτος και έτσι θα έχεις την άνεση να καταστρώσεις την στρατηγική σου Laughing Laughing

Ε λοιπόν μάθε και ότι και στο σκάκι βρέθηκε στατιστικά μια ανεπαίσθητη διαφορά νίκης υπέρ αυτών που κάνουν την πρώτη κίνηση δηλαδή των λευκών και η λύση που βρέθηκε είναι πάντα μα πάντα πάντα να εναλλάσονται οι παίκτες παίζοντας εναλλάξ μια με τα λευκά μια με τα μαύρα !!

Θέλεις να δώσεις λύδη στο μόνιμο πρόβλημα λοιπόν των δημοσιεύσεών σου ? Αφού μέχρι τώρα ποτέ δεν σχολίαζες, δώσε εναλλάξ την πρώτη κίνηση στους άλλους !! Laughing Laughing Cool Cool Rolling Eyes Rolling Eyes Wink Wink Idea


Εσυ - και πολλοι σαν κι' εσενα φανταζομαι στο φορουμ - αντιλαμβανεστε τις συζητησεις ως παιγνιδι εντυπωσεων , και ποιος θα "νικησει" τον αντιπαλο του ....Εγω θετω θεματα - οπως ο καθενας θα μπορουσε να θεσει αλλωστε- για προβληματισμο και συζητηση απο Links που προσφερουν στοιχεια, σκεψεις, αποψεις και θεσεις ΕΙΔΙΚΩΝ καθε φορα στο θεμα που προβαλλουν.
Δεν το παιζω ουτε ειμαι ΞΕΡΟΛΑΣ φιλε. Οι ΕΙΔΙΚΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ που αναφερονται στα θεματα που επιλεγω να θεσω, ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απ' μενα. Αυτοι εχουν τον Πρωτο Λογο και απ' αυτους ορμομενοι μπορουμε να κανουμε τα δικα μας σχολια, με την καταθεση των δικων μας αποψεων.
Ολα τα υπολοιπα που ο οπυργος και αλλοι με κατηγορουν πως δεν σχολιαζω, το κανουν διοτι δεν θελουν ΝΑ ΔΟΥΝ Η ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΗΤΙΚΗ ΤΥΦΛΩΣΗ ΤΩΝ ΔΟΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ....ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΘΕΤΩ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΑΙ....ΧΩΡΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΜΙΛΑΜΕ....
_________________
Επίκουρος:
Ο θάνατος δεν υπάρχει ούτε για τους ζωντανούς ούτε για τους πεθαμένους – εφόσον για τους πρώτους δεν υπάρχει, ενώ οι άλλοι δεν υπάρχουν πια".
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 10:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97 έγραψε:
....Εγω θετω θεματα -


Μα εκεί είναι όλο το θέμα. Το να θέσεις ένα θέμα σημαίνει με κάποιον τρόπο λεκτικά να "υποδείξεις" το εύρος και το ποιόν του/των προβληματισμών σου σε σχέση με αυτό. Δεν μπορεί να θεωρείται αυτονόητη η οπτική σου γωνία εκτός και εάν γνωρίζεστε προσωπικά από αμνημονεύτων χρόνων και αυτόματα ένα link μεταφράζεται σε συγκεκριμένο δικό σου προβληματισμό. Αφού όμως γενικά δεν απαντά κανείς σημαίνει φυσιολογικά ότι κανείς δεν θέλει να εμπλακεί με την διερεύνιση των προβληματισμών σου στο προβαλλόμενο κάτι που όφειλες αφού σε απασχολεί να το έχεις θέσει από μόνος σου. Κάντο εν πάσει περιπτώσει για ποικιλία.
Αν επιμένεις να μην το πράτεις (τώρα το σκέφτηκα) τότε επίσης μοιάζει σαν να λες σαν κάποιος που κερνάει συνεχώς (νέα θέματα εδώ) και κάνει τραπέζι σε φίλους/γνωστούς : "ξεκινήστε εσείς και έρχoμαι και εγώ"
ε, μια δυό τρεις πέντε, κάποιος θα εκνευριστεί παρά την γενναιοδωρία σου και θα σου πει : "ρε φιλαράκι μας κερνάς και φεύγεις ? Κάτσε να φας μαζί μας από την αρχή αλλιώς δεν ξανακάθομαι - στο φινάλε φαΐ έχω κι εγώ στο σπίτι μου"

Κάπως έτσι ...
Δεν ξέρω αν με εννόησες ή αν συμφωνούν οι υπόλοιποι με αυτό το φαινόμενο
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 1:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97 έγραψε:
Εσυ - και πολλοι σαν κι' εσενα φανταζομαι στο φορουμ - αντιλαμβανεστε τις συζητησεις ως παιγνιδι εντυπωσεων , και ποιος θα "νικησει" τον αντιπαλο του ....Εγω θετω θεματα - οπως ο καθενας θα μπορουσε να θεσει αλλωστε- για προβληματισμο και συζητηση απο Links που προσφερουν στοιχεια, σκεψεις, αποψεις και θεσεις ΕΙΔΙΚΩΝ καθε φορα στο θεμα που προβαλλουν.
Δεν το παιζω ουτε ειμαι ΞΕΡΟΛΑΣ φιλε. Οι ΕΙΔΙΚΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ που αναφερονται στα θεματα που επιλεγω να θεσω, ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απ' μενα. Αυτοι εχουν τον Πρωτο Λογο και απ' αυτους ορμομενοι μπορουμε να κανουμε τα δικα μας σχολια, με την καταθεση των δικων μας αποψεων.
Ολα τα υπολοιπα που ο οπυργος και αλλοι με κατηγορουν πως δεν σχολιαζω, το κανουν διοτι δεν θελουν ΝΑ ΔΟΥΝ Η ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕΙ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟΥΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΗΤΙΚΗ ΤΥΦΛΩΣΗ ΤΩΝ ΔΟΓΜΑΤΩΝ ΠΟΥ Η ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ....ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ ΘΕΤΩ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΑΙ....ΧΩΡΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑ ΜΙΛΑΜΕ....
αρα το μονο προβλημα που βλεπεις ως προς τους παπαδες....

δεν ειναι οτι οι παπαδες σε αποτρεπουν απο προσωπικη αναζητηση της αλήθειας...

αλλά οτι ειναι "παπάδες", που το κάνουν αυτό, κι οχι οι "ειδικοί"...! Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 1:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

maxim_97 έγραψε:
opyrgos έγραψε:
ΜΗΝ ΠΟΣΤΑΡΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΙΝΚΣ ΔΙΧΩΣ ΕΝΑ ΣΧΟΛΙΟ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!!!
ΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ??


Τα σχολια μου θα τα δεις αν πρωτιστως δω σχολια σχετικα με το θεμα που θετω.
Όχι, δεν κατάλαβες καλά.
ΕΣΥ δεν θα ποστάρεις ασχολίαστα λινκς.

_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 22, 2013 4:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

προφανώς ο τάδε ,δείνα Υποψήφιος Φιλόσοφος προσπαθεί να μάθει θέσεις ανθρώπων και όχι να δηλώσει τη δική του θέση,εκτός και άν ειναι αγράμματος η αμόρφωτος οπότε και δεν είναι σε θέση να υποστηρίξει την προωπική του γνώμη-θέση σε καθε θέμα.

Μάτι παίρνει ,και πρέπει να ναι κι΄αλλοι κρυμένοι ,για να παίρνουν ιδέες.

_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center