Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

το ΝΑΙ ας μη γινεται ΟΧΙ και το ΟΧΙ ας ειναι ΟΧΙ..

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
aganta
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 139

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 03, 2011 1:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: το ΝΑΙ ας μη γινεται ΟΧΙ και το ΟΧΙ ας ειναι ΟΧΙ.. Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΑΙ ΝΑΙ λοιπον,η ΟΧΙ ΟΧΙ..?

θα'πρεπε να το ειχα σκεφθει νωριτερα και να το'χα αποφασισει απο χθες.?
θα'πρεπε να βλεπω το ΣΗΜΕΡΑ ως ΑΥΡΙΟ..?
θα'πρεπε να αναπολω ποιος ημουν ΚΑΠΟΤΕ, η πρεπει να με συνεφερω αρον αρον στο ΠΑΡΟΝ..?

..σημερα, τωρα <και οσο εχουμε ευλογο χρονο και η πραγματικοτητα μας ειναι κοινως αντιληπτη>, εσυ καλεισαι να αποφασισεις και για μενα, κι'εγω ειμαι υποχρεωμενος να αποφασισω και για τους δυο.
..η ΦΤΩΧΕΙΑ μας ειναι τα λογια τα πολλα, που λογια παραμενουν. ΣΗΜΕΡΑ αποφασιζουμε εμεις για μας,και ΑΥΡΙΟ τα παιδια μας για μας και για ολους....απο ΑΛΛΟΥΣ βιαζομαστε,<συμφωνοι>, αλλα να μην βιαζομαστε κι'απο μας τους ιδιους..ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ..!
....φτωχοι, αλλα σοφρονες και μονοιασμενοι.,? η διχασμενοι και ασυννενοητοι και εξαρτημενοι απο την αφροσυνη..?

να εργασθουμε ως ισοι κι'ομοιοι για την αλλαγη και την επαναφορα της κοινωνιας μας, η ΟΧΙ,?
να εμπιστευθουμε οι ελληνες τους ελληνες ,ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.?
ν'αρχισουμε να ρωταμε ο ενας τον αλλο, ΤΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΥ,.?
ΝΑΙ στην λιτοτητα και την αλληλοστηριξη,<για οσο θα χρειαζεται>, η ΟΧΙ.,?
ΝΑΙ η ΟΧΙ ΣΤΑ δΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑΤΑ, για οσα θα ΜΑΣ αφορουν εφ'εξης.,?
ΟΧΙ, η ΝΑΙ, ΣΤΗς ΣΥΝΟΛΗς ΚΟΙΝΩΝΙΑς ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ.,?
ΝΑΙ στην αξιοπρεπεια ,η Οχι ε αυτε μου..,, πες ΕΣΥ....με λιγα και σταρατα λογια..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 05, 2011 12:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

-

- δεν τα πιανουμε Αυτα μαστορα , καλημερα σου ...
- γενικως δηλαδη , Καρβουνα Αναμενα , δεν πιανουμε ...
- πιανουμε ομως Πουλια και Ψαρια στον αερα , ναι , και Ψαρια στον αερα οχι μονο πουλια ... !
- δεν μαθαμε να ακουμε και τον αλλον , τι να κανουμε , την βρισκουμε με το να ακουμε Μονο οτι μας ερχεται να λεμε εμεις ... !
- για το ΙΔΙΟ που αφορα και σενα και μενα , (για την Κοινη Αναγκη Μας ωρα καλη) , εσυ εισαι διχασμενος , τριχασμενος και ταλαιπωρημενος απο τους μαγαλο'ιδεασμους σου για σενα ακομη , κι' εγω παραδερνομαι απο εγωπαθεια , ανευθυνοτητα και αφηρημαδες και κενοτυπισμους ... (χαιρετισματα δηλαδη)
- αμα γυρισεις και μου πεις ,
- ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΦΙΛΕ ,
- ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΚΕΦΑΛΕΣ ΜΑΣ , για να καταλαβουμε Αν εχουν Κοιναντιληψη του Καλου για Μας μεσα τους , ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΚΤΥΠΗΣΟΥΜΕ ΣΤΑ ΝΤΟΥΒΑΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ ΜΑΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ , θα σε στραβοκυταξω , μονο και μονο επειδη μου το'πες εσυ πιο μπροστα και οχι εγω ... ... !

- αυτα που λες μαστορα αγαντα , ειναι για τους Ηδη Προσγειωμενους στην Πραγματικοτητα Ανθρωπους ... οχι στους Υπολογιζοντες ο ενας τον αλλον , αλλα στους Αναλογιζομενους ο ενας και τον αλλονα δηλαδη ... !!!
- ετσι λεω απο μεριας μου για τα παραπανω που λες ...

*** η ΕΥΚΑΙΡΙΑ για παγκοσμιο παραδειγματισμο αντιδρασης των κοινωνιων , ΧΑΘΗΚΕ ...
*** χωρις ΔΗΜΟψηφισματα , και μαλιστα Τακτα και Συχνα και επι Συγκεκριμενων κοινωνικων προβληματων και αναγκων , δεν θα ξερουμε ΟΥΤΕ τι καμνουμε ΟΥΤΕ και τι μας γινεται , το λιγοτερο σαν Κοινωνια ...

- η Ανθρωπινη Αυθαδεια στα ντουζενια της σαμπως ... ... ... ;
- καλημερα σου , και απο 'βδομαδα ... κι' απο κοντα ...
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center