Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ ΕΞΟΔΟΣ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 9:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όχι δυστυχώς, ο ποιητής δεν αναστήθηκε μέσα μου. Μόνο η πνοή μιάς εικοσάχρονης παρθένας θα τον φέρει στη ζωή, μα δεν είναι πλέον προοπτική, πέθανε κι αυτή. Smile
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 11:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ευτυχώς που άλλαξα υπόσταση και έφυγα απο το σπίτι,
μαζεψα πράγματα και το ριξα στο ξενύχτι
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 10, 2011 12:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Που ξενυχτάς να έρθω να σε βρω;;; Έχει εικοσάχρονες παρθένες εκεί;;; Χρειάζομαι μιάς την πνοή για να αναστήσω τον ποιητή μέσα μου... Razz Razz Razz
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 10, 2011 2:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

θα το δεχόμουν πολύ ευχαρίστως να βρεθούμε γιά ένα ποτό η καφέ Γιώργη,


αλλα εκεί που ξενυχτάω.......
πήγε 4 ,και κάθομαι,
κοιτάζω εδω κι εκεί,...ξέρεις τριγύρω,

μήπως η θέση μου δεν ειναι καλή,
και δε πατάω σε κουμπιά η σε καθρέπτες ατενίζω
μιά όμορφη χορεύτρια μπαλετου ονειρεύτηκα
....κι η κάμαρή μου ειναι μικρή,
ουτε τις χορδές μου πλεόν δε κουρδίζω

ειναι μικρό το βήμα το δικό μου
ειναι οι τσέπες μου χιλιομπαλωμένο ρούχο
τα βότσαλα εμαθα να μετράω στην ακρογυαλιά
μαζί με το φεγγάρι
μαζί με της ποίησης τον Ήλιο πού χω

και το τσιγάρο αφέντης,
ίσα που περνάω,
γι αυτο σ ευχαριστώ πολύ
αν θέλεις ένα καφέ απλό
να πιούμε κάποτε μαζί....

_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 10, 2011 8:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Exclamation Exclamation Exclamation
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Lachesis
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 24 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 18, 2011 3:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν ο θάνατος είναι η λύση, τότε η ζωή πρέπει να είναι το πρόβλημα. Εγώ δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό, γιατί θα είναι σαν να κατακρίνω την ανθρώπινη φύση. Δεν είναι η ζωή το πρόβλημα, αλλά η κακομεταχείρισή της. Επειδή είχα βρεθεί κάποιο διάστημα να εξετάζω το ενδεχόμενο της αυτοκτονίας, μπορώ τώρα να πω οτι είναι θέμα οπτικής. Είναι επίσης ένα στάδιο, που φτάνοντας σε αυτό, καταλαβαίνεις οτι η σκέψη σου είναι σωστά προσανατολισμένη (αντιλαμβάνεσαι και απογοητεύεσαι από την κενοδοξία του κόσμου) και που υπερβαίνοντάς το, έρχεσαι ένα βήμα πιο κοντά στην ολοκλήρωση. Ίσως βέβαια, η προσωπική μου εμπειρία να με ωθεί σε ένα άστοχο ή μη γενικεύσιμο συμπέρασμα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αριστεύων
Πρύτανης


Εγγραφή: 17 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 686
Τόπος: Αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 19, 2011 2:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εντάξει μην τού πείς να πάει στον διάολο και ακόμη παραπέρα

Αμα τον διαολοστείλεις ανοιχτά μπορεί να αισθάνεσαι ένοχος αφού αυτοκτονήσει το άτομο,
΄Μπορεί να κρυώσεις περισσότερο κι απο το κρύο τού θανάτου..όχι τού δικού σου αλλά του αλλουνού
Laughing

δεν θα το θέλαμε αυτό όλοι οι ψυχόπονοι
[/quote]
_________________
Ολοι έχουν ένα χορό κι ένα τραγούδι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αριστεύων
Πρύτανης


Εγγραφή: 17 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 686
Τόπος: Αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 19, 2011 2:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εντάξει μην τού πείς να πάει στον διάολο και ακόμη παραπέρα

Αμα τον διαολοστείλεις ανοιχτά μπορεί να αισθάνεσαι ένοχος αφού αυτοκτονήσει το άτομο,
Μπορεί να κρυώσεις περισσότερο κι απο το κρύο τού θανάτου..όχι τού δικού σου αλλά του αλλουνού
Laughing

δεν θα το θέλαμε αυτό όλοι οι ψυχόπονοι.
_________________
Ολοι έχουν ένα χορό κι ένα τραγούδι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Αριστεύων
Πρύτανης


Εγγραφή: 17 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 686
Τόπος: Αλλού

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 19, 2011 2:55 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ouliathis έγραψε:

Μου συνέβη και εμένα αυτό, αν και εσύ είσαι πιο τυχερός με την έννοια πως σου το είπε καθαρά ενώ εμένα όχι, απλά μου έλεγε πως είχε προβλήματα χωρίς να μου πει ακριβώς πια. Εκ των υστέρων και μετα το επιτυχημένο δυστυχώς εγχείρημά του (έπεσε από την ταράτσα της μαθηματικής σχολής), θεώρησα πως αιτία στην περίπτωσή του ήταν η κατάθλιψη. Αν θες να το συζητήσουμε σοβαρά (όσο γίνεται αυτό γιατί δεν είμαστε γιατροί ούτε μέσα σε όλα), θα ήταν χρήσιμο να μας πεις πια δικαιολογία δίνει ο ίδιος γι αυτή του την απόφαση.


Οχι ότι τον έσπρωξες εσύ με τα χέρια σου απο την ταράτσα της μαθηματικής βέβαια.
μέχρι και άλλο σώμα θα τού έβρισκες αν μπορουσες για να ζει το φιλαράκι
είμαι σίγουρος
Αλήθεια τι λέει ο Λιαντίνης για την μεταθάνατον ζωή?

σώματα πουλάει κανένα κορόιδο?
Μην γίνουνε και σαύρες..... σαν τον άλλον 200 χρόνια
_________________
Ολοι έχουν ένα χορό κι ένα τραγούδι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 19, 2011 11:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εδώ κατάφερες να σε ξεπεράσεις!!! Ως μασκώτ του φόρουμ που σε πρότεινα, δεν θα περίμενα τίποτα λιγότερο από σένα. Όντως αρίστευσες!!!
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 22, 2011 1:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν ξέρω τελικά ποιός θα φύγει νωρίτερα, ο Δημήτρης με εθελούσια έξοδο ή εγώ από γεράματα. Μάλλον το βλέπω να φεύγω εγώ πρώτος. Όμως θέλω εξόδιο νεκρώσιμη ακολουθία όχι από την χριστιανική ορθόδοξη ποίηση αλλά από αυτό, μάλλον, θέλω να με συνοδέψει στο μνήμα μου το τραγούδι αυτό:

http://www.youtube.com/watch?v=NivgmiK-65s&feature=related

Στην διαπασών φυσικά γιατί δεν ξέρω αυτή η Φωνέλα τι στο καλό έχει, χαλασμένη είναι, και όσο πιο δυνατά τη βάζω τόσο πιο σιγά την ακούω και ανεβάζω ακόμη περισσότερο την ένταση.

Μυστήριο μέγα η της Φωνέλας φύση !!!
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 22, 2011 2:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μας φλόμωσες στη φωνέλα ποκΑΑς! Κοίτα.. τα πράγματα είναι απλά.. και έχουν κάπως έτσι:

http://www.youtube.com/watch?v=Ew3Qfy9jkaA
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 22, 2011 3:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μώρο εγώ κατάγομαι από άλλη σχολή... Να κοίτα:

http://www.youtube.com/watch?v=PfAWReBmxEs

και εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=mPIARdOjWAo&feature=related

όπως κι εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=dIiHXecp76c&feature=related

αλλά κι εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=flOvM4Z355A&feature=related

οποσδήποτε όμως κι εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=lTi3bRKohQU&feature=related

Very Happy Smile Very Happy
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Σεπ 11, 2011 7:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Χαρισμένο σε όλες και όλους, από τον Δημήτρη που δεν είναι ο Δημήτρης, αλλά Εγώ μέσα από τον Δημήτρη, ή ο Δημήτρης μέσα από Εμένα.

Αντί να τα γράψω όπως ακριβώς είναι, τα τραγουδά ο Στέλιος, ακριβώς όπως είναι.


http://www.youtube.com/watch?v=-rk6FR4tg14&feature=related
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
O_gamias_Tou_Opyrgos
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Νοέ 20, 2011 8:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://www.youtube.com/watch?v=AgFT0cj7xe0&feature=related
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Σελίδα 4 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center