Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΤΟΥ FILOSOFIA.GR ! ! !
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 10:22 am    Θέμα δημοσίευσης: ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ ΤΟΥ FILOSOFIA.GR ! ! ! Απάντηση με Συμπερίληψη

Στο θέμα Γράμμα από Αίγυπτο σχετικά με την εξέγερση στην περιοχή, ο Συντονιστής του φόρουμ Bugman έκανε την εξής προκλητική δήλωση:

Bugman έγραψε:
Τα ίδια σκέφτονταν και οι δικοί μας όταν έπεσε η Χούντα....
αν ήξεραν ότι σε σαράντα περίπου χρόνια οι νεολαίοι τότε και νυν εξηντάρηδες θα έφτιαχναν τη πιο διεφθαρμένη Ελλάδα από το 1821...θα το ξανασκεφτόντουσαν;


Για να ξέρουμε τι απόψεις κυκλοφορούν από ορισμένους εδώ μέσα 37 χρόνια μετά την πτώση της Χούντας.


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την opyrgos στις Τρι Μάϊ 01, 2012 5:45 pm, επεξεργάσθηκε 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 12:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Σιγά θα μας κάνεις ντα. Δεν είμαστε οργανισμός εδώ ούτε σχολή να μας καταγγέλεις. Ένα καφενείο είμαστε και εσύ προσωπικά και άλλοι έχουν πει πράγματα που εγώ θα έπρεπε να τα βγάλω έξω με ντουντούκα και να λέω "κοίτα ο κόσμος πώς σκέπτεται".

Ο καθένας γράφει ό,τι γουστάρει. Το μόνο πρόβλημα στο σκεπτικό του Bugman που διακρίνω είναι ότι πιθανώς συνδέει την πτώση της χούντας με το Πολυτεχνείο, πράγμα που ποτέ δεν έγινε. Η χούντα δεν έπεσε από το Πολυτεχνείο.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 1:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos

Στην παραθεση του κειμενου του Bugman, το οποιο παρουσιαζεις αποσπασματικα, ως ενδεικτικο καποιων "αποψεων" του, υπαρχει ενα ερωτηματικο στο τελος...

Το ελαβες υποψη σου ;

Αυτο το ερωτηματικο ειναι δηλωτικο εισαγωγης σε ενα προβληματισμο για τον τροπο και τις προοπτικες της δικης μας τοτε εξεγερσης...

Τουλαχιστον αυτο αντιλαμβανομαι προσωπικα...

Οι τωρινοι λοιπον εξηνταρηδες ειμαστε ευχαριστημενοι με την τροπη που εχουν παρει τα πραγματα ;

Αυτο το δικο μου ερωτηματικο τι σημαινει ακριβως για σενα ;
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 1:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

afham έγραψε:
Σιγά θα μας κάνεις ντα. Δεν είμαστε οργανισμός εδώ ούτε σχολή να μας καταγγέλεις. Ένα καφενείο είμαστε και εσύ προσωπικά και άλλοι έχουν πει πράγματα που εγώ θα έπρεπε να τα βγάλω έξω με ντουντούκα και να λέω "κοίτα ο κόσμος πώς σκέπτεται".
Kαι γιατί δεν τα βγάζεις; Μήπως φοβάσαι τη σύγκρισή τους με τις φασιστικές και φιλοχουντικές αυτές απόψεις; Βγάλτα, σε προκαλώ!

Και το ότι «ο καθένας γράφει ό,τι γουστάρει» φίλε μου ισχύει μόνο για τους Συντονιστές και τους Διαχειριστές. Όλα τα υπόλοιπα μέλη έχουν να καταγγείλουν και κάποια λογοκρισία. Η ψευτοδημοκρατικότητα αυτή είναι μονάχα το λούστρο. Εγώ δεν καταγγέλω τίποτε. Αυτά άλλωστε κάνουν εκείνοι που πιστεύουν ότι με καταγγελίες γίνεται κάτι. Εγώ αυτό που κάνω είναι να ξύνω το λούστρο. Να ξεσκεπάζω τις υποβόσκουσες απόψεις και τα ψέμματα των διαφόρων Συντονιστών και Διαχειριστών εδώ μέσα, ώστε να ξέρει ο καθένας που μπαίνει εδώ με τι έχει να κάνει και να μην μαγεύεται από τον τίτλο του φόρουμ και αποφθέγματα μιας δήθεν φιλοσοφίας, όπως μαγεύουν οι "πολιτισμένοι" του "πρωτόγονους" ιθαγενείς με εκείνα τα μπιχλιμπίδια και τα καθρεφτάκια.


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την opyrgos στις Σαβ Φεβ 12, 2011 2:00 pm, επεξεργάσθηκε 12 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 1:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:
opyrgos

Στην παραθεση του κειμενου του Bugman, το οποιο παρουσιαζεις αποσπασματικα, ως ενδεικτικο καποιων "αποψεων" του, υπαρχει ενα ερωτηματικο στο τελος...

Το ελαβες υποψη σου ;
Μα αυτό το ερωτηματικό είναι όλη η ουσία, αυτό που καταδεικνύει τις φασιστικές και φιλοχουντικές απόψεις του Συντονιστή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 1:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

μηπως θα ήθελες να γίνεις βεζίρης στη θέση του βεζίρη;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 1:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αντι-βεζιρισμός σου λέει κάτι;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 2:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

τι να σου πω...

όπως και το παρών ποστ μου, το βλέπω "επικριτικό" χωρίς να έχει να δώσει όμως κάποια καλύτερη πρόταση....

έτσι βλέπω και τα περισσότερα δικά σου...



σε ευχαριστώ πολύ όμως, επειδή με βοηθάει ανεκτίμητα στο να δω την πλευρά του εαυτού μου που θέλω να βελτιώσω αλλα που δυσκολεύομαι να παρατηρήσω/συνειδητοποιήσω Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Kouros
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Ιούν 2004
Δημοσιεύσεις: 639
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 2:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

afham έγραψε έγραψε:
Σιγά θα μας κάνεις ντα. Δεν είμαστε οργανισμός εδώ ούτε σχολή να μας καταγγέλεις. Ένα καφενείο είμαστε και εσύ προσωπικά και άλλοι έχουν πει πράγματα που εγώ θα έπρεπε να τα βγάλω έξω με ντουντούκα και να λέω "κοίτα ο κόσμος πώς σκέπτεται".

Ο καθένας γράφει ό,τι γουστάρει. Το μόνο πρόβλημα στο σκεπτικό του Bugman που διακρίνω είναι ότι πιθανώς συνδέει την πτώση της χούντας με το Πολυτεχνείο, πράγμα που ποτέ δεν έγινε. Η χούντα δεν έπεσε από το Πολυτεχνείο.


Τόσα χρόνια ο καθένας μας γράφει το μακρύ του και το κοντό του εδώ μέσα, ανεμπόδιστα. Πέρα από φιλοσοφικό φόρουμ κατάντησε χώρος εκτόνωσης χολής του κάθε πικραμένου και καταπιεσμένου και αντί να λέμε και ευχαριστώ...

Μόνο για έλλειψη δημοκρατικότητας δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε τον afham. Για οτιδήποτε άλλο, δεν λέω, χωθείτε του αλύπητα Laughing

opyrgos έγραψε:
Kαι γιατί δεν τα βγάζεις; Μήπως φοβάσαι τη σύγκρισή τους με τις φασιστικές και φιλοχουντικές αυτές απόψεις; Βγάλτα, σε προκαλώ!

Και το ότι «ο καθένας γράφει ό,τι γουστάρει» φίλε μου ισχύει μόνο για τους Συντονιστές και τους Διαχειριστές. Όλα τα υπόλοιπα μέλη έχουν να καταγγείλουν και κάποια λογοκρισία.


Έλεος φίλε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 4:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrgos πότε λογοκρίθηκες εδώ; Λογοκρισία το παίρνεις να διαφωνούμε μαζί σου; Εγώ νόμιζα ότι λογοκρισία είναι να μην σε αφήνουμε να εκφράζεσαι.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 5:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

JollyRoger έγραψε:
τι να σου πω...

όπως και το παρών ποστ μου, το βλέπω "επικριτικό" χωρίς να έχει να δώσει όμως κάποια καλύτερη πρόταση....

έτσι βλέπω και τα περισσότερα δικά σου...
Όχι, κατάλαβα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 5:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Kouros έγραψε:
afham έγραψε έγραψε:
Σιγά θα μας κάνεις ντα. Δεν είμαστε οργανισμός εδώ ούτε σχολή να μας καταγγέλεις. Ένα καφενείο είμαστε και εσύ προσωπικά και άλλοι έχουν πει πράγματα που εγώ θα έπρεπε να τα βγάλω έξω με ντουντούκα και να λέω "κοίτα ο κόσμος πώς σκέπτεται".

Ο καθένας γράφει ό,τι γουστάρει. Το μόνο πρόβλημα στο σκεπτικό του Bugman που διακρίνω είναι ότι πιθανώς συνδέει την πτώση της χούντας με το Πολυτεχνείο, πράγμα που ποτέ δεν έγινε. Η χούντα δεν έπεσε από το Πολυτεχνείο.


Τόσα χρόνια ο καθένας μας γράφει το μακρύ του και το κοντό του εδώ μέσα, ανεμπόδιστα. Πέρα από φιλοσοφικό φόρουμ κατάντησε χώρος εκτόνωσης χολής του κάθε πικραμένου και καταπιεσμένου και αντί να λέμε και ευχαριστώ...

Μόνο για έλλειψη δημοκρατικότητας δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε τον afham. Για οτιδήποτε άλλο, δεν λέω, χωθείτε του αλύπητα Laughing

opyrgos έγραψε:
Kαι γιατί δεν τα βγάζεις; Μήπως φοβάσαι τη σύγκρισή τους με τις φασιστικές και φιλοχουντικές αυτές απόψεις; Βγάλτα, σε προκαλώ!

Και το ότι «ο καθένας γράφει ό,τι γουστάρει» φίλε μου ισχύει μόνο για τους Συντονιστές και τους Διαχειριστές. Όλα τα υπόλοιπα μέλη έχουν να καταγγείλουν και κάποια λογοκρισία.


Έλεος φίλε!
Έχεις χάσει επεισόδια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 5:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

afham έγραψε:
opyrgos πότε λογοκρίθηκες εδώ; Λογοκρισία το παίρνεις να διαφωνούμε μαζί σου; Εγώ νόμιζα ότι λογοκρισία είναι να μην σε αφήνουμε να εκφράζεσαι.
ΠΟΤΕ;!!! Ρωτάς πότε; Ρώτα τον Bugman να σου πει, όπως και πολλούς άλλους εδώ μέσα.

Και στο κάτω κάτω τι σε πειράζει που αναδεικνύουμε την αλήθεια για κάποια πράγματα; Να σε πείραζε αν συκοφαντούσαμε.

Υ.Γ. Ιδού παρόμοια πράγματα που έχει κάνει ο Συντονιστής στο παρελθόν για να σου φρεσκάρω λίγο τη μνήμη και που δεν αφορούν μόνο εμένα (για να μη με κατηγορήσει κανείς για προκατειλημμένο).

http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=76422#76422
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
JollyRoger
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 3610

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 5:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

έχεις απόλυτο δίκιο...

όμως το εναλλακτικό forum στο οποίο μας προτείνεις να γραφτούμε για να μπορούμε να κάνουμε τη δουλειά μας χωρίς το δίκαιο πρόβλημα που αναφέρεις, ποιό είναι;

πρόλαβε και λογοκρίθηκε η πρότασή σου;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Φεβ 12, 2011 5:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τί εναλλακτικό φόρουμ; Κανείς δεν πρότεινε κάποιο εναλλακτικό φόρουμ να γραφτούμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Σελίδα 1 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center