Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Bugman for ever
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
rakis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 2857

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 17, 2011 11:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

@Chaos,
Κατ'αρχάς θέλω να γράψεις ρητά ότι αναφέρεσαι σε μένα για να έχω στοιχεία εναντίον σου ότι προσβάλλεις την προσωπικότητά μου και μετά συνεχίζουμε.

YΓ και με απειλείς (προστέθηκε μετά 6.49)
_________________
Truth springs from argument amongst friends

http://rakis1.wordpress.com/


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την rakis στις Σαβ Δεκ 17, 2011 6:49 pm, επεξεργάσθηκε 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 17, 2011 3:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μπράβο Rakis...θυμάσαι πάντα το ζήτημα της προσβολής της προσωπικότητάς ΣΟΥ αλλά δεν σε είδα να επιθυμείς να μην προσβάλλονται άλλες προσωπικότητες εδώ! Τέλος πάντων δεν με ενδιαφέρει το πρόβλημά σου, αλλά το αν εσύ είσαι υπέρ της ελευθερίας της έκφρασης.
o Opyrgos απλά είναι φασίστας...και δήθεν οι άλλοι δεν έχουν επίπεδο έκφρασης, και δήθεν γράφουν πολύ και ενοχλούν ή "γαμάνε" (το ρήμα που χρησιμοποιεί ο Opyrgos) τις συζητήσεις. Δεν κάνεις όπως ο Opyrgos, όμως τον αφήνεις να γράφει σε πληθυντικό...λες και ο έτερος είσαι εσύ. Ξεκαθάρισε την θέση σου...Εξήγησε στον Opyrgo ότι δεν σε αντιπροσωπεύει!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
rakis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 2857

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 17, 2011 4:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ήδη έχω εκφραστεί για το θέμα. Για ψάξε να δεις ένα θέμα που ξεκίνησε ο Δάκης. Ολόκληρο Σοπενχάουερ επιστράτευσα.

Όσο για την ελευθερία της έκφρασης "όπως στρώνει κανείς έτσι κοιμάται" (προστέθηκε μετά, 6.48 )
_________________
Truth springs from argument amongst friends

http://rakis1.wordpress.com/


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την rakis στις Σαβ Δεκ 17, 2011 6:49 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BELZEBOYLIS
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 21 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 82

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 17, 2011 4:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Bugman for ever Απάντηση με Συμπερίληψη

Δάκης Μαυροφρείδης έγραψε:
Μετά από μια φιλική ενημέρωση έκανα ένα σερφινγκ στον ιστοχώρο, όπου "έπεσα" σε ένα φόρουμ όπου υπάρχει ένα θεμα με τίτλο: "Bugman, η πληγή του φόρουμ". Φαίνεται ότι εκεί όπου και πάλι είναι moderator!!!!! (εδώ να δεις γέλια) κάνει τη ζωή δύσκολη σε πολλούς χρήστες. Ελπίζω μόνο να μην τους ανέλυσε και τη θεωρία των ροών, μεταξύ άλλων...


Laughing Laughing Laughing Laughing .
Παράθεση:
"Bugman, η πληγή του φόρουμ"
Αν έχει καταφέρει κάτι τέτοιο , υποκλίνομαι στο τεράστιο ταλέντο του Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BELZEBOYLIS
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 21 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 82

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 17, 2011 4:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Bugman for ever Απάντηση με Συμπερίληψη

Δάκης Μαυροφρείδης έγραψε:
Μετά από μια φιλική ενημέρωση έκανα ένα σερφινγκ στον ιστοχώρο, όπου "έπεσα" σε ένα φόρουμ όπου υπάρχει ένα θεμα με τίτλο: "Bugman, η πληγή του φόρουμ". Φαίνεται ότι εκεί όπου και πάλι είναι moderator!!!!! (εδώ να δεις γέλια) κάνει τη ζωή δύσκολη σε πολλούς χρήστες. Ελπίζω μόνο να μην τους ανέλυσε και τη θεωρία των ροών, μεταξύ άλλων...


Laughing Laughing Laughing Laughing .
Παράθεση:
"Bugman, η πληγή του φόρουμ"
Αν έχει καταφέρει κάτι τέτοιο ,απλά υποκλίνομαι στο τεράστιο ταλέντο του Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 10:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
o Opyrgos απλά είναι φασίστας...και δήθεν οι άλλοι δεν έχουν επίπεδο έκφρασης, και δήθεν γράφουν πολύ και ενοχλούν ή "γαμάνε" (το ρήμα που χρησιμοποιεί ο Opyrgos) τις συζητήσεις. Δεν κάνεις όπως ο Opyrgos, όμως τον αφήνεις να γράφει σε πληθυντικό...λες και ο έτερος είσαι εσύ. Ξεκαθάρισε την θέση σου...Εξήγησε στον Opyrgo ότι δεν σε αντιπροσωπεύει!
Laughing
"Δήθεν" λέει... που όπου και να πάει τα ίδια προβλήματα προκαλεί, την ίδια στάση έχουν όλοι απέναντί του. Για τον Bugman όλος ο κόσμος που δεν τον εξαίρει είναι φασίστες! Ούτε ο Στάλιν να ήσουν!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 1:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Οι γενικεύσεις είναι στοιχείο του φασίστα, ειδικά όταν στηρίζονται σε ένα δυο πράγματα που ουδέποτε έχουν ξεκαθαριστεί, δηλαδή σε μύθους. Έτσι μπορεί κανείς να το παίζει π.χ. Έλληνας ζώντας στο μυαλό του τον μύθο του Θησέα και του Μινώταυρου. Καλός ο μύθος, υποδηλώνει μια αξία, βγαίνει και επαναλαμβάνεται από έναν λαό, αλλά ο λαός για το επίτευγμα αυτό δεν θα φάει και όλο τον κόσμο, αξίες έχουν και άλλοι λαοί και επιτεύγματα επίσης...Έτσι και ο Opyrgos διάβασε κάτι που έγραψε κάποιος για μένα σε ένα φόρουμ...και το έκανε μύθο! Πουθενά δεν προκύπτει ότι αυτό που γράφτηκε στο φόρουμ εκείνο είναι αληθινό. Όμως αυτό δεν τον νοιάζει. Αφήνει τα πράγματα να γίνουν μύθος...και τα επαναλαμβάνει! Γιατί όμως δεν μας δείχνει αυτό που του ζήτησα; Δέχομαι ότι για εκείνον είμαι το αρνητικό στοιχείο στο φόρουμ. Θέλω να μου δείξει τα θετικά στοιχεία. Όπως κατέταξε εμένα στα πλην, θέλω να κατατάξει κάποια άτομα στα συν.
Γίνεται όμως ο φασίστας να δείξει ότι έχει πρότυπα πέρα από τους μύθους του; Δεν γίνεται!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 5:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


Φυσικά και "απειλώ", όταν γίνεται προσβολή της προσωπικότητάς μου από κάτι ψευτοδιανοούμενους παλληκαράδες.
Πλάσματα, που το μόνο που έχουν να εμφανίσουν είναι κακέκτυπες αντιγραφές κειμένων και αναίσχυντο τρολλάρισμα όπου θέλουν να επιβάλλουν την καθεαυτό φασιστική τους αντίληψη για τα πράγματα.
Το μόνο που απαιτώ, είναι η απουσία αυτών των ατόμων από την όποια παρέμβασή μου στην κοινότητα' όπως κάνω και εγώ για την δική τους.
Αλλιώς δεν θα φέρω ευθύνη για τις συνέπειες.

_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
rakis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 2857

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 12:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δε μας τα λες καλά. Όχι ότι δε θα δεχτείς και κριτική αφου εκθέτεις τις απόψεις σου με το έτσι θέλω.
Αν δε θες κριτική, να γράφεις μόνος σου στο μπλογκ σου και να απαγορεύεις τις αντίθετες απόψεις.
Ευθύνη δε φέρεις ακόμα γιατί δεν μου απάντησες αν αναφέρεσαι σε μένα ρητά. Ξεγλιστράς. Αν δεν αναφέρεσαι τότε λέγε ό,τι θες στον αέρα. Εκτός και από τη συμπεριφορά σου αν κάνεις αυτοκριτική για φασισταριό και ψευτοδιανοουμενισμό και ψευτοπαλληκαρισμό.
Τέσπα, εγώ διατίθεμαι να να σταματήσω αλλά να μου πεις τι να σταματήσω;
Αν διαφωνώ μαζί σου θα το γράψω. Τι θες; πες το μου και στο πλαίσιο της ορθότητας θα το κάνω. Έτσι κι αλλιώς εσύ φαίνεται ότι με απειλείς και με προσβάλλεις δις. Απλώς, δεν αποδεικνύεται ακόμη.
_________________
Truth springs from argument amongst friends

http://rakis1.wordpress.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 9:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Έτσι και ο Opyrgos διάβασε κάτι που έγραψε κάποιος για μένα σε ένα φόρουμ...και το έκανε μύθο!
ΗΛΙΘΙΕ, ΒΛΑΚΑ, μάθε ότι άλλος μου έστειλε από δω μέσα -και μάλιστα τελευταία- ότι και σε άλλο φόρουμ προκαλούσες πρόβλημα. Τώρα τελευταία αντιλήφθηκα ότι περιφέρεις την ανούσια φλυαρία σου όχι μόνο στο παρών φόρουμ αλλά και σε άλλα φόρουμ του διαδικτύου. Δεν έχεις καταλάβει ΒΛΑΚΑ ότι όλος ο κόσμος σε έχει πάρει χαμπάρι! Eγώ ειμαι απλά απ' τους λίγους που βγαίνουν και τα λένε δημόσια.

Έχει επεξεργασθεί απο τον/την opyrgos στις Δευ Δεκ 19, 2011 11:14 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 9:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλά, δεν θέλω να ανοίξω "πόλεμο" με τον Chaos αν και έχει τραβήξει το σχοινί και ρίχνει χτυπήματα κάτω απ' τη μέση. Δεν το κάνω γιατί εκτός από τον Bugman και τον Αριστεύων, με όλους τους άλλους προσπαθώ να εξαντλώ όλα τα περιθώρια μιας συζήτησης που θέλει να είναι ορθολογική.
Το αστείο είναι ότι κάνει παρατηρήσεις συμπεριφοράς όταν ο ίδιος έχει να επιδείξει το χείριστο τρόπο συζήτησης, να τη "φυλάει" σε κάποιους που κάποια στιγμή απλά διαφώνησαν μαζί του σε κάποιο θέμα για να τους τη "βγει" ύστερα στο maximum της εμπάθειας! Ένα παιδάκι του δημοτικού δεν το κάνει αυτό. Κρίμα, γιατί νόμιζα ότι είχα να κάνω με ώριμο άνθρωπο που οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν απ' τους λίγους εδώ μέσα που αν και σε κάποια πράγματα μπορεί να διαφωνούσα, τον διάβαζα.

Υ.Γ. Και μην εκληφθεί αυτό ως αδυναμία. Στη ζωή έχω μάθει ότι "πάσαλος πασάλω εκκρούεται"!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 11:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos έγραψε:
Bugman έγραψε:
Έτσι και ο Opyrgos διάβασε κάτι που έγραψε κάποιος για μένα σε ένα φόρουμ...και το έκανε μύθο!
ΗΛΙΘΙΕ, ΒΛΑΚΑ, μάθε ότι άλλος μου έστειλε από δω μέσα -και μάλιστα τελευταία- ότι και σε άλλο φόρουμ προκαλούσες πρόβλημα. Τώρα τελευταία αντιλήφθηκα ότι περιφέρεις την ανούσια φλυαρία σου όχι μόνο στο παρών φόρουμ αλλά και σε άλλα φόρουμ του διαδικτύου. Δεν έχεις καταλάβει ΒΛΑΚΑ ότι όλος ο κόσμος σε έχει πάρει χαμπάρι! Eγώ ειμαι απλά απ' τους λίγους που βγαίνουν και τα λένε δημόσια.


Φαίνεται ότι δουλεύεις με δανεικό πάσσαλο...που σου εναποθέτει άλλος!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 11:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Βασικά όταν έχεις να κάνεις με κούτσουρα, όποιον πάσσαλο και να χρησιμοποιήσεις για να κρούσεις... κάνει!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 11:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Άσε ρε χαμένε...όσα δεν είπες στο σχολείο στα διαλείμματα, ρε σπασικλάκι θα τα πεις εδώ πέρα...Άντε ξύπνα..και σκέψου τι ήσουν και τι είσαι!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Δεκ 19, 2011 11:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing
Ό,τι είμαι εσύ δεν πρόκειται να το φτάσεις ποτέ, πετραλαιά!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center