Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ευχές
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Tetragonos
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 960

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 23, 2010 11:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Ευχές Απάντηση με Συμπερίληψη

Εύχομαι πνευματική , ψυχική και σωματική ισορροπία σε όλους.
Σε αυτούς που πιστεύουν ότι δεν υπάρχει ψυχή ή αυτή ταυτίζεται με το πνεύμα ,
Εύχομαι να βρουν το ψυχικό σθένος και την πνευματική διαύγεια ώστε να τις διακρίνουν.
Σε αυτούς που πιστεύουν ότι δεν έχουν σώμα
Εύχομαι να ενανθρωπιστούν.

Εύχομαι καλά Χριστούγεννα.

Σε αυτούς που δεν πιστεύουν στην θεότητα του Χριστού
Εύχομαι να περνούν καλά και ευχάριστα σε κάθε γιορτή της θεότητάς τους.
Σε αυτούς που πιστεύουν με υπερβολή στην θεότητά τους.
Εύχομαι να αναλογιστούν ότι αυτό το οφείλουν στον πολιτισμό στον οποίο μεγάλωσαν και όχι τόσο στην θεότητα την οποία πιστεύουν και να συμπαθήσουν και τους υπόλοιπους πιστούς ή και απίστους.
Σε αυτούς που δεν πιστεύουν σε κάποια θεότητα.
Εύχομαι να αντιληφθούν ότι η θρησκεία είναι δημιούργημα ανθρώπινο με τα καλά και τα κακά που μπορεί να επιφέρει ο άνθρωπος και να μην συγχέουν τον θεό με την θρησκεία.
Σε αυτούς που αρνούνται να απαντήσουν στο ερώτημα της ύπαρξης θεού.
Εύχομαι να μην αιωρούνται άλλο και να πάρουν κάποια απόφαση που μπορεί ίσως να μην φαίνεται σωστή αλλά τουλάχιστον θα συμβαδίζει με την φύση τους, θα είναι ανθρώπινη.
Σε αυτούς που δηλώνουν άπιστοι.
Εύχομαι να αναθεωρήσουν την πίστη τους , καθώς είναι βέβαιο ότι κάτι πιστεύουν , καθώς δεν αποδεικνύονται όλα όσα γνωρίζουν και να κάνουν πρακτική χρήση της πίστης τους και να βρουν κάτι που θα τους εξυψώνει στην προσπάθειά τους να το φτάσουν.

Εύχομαι το καλύτερο.

Για αυτούς που δεν ξέρουν τι είναι καλό
Εύχομαι να γνωρίσουν το τι υπήρξε καλό στο παρελθόν να πράττουν με γνώμονα αυτό στο παρόν και να συνεχίσουν να το αναζητούν στο μέλλον, αλλάζει και αυτό μαζί με εμάς.
Για αυτούς που πιστεύουν ότι ξέρουν τι είναι καλό.
Εύχομαι να πάψουν να είναι κουρασμένοι και να βαριούνται και να συνεχίσουν την αναζήτησή του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 30, 2010 11:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Tetragone,

καταπλητικές οι ευχές σου !

εύχομαι, να είμαστε ευχαριστημένοι με αυτό που ζούμε σήμερα!

Εύχομαι να ξαναβρούμε την φύση μας!


χρόνια πολλά σε όλους και όλες!
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΑΥΘΟΡΜΗΤΟΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 798

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 30, 2010 1:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εύχομαι ο καθένας μας να βιώνει & να ζει αυτό που θέλει και όχι αυτά που επιθυμεί.
Μακάρι να μπορούσαμε μέσα από εποικοδομητικούς διαλόγους να βρούμε τι θέλουμε σε ομαδικό και όχι ατομικό επίπεδο.
Εύχομαι να συνειδητοποιήσουμε ότι είμαστε ένας Άνθρωπος ,με άπειρες μορφές.

όλα αυτά σε μια ζωή δεν γίνονται βέβαια ...,
Κάποτε όμως πρέπει να ξεκινήσουμε ...,
Κουράγιο και εσωτερική δύναμη εύχομαι στους συνταξιδιώτες και γενικότερα σε όλους τους συνανθρώπους μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
steppenwolf
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1812
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 01, 2011 1:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλή χρονιά σε όλους!
Πρώτα απ όλα με υγεία σωματική που να επιτρέπει και να στηρίζει όλα τα υπόλοιπα. Ύστερα με καλή διάθεση, αισιοδοξία , ισορροπία και ευχάριστο ενδιαφερον στην καθημερινότητα τέτοιο που να την κάνει πλήρη και μεστή και να επιφέρει καλή ψυχολογία και θετικά συναισθήματα.
Τέλος, με την ευχή , τίποτα να μην στερούμαστε σε δράση, επιτυγχάνοντας ταυτόχρονα, κανέναν να μην πληγώνει αυτό, και τίποτα να μην στερούνται σε δράση οι κοντινοί μας άνθρωποι, επιτυγχάνοντας αυτό να μην πληγώνει εμάς....
άντε να πω και πολλά λεφτά.....έτσι κι αλλιώς δύσκολα ζήταγα και πριν προσθέσω αυτό...... Laughing Laughing Laughing
_________________
1. '' Τα πάντα ρει'' - όλα είναι πιθανά!
2. Αντικειμενικά είναι μόνο τα γεγονότα. Σχετικές και πρόσκαιρες οι ερμηνείες τους.
3.Ψυχή = Ο πάντα παρόν πίσω από το πλήθος των εναλασσόμενων τάσεων, στάσεων και απόψεων, βουβός παρατηρητής .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 01, 2011 1:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


      ΥΓΕΙΑ - ΕΙΡΗΝΗ - ΕΥΗΜΕΡΙΑ - ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ

      ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ
      ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ!

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 01, 2011 5:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλη χρονια σε ολους σας
& πανω απο ολα υγεια ας εχουμε ολοι μας ..

καλες αναθεωρησεις ας εχει ο ανθρωπος
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 01, 2011 6:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Χρόνια πολλά
ότι επιθυμεί ο καθένας, και όλοι μαζί το αντίθετο!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 02, 2011 2:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εύχομαι κι εγώ με την σειρά μου σε όλους ότι επιθυμούν και μια και είμαι κι εγώ μέσα στους όλους, (είπαμε να ευχηθούμε εντάξει, αλλά όχι να ρίχνουμε και τους εαυτούς μας κιόλας) εύχομαι να βρεθεί κανένας από τα μέλη του φόρουμ (και μη μέλος να είναι πάλι δέχομαι ρατσιστής δεν γίνομαι), να μου χαρίσει καμια 20000 ευρώ που τα έχω απόλυτη ανάγκη!!!
Άντε να δούμε πόσο δουλεύουν κι αυτές οι ευχές στην πραγματικότητα
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
shaman
Πρύτανης


Εγγραφή: 29 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 790
Τόπος: ΑΘΗΝΑΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 02, 2011 2:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

έτσι, έτσι, ωραία, άς ευχεσθούμε όλοι μας μαζί καί χωριστά ο καθένας !



Smile
_________________
κόγξ όμ πάξ κι απάνω τούρλα !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 03, 2011 1:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://www.youtube.com/watch?v=3Uo0JAUWijM

Καλά μας μπήκε ο χρόνος, τουλάχιστον εδώ, στο ευτυχές Maryland.
Καλά να μας βγει όλων σε 360 πάνω - κάτω μέρες' και ελπίζω όχι η ψυχή μας.
Και η καλύτερη ευχή μου; Για όλους και όλες;
Να έχω κάνει λάθος στις αναλύσεις μου, να έχω πέσει έξω στις απόψεις μου και να είναι η τρέχουσα κυβέρνηση του τόπου απλώς γελοία και όχι εσκεμμένα και σχεδιασμένα γιουσουφάκι των Κοράκων!!...


_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 03, 2011 2:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Chaos
έγραψε:
http://www.youtube.com/watch?v=3Uo0JAUWijM

Καλά μας μπήκε ο χρόνος, τουλάχιστον εδώ, στο ευτυχές Maryland.
Καλά να μας βγει όλων σε 360 πάνω - κάτω μέρες' και ελπίζω όχι η ψυχή μας.
Και η καλύτερη ευχή μου; Για όλους και όλες;
Να έχω κάνει λάθος στις αναλύσεις μου, να έχω πέσει έξω στις απόψεις μου και να είναι η τρέχουσα κυβέρνηση του τόπου απλώς γελοία και όχι εσκεμμένα και σχεδιασμένα γιουσουφάκι των Κοράκων!!...


Και γι' "αυτους" που τη βγαλανε τι εχεις να πεις ; Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Rolling Eyes Cool Wink ...

Καλη χρονιά και σε σας ολους τους ξενιτεμενους...
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 03, 2011 6:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz



http://www.youtube.com/watch?v=OET8SVAGELA

Και από μένα τις ευχές μου σε όλες και σε όλους. Στον αγαπημένομου Σκαπανέα, που μου αρέσει να τον πειράζω όπως με τα παραπάνω. Στη Μαρία, που ξέρω πως δεν θα πειραχτεί επειδή ξέρει και καταλαβαίνει. Στην Χρονοτιμένη που συμπλέουμεστη θάλασσα τουΙονίου, στο ίδιο μήκος σκέψης. Στον Σκαθαρούλη τον άνθρωποπου καταλαβαίνει ασπό τα Λάθη, και έχει κατανόηση στα λάθη.
Σε όλους τους φίλους πουμου λείπουν. Όταν θα είμαι στο δεικόου σπίτι με το δικό μου κομπιούτερ, τη δική μου σύνδεση και ΚΥΡΙΩΣ το δσικό μου πληκτρολόγιο, θα τα ξαναπούμε.
Και σας βλέπω παλιόπαιδα. Βλέπω που δεν με ακούτε, και συνεχίζετενα μουπειράζετετον Πυργούλη μου.
Πόσες φγορές σας είπαότι τον θέλωγια δικόμου μεζέ;



Razz Twisted Evil Razz
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
timestotimes
Πρύτανης


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 1951

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 06, 2011 4:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

χρονια πολλα κι απο μενα, μαζι με τις πλεον αισιοδοξες ευχες μου:

οτι ποθουμε να το παθουμε! Very Happy

γεια σου ξενιτεια!!! ελπιζω να περνατε καλα.. καλη επιτυχια eleonora, καλη αρχη!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 01, 2013 12:44 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Razz
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Τρι Ιαν 01, 2013 1:15 am, επεξεργάσθηκε 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 01, 2013 12:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη





        ΕΥΤΥΧΕΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΝ ΤΟ ΝΕΟΝ ΕΤΟΣ 2012 + 1






ΕνοτηταΤωνΠαντων
Ον Εστι Γιγνεσθαι
Μια Ειναι Η Απολυτη Αληθεια : Η Αληθεια Ειναι Αδαμας Πολυεδρος
Ο ανθρωπος παντοτε ανακαλυπτει αυτα που θεωρει οτι υπαρχουν και πειραματιζεται γι' αυτα !
4986 5082 5282 5427
Ζωη = Θεος <=> Ουδεις Ανθρωπος Αθεος
Μονο Ο Συνειρμικος Λογισμος Οδηγει Στην Αληθεια
Ο Ανθρωπος Ειναι Το Ον Που Νοει

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center