Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

145η Ετήσια Συνάντηση ΑΡΑ & ΑΙΑ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 29, 2013 10:16 am    Θέμα δημοσίευσης: 145η Ετήσια Συνάντηση ΑΡΑ & ΑΙΑ Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz




Καλημέρα σας από την Αθήνα!
Από τις 2 ως τις 5 Ιανουαρίου του 2014 θα γίνει στο Σικάγο των Η.Π.Α. - γνωστό και ως Πόλη των Ανέμων - η 145η Ετήσια Συνάντηση της Αμερικανικής Φιλολογικής Εταιρείας (American Philological Association) http://www.apaclassics.org/ και του Αρχαιολογικού Ινστιτούτου της Αμερικής (Archaeological Institute of America) http://www.archaeological.org/ .
Έδρα θα είναι το Hyatt Regency Chicago Hotel.


http://apaclassics.org/index.php/annual_meeting

http://aia.archaeological.org/webinfo.php?page=10096

Στην τρέχουσα φάση, έχουν υποβληθεί οι εργασίες για το Προκαταρκτικό Πρόγραμμα και αξιολογούνται.
Σε επόμενη ενημέρωση θα σας παρουσιάσω το Πλήρες Πρόγραμμα, που περιλαμβάνει γενικές εισηγήσεις, συζητήσεις στρογγυλής τραπέζης, παρουσιάσεις θεατρικών δρώμενων, εξωσυνεδριακές συναντήσεις των ομάδων και φυσικά δεξιώσεις για γνωριμίες και ότι ήθελε προκύψει...
Κάπου εκεί θα τριγυρίζω και αυτή τη χρονιά' και μάλλον θα μπορέσω να ξεκολλήσω και τον ακατανόμαστο από τις σκοτεινές του διαπλοκές και θα τον φέρω στο προσκήνιο!





Υ.Γ.
Μη μου στεναχωράτε και μη μου θυμώνετε το Πυργίσκο μου.
Η επιλογή του καινούργιου του ονόματος μάλλον σημαίνει κάτι για τις διαθέσεις του απέναντι σε μερικούς - μερικούς' και αλίμονό σας σκασμένα αν ξεσπάσει.
Μόνο να μην έχει το ίδιο τέλος με κείνον που αντέγραψε το όνομά του, αν αποφασίσει να αφήσει τα λόγια και μπλέξει σε κάποια "επαναστατική απαλλοτρίωση" παρέα με άλλα Τσυριζάκια.
Σε κανέναν δεν το εύχομαι αυτό.





Twisted Evil Embarassed Razz Embarassed Twisted Evil
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 29, 2013 12:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλώς την "ό,τι να' ναι", τα "τρια πουλάκια κάθονταν"... αυτή έλειπε μόνο απ' το φόρουμ για να ολοκληρωθεί η κατάντια του!

υ.γ. Πού κολλάει η φωτό του νεκρού Ντυπουά... ανήκει μάλλον στο πλαίσιο του "ό,τι να 'ναι!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
oxi.allo.karvounenga
Κοσμήτωρ


Εγγραφή: 07 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 70

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 29, 2013 12:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: 145η Ετήσια Συνάντηση ΑΡΑ & ΑΙΑ Απάντηση με Συμπερίληψη

eleonora έγραψε:

Υ.Γ.
Μη μου στεναχωράτε και μη μου θυμώνετε το Πυργίσκο μου.
Η επιλογή του καινούργιου του ονόματος μάλλον σημαίνει κάτι για τις διαθέσεις του απέναντι σε μερικούς - μερικούς' και αλίμονό σας σκασμένα αν ξεσπάσει.


Μωρή παλιογαιδούρα δικό σου είναι αυτό το έκτρωμα/εγκάθετος που βρίζει μάνες και Παναγίες ;;!

Ουστ χαμένα υποκείμενα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 29, 2013 1:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και εσύ τί είσαι???
Η γ@μημένη μάνα??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 29, 2013 3:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bonnot έγραψε:
Καλώς την "ό,τι να' ναι", τα "τρια πουλάκια κάθονταν"... αυτή έλειπε μόνο απ' το φόρουμ για να ολοκληρωθεί η κατάντια του!

υ.γ. Πού κολλάει η φωτό του νεκρού Ντυπουά... ανήκει μάλλον στο πλαίσιο του "ό,τι να 'ναι!"


Razz

Βρε καλό μου παιδί, αφού και ο ίδιος καταλαβαίνεις ότι "δεν τόχεις", γιατί επιμένεις να εκτίθεσαι έτσι άσχημα;
Πάλι τα ίδια θα έχουμε όπως τότε που επέμενες ότι η σάρισα είναι μεγάλη ασπίδα και το τρίτο ράιχ θα κατακτούσε τον κόσμο με τεχνολογία στελθ - και ίσως και με ιπτάμενους δίσκους συμπληρώνω, γιατί όχι;



http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=81782#81782
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=81888#81888
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=81910#81910
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=82280#82280

Και παρόμοια συνεχίζει παρακάτω σε εκείνο το θέμα ο καλός μας ο opyrgos - Bonnot, για να μην ξεχνάμε με την αλλαγή των ονομάτων και τις αμαρτίες που είχαν μαζέψει τα προηγούμενα.
Αν και όπως φαίνεται, ξανά προς τη δόξα τραβά, για να συγκεντρώσει νέες και να "τιμήσει" με τον ίδιο τρόπο το καινούργιο του όνομα.
Γλυκέ μου, γιατί δεν περιορίζεσαι στην παλιά σου τέχνη, να παριστάνεις τον πολύξερο με "έξυπνες" αντιγραφές από έτοιμα κείμενα, χωρίς να το διακινδυνεύεις;
Και αφού δεν το έχεις το γαλλικό, γιατί πέφτεις στην παγίδα του γκουγκλομεταφραστή, που πολλούς έχει καταστρέψει μέχρι τώρα;
Ποιος "νεκρός Ντυπουά";
Ξαναδιάβασε το κείμενο που σου βρήκε ο γκουγκλοαναζητητής χρυσό μου:
http://nennimafoi.over-blog.com/article-art-n-63-quand-l-anarchie-derape-87628252.html
Ίσως προσέξεις, ότι το όνομα père Dubois - πατέρας Ντυμπουά - αναφέρεται το πιθανότερο σε κάποια "υποθετική" συνομιλία αυτοπτών μαρτύρων της αστυνομικής επιχείρησης για το ξετρύπωμα του περιβόητου αναρχοληστή Bonnot, από εκείνους τους πολίτες που είχαν μαζευτεί για να χαρούν με την εξόντωση της συμμορίας που τρομοκρατούσε τόσα χρόνια τις πόλεις και την ύπαιθρο.
Ενώ η φωτογραφία, που παραθέτω, ανήκει στον ίδιο τον νεκρό Bonnot, που άπλωσαν οι αστυνομικοί το πτώμα του για να το δει ο λαός και να ηρεμήσει, αφού πίστευε ότι τον είχαν πιάσει ζωντανό και ήθελε να τον πάρει και να τον κομματιάσει...
Η ίδια φωτογραφία, εκτός από το συγκεκριμένο άρθρο, υπάρχει και σε δεκάδες άλλα στο διαδίκτυο αλλά και σε υλική μορφή.
http://www.paperblog.fr/1351023/la-mort-de-jules-bonnot-par-leon-bloy/
Καλό θα είναι που και που, να ανοίγεις και κάποιο βιβλίο εκτός από τις γκουγκλοαναζητήσεις σου.
Πρόσεχε άλλη φορά Πυργίσκο μου. Δεν μου αρέσει να γίνεσαι ρεζίλι όλη την ώρα' και δεν είμαι συνέχεια εδώ για να σε προστατεύω...




Evil or Very Mad Twisted Evil Razz Twisted Evil Twisted Evil Evil or Very Mad
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 29, 2013 3:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Άστο ρε σούργελο.... δεν το 'χεις με τα ιστορικά, στελθ κτλ. (που δεν έχεις ανοίξει ακόμα ΜΙΑ σελίδα για να δεις έτσι από περιέρχεια αν ισχύουν αυτά που σου λεω!) και βγήκες τώρα να μας πουλήσεις την ασχετοσύνη σου και στην περίπτωση του Μπονό.
Ο εικονιζόμενος είναι ο συνεργάτης του Μπονό Zαν Ντυπουά, που έπεσε από τις σφαίρες της μπάτσων στο υπόγειο του γκαράζ που είχε καταφύγει ο Μπονό.
Ορίστε και ολόκληρη η φωτό που παρέθεσες με τη λεζάντα από κάτω που το λέει.

To πτώμα του Ντυπουά... (cadavre de Dubois) αν ξέρεις Γαλλικά!
Γι' αυτό σου λέω άστο.
Δεν το 'χεις!
Όταν εσύ πήγαινες στην ιστορία, εγώ ερχόμουνα.
ΑΙΝΤΕ ΣΟΥΡΓΕΛΟ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 3594
Τόπος: Αθήνα, Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 01, 2013 1:29 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bonnot έγραψε:
Άστο ρε σούργελο.... δεν το 'χεις με τα ιστορικά, στελθ κτλ. (που δεν έχεις ανοίξει ακόμα ΜΙΑ σελίδα για να δεις έτσι από περιέρχεια αν ισχύουν αυτά που σου λεω!) και βγήκες τώρα να μας πουλήσεις την ασχετοσύνη σου και στην περίπτωση του Μπονό.
Ο εικονιζόμενος είναι ο συνεργάτης του Μπονό Zαν Ντυπουά, που έπεσε από τις σφαίρες της μπάτσων στο υπόγειο του γκαράζ που είχε καταφύγει ο Μπονό.
Ορίστε και ολόκληρη η φωτό που παρέθεσες με τη λεζάντα από κάτω που το λέει.

To πτώμα του Ντυπουά... (cadavre de Dubois) αν ξέρεις Γαλλικά!
Γι' αυτό σου λέω άστο.
Δεν το 'χεις!
Όταν εσύ πήγαινες στην ιστορία, εγώ ερχόμουνα.
ΑΙΝΤΕ ΣΟΥΡΓΕΛΟ!!!!


Laughing Laughing Laughing
_________________
Φιλοσοφία Επιστήμης και Θρησκείας: http://harmonia-philosophica.blogspot.com/2010/08/blog-post.html
The Limits of Science: http://harmoniaphilosophica.wordpress.com/2011/04/18/the-limits-of-science-2jszrulazj6wq-5/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 01, 2013 3:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz

Πω , πω παιδιά, ένα πάρτι προς τιμή μου;
Σας ευχαριστώ, σας ευχαριστώ, σας ευχαριστώ!
Πριν από όλα, να αναγνωρίσω μια φορά δίκιο στον Πυργίσκο μου.
Δύο βιβλία έχω για την ανάπτυξη και την καταστροφή του αναρχοληστρικού κινήματος στην Ευρώπη στα τέλη του 19ου και τις αρχές του 20ου αιώνα, ένα γερμανικό και ένα γαλλικό' και τα δύο έχουν την ίδια φωτογραφία που έβαλα, ως απεικόνιση του φοβερού και τρομερού Bonnot στο άδοξο τέλος του καταραμένου του βίου.
Παραπλανήθηκα η έρημη και το ομολογώ.
Τώρα που εντρύφησα περισσότερο στην σχετική ελάσσονα ιστορία, δεν θα ξαναπέσω σε τέτοια σφάλματα και οφείλω ευγνωμοσύνη στον Πυργίσκο για την υπόδειξή του.
Πραγματικά υπήρχε ένας κάποιος Dubois σε όλο το σκηνικό, κάποιος τύπος που δεν ήταν καν μέλος της συμμορίας του Bonnot όπως φαίνεται από τις πηγές, αλλά ένας από αυτούς τους ταλαίπωρους περιφεριακούς που συνήθως πληρώνουν τη νύφη,
Τώρα μόλις άνοιξα την σελίδα, γιατί εμείς τα κακόμοιρα έχουμε και άλλες δουλειές. Είχα ένα συνέδριο να παρακολουθήσω και ένα προσωπικό ενδιαφέρον για τα αποτελέσματα των ψηφοφοριών του, που μου δίνουν αφορμή να γιορτάζω και έτσι να σας συγχωρώ κάθε κακιούλα.
Οπωσδήποτε, αυτό δεν κάνει άσχετη την αρχική παράθεση αυτής της φωτογραφίας,

αφού σκοπός της ήταν να δείξει την τελική απόληξη εκείνων που επιλέγουν τον δρόμο της βίαιης αντιπαράθεσης απέναντι σε μη απολυταρχικά καθεστώτα.
Και να σου επισημάνω Πυργίσκο μου για μια ακόμα φορά να προσέχεις. Να προσέχεις πολύ. Γιατί, η περίοδος χάριτος που κράτησε 40 τόσα χρόνια απέναντι στους "εξεγερμένους νεανίες", έχει τελειώσει.
Από το 2014 όποιος σηκώνει όπλο, καλάσνικοφ ή μολότωφ αδιάφορο, εναντίον της αστυνομίας ή των πολιτών θα αντιμετωπίζεται με όπλο.
Και χωρίς πολλές - πολλές δικολαβίστικες παρεμβάσεις, όπως γίνεται σε όλο τον πολιτισμένο κόσμο.
Σκακέ μου καθηγητή, να υποθέσω ότι τα γελάκια σου αποτελούν συμφωνία με τις προηγούμενες πατάτες του Πυργίσκου για τα στελθ του Χίτλερ και τις ασπιδοσάρισες του Αλέξανδρου!!! αφού εκεί δεν βρήκες αντικείμενο να γελάσεις;.
Εγώ τουλάχιστον, όταν κάνω λάθος, έχω αρκετή αντοχή - αφού testiculus εκ φύσεως δεν διαθέτω - ώστε να το αναγνωρίσω και να απολογηθώ για αυτό.
Εσύ, την έχεις;




Twisted Evil Embarassed Razz Embarassed Twisted Evil
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την eleonora στις Δευ Ιούλ 01, 2013 3:34 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 01, 2013 3:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

eleonora έγραψε:
Razz

Πω , πω παιδιά, ένα πάρτι προς τιμή μου;
Σας ευχαριστώ, σας ευχαριστώ, σας ευχαριστώ!
Πριν από όλα, να αναγνωρίσω μια φορά δίκιο στον Πυργίσκο μου.
Δύο βιβλία έχω για την ανάπτυξη και την καταστροφή του αναρχοληστρικού κινήματος στην Ευρώπη στα τέλη του 19ου και τις αρχές του 20ου αιώνα, ένα γερμανικό και ένα γαλλικό' και τα δύο έχουν την ίδια φωτογραφία που έβαλα, ως απεικόνιση του φοβερού και τρομερού Bonnot στο άδοξο τέλος του καταραμένου του βίου.
Παραπλανήθηκα η έρημη και το ομολογώ.
Τώρα που εντρύφησα περισσότερο στην σχετική ελάσσονα ιστορία, δεν θα ξαναπέσω σε τέτοια σφάλματα και οφείλω ευγνωμοσύνη στον Πυργίσκο για την υπόδειξή του.
Πραγματικά υπήρχε ένας κάποιος Dubois σε όλο το σκηνικό, κάποιος τύπος που δεν ήταν καν μέλος της συμμορίας του Bonnot όπως φαίνεται από τις πηγές, αλλά ένας από αυτούς τους ταλαίπωρους περιφεριακούς που συνήθως πληρώνουν τη νύφη,
Τώρα μόλις άνοιξα την σελίδα, γιατί εμείς τα κακόμοιρα έχουμε και άλλες δουλειές. Είχα ένα συνέδριο να παρακολουθήσω και ένα προσωπικό ενδιαφέρον για τα αποτελέσματα των ψηφοφοριών του, που μου δίνουν αφορμή να γιορτάζω και έτσι να σας συγχωρώ κάθε κακιούλα.
Οπωσδήποτε, αυτό δεν κάνει άσχετη την αρχική παράθεση αυτής της φωτογραφίας, αφού σκοπός της ήταν να δείξει την τελική απόληξη εκείνων που επιλέγουν τον δρόμο της βίαιης αντιπαράθεσης απέναντι σε μη απολυταρχικά καθεστώτα.
Kαλά κατάλαβα... όταν συνειδητοποιούμε τη μαλακία που έχουμε πετάξει, το ρίχνουμε στις γενικόλογες αερολογίες, και καλά "δεν με ενδιαφέρει στο τέλος ποιος είναι στη φωτο...", που σ' αυτές οφείλω να ομολογήσω ότι είσαι μανούλα...

ΑΙΝΤΕ....ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΟΥΜΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΜΟΡΦΩΤΟ ΠΛΗΘΩΡΙΚΟ ΣΟΥΡΓΕΛΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΛΕΥΚΩΜΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝΕ ΜΙΚΡΗ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 01, 2013 3:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz

Γενικολογίες αγάπη μου;
Νομίζω ότι ήμουν πολύ συγκεκριμένη.
Σκέψου το λίγο παλληκαράκι της φωτιάς και της αερολογίας.
Και συμμαζέψου, όσο είναι καιρός....




Twisted Evil Evil or Very Mad Razz Evil or Very Mad Twisted Evil
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bonnot
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Μάϊ 2013
Δημοσιεύσεις: 980

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 01, 2013 3:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι, γενικολογίες αγάπη μου και μάλιστα αερολογίες.
Σου παρέθεσα αυτούσια την φωτο και όχι κομμένη όπως έκανες εσύ, για να μην κάτσω να σου λεω ολόκληρη την ιστορία που προφανώς έχεις πλήρη μεσάνυχτα κι εσύ αρχίζεις το τι δουλειές έχεις, για συνέδρια, για το 2014, το ότι εν τέλει δεν με ενδιαφέρει ποιος είναι στη φωτό....
Εγώ δεν είμαι ο άντρας σου, γι' αυτό αυτά σ' αυτόν.
ΑΙΝΤΕ ΣΟΥΡΓΕΛΟ!!!!!
Ε ΣΟΥΡΓΕΛΟ, που θα καθόμαστε να ασχολούμαστε μαζί σου!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 01, 2013 5:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz

Βρε Πυργίσκο μου, γιατί με βασανίζεις και έχουμε και προσκεκλημένους για το βράδυ και πρέπει να ασχοληθώ για να είναι όλα καλά και να απολαύσουμε την περίσταση;
Καλά, αφού σε ενδιαφέρει και το ρώτησες, ο καλός μου μαγειρεύει μέσα ένα fricassée κουνελιού με μανιτάρια και λευκό κρασί, μούρλια.
Ήδη αναγνώρισα, ότι είχες δίκιο και η φωτογραφία ανήκει στον ταλαίπωρο Dubois, έναν περιθωριακό τυπάκο που δεν κρίνεται καν αρκετά αξιόλογος ώστε να μνημονεύεται ως μέλος της περιώνυμης συμμορίας όπου παραπέμπει η σχετική εξιστόρηση' εκτός από κάτι βαρεμένους που θέλουν να ξέρουν πως λεγόταν ο κάθε στρατιώτης της στρατιάς του Ζούκοφ στο Βερολίνο, όταν βίαζαν τις Γερμανίδες, ώστε να βγει η γενεαλογία των απογόνων τους.
Ή, αν το προτιμάς, τους Γερμανούς του von Stülpnagel όταν έκαναν το αντίστοιχο στις Ρωσίδες. Και επισημαίνω ακριβώς αυτόν τον στρατηγό, για να δείξω πως η φρενίτιδα δεν υπακούει σε προδιαγραφές και ιδιαιτερότητες προθέσεων.
Από εκεί και πάρα, το ζήτημα είναι σε αυτό που σου επισημαίνω συνεχώς.
Ότι η ανοχή έχει τελειώσει' και τα παλιόπαιδα που παριστάνουν τους επαναστάτες με τα λεφτά του μπαμπά τους, θα αντιμετωπίζονται με την πραγματική τους ιδιότητα:
Εκείνη του εγκληματία του κοινού ποινικού δικαίου, που σηκώνει όπλο απέναντι στην Πολιτεία και τους πολίτες της.
Και χωρίς δικολαβίστικες καλύψεις από τώρα και εφεξής...



Razz Razz Twisted Evil Razz Razz
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 01, 2013 7:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Eλεωνόρα,

ο μικρό τι κάνει???? όλα καλά? δεν θυμαμαι αν ειναι κύριος ή κυρία... Rolling Eyes Very Happy
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 02, 2013 1:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz

MARIA αγαπημένη μου, θα σε μαλώσω. Δεν είναι "κύριος" ή "κυρία" αλλά διδυμάκια τέρατα και των δύο φύλων που τα λατρεύω και με βασανίζουν περισσότερο και από τον Πυργίσκο μας.
Και τώρα, υπάρχει τρίτος γόνος του Χάους να αναστατώσει τον κόσμο.
Θυμάσαι που είχαμε διαφορετική άποψη, για το αν υπάρχει ή όχι Θεός;
Λοιιπόν, υπάρχει και είναι η μητρότητα.
Θέλω και τέτερτο και πέμπτο και όσα η φύση αποφασίσει να μου δώσει.

Embarassed Embarassed Razz Embarassed Embarassed
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 02, 2013 2:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Θαυμάσια νέα
Εύχομαι να έχει πάντα δύναμη και όρεξη να μεγαλώνεις τα παιδιά σου, σε οποιεσδήποτε συνθήκες...(Π.Σ. πάντων συνθηκών)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center