Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Filonazzi.gr
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 11:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Filonazzi.gr Απάντηση με Συμπερίληψη


Από μήνες τώρα παρακολουθούσα την σχολιογραφία συγκεκριμένου μέλους του Forum, το οποίο με περισσή αλαζονεία απειλούσε σχεδόν κάθε αντιπαρατιθέμενο στον ίδιο με απομάκρυνση από αυτό.

Μέλος το οποίο εσκεμμένα προσπαθεί να προκαλέσει την σύγκρουση στη βάση λεκτικών χαρακτηρισμών και ύβρεων' ώστε να δύναται στη συνέχεια να κατηγορεί τους "αντιπάλους" του για αυτό το οποίο το ίδιο μεθόδευσε.

Θεωρούσα την έπαρση του ατόμου αυτού ως απλό παιδισμό - ή ίσως παλιμπαιδισμό αφού δεν γνωρίζω την ηλικία του - και περίμενα ότι με την επάνοδο του διαχειριστή θα υπήρχε κάποιο κατάλληλο τράβηγμα του αυτιού.

Με έκπληξη διαπίστωσα
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?t=4132
ότι ο διαχειριστής επικροτεί πλήρως την ναζιστική αντίληψη του ως άνω μέλους και αντί να επιπλήξει εκείνον που όντως "έχει κάνει κωλοχανείο την ιστοσελίδα" τα βάζει με όσους έχουν πέσει στην παγίδα του να του δίνουν σημασία.

Εφ' όσον σύμφωνα με τα ανωτέρω τούτη η ιστοσελίδα είναι πλέον προσωπικό blog του ατόμου αυτού, δεν βλέπω να υπάρχει λόγος περαιτέρω συμμετοχής μου.

Σας χαιρετώ και εύχομαι σε όλους και όλες καλή συνέχεια, τόσον ηλεκτρονικά όσον και στην πραγματική σας ζωή.

_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 12:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

είναι κι αυτό μια δικαίωση ρε γαμώτο
κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό πια εδώ μέσα
να'σαι καλά
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 12:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Τετ Οκτ 16, 2013 3:52 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Δάκης Μαυροφρείδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 2627
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 1:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν μπορώ να μην εκτιμήσω την παραπάνω τοποθέτηση του φίλου Chaos και θα ήθελα επίσης να επιβεβαιώσω και να συμφωνήσω 100% σε όλα όσα έχουν ειπωθεί. Αντί ένα φόρουμ φιλοσοφίας σαν κι αυτό να συνιστά ένα "καζάνι" δημιουργικότητας όπου συμπλέκονται και αλληλοσυμπληρώνονται οι απόψεις και οι θέσεις των μελών, για να γεννήσουν κάτι νέο και φρέσκο, έχει εδώ και πολύ-πολύ καιρό καταντήσει ένα φόρουμ που κάνουν συγκεκριμένα άτομα την πλάκα τους. Ας είναι.

για τους παραπάνω λόγους αποφασίζω κι εγώ για τον εαυτό μου και λέω. Ανεξάρτητα αν ο Chaos επανέλθει ή όχι, ο Δάκης Μαυροφρείδης δεν θα επανέλθει. Όσοι θέλετε να επικοινωνήσετε μαζί μου ξέρετε πώς να με βρείτε.

Αντίο
_________________
Δεν υπάρχει τίποτα πιο θαυμαστό και αξιόλογο από την ανάδειξη του ωραίου. Αρκεί, ο σκοπός της ίδιας της πράξης να μην αναλώνεται μέσα σε μια ανερμάτιστη και φλύαρη ματαιοδοξία

Δ.Μ.

http://d-mavrofrides.simplesite.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mark
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Ιούλ 2012
Δημοσιεύσεις: 2337

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 1:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πάει και αυτός.

ΝΕΕΕΧΤ!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 1:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ο επόμενος, εγώ δε μετράω, είναι ο οπύργος που θα πεί ότι δεν κατάντησε αυτός τη σελίδα έτσι αλλά ο κάθε λογής αγράμματος που μαμάει τα θέματα και οι φασίστες συντονιστές, κοίτα να δεις....
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 1:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιατί,ρε παιδιά,τέτοια παραίτηση; Έτσι κερδίζει εκείνος για τον οποίο έχετε πρόβλημα!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 1:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ιωάννη παίζεις σκάκι? μη τσιμπάς με τις αυτοκτονίες Wink
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 1:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Λες; Μακάρι!
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 2:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Τετ Οκτ 16, 2013 3:53 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΧΑΚΟΥΝΑ-ΜΑΤΑΤΑ
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 16 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 4:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ. ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 4:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! Σήμερα έλαβα μήνυμα από "ολγάκι", τον Στάθη που είχε γεμίσει το φόρουμ υπερσυνδέσεις, και μάλλον τον έκοψε...ο afham. Έχουμε λοιπόν εδώ ένα θέμα συμπεριφοράς. Όπως και του κύριου που τόσα χρόνια μας έχει "αγριέψει" όλους. Δεν γίνεται το φόρουμ να γίνει σχολείο συμπεριφοράς. Πρέπει να υπάρχουν συντονιστές και καλώ τον afham δημόσια να ορίσει συντονιστές. Όχι για να ελέγχουν τι ιδέες εμφανίζονται, δεν συζητώ για λογοκρισία, αλλά για να σταματούν συμπεριφορές κύρια επιθετικές κατά μελών από άλλα μέλη.
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 4:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...



Έχει επεξεργασθεί απο τον/την TΡΙΟΜΗΔΗΣ στις Τετ Οκτ 16, 2013 3:53 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΧΑΚΟΥΝΑ-ΜΑΤΑΤΑ
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 16 Ιαν 2013
Δημοσιεύσεις: 102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 4:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Όπως και του κύριου που τόσα χρόνια μας έχει "αγριέψει" όλους.


ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΚΛΙΟΚΑΣΤΗ
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 11 Αύγ 2012
Δημοσιεύσεις: 87

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 26, 2013 5:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


ΣΑΣ ΡΩΤΩ ΕΥΘΕΩΣ
ΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΡΕ;;;;;

Γι΄ αυτούς που αμείλικτα κτυπούν την ορθοδοξία;
Για την έλευσις Ολύμπιου φωτός;
Για την ενότητα του εγώ και του κόσμου;
Για τις οργανώσεις του κακού στον κόσμο;
Για το ποια ανάγκη οδήγησε το Θεό στην δημιουργία του κόσμου;
Για όσα συνέβησαν με καταπληκτική ταχύτητα;
Για τον εκφοβίζων τους πάντας;
Για τον Μαρξ και τον Σεθ;
Για αυτόν που έφαγε τα λεφτά του στις γυναίκες;
Για το τι τιμωρεί ο νόμος;
Για το υπέρτατο ον;
Για τον αποπομπαίο τράγο;
Για τον γλύπτη Αλκαμένη;
Για τις γυναίκες και τους άντρες;
Για τον εξ οικείων τα βέλη;
Για τον ελαφρύ πόνο;
Για τον Κεραυνοβρόντη;
Για την λίμνη Παμβωτίδα;
Για τον άναρχο Θεό;
Για τον πιστό Έκχαρτ;
Για το ότι όλα θα μπούν σε τάξη;
Για το ξύσμα λεμονιού;
Για τον σελασφόρο;
Για τον στρόγγυλο;
Για την σύλληψη;
Για την ώρα της εκδίκησης;
Για τον χαρτοπόλεμο;
Για το άσχετο;
Για το γιγαντώδες;
ΧΑΡΙΣΤΙΚΩΣ ΔΕΧΘΗΚΑ ΝΑ ΠΑΩ
¨ΗΥΡΕΣ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΘΙΣΕ ΗΥΡΕΣ ΞΥΛΙΕΣ ΤΡΑΒΗΞΟΥ¨
Για το αγάπα τον πλησίον σου;
Για τον άγνωστο προφήτη;
Για την αντεπιστροφή;
Για την Νέμεση που επέρχεται;
Για την επινοητική φαντασία;
Για την πρώτη σάλπιγγα;
Για το ότι μας κατακλέψατε;
Για το μεθυστικό ποτό;
Για τον αήττητο Ηρακλή;
Για τον οίκο του Θεού;
Για το ότι η πίστη είναι η λογική της αγάπης;
Για το ότι τα κάναμε Τρωάδα;
Για τις τρεις ωδές;
Για την τροφοδότρια πηγή;
Για τα υπαίτια ζώδια;
Για την πόρνη τύχη;
Για την συμπαντική δράση;
Η μήπως για τον συλλογισμό a priori και τον κύριο Καντ;
Ε;;;;;
Για πείτε μου κάτι που να μην έχει ξαναειπωθεί
Για δόκετε μου καμιά απάντηση σε κάποια από τις 113 αναπάντητες του Πλούταρχου

ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ

ΑΝΤΕ ΦΙΛΟΣΟΦΗΣΤΕ ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΤΕ ΚΑΤΙ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΦΙΛΟΝΙΚΙΕΣ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ Ο ΚΑΘΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ

ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΤΕ ΤΟ.

«Ειρήνη υμίν»



_________________
«ὁ νοήσας ἑεαυτον εις αυτον χωρειῖ»
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center