Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Ο ΚΑΝΤ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΗ;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 8:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παραθέτω μία φράση του Επίκουρου:

Παράθεση:
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)



ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΑΚΩΝΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ αγαπητοί μου φίλοι.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 9:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
ΑΚΡΙΒΩΣ φίλε μου opyrgos

Λακωνικότητα και ολιγολογία ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ένα και το αυτό όπως νομίζουν ορισμένοι. Η Λακωνικότητα είναι στοιχείο που ορίζει φιλοσοφία λόγω του πνεύματος της φράσης το οποίο είναι πεπλατυσμένη κατάσταση των εννοιών που αναφέρονται σε σύνδεση. Οι αλληγορίες συχνά είναι απαραίτητες και ο Λακωνισμός προάγει αυτό που οι αρχαίοι ονόμαζαν ηδονή του πνεύματος.
Και το "χρεοκοπία ή μνημόνιο" φίλε μου είναι μια λακωνικότατη φράση η οποία είναι αυτό ακριβώς που λες εσύ: μια "πεπλατυσμένη κατάσταση εννοιών που αναφέρονται σε σύνδεση". Δεν λέει όμως τίποτε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 9:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το χρεωκοπία ή μνημόνιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΚΩΝΙΚΟΤΗΤΑ αγαπητέ μου. Είναι ολιγολογία αποτυπωμένη σε ένα δίλημμα το οποίο μπορεί να μην είναι μονόδρομος. Ωστόσο το ζητούμενο επιτυγχάνεται ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ο οποίος ορίζεται από το νοικοκύρεμα του κράτους.

ΔΕΝ ΠΡΟΑΓΕΙ φιλοσοφία λοιπόν και σε διλήμματα υποκύπτουν ΜΟΝΟ ΑΝΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Τι είπαμε ότι έλεγε ο Επίκουρος για την αυτάρκεια;;;;;;;;;;
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 9:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

απ' ότι βλέπω, δυό λαλούν και τρεις χορεύουν
και γω σας πήρα στα ....σοβαρά.
_________________
The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 9:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Το χρεωκοπία ή μνημόνιο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΑΚΩΝΙΚΟΤΗΤΑ αγαπητέ μου. Είναι ολιγολογία αποτυπωμένη σε ένα δίλημμα το οποίο μπορεί να μην είναι μονόδρομος. Ωστόσο το ζητούμενο επιτυγχάνεται ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟ ο οποίος ορίζεται από το νοικοκύρεμα του κράτους.

ΔΕΝ ΠΡΟΑΓΕΙ φιλοσοφία λοιπόν και σε διλήμματα υποκύπτουν ΜΟΝΟ ΑΝΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Τι είπαμε ότι έλεγε ο Επίκουρος για την αυτάρκεια;;;;;;;;;;
Το "χρεοκοπία ή μνημόνιο" είναι λακωνικότητα με την έννοια που δίνεις εσύ στη λακωνικότητα φίλε μου: "μια πεπλατυσμένη κατάσταση εννοιών που αναφέρονται σε σύνδεση". Η λακωνικότητα σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν προάγει τη φιλοσοφία, αντίθετα τη σκοτώνει. Διότι επιχειρεί με δυο-τρεις λέξεις, συνθηματικά, να δώσει απάντηση σε ζητήματα της φιλοσοφίας που την απασχολούν για αιώνες. Αυτό το πράγμα μόνο σε αφελείς μπορεί να έχει επίδραση.

Έχει επεξεργασθεί απο τον/την opyrgos στις Δευ Νοέ 29, 2010 10:15 pm, επεξεργάσθηκε 8 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 9:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
απ' ότι βλέπω, δυό λαλούν και τρεις χορεύουν
και γω σας πήρα στα ....σοβαρά.
Όταν θες να είσαι διαφορετικός, το χειρότερο που μπορείς να πάθεις είναι να είσαι προβλέψιμος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 10:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

4-0
_________________
The fate of all mankind I see
Is in the hands of fools

KING CRIMSON-EPITAPH 1969
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 10:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
...
Η Ηδονή του πνεύματος είναι η κατάσταση ευφορίας που προκύπτει κατά την επικοινωνία η οποία προάγεται με Λακωνικότητες γεγονός το οποίο χλεύαζε ο Καντ καθώς δεν ήταν σε θέση να το προσδιορίσει καθώς ομιλούσε την ΠΑΜΦΤΩΧΗ φιλοσοφικά Γαλλική γλώσσα η οποία από την πλευρά της είναι ΠΟΛΛΑΚΙΣ ανώτερη της Αγγλικής η οποία για να αποκτήσει φιλοσοφική υπόσταση δανείστηκε ορολογίες από την Ελληνική για τις περισσότερες έννοιες αλλά ΚΑΙ ΠΑΛΙ εξακολουθεί να είναι φτωχή από την αδυναμία της να ορίσει σωστά τις έννοιες.
...

Razz



Μια καλοπροαίρετη συμβουλή από την κατά την άποψή σου "κινητό τσελεμεντέ":
Διόρθωσέ το το παραπάνω, γιατί αν το πάρουν είδηση και άλλοι, δεν την γλυτώνεις ξανά επικαλούμενος "χιούμορ", όπως στην περίπτωση του Πυθαγόρα και των Επτά Σοφών.
Για περισσότερα:


_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
stefstath
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 777
Τόπος: ΙΛΙΟΝ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 29, 2010 10:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΛΕΟΝΩΡΑ, ΤΗΝ ΑΓΝΟΙΑ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΧΙΟΥΜΟΡ ΚΑΙ ΓΩ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ. ΓΙ΄ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ''ΔΥΟ ΛΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΧΟΡΕΥΟΥΝ''
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΚΟΥΩ ΤΟΣΕΣ ΧΑΖΟΜΑΡΕΣ ΜΑΖΕΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ. ΤΕΛΙΚΑ .... ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 30, 2010 2:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

eleonora έγραψε:
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
...
Η Ηδονή του πνεύματος είναι η κατάσταση ευφορίας που προκύπτει κατά την επικοινωνία η οποία προάγεται με Λακωνικότητες γεγονός το οποίο χλεύαζε ο Καντ καθώς δεν ήταν σε θέση να το προσδιορίσει καθώς ομιλούσε την ΠΑΜΦΤΩΧΗ φιλοσοφικά Γαλλική γλώσσα η οποία από την πλευρά της είναι ΠΟΛΛΑΚΙΣ ανώτερη της Αγγλικής η οποία για να αποκτήσει φιλοσοφική υπόσταση δανείστηκε ορολογίες από την Ελληνική για τις περισσότερες έννοιες αλλά ΚΑΙ ΠΑΛΙ εξακολουθεί να είναι φτωχή από την αδυναμία της να ορίσει σωστά τις έννοιες.
...

Razz


Μια καλοπροαίρετη συμβουλή από την κατά την άποψή σου "κινητό τσελεμεντέ":
Διόρθωσέ το το παραπάνω, γιατί αν το πάρουν είδηση και άλλοι, δεν την γλυτώνεις ξανά επικαλούμενος "χιούμορ", όπως στην περίπτωση του Πυθαγόρα και των Επτά Σοφών.


Αυτά δεν έχουν σημασία.

Αυτά έχουν:

ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ έγραψε:
Ο Νίτσε στα τελευταία του χρόνια είχε την ΤΙΜΗ να επικοινωνεί με Αγγέλους. Αργότερα (ο Νίτσε) και όσο διδάσκονταν από τους Αγίους τον Λόγο του Θεού, άρχισε να αλλάζει γνώμη.

Ο Σωκράτης αυτοκτόνησε και επικοινώνησε με τον Κύριο και την Αγία Τριάδα τις τρεις ημέρες που διδάχθηκε το ευαγγέλιο στους κεκοιμημένους.

Θα ξυπνήσει και πάλι πολύ αργότερα από την Δευτέρα Παρουσία και όταν δοθεί η δεύτερη ευκαιρία στους αυτοκτονούντες.


και..αποκλεισμός!! http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?t=1895
_________________
Πάντων χρημάτων μέτρον έστιν άνθρωπος

«Η φιλοσοφία στο βαθμό που παραμένει φιλοσοφία δεν μπορεί να συστήσει άμεσα βήματα αλλαγών. Προκαλεί αλλαγές μόνο όσο παραμένει θεωρία. Δεν είναι η θεωρία επίσης μια αυθεντική μορφή πρακτικής;» Theodor W. Adorno
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 30, 2010 10:08 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εκτός από το να παίζεις ΠΡΟ-ΠΟ, να λες το "τρεις λαλούν και δυο χορεύουν" με τις διάφορες παραλλαγές του και το "σας πήρα στα σοβαρά" ξέρεις να λες κάτι άλλο stefstath; Έτσι για να μην σε περνούν για ηλίθιο. Διότι αυτό που κάνεις είναι απλά να αντιστοιχείς καθένα από τα παραπάνω στα διάφορα θρεντ του φόρουμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 30, 2010 7:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αποκλεισμός μου από αυτό το φόρουμ. Υπήρξε επικοινωνία με τον διαχειριστή με τον οποίο συμφωνήθηκε η αλλαγή ονόματός μου και απλά ΑΠΕΙΛΗ για αποκλεισμό.

Θυμίζω ότι υπάρχουν κανονισμοί για τα φόρουμ που έχουν θεσπιστεί σε πανευρωπαϊκό επίπεδο. Σε αυτούς τους κανονισμούς ορίζεται η ελευθερία του λόγου και οι λόγοι για τους οποίους μπορεί κάποιος να φιμωθεί οι οποίοι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΒΑΙΝΟΥΝ κάποιους νόμους.

Σήμερα βλέπω ΚΑΙ ΠΑΛΙ κάποιοι επειδή δεν μπορούν να αρθρώπουν επιχειρήματα για να με αναιρέσουν να αναζητούν την φίμωσή μου.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 30, 2010 7:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

stefstath έγραψε:
απ' ότι βλέπω, δυό λαλούν και τρεις χορεύουν
και γω σας πήρα στα ....σοβαρά.


Αποπροσανατολισμός δηλαδή σοφιστική τεχνική ΑΝΕΥ ΛΟΓΟΥ και μην υπαρχοντος σοβαρού επιχειρήματος να αρθρωθεί επί των απόψεών μου.

Αν σας έλεγα ότι η αναφορά του Πυθααγόρα ως σοφού ήταν μια δοκιμασία μου για να δω αν πράγματι ξέρετε τους επτά σοφούς τι θα λέγατε;;;

Γνωρίζατε την αφετηρία της σκέψης μου όταν ανέφερα τον Πυθαγόρα ως σοφό ΠΟΥ ΗΤΑΝ αν και όχι ένας από τους επτά σοφούς;;;;

ΓΝωρίζατε αν μιλούσα σοβαρά ή αν σας δοκίμαζα ή είστε οι ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΘΕΟΙ που διαβάσατε την σκέψη μου;;;;;
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 30, 2010 7:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ελεονώρα αγαπητή μου οι απόψεις μου περί ελευθερίας είναι ΤΑΥΤΟΣΗΜΕΣ ενός καθηγητού ο οποίος ανέφερε ΤΑ ΙΔΙΑ επιχειρήματα. Πως θα ένιωθες αν τυχαία τον συναντούσες και σου έλεγε ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΜΕΝΑ για τον Καντ;;;

Επί των επιχειρημάτων ΤΙΠΟΤΑ δεν έχετε να πείτε εκτός από τους τίτλους του Καντ που μου φέρνετε τους οποίους προφανώς έλαβε ΑΠΟ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ και είναι πολλοί αυτοί που πιστεύουν ότι ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕ.

ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ παρακαλώ καθώς η προσπάθεια μείωσης της προσωπικότητας του συνομιλητή είναι σοφιστική τεχνική την οποία χρησιμοποιούν πολλοί χασοδίκες σε δικαστήρια ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΠΟΤΕ πως ορίζεται η τεκμηρίωση.
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 1477
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Νοέ 30, 2010 7:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!! ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΓΙΔΕΣ.

Το έξυπνο πουλί από την μύτη πιάνεται και έχω δει πολλές εδώ ανασηκωμένες.

ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ λοιπόν :

Γνωρίζατε αν μιλούσα σοβαρά ή αν σας δοκίμαζα όταν ανέφερα τον Πυθαγόρα ως ένας από τους επτά σοφούς ή είστε οι ΠΑΝΤΟΓΝΩΣΤΕΣ ΘΕΟΙ που διαβάσατε την σκέψη μου;;;;;
_________________
Ο μέγιστος καρπός της αυτάρκειας είναι η ελευθερία(Επίκουρος)

ΔΕΝ ΠΡΟΣΔΟΚΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΔΕΝ ΜΙΣΩ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ.

http://xigiorge2.blogspot.com/ (Οι πραγματείες μου)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Μεταφυσικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο
Σελίδα 6 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center