Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

«Χρυσή Αυγή: πισωγύρισμα σε βάρβαρες και μαύρες μέρες»
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 11:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μπορώ....γίνεται?

......ή γινονται συνεχώς προδοτικές πράξεις εναντίον της Ελλάδας και των Ελλήνων?

Εχω βγεί στο συμπέρασμα ότι μόνον διαφθορά, έλλειψη συνείδησης και οργάνωσης υπάρχει ακομα και σε ότι αφορά την καθημερινή συνδιαλλαγή με το κράτος.

Παραδείγματα δεν χρειάζεται να φέρω, τα γνωρίζουμε όλοι μας
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 5:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

σορρυ μαρια θες να πεις οτι ο εθνικισμος ειναι πολιτευμα και αντιθετο μαλιστα της δημοκρατιας; επι μικρασιατικης εκστρατιας και καταστροφης περιπου τα ιδια προβληματα δημοκρατικης διαφθορας ειχαμε, μαζι με εθνικισμο. ο εθνικισμος μας αναψε τον εθνικισμο των νεοτουρκων τοτε και αυτος ξεριζωσε τον ελληνισμο απο μια περιοχη που ζουσαν επι λιγες χιλιετιες.
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 6:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
ανταπαντώ δια της ερωτήσεως: πόσες φορές η "δημοκρατία" διέλυσε έθνη??
Άκυρο τελείως.
Αυτό δεν είναι απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 6:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
μπορώ....γίνεται?

......ή γινονται συνεχώς προδοτικές πράξεις εναντίον της Ελλάδας και των Ελλήνων?

Εχω βγεί στο συμπέρασμα ότι μόνον διαφθορά, έλλειψη συνείδησης και οργάνωσης υπάρχει ακομα και σε ότι αφορά την καθημερινή συνδιαλλαγή με το κράτος.

Παραδείγματα δεν χρειάζεται να φέρω, τα γνωρίζουμε όλοι μας
Ενώ όταν βασίλεψε ο εθνικισμός σου στην Ελλάδα δεν υπήρχε διαφθορά, έλλειψη συνείδησης και οργάνωσης και το κράτος λειτουργούσε ρολόι, που έγινε ένα μπάχαλο η χώρα τις εποχές εκείνες και κοντέψαμε να χάσουμε ολόκληρα νησιά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 7:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

H χούντα δεν κατηγορείται από κανένα πολίτη που την έζησε (αφήνω στην άκρη εφημερίδες, κανάλια κλπ) για ελλείμματα.
Εγώ όμως θα πω πως αν άφησε κάποια ελλείμματα, τα κυβερνητικά και κόκκινα κόμματα κατάφεραν να τα υπετετραπλασιάσουν.

Όπως έχω γράψει ξανά η διαφθορά είναι δυστυχώς κομμάτι ενός κράτους όσο αναπτυγμένο και αν είναι.
Το θέμα είναι το ποσοστό της διαφθοράς σε κάθε δημοκρατική ή όχι χώρα.
Όσον αφορά στο πολίτευμα της δημοκρατίας, μετά την χούντα ενώ είχε την ευκαιρία των 40 περίπου ετών, να καταφέρει πολλούς στόχους, εντούτοις το πελατειακό κράτος, η διαφθορά, η αναξιοκρατία, ο λαϊκισμός, η παντελής έλλειψη οργάνωσης έφεραν την δημοκρατική αυτή χώρα σε πολύ άσχημη κατάσταση.

Ο αγώνας από τους πολίτες πάλι γίνεται για την δημοκρατία, διότι δεν υφίσταται.

Αντίπαλοι της μη υφιστάμενης δημοκρατίας αυτή την φορά δεν είναι οι στρατιωτικοί, αλλά ΕΜΕΙΣ. Δεν υπάρχουν κατασκευασμένοι ήρωες σε ξερονήσια σήμερα, αλλά εκατ. ελλήνων που καθημερινά δίνουν την δική τους μάχη ενάντια στην ίδια την χώρα τους η οποία τους πολεμά ανελέητα με διάφορα όπλα όπως διαφθορά, ασυδοσία, έλλειψη οργάνωσης, λαθρομετανάστες, συνεχείς φόρους…

Δεν θα αντέξει πολύ ακόμα ο έλληνας είναι η πεποίθησή μου.
Μακάρι να γιορτάζαμε το 1974 λοιπόν, σαν μια επέτειο που μας έφερε στην οικονομική άνθηση, την σωστή παιδεία, την ομαλότητα..Δεν γίνεται όμως θεωρώ.
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
troian
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 2267
Τόπος: ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 8:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ναι βρε μαρια απο πριν ειπα παιρνουμε σαν δεδομενο οτι η δημοκρατια εχει καταστρεψει τη χωρα και χωρες γενικα. γιατι αυτο πρεπει ντε και καλα να σημαινει οτι η ιδεολογια του εθνικισμου δεν εχει καταστρεπτικες συνεπειες για τις χωρες που επικρατισε;
_________________
μακεδονίτικα πουλιὰ λαλοῦν μακεδονίτικα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ρουπέλιον
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 909

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 8:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
H χούντα δεν κατηγορείται ____


troian έγραψε:
__γιατι αυτο πρεπει ντε και καλα να σημαινει οτι __



Να σου πω μια Ιστορία ; Το όνειρο του Σκλάβου - Χόρχε Μπουκάϊ


_________________
"Οι αρετές χάνονται μέσα στο συμφέρον, όπως τα ποτάμια μέσα στη θάλασσα" Φ.Ροσφουκώ
"Οι άνθρωποι αγωνίζονται πιο σκληρά για τα συμφέροντά τους παρά για τα δικαιώματά τους." Ναπολέων
"Ο άνθρωπος είναι ένα ζώο που κάνει παζάρια" Άνταμ Σμιθ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 9:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
H χούντα δεν κατηγορείται από κανένα πολίτη που την έζησε (αφήνω στην άκρη εφημερίδες, κανάλια κλπ) για ελλείμματα.
Laughing Laughing Laughing
Καλά η ασχετοσύνη σου ή η παραπληροφόρησή σου δεν έχει όρια!

MARIA έγραψε:
Εγώ όμως θα πω πως αν άφησε κάποια ελλείμματα, τα κυβερνητικά και κόκκινα κόμματα κατάφεραν να τα υπετετραπλασιάσουν.
Γιατί ρε μαλάκω, πότε κυβέρνησε κόκκινο κόμμα και δεν το μάθαμε όλοι εμείς;

MARIA έγραψε:
Όπως έχω γράψει ξανά η διαφθορά είναι δυστυχώς κομμάτι ενός κράτους όσο αναπτυγμένο και αν είναι.
Και επειδή το ξαναέγραψες τί σημαίνει; Ότι είναι και αλήθεια;
Aλλά ψέμα στο ψέμα, μπορεί να το πιστέψεις κιόλας.

MARIA έγραψε:
Όσον αφορά στο πολίτευμα της δημοκρατίας, μετά την χούντα ενώ είχε την ευκαιρία των 40 περίπου ετών, να καταφέρει πολλούς στόχους, εντούτοις το πελατειακό κράτος, η διαφθορά, η αναξιοκρατία, ο λαϊκισμός, η παντελής έλλειψη οργάνωσης έφεραν την δημοκρατική αυτή χώρα σε πολύ άσχημη κατάσταση.
Πάντως είναι σε πολύ καλύτερη κατάσταση απ' ότι θα ήταν αν βασίλευε ο εθνικισμός για 40 χρόνια!

MARIA έγραψε:
Αντίπαλοι της μη υφιστάμενης δημοκρατίας αυτή την φορά δεν είναι οι στρατιωτικοί, αλλά ΕΜΕΙΣ. Δεν υπάρχουν κατασκευασμένοι ήρωες σε ξερονήσια σήμερα, αλλά εκατ. ελλήνων που καθημερινά δίνουν την δική τους μάχη ενάντια στην ίδια την χώρα τους η οποία τους πολεμά ανελέητα με διάφορα όπλα όπως διαφθορά, ασυδοσία, έλλειψη οργάνωσης, λαθρομετανάστες, συνεχείς φόρους…
Ναι... και μετά ξύπνησες!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 9:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

καταρχήν, ΄χάνεις την ψυχραιμία του οπυργε και αυτό δεν είναι καλό για τον οργανισμό σου... Wink

Εγώ΄δεν έζησα την χούντα (ευτυχώς ή δυστυχώς). Οι άνθρωποι με τους οποίους έχω μιλήσει, δεν μου έχουν πει κάτι τόσο τραγικό για τα χρόνια εκείνα, δίχως αυτό να σημαίνει ότι ηταν και ενθουσιασμένοι...
Τώρα βέβαια, κάποιοι από αυτούς την αναπολούν. Αυτά ακούω, αυτά μεταφέρω...


Το ότι έχει κυβερνήσει και η αριστερά -και ακόμα κυβερνά- είναι γεγονός, κοινός τόπος για τους περισσότερους γνώστες της κοινωνίας.
Το θετικό είναι οτι ο κόσμος ξεκίνησε να ξερνά το κατακόκκινο και προδοτικό ΚΚΕ και σε λίγο καιρό (ίσως και μετά τις επόμενες εκλογές) θα έρθει και η σειρά του εξαδέλφου Σύριζα...

Δεν είναι ψέμα η ύπαρξη της διαφθοράς.
Ωρες, ώρες με κάνεις ν΄απορώ μαζί σου, ή τελικά είσαι ένα αγαθό -τουλάχιστον- πλάσμα ή εξαιρετικά πλούσιο...


Τι θα γινόνταν αν υπήρξε εθνικισμός για 40 χρόνια?


Δυστυχώς εσύ κοιμάσαι και πολλοί άλλοι βέβαια, και μας παίρνετε στο λαιμό σας μπαγάσηδες
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Οκτ 31, 2012 9:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
καταρχήν, ΄χάνεις την ψυχραιμία του οπυργε και αυτό δεν είναι καλό για τον οργανισμό σου... Wink
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο το διασκεδάζω να διαβάζω αυτά που γράφεις!

MARIA έγραψε:
Εγώ΄δεν έζησα την χούντα (ευτυχώς ή δυστυχώς). Οι άνθρωποι με τους οποίους έχω μιλήσει, δεν μου έχουν πει κάτι τόσο τραγικό για τα χρόνια εκείνα, δίχως αυτό να σημαίνει ότι ηταν και ενθουσιασμένοι...
Τώρα βέβαια, κάποιοι από αυτούς την αναπολούν. Αυτά ακούω, αυτά μεταφέρω...
Μόνο οι φίλοι του καθεστώτος και οι αδιάφοροι τύπου Χριστόδουλου που διάβαζαν δεν είχαν να που κάτι τραγικό για τα χρόνια εκείνα!

MARIA έγραψε:
Το ότι έχει κυβερνήσει και η αριστερά -και ακόμα κυβερνά- είναι γεγονός, κοινός τόπος για τους περισσότερους γνώστες της κοινωνίας.
Το θετικό είναι οτι ο κόσμος ξεκίνησε να ξερνά το κατακόκκινο και προδοτικό ΚΚΕ και σε λίγο καιρό (ίσως και μετά τις επόμενες εκλογές) θα έρθει και η σειρά του εξαδέλφου Σύριζα...
Ποιά αριστερά έχει κυβερνήσει μωρέ αμόρφωτο κρέας που το μυαλό σου έχει γίνει μύλος που όλα τα αλέθει;

MARIA έγραψε:
Δεν είναι ψέμα η ύπαρξη της διαφθοράς.
Ωρες, ώρες με κάνεις ν΄απορώ μαζί σου, ή τελικά είσαι ένα αγαθό -τουλάχιστον- πλάσμα ή εξαιρετικά πλούσιο...
H ύπαρξη της διαφθοράς δεν είναι ψέμα. Η ανυπαρξία της στα αγαπημένα σου καθεστώτα είναι.

MARIA έγραψε:
Τι θα γινόνταν αν υπήρξε εθνικισμός για 40 χρόνια?
Ότι έγινε στη Γερμανία από το αγαπημένο σου καθεστώς.

MARIA έγραψε:
Δυστυχώς εσύ κοιμάσαι και πολλοί άλλοι βέβαια, και μας παίρνετε στο λαιμό σας μπαγάσηδες
Ε γι' αυτό είσαι και θα είσαι δούλη σκατοφασίστα, γιατί τα περιμένεις πάντα από κάποιους άλλους!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 01, 2012 12:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπερδεύεσαι Μαρία.
Ο εθνικισμός είναι ψυχική αρρώστια και όχι πολίτευμα.
Το να μισείς τον άλλον επειδή δεν είναι ακριβώς όπως γουστάρεις, δεν είναι πολίτευμα.

Εν πάσει περιπτώσει νομίζω ότι άρχισες να καταλαβαίνεις το τι πραγματικά κρύβεται πίσω από τις δήθεν πατριωτικές κορώνες των χαυγιτών και ίσως γιαυτό δεν απαντάς στην ερώτησή μου.
Είναι προδότες Μαρία μου, πάντα ήταν, που γίνονται το καλύτερο υποχείριο της παγκόσμιας άρχουσας τάξης.

Δεν είναι τυχαίο ότι στα τελευταία 40 χρόνια στα Βαλκάνια μόνο, (αρχίζοντας από την Ελλάδα-Κύπρος του Ιούλη του 1973 και φτάνοντας στη Σερβία του 1998) πάντα με αφετηρία τον εθνικισμό άρχισαν τα εγκλήματα που διέλυσαν και δίχασαν κράτη και έθνη.

Υ.Γ
Κάθε βράδυ υπάρχει ένα καταπληκτικό αφιέρωμα στην ΕΤ1 για τα χρόνια του '40, τον εθνικισμό και την προπαγάνδα του.

Παρακολούθησέ το.
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 01, 2012 10:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

spyro,


θεωρείς ότι μπερδεύομαι, αλλά δυστυχώς δεν ειναι έτσι..

Επισης θεωρείς τον εθνικισμό ψυχική αρρώστια, εγώ όχι, τουναντίον θεωρώ επικίνδυνη ψυχική αρρώστια τον κουμμουνισμό και τα παράγωγά του

Πάλι βάζεις λογια στο στόμα μου.
Δεν μισώ κανένα που δεν είναι όπως γουστάρω. Πως ήρθες σε αυτό το αυθαίρετο συμπέρασμα για μια ακόμη φορά?
Νομίζω πως το δικό σου μεγάλο μίσος για τους εθνικιστές σε κάνει ικανό να βγαίνεις σε αυτά τα συμπεράσματα και αυτό δεν ειναι καθόλου θετικό.

Ορθώς μπορώ να βγω στο συμπέρασμα ότι όλοι όσοι είναι προοδευτικοί και αριστεροί, προσπαθούν να σηκωσουν εμφύλιο μέσα από τις κορώνες και τα αυθαίρετα συμπεράσματά τους?


Έχω απαντήσει πολλές φορές στην ερώτησή σου περί εθνικισμού.
Αν εσύ μέσα από τα πιστεύω σου τις ακυρώνεις, ειναι ένα άλλο θέμα.
Προδότες έχω ξαναπεί με στοιχεία ποιοί ήταν και ειναι. Δεν μπορώ να επαναλαμβάνομαι

Εσύ θέλεις ενα μείγμα λαών και πολιτισμών, έναν αχταρμά χωρίς σεβασμό σε κανέναν. Εγώ και πολλοί άλλοι, δεν το θέλουμε.
Απαντώ πάλι και λέω ότι δημοκρατικές χώρες -όπως ισχυρίζονται- έχουν προβεί σε τεράστιες καταστροφές εθνών. Μερικές από αυτές ειναι η Αμερική, η Γαλλία και η Αγγλία.

Θα το παρακολουθήσω. Δεν αρνούμαι να παρακολουθήσω τίποτα. Θα σου ζητήσω με την σειρά μου αργά το βράδυ σήμερα να παρακολουθήσεις και εσύ το αφιέρωμα στον Α.Βελουχιώτη στο Extra.
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 01, 2012 10:43 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos,

Ποιοί 2.000;

Και δεν θα μου απαντάς καν γιατί δεν μπορείς να συνδιαλέγεσαι με μορφωμένα και πολιτισμένα άτομα. Μόνο με άτομα του επιπέδου σου μπορείς να συνδιαλέγεσαι.

Έχει πάρει σάρκα και οστά απλά σου το κρύβουν οι μέντορές σου για να μην σε ανησυχήσουν!

Σχολίασέ το αν έχεις κότσια ΦΑΣΙΣΤΟΜΑΛΑΚΩ (γιατί απ' τα άλλα σίγουρα δεν έχεις!)



Σπύρο,

να και ένα παράδειγμα προώθησης εμφυλιου από τους προοδευτικούς αριστερούληδες...-σε άλλο τοπικ- και θα ρωτήσω αν ισχύει η παροιμία...τι εχεις Γιάννη, τι είχα πάντα?
Υπάρχει ακόμη θαμμένη η επιθυμία για μια κομμουνιστική Ελλάδα...?
Υπάρχει ακόμα θαμμένη η επιθυμία για αίμα αδελφού?
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 01, 2012 6:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τον Παναγιώταρό σου ρώτα. Ξέρει περισσότερα.

Υ.Γ. Αλλα όπως πάντα αδυνατείς να απαντήσεις σε μια αντιπαράθεση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Νοέ 02, 2012 11:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εντάξει Μαρία, εντάξει.

Αρχίστε τότε να σκοτώνεστε μεταξύ σας εθνικιστές και διεθνιστές μιας και όπως βλέπω είναι ζήτημα χρόνου να το ζήσουμε κι αυτό, μπας και καθαρίσει λίγο η ελλαδίτσα μας από τους ψυχάκηδες.
Ε, ξέρεις τώρα, μετά τον εμφύλιο, όπως πάντα, θα βγαίνουν οι επιζήσαντες και θα κλαψουρίζουν "να ήμασταν νέοι, παρασυρθήκαμε, φανατιστήκαμε, δεν ξέραμε". κ.λπ, κ.λπ και θα δίνουν συνεντεύξεις και μαρτυρίες για το πόσο κακό κάνει το τυφλό μίσος.

Το γνωστό σενάριο δηλαδή που έχει τόσες φορές επαναληφθεί, αλλά μυαλό δεν βάζουμε.

Μόνο, σας παρακαλώ, αφού το επιδιώκετε μπορείτε να βγάλετε τα μάτια σας όσο θέλετε, αλλά τουλάχιστον εμάς τους "μη εθνικιστές" και "μη διεθνιστές" επιτρέψτε μας να ζήσουμε ειρηνικά, στο περιθώριο των εμμονών σας και του μίσους σας.
Μπορούμε;
Cool
_________________
Μανή, Θεκέλ, Φάρες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Σελίδα 4 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center