Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 9:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μα δεν εχει γιατρειά ρε παιδιά...υπάρχει πάντα και η περίπτωση να τον διαχειριζόμαστε σαν ένα κουτάβι που κλαίει οταν θέλει να παίξει απεγνωσμένα..., οταν εκληπαρεί την προσοχή...

ίσως όταν του γυρίσουμε την πλάτη, να πάψει....

πιάνει στους σκύλους...

γίνεται αυτόματα ανύπαρκτος... Wink
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 9:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
αρκει να διαβαζω ενα thread με κραξιματα ο ενας στον αλλο... για να μου ερθει "αυθορμητα", να κραξω κι εγω...
(φαινομενικα για αλλο θεμα, ακομα και υποτιθεται το αντιθετο... παντως η πραξη μου θα ειναι ενα ασυνειδητο κραξιμο)....

αυτο που επιβεβαιωμενα συμβαινει με το κραξιμο (και ειμαστε και στο ιδανικο μερος να το διαπιστωσουμε Razz) ... ειναι ο καθε ενας εκ των κραζοντων/κραζομενων, προσκολαται στην συναισθηματικά φορτισμένη θέαση του απεναντι, και αδυνατει κυριολεκτικα να παρατηρησει οτι παρουσιαζει την ιδια ακριβως συμπεριφορά...

και φαυλος κυκλος ανατροφοδοτείται...


γιαυτο νομιζω, η λυση πρεπει να δοθει δια ορθου παραδειγματος... διαφορετικά θα ειναι αντιφατική-καταπιεστική.... θα διδασκουμε κραξιμο, και θα απαιτουμε κοσμια συμπεριφορα... Laughing Razz


εντυπωσιακά επιστημονική (βάσει έρευνας) η θέση σου Roger :

Παράθεση:
Ουάσινγκτον
Τα επιστημονικά άρθρα που δημοσιεύονται στο Διαδίκτυο συνοδεύονται συχνά από σχόλια, τα οποία πολλές φορές είναι αγενή, παραπλανητικά ή και άσχετα με το θέμα. Κι όμως, τα επιθετικά αυτά σχόλια επηρεάζουν τη γνώμη που σχηματίζουν οι αναγνώστες για τα επιστημονικά θέματα, αποκαλύπτει μια πρωτότυπη έρευνα στις ΗΠΑ.

To φαινόμενο

Οι ερευνητές δεν αμφισβητούν ότι ο δημόσιος διάλογος στο Διαδίκτυο είναι σημαντικός, θεωρούν όμως ότι o σχολιασμός online συχνά βγαίνει εκτός ελέγχου και παρεμβαίνει στην αντικειμενική ενημέρωση, ειδικά αν πρόκειται για αμφιλεγόμενα θέματα όπως η κλιματική αλλαγή, η εξέλιξη και η ασφάλεια των τροφίμων.

Οι αγενείς σχολιαστές, περισσότερο γνωστοί ως «τρολ», συχνά κυριαρχούν στις συζητήσεις με αναρτήσεις όπως: «Αυτό το άρθρο είναι πληρωμένη προπαγάνδα» ή «Ποιος άραγε πλήρωσε αδρά για αυτή τη μελέτη;».

Η νέα μελέτη δείχνει ότι τα τα αγενή και επιθετικά σχόλια πολώνουν τους αναγνώστες, δηλαδή καθιστούν πιθανότερη την υιοθέτηση ακραίων και μη αντικειμενικών απόψεων. Τα αποτελέσματα παρουσιάστηκαν στο ετήσιο συνέδριο της Αμερικανικής Ένωσης για την Επιστημονική Πρόοδο, και πρόκειται να δημοσιευτούν στo «Journal of Computer Mediated Communication».

«Κάποτε χρησιμοποιούσε κανείς τα μέσα μόνος του. Τώρα η κατάσταση μοιάζει σαν να διαβάζεις εφημερίδα σε έναν πολυσύχναστο δρόμο με τους περαστικούς να φωνάζουν δίπλα στο αφτί του τι πρέπει και τι δεν πρέπει να πιστέψεις» σχολιάζει στο LiveScience.com ο Ντίτραμ Σόιφελε, καθηγητής Επικοινωνίας στο Πανεπιστήμιο του Ουισκόνσιν στο Μάντισον.

Η μελέτη

Η ομάδα του Σόιφλε πραγματοποίησε διαδικτυακή έρευνα σε αντιπροσωπευτικό δείγμα 1.183 Αμερικανών. Οι εθελοντές κλήθηκαν να διαβάσουν ένα ουδέτερο άρθρο μιας καναδικής εφημερίδας, το οποίο αναφερόταν στους κινδύνους και τα οφέλη μιας συγκεκριμένης εφαρμογής της νανοτεχνολογίας. Η νανοτεχνολογία επιλέχθηκε επειδή είναι ένα σχετικά νέο θέμα για το οποίο ο κόσμος δεν έχει διαμορφώσει πολιτική άποψη.

Στις μισές περιπτώσεις, το άρθρο συνοδευόταν από κόσμια σχόλια, ενώ στις άλλες μισές τα σχόλια ήταν αγενή και επιθετικά. Για παράδειγμα, ένα επιθετικό σχόλιο μπορεί να ήταν «Αν δεν βλέπεις τα οφέλη από τη χρήση νανοτεχνολογίας σε αυτά τα προϊόντα, τότε είσαι ηλίθιος». Το αντίστοιχο κόσμιο σχόλιο θα υποστήριζε την ίδια θέση αλλά χωρίς αγενή γλώσσα.

Όταν οι εθελοντές διάβασαν τα κείμενα και συμπλήρωσαν εκτενή ερωτηματολόγια, τα δεδομένα έδειξαν ότι το «τρολάρισμα» πολώνει τους αναγνώστες, ειδικά όσους έχουν ισχυρές θρησκευτικές πεποιθήσεις και όσους είχαν διαμορφώσει άποψη για το θέμα πριν διαβάσουν το άρθρο. Όπως ένας έντονος τηλεοπτικός καβγάς ανάμεσα σε πολιτικούς μπορεί να πολώσει τους ψηφοφόρους, (Παπαδάκης..) έτσι και το τρολάρισμα μπορεί να διχάζει τους αναγνώστες και να δυσχεραίνει την κατανόηση επιστημονικών θεμάτων, εκτιμούν οι ερευνητές.

«Η ιδέα του να μπορεί το κοινό να συζητά για την επιστήμη online είναι σίγουρα καλό πράγμα» λέει ο Σόιφελε. Προσθέτει όμως ότι αυτό που συμβαίνει «είναι σαν συζήτηση στο δημαρχείο χωρίς κανόνες».

_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ayrton Senna
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 2218

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 9:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
ίσως όταν του γυρίσουμε την πλάτη, να πάψει....


εσύ - γενικά ρωτάω - Μαρία έχεις γυρίσει ποτέ τη πλάτη σου σε κάτι που σε ενοχλεί ? Τουλάχιστον τα κορίτσια από μικρά μαθαίνουν ότι κάτι αν δεν του δίνουν σημασία στο τέλος θέλει δε θέλει σταματά ?
Μήπως μπαίνεις σε πειρασμό ? Γιατί τότε δεν νομιμοποιήσαι να διαμαρτύρεσαι ... Laughing
_________________
”Οι φασίστες του μέλλοντος θα είναι οι αντιφασίστες” . Τσώρτσιλ

http://dwpl.deviantart.com/art/LENIN2-172844451
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 9:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

δεν εχεις κι άδικο.... Cool
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 10:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:
Vasana έγραψε:
Μα ήδη το κάναμε αυτό αλλά το γνωστό σαράκι του φόρουμ συνεχίζει...
Ας είναι.
Αν στο κίνημα "θέλω φόρουμ ευπρεπές" προστεθούν και άλλοι, ίσως κάτι καταφέρουμε. Smile
Και για αρχή...
Εδώ τι κάνουμε;
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=155648#155648


NAI ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΘΕΛΩ ΦΟΡΟΥΜ ΕΥΠΡΕΠΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ Ο ΦΙΛΟΣ ΟΠΥΡΓΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΥΔΑΙΟΛΟΓΙΑ.
ΑΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
KAI ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ???
AYTΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ, ΘΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΣΩ!!!!
ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΦΟΡΟΥΜ, ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΥΣ.
ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΣ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΑΝ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ Ή ΟΧΙ (ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΠΡΕΠΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΑΣΣΕΤΕ), ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΑΧΑ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ, Η ΕΙΚΟΝΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΣ ΕΣΥ!
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 10:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
ο λύκος στην αναμπουμπούλα χαίρεται!
_________________
"Mόνην τε ὀρθὴν πολιτείαν εἶναι τὴν ἐν κόσμῳ."
― Διογένης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 10:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
SARUMAN έγραψε:
Vasana έγραψε:
Μα ήδη το κάναμε αυτό αλλά το γνωστό σαράκι του φόρουμ συνεχίζει...
Ας είναι.
Αν στο κίνημα "θέλω φόρουμ ευπρεπές" προστεθούν και άλλοι, ίσως κάτι καταφέρουμε. Smile
Και για αρχή...
Εδώ τι κάνουμε;
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=155648#155648


NAI ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΝΤΑΧΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΙΝΗΜΑ ΘΕΛΩ ΦΟΡΟΥΜ ΕΥΠΡΕΠΕΣ.
ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ Ο ΦΙΛΟΣ ΟΠΥΡΓΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΥΔΑΙΟΛΟΓΙΑ.
ΑΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΣΤΕΙ ΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΑΠΟΜΟΝΩΣΗ ΟΠΩΣ ΠΡΟΕΙΠΑ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ
KAI ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ???
AYTΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ, ΘΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΣΩ!!!!
ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΦΟΡΟΥΜ, ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΥΣ.
ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΣ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΑΝ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ Ή ΟΧΙ (ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΠΡΕΠΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΑΣΣΕΤΕ), ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΑΧΑ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ, Η ΕΙΚΟΝΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΣ ΕΣΥ!

Πότε και που ρε μανιακέ σου πρόσβαλα την οικογένειά σου;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 10:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

νομιζω στον αλλο λεει ρε μαν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 10:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

το καλυτερότερο....???

να γράφουν πράγματα που υποτείθεται ότι έχεις γράψει....

ζήτω η τρέλα... Laughing Laughing Laughing
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 11:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:


KAI ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ???
AYTΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ, ΘΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΣΩ!!!!
ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΦΟΡΟΥΜ, ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΥΣ.
ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΣ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΑΝ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ Ή ΟΧΙ (ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΠΡΕΠΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΑΣΣΕΤΕ), ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΑΧΑ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ, Η ΕΙΚΟΝΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΣ ΕΣΥ!


Αν σου ζητήσει συγνώμη λήγει το θέμα;;;
Η μήπως θέλεις να τον κρεμάσουμε.
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 11:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
νομιζω στον αλλο λεει ρε μαν...

Και τότε η χυδαιολογία του προς εμέ με ποιά δικαιολογία;
"Ξέχασα να πάρω τα χάπια μου", ή
"Το χαρμάνι σήμερα ήταν από τα Ζωνιανά και μου έπεσε βαρύ"...
μετράνε για δικαιολογία; Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasana
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 354
Τόπος: Dachau

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 11:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

SARUMAN έγραψε:
opyrgos έγραψε:


KAI ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ???
AYTΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ, ΘΑ ΤΟΝ ΤΣΑΚΙΣΩ!!!!
ΚΑΙ ΧΕΣΤΗΚΑ ΓΙΑ ΦΟΡΟΥΜ, ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΟΣΕΒΑΣΜΟΥΣ.
ΟΠΩΣ ΛΟΙΠΟΣ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ, ΑΝ ΠΡΟΣΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ Ή ΟΧΙ (ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΠΡΕΠΕΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΑΣΣΕΤΕ), ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΣΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΜΟΝΑΧΑ Η ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ, Η ΕΙΚΟΝΑ, ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΛΕΣ ΕΣΥ!


Αν σου ζητήσει συγνώμη λήγει το θέμα;;;
Η μήπως θέλεις να τον κρεμάσουμε.

Αγαπητέ μου δεν έχεις ιδέα για τι καρκίνωμα μιλάμε.
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=146888&highlight=#146888
Διάβασε από την αρχή της σύνδεσης που παραθέτω.
Έχει φύγει κόσμος εξαιτίας του.
Ό άνθρωπος την έχει δει...γκαουλάιτερ Laughing


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την Vasana στις Παρ Μάϊ 17, 2013 11:12 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 11:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

νομιζω, απλως δεν μπορει να αποφυγει αυτα που νομιζει πως αντιπροσωπευεις για εκεινον...

οπως κι εσυ δεν μπορεις να αποφυγεις αυτα που νομιζεις οτι αντιπροσωπευει για εσενα...

ή αυτα που νομιζεις αντιπροσωπευει το "γαμω τη μανα σου"....

happens to the best of us Razz ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SARUMAN
Πρύτανης


Εγγραφή: 14 Απρ 2013
Δημοσιεύσεις: 1729
Τόπος: THE WHITE CITY OF THE KINGS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 17, 2013 11:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Λοιπόν οπυργε για να λήγει το θέμα.
Εψαξα σε όλες τις αναρτήσεις του vasana και δε είδα πουθενά να βρίζει ούτε εσένα ούτε την οικογένεια σου.
Κι επειδή με εκνευρίζει τρομερά να με κοροιδεύουν δείξε μου σε παρακαλώ που ακριβώς βρίζει ο vasana εσένα η την οικογένεια σου.
_________________
Κάθε αρχαία θρησκευτική ή μάλλον φιλοσοφική λατρεία αποτελούνταν από μία εσωτερική ή μυστική διδασκαλία και ένα εξωτερικό ή δημόσιο τυπικό λατρείας
http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 18, 2013 12:31 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καταρχην εχει ριξει πολυ τραμπουκομπινελικι ο πυργος, και δεν παιζει εδω στο φορουμ οπως λεγαμε επιβολη εξουσιας...

με αποτελεσμα να του εχουν χρεωσει πολλοι και διαφοροι την φτωχια σε υπομονη τους, και να εχουν αποχωρησει και απο το φορουμ πολλοι...

οποτε καποια στιγμη τον κραζανε(με) μετα μανιας κατι σαν αυτο που προτεινες νομιζω στην αρχη.. κι απ οτι θυμαμαι ψηθηκε κι ο vasana, οπως και τωρα Laughing Razz

ε εκτοτε προφανως εχουν εγκατασταθει τα σχετικα "γυαλια" εκατερωθεν... και με το παραμικρο αρχιζουν φιλοφρονησεις Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center