Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΘΕΛΟΥΣΙΑ ΕΞΟΔΟΣ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 07, 2011 11:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

timestotimes έγραψε:
Δεν σε κοροιδεύω ποκΑΑς, υπομονή κάνω ελπίζοντας να φιλοτιμηθείς να πας παραπάνω και να διακρίνεις την αιτία της εμπάθειας. Με αυτό το τελευταίο εννοώ να ξαναδιαβάσεις σωστά αυτό που διάβασες λάθος, ισως και από δική μου λάθος διατύπωση.


Είπαμε τόσα και σήμερα έτυχε να πιαστώ σε κουβέντα σε ακόμη 2 φορουμ για τεχνικά προβλήματα που έχω με τον υπολογιστή μου. Έχω ένα κεφάλι καζάνι τώρα. Γι' αυτό δείξε μου σε ποιό σημείο ξεκίνησε ο εκτροχιασμός μου.
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 08, 2011 9:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ωραία.. τώρα με κοροιδεύεις εσύ.. Δε βαριέσαι..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 08, 2011 10:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ας είναι ο καιρός καλός και τα πνεύματα σε ομόνοια μεταξύ τους!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 08, 2011 4:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

timestotimes έγραψε:
Ωραία.. τώρα με κοροιδεύεις εσύ.. Δε βαριέσαι..


Όχι ποτέ, να μου κοπεί η γλώσσα (εδώ τα δάκτυλα που πληκτρολογούν). Έχω ανάγκη, χρειάζομαι την συμπάθεια σου, επομένως δεν γίνετε να σε κοροϊδέψω. Smile Απλά δεν παίρνει στροφές πολλές το μυαλό μου για αυτό το είχα γράψει. Sad
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 08, 2011 6:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://www.youtube.com/watch?v=5_LzCLjHOSM
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δάκης Μαυροφρείδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 2627
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 08, 2011 10:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

πόκΑΑς έγραψε:
timestotimes έγραψε:
Ωραία.. τώρα με κοροιδεύεις εσύ.. Δε βαριέσαι..


Όχι ποτέ, να μου κοπεί η γλώσσα (εδώ τα δάκτυλα που πληκτρολογούν). Έχω ανάγκη, χρειάζομαι την συμπάθεια σου, επομένως δεν γίνετε να σε κοροϊδέψω. Smile Απλά δεν παίρνει στροφές πολλές το μυαλό μου για αυτό το είχα γράψει. Sad


Ναι καλά, Πολίδη, μάς έπεισες τώρα. Το ξέραμε ότι έλεγες μ@λ@κίες αλλά να φτάσεις σε τέτοιο σημείο καταισχύνης; Λίγο ντροπή... Για μένα κανονικά τη διαγραφή έπρεπε να την έχεις στο τσεπάκι τώρα. Γιατί αυτό που έγραψες ήταν προσβλητικό, αναιδές, ποταμό και επάισχυντο. Και ειδικά όταν απευθύνεσαι σε μια κυρία...
Αλλά βλέπεις, εγώ δεν είμαι διαχειριστής.

Ντροπή ντροπή ντροπή!
_________________
Δεν υπάρχει τίποτα πιο θαυμαστό και αξιόλογο από την ανάδειξη του ωραίου. Αρκεί, ο σκοπός της ίδιας της πράξης να μην αναλώνεται μέσα σε μια ανερμάτιστη και φλύαρη ματαιοδοξία

Δ.Μ.

http://d-mavrofrides.simplesite.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 08, 2011 11:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τα όρια της γλώσσας σου είναι τα όρια του κόσμου σου;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Δάκης Μαυροφρείδης
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 2627
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 08, 2011 11:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Τα όρια της γλώσσας σου είναι τα όρια του κόσμου σου;


Bugman, αυτό έχεις να πεις μόνο;
_________________
Δεν υπάρχει τίποτα πιο θαυμαστό και αξιόλογο από την ανάδειξη του ωραίου. Αρκεί, ο σκοπός της ίδιας της πράξης να μην αναλώνεται μέσα σε μια ανερμάτιστη και φλύαρη ματαιοδοξία

Δ.Μ.

http://d-mavrofrides.simplesite.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 7:09 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δάκης Μαυροφρείδης έγραψε:
πόκΑΑς έγραψε:
timestotimes έγραψε:
Ωραία.. τώρα με κοροιδεύεις εσύ.. Δε βαριέσαι..


Όχι ποτέ, να μου κοπεί η γλώσσα (εδώ τα δάκτυλα που πληκτρολογούν). Έχω ανάγκη, χρειάζομαι την συμπάθεια σου, επομένως δεν γίνετε να σε κοροϊδέψω. Smile Απλά δεν παίρνει στροφές πολλές το μυαλό μου για αυτό το είχα γράψει. Sad


Ναι καλά, Πολίδη, μάς έπεισες τώρα. Το ξέραμε ότι έλεγες μ@λ@κίες αλλά να φτάσεις σε τέτοιο σημείο καταισχύνης; Λίγο ντροπή... Για μένα κανονικά τη διαγραφή έπρεπε να την έχεις στο τσεπάκι τώρα. Γιατί αυτό που έγραψες ήταν προσβλητικό, αναιδές, ποταμό και επάισχυντο. Και ειδικά όταν απευθύνεσαι σε μια κυρία...
Αλλά βλέπεις, εγώ δεν είμαι διαχειριστής.

Ντροπή ντροπή ντροπή!


Είσαι απλά εξτρέμ σεμνότυφος και δεν καταλαβαίνεις πολλά. Wink
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 9:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δάκη:
1ον Δεν είμαι συντονιστής! (έχω παραιτηθεί)
2ον Τα όρια της γλώσσας του ΠόκΑΑς είναι αδιευκρίνιστα, ο κόσμος του είναι αδιευκρίνιστος και μας εκπλήσσει...
3ον Αυτή είναι η υπογραφή σου, άρα δέχεσαι ότι ο καθένας μας έχει τα όριά του, τον κόσμο του. Που λοιπόν σφάλει ο ΠόκΑΑς;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 11:09 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:

Τα όρια της γλώσσας του ΠόκΑΑς είναι αδιευκρίνιστα, ο κόσμος του είναι αδιευκρίνιστος και μας εκπλήσσει...


Είναι διακριτά τα όρια της γλώσσας μου. Φτάνουν έως εκεί που μου επιτρέπουν να πλέκω πλεκτό όπως η εξασκημένη γυνή πλέκει πουλόβερ στο παιδί της. Να δες: http://polgt.pblogs.gr/
_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 2:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Διακριτά όταν γνωρίζεις να διακρίνεις! Εδώ είναι το ζήτημα πόκΑΑς. Η κατανόηση είναι το ζήτημα τόσο για το δικό σου λόγο-κόσμο, όσο και του φίλου σου και καθένα από μας.
Δεν υπάρχουν μόνο λογικές εξηγήσεις. Δεν είναι η λογική το Α και το Ω. Υπάρχει η γνώση των αδυναμιών μας και η μάθηση από αυτές. Όχι για να τις καταπνίξουμε, γιατί αυτές οι αδυναμίες μας είμαστε εμείς, αλλά να τις βάλουμε σε μια ισορροπία, φέρνοντας τον κόσμο μας σε επικοινωνία με τους γύρω μας. Δεν μας φταίει ο κόσμος μας, ούτε οι γύρω μας...απλά δεν πρέπει να φανταζόμαστε έναν ψεύτικο κόσμο υποδοχής, μια ψεύτικη επικοινωνία. Εμείς και οι άλλοι ορίζουμε την επικοινωνία, δεν πρέπει να την κρίνουμε καλή ή κακή, δεν θα μας πει η λογική αν είναι καλή η κακή, γιατί στο φινάλε δεν έχει σημασία τι θα μας πει η λογική. Η λογική δεν αλλάζει αυτό που υπάρχει.

Αυτή η τελευταία πρόταση "Η λογική δεν αλλάζει αυτό που υπάρχει" μπορεί να έχει πολλές αναγνώσεις....αλλά πιστεύω χωρίς να πέφτω σε λογικές παγίδες πως ο καθένας μας μπορεί να δώσει το απαραίτητο δικό του νόημα...χωρίς να ανατρέψει την πρόταση!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
πόκΑΑς
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: Το Αιώνιον Ποθητόν της Ανθρωπότις.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 3:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αποστολή





Σαν με κόπο φένετε πως φτάσαμε ν' αγγίξουμε τον εφιάλτη ενός απραγματοποίητου ονείρου,
κλείνοντας με ελαφριά ηδονή τα βλέφαρα στον βαθυστόχαστο κατακτητή που τις ψυχές των
πρωινών ήχων στα χείλη μας κούρσευε, αφήνοντας πίσω τα λάφυρα μιας διάτονης πορείας
γεμάτης με το νίκος όλων των φόβων.



Βιαστηκά, με λίγη αγωνία, θελήσαμε να αγνοήσουμε την παρθένα των λέξεων που μάταια
προσπάθησε με το στεφάνι της να ποτίσει τα βήματά μας στη μεταμόρφωση μιας νέας σιωπής.
Στην μεταμόρφωση του ξημερώματος τρεμόπαιζε η φλόγα των ματιών μας μη αντέχοντας
το αίμα της, στη θέα της αύρας που το χειρόγραφο σφράγιζε.



Ω πύρινη ατάραχη θάλασσα στις επιφάνειες σου άφησε με γυμνά πέλματα να περπατήσω, τις
ακτές σου να γνωρίσω στις μεταμορφωμένες λάμψεις της δικής σου σιωπής.



Την αθωότητα νικήσαμε προσπερνώντας την φοβία μιας παρουσίασης σε στάση προσοχής
στην παρθένα λάμψη της έννοιας, ή νικηθήκαμε από έναν φόβο εμπρός σε μια παρθένα αλήθεια;
Με υλικά που απλόχερα δώρισαν οι αφανείς αγνοημένοι εκατασκευάσαμε τις άμαξες μας,
αμελώντας το σχέδιο της προσμονής τους, και η κούραση νάρκωσε τις οσφρήσεις μας, σχεδόν
τις νέκρωσε, μα δεν χάθηκαν οι εποχές αλλά εμείς δεν δώσαμε στον ήλιο τον κύκλο του.



Μάρτυρας της γυμνής άγνοιας, ανήμπορος την διπλή δυσκολία κτήμα να κάνω και σε μιά γωνιά
του κέντρου της σαν περιβολάρχης τους πρώτους καρπούς να προσφέρω στις φτωχές πληγές μου,
αναζητώ την αλισίβα αλμύρα να μαλακώσω τον άρτο που χθες μακρινοί ταξιδιώτες θυσίασαν στο
μοναδικό δικαίωμα της παντοδυναμίας τους. Στη θεραπεία της απαραίτητης φτώχειας που τον
χώρο αρωματίζει το υπέρλαμπρο σκορπισμένο στους αγρούς φόρεμα κρίνων.



Μην γελιόμαστε, ελπίδα είναι το ψηλάφισμα των χρωμάτων του ανθού, καθώς ευχαριστώντας
τον ήλιο υποκλίνει το ύψος της λάμψης των χρωμάτων του, πίστη είναι η φροντίδα να οδηγήσουμε
τον σπόρο να χαμογελάσει ο ανθός του σαν αντικρύσει τον ήλιο, και αγάπη είναι ο αρωματισμένος
γύρω του τόπος στο εκπληκτικό άνοιγμα της νέας στιγμιαίας παρθένας διάρκειας.








Αποστολή δεύτερη



η διαδρομή της είχε ένα αίσιο τέλος




Για πολλοστή φορά σύντροφε φτάσαμε τις επάλξεις των περιεργειών μας στο βήμα από το οποίο
τον λόγο της η τελευταία των συνειδήσεων εκμυστηρευτικά απαγγέλει στους άγνωστους ακόλουθους μας.
Μην δυσανασχετίσεις αν σου ζητήσουν το κατάλυμα τους. Δυνητική η ευθύνη μα όχι τα χρέη μας. Στην
ευγένεια όσων τους άνηκαν δεν ανταποδώσαμε την πλήρη επεξήγηση και οι δικοί μας νόμοι τους όρισαν
ακόλουθους. Είναι βαρύ το χρεόγραφο της εξάντλησης του υπέρτατου στολισμού της μονογενούς ψυχής
της ανθρωπότητας.



Δέξου τους ψιθύρους μου σύντροφε με την ίδια τρυφερότητα των πρωτερωτευμένων κάτω απ' τον έναστρο
ουρανό όταν με χάδια τα άστρα μετράνε και με τις λάμψεις τους τα ονόματά τους χαρίζουν ο ένας στον άλλο.
Αυτές τις στιγμές ανάγκη έχω μιά νέα ξεκούραστη δύναμη από τους φόβους να με περάσει της ανυπαρξίας
που ποτέ δεν θα έρθει στην ύπαρξη, και στις αφετηρίες που λείπουν από τις συλλογές των γεμάτων
κύκλων μου, να αναπαύσω τις ασυγκράτητες προς τα τέλη τόλμες μας περνώντας από τα σταθερά
σημεία των εμποδισμών της απόκλισης.



Όμως καλέ μου σύντροφε μην ξεχάσουμε πως προστασία δεν θά 'χουμε όταν οι συμβατότητες θα μας
αναγορεύσουν απόκληρους. Η δική τους πλησμονή δεν επέτρεψε μιά πορεία ανάδυσης κι ούτε θέλησαν να
έχουν κοντά τους τις συσπειρώσεις που μορφώνουν την απαραίτητη ένταση, φοβούμενοι στην ιδέα μιάς
δειλίας σαθρής, την ανάλυση ανάλεκτου έργου.



Εμείς πιστέ μου σύντροφε ας μην θυσιάσουμε την λαμπερή μας ένδεια προς δόξαν της πλησμονής που οι
συμβατότητες προσφέρουν μα ατάραχοι ας συνεχίσουμε με τα ενδύματα που ο δικός μας ποιητής
φόρεσε πάνω μας, στα ίδια εκείνα εδάφη της κληρονομιάς που αποκλειστικά για τον εαυτό τους
οι συμβατότητες θέλουν.



Κι ας ονομάσουμε γλυκέ μου σύντροφε τους εαυτούς μας οικιοθελώς, οι λαμπροί ρακοφόροι απόκληροι,
της κληρονομιάς που οι συμβατότητες χαίρουν.








Αποστολή τρίτη



Υπήρχε μία συμφωνία ακαθόριστων γεγονότων
πίσω από το μοναχικό παράθυρο





Στην μετεμψύχωση της απόλυτης μετουσίας αναζητήσαμε το μέλλον, κι ας εμάκρυνε αυτό στο ξημέρωμα
της νέας ημέρας που το φως της ήταν μιά διάχυτη ανάγκη για την διαδοχή πολλών μετενσαρκώσεων στον
διάκοσμο της μίας ψυχής. Η προσφορά ανεκτίμητη οδηγούμενη από την λάμψη της αρτιότερης άγνοιας,
στην απόλυτη μετουσία, όταν η κοινή πορεία ξεπροβάλει στην άρση της αμνησίας.



Στις επαγρυπνήσεις που πληρούν την αρτιότερη άγνοια ας βαφτίσουμε την έννοια με την αρμόδια σύνεση
στο δικό της αποκλειστικό σώμα, κι ας την γυμνάσουμε στην απόκτηση του παραστήματος που με συνέπεια
θα υπηρετήσει τον γεννήτορα της τρεφώμενη από το αίμα του.



Και τα σκήπτρα της διδαχής της ας είναι η λιτότητα του φυσικού της προορισμού.

_________________


pol gt
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 5:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

january,
flebarion,
mars
Aprilios
majios,
junios
julios
seteberos
ocatoberos
novabelos
Dyseberos

ξανάρχισες Γιώργη να μου γράφεις απαρέμφατα?
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vag_el
Πρύτανης


Εγγραφή: 26 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 3707
Τόπος: Leykada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 09, 2011 5:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ενα θα σου πώ Γεωργιε,

αναζητώντας ,δε θα θελα
υμνώντας να σε διαλέξω υποψήφιο

έχεις συμπάθεια και τέκνα που αναρωτούνται,

ειναι ο Οφις ,διάδοχος
ειναι η μέρα ικανή,
και ο Θεός,

σε παρακαλώ και σε Ικετεύω
Ω!
και ανέσυρα τις μνήμες μου,
κοιτάζοντας ευθύνες,
γιατι μιλάω άραγε κι Εσύ με διέταξες
ότι μου έταξες έγινα
σε μιά Στροφή ανάποδη του δρόμου

χίλια μυρα
χείλια παλλόμενα αγνά
προσκαιρου αγώνα
να ανταμώσω μήπως βρεθώ κάπου στη μέση να Υπάρχω.....κι εγώ
_________________
ανθάκια μου χλωμά,
που σας επήραν σε
κήπους μακρινούς να σας φυτέψουν,

Κώστας Καρυωτάκης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Σελίδα 3 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center