Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Μια κρυπτοαμφιφυλοφιλική κενωνία;
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Xipias
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Δεκ 08, 2012 8:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Μια κρυπτοαμφιφυλοφιλική κενωνία; Απάντηση με Συμπερίληψη

(...)Πρώτα-πρώτα, έχω σοβαρές αμφιβολίες για την άποψη ότι, αν δεν έχει εξαπλωθεί ακόμα στην Ελλάδα το AIDS, οφείλεται στον «τρόπο οργάνωσης» της ελληνικής κοινωνίας, που τι άλλο μπορεί να σημαίνει στην προκειμένη περίπτωση παρά τις κατά κανόνα ορθόδοξες σεξουαλικές συνήθειες των Ελλήνων. Κι αυτό - πέραν του γεγονότος ότι ο ιός, όπως αποδεικνύεται τώρα, μεταδίδεται και μεταξύ ετερόφυλων - αποτελεί πλάνη: η μεγάλη πλειονότητα των Ελλήνων, καθ' έξιν ή περιστασιακά, είναι αμφιφυλόφιλοι. Το πού οφείλεται αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

Τώρα, σxετικά με τους αμιγείς ομοφυλόφιλους, η άποψή μου είναι ότι ακόμα κι αν στη μεγάλη τους πλειονότητα συμμορφωθούν και υιοθετήσουν τα νέα μέτρα περιορίζοντας την ερωτική τους δραστηριότητα, υπάρxουν δύο μικρές ίσως, αλλά ιδιαίτερα υψηλού κινδύνου ομάδες, που δύσκολα θ' αλλάξουν τρόπο ζωής, παρά μόνο στο βαθμό που θ' αντιμετωπίζουν δυσxέρειες στην άγρα ερωτικών συντρόφων: αυτοί που συxνάζουν σε κινηματογράφους πορνό και οι εκδιδόμενοι τραβεστί.(...)

Τάδη έφη Κώστας Ταχτσής,απευθυνόμενος προς τον Γιώργο Γεννηματά,εν έτη 1987...

Επιτρέψτε μου ένα σύντομο συλλογισμό:

Κάθε κοινωνία είναι ανταγωνιστική,εφόσον κάθε κοινωνική ομαδά τείνει ν'αυξήσει την επιρροή της στην δημόσια ζωή!

Κατά συνέπεια,η επιθετικότητα που προκύπτει από την παραπάνω συνθήκη είναι αναγκαία και επαρκής,ή αν θέλετε οργανική μέσα στο σύστημα της κοινωνικής ζωής!

'Οταν όμως η επιθετικότητα γίνεται αυτοσκοπός,το κοινωνικό πλαίσιο τείνει ν'αγγίξει τα όρια της διαστροφής και κατά συνέπεια της ψυχοπαθολογίας!

Κατά ένα μεταφροϋδικό τρόπο,η έκταση και η ένταση της αναίτιας αυτής επιθετικότητας,θα μπορούσαν ως τέτοιες να συνιστούν γενικευμένο ομοφυλοφιλικό απωθημένο!

'Η μήπως όχι;
_________________
Hakuna Madata!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
apollonios
Λέκτωρ


Εγγραφή: 25 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 33

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 11, 2012 5:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: αμφι? δεν υπάρχει Απάντηση με Συμπερίληψη

στην Ιατρική, υπάρχει μόνον ο όρος 'ομοφυλόφιλος'. Δηλ όποιος πάει με άτομα του ιδίου φύλου. Δεν λέει ΜΟΝΟ με άτομα του ιδίου φύλου.
το 'αμφιφυλόφιλος' είναι λέξη που εξυπηρετεί κοινωνικές συνθήκες. Επιστημονικά δεν σημαίνει τίποτα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 11, 2012 10:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέχρι πριν από μερικά χρόνια...δεν είχα ούτε κατά διάνοια σκεφθεί ότι ένα άτομο της οικογένειας (δεύτερος ξάδελφος), θα μπορούσε να ήταν ομοφυλόφιλος..Νόμιζα ότι αυτή η συνήθεια σχετίζεται με το περιβάλλον που ζει κανείς. Τον ξάδελφο έχω να τον δω από μικρό παιδί. Εγώ στη Πρέβεζα εκείνος με τους γονείς του στο Λουξεμβούργο. Μέσω facebook γίναμε φίλοι. Βλέπω φωτογραφίες λοιπόν και μου έρχεται η πρώτη υποψία, όχι άσεμνες φωτογραφίες αλλά διακρινόταν από την στάση του και του φίλου του ότι κάτι συνέβαινε...ήταν ζευγάρι! Μετά από δυο χρόνια...να και οι φωτογραφίες από το γάμο τους, στο Λονδίνο! Ένιωσα λοιπόν την ανάγκη να ευχηθώ στον ξάδελφο...αλλά πώς να το κάνω; κοντοστάθηκα λίγο....για απογόνους ούτε λόγος...Οπότε κατέληξα σε μια ευχή..."Σου εύχομαι να περνάς καλά και να μην στεναχωρείς το ταίρι σου".
Έχω μια εντύπωση πως το να θέλουν να ζήσουν μαζί δυο άτομα δεν είναι ένα σεξουαλικό απωθημένο ώστε να περιορίζει τα άτομα να είναι αντιθέτου φύλου. Πραγματικά δεν είδα στον ξάδελφο καμία φωτογραφία που να δείχνει κάτι άσεμνο...ούτε θέλω να πονηρεύομαι...αν και αρχικά όπως έγραψα από την έκπληξή μου, έπαθα!

Αυτό το παράδειγμα δεν φανερώνει κάθε πτυχή ομοφυλοφιλίας, και κάθε αίτιο...αλλά σίγουρα δείχνει ότι υπάρχουν φιλίες που γίνονται σχέσεις στοργής, όπου το κάθε ταίρι νοιάζεται και φροντίζει με το τρόπο του το άλλο, χωρίς το φύλο να παίζει ρόλο. Όπως καταλαβαίνω...πολλά ετεροφυλόφιλα ζευγάρια θα ζήλευαν την πίστη και την αφοσίωση αυτού του ζευγαριού.
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΚΛΑΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: ΒΕΡΟΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 12, 2012 2:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παραδοσιακά βλέπουμε πως οι περισσότερες κοινωνικές αντιλήψεις(ηθικές, θρησκευτικές, πολιτικές κ.λ.π.) τείνουν στο να αποδοκιμάζουν μέχρι και να ποινικοποιούν τις σεξουαλικές σχέσεις πέραν των ετεροφυλοφιλικών...

Ταυτοχρόνως και ιδίως στην σύγχρονη εποχή, βλέπουμε όλο και μεγαλύτερες μερίδες ανθρώπων, να προσπαθούν να ηθικοποιήσουν τις ομοφυλοφιλικές και άλλες <<εκτρέπουσες>>, από την οριζομένη από του ανθρώπου φύση, σεξουαλικές σχέσεις...

Σε κάθε περίπτωση όμως, θα πρέπει να θυμόμαστε ότι ουδείς άνθρωπος, δεν έχει κατακτήσει την τελειότητα, μέχρι στιγμής...Όλοι μας, μαστιζόμαστε από αδυναμίες...Αν σε τελική ανάλυση, εντάξουμε την ομοφυλοφιλία, στις παρά φύσιν ενέργειες...
Ακόμα, και οι άνθρωποι που έχουν κάποιες <<ιδιορρυθμίες>> στην σεξουαλική τους ζωή, οφείλουμε να τους αγαπάμε και να τους σεβόμαστε και όχι να τους εξευτελίζουμε μέχρι των εσχάτων της αηδίας...Και φυσικά, να μην τους εξαναγκάζουμε να βαδίζουν στο μονοπάτι της υποκρισίας, προκείμενου να αποφύγουν τα χλευαστικά σχόλια του κοινωνικού περιγύρου τους, υποκρυπτόμενοι των σεξουαλικών τους επιλογών...


Εάν πάλι μπούμε σε αυτήν την διαδικασία( της δαιμονοποίησης των <<ανωμάλων>> ατόμων) θα πρέπει ταυτόχρονα να υβρίζουμε και να προπηλακίζουμε και τους ίδιους μας τους εαυτούς, για τις ευθύνες που φέρουμε για την υποκριτική κοινωνία που έχουμε φτιάξει και που δυστυχώς συντηρούμε ακόμη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Kain
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 620

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 13, 2012 12:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ας το αφήσω εδώ, μιας και ταριάζει στο θέμα... Wink




...Από εκεί και πέρα, το τι κάνει ο κάθε ένας στο κρεββάτι του είναι καθαρά δική του δουλειά και δεν βλέπω τι λόγος μας πέφτει εμάς για να τον κρίνουμε, λες και εμείς είμαστε Παναγίτσες. Rolling Eyes
_________________
"Αν κάποιος νομίζει πως είναι σκαντζόχοιρος, του δίνεις έναν καθρέφτη και μερικές φωτογραφίες σκαντζόχοιρων και του λες να τα βγάλει πέρα μόνος του." - Douglas Adams

"Ο εχθρός που νικάς παραμένει εχθρός σου. Ο εχθρός που πείθεις γίνεται φίλος σου."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 13, 2012 8:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Μέχρι πριν από μερικά χρόνια...δεν είχα ούτε κατά διάνοια σκεφθεί ότι ένα άτομο της οικογένειας (δεύτερος ξάδελφος), θα μπορούσε να ήταν ομοφυλόφιλος..Νόμιζα ότι αυτή η συνήθεια σχετίζεται με το περιβάλλον που ζει κανείς. Τον ξάδελφο έχω να τον δω από μικρό παιδί. Εγώ στη Πρέβεζα εκείνος με τους γονείς του στο Λουξεμβούργο. Μέσω facebook γίναμε φίλοι. Βλέπω φωτογραφίες λοιπόν και μου έρχεται η πρώτη υποψία, όχι άσεμνες φωτογραφίες αλλά διακρινόταν από την στάση του και του φίλου του ότι κάτι συνέβαινε...ήταν ζευγάρι! Μετά από δυο χρόνια...να και οι φωτογραφίες από το γάμο τους, στο Λονδίνο! Ένιωσα λοιπόν την ανάγκη να ευχηθώ στον ξάδελφο...αλλά πώς να το κάνω; κοντοστάθηκα λίγο....για απογόνους ούτε λόγος...Οπότε κατέληξα σε μια ευχή..."Σου εύχομαι να περνάς καλά και να μην στεναχωρείς το ταίρι σου".
Έχω μια εντύπωση πως το να θέλουν να ζήσουν μαζί δυο άτομα δεν είναι ένα σεξουαλικό απωθημένο ώστε να περιορίζει τα άτομα να είναι αντιθέτου φύλου. Πραγματικά δεν είδα στον ξάδελφο καμία φωτογραφία που να δείχνει κάτι άσεμνο...ούτε θέλω να πονηρεύομαι...αν και αρχικά όπως έγραψα από την έκπληξή μου, έπαθα!
Και κλασσικά ο Καρράς με τα οικογενειακά του!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ρουπέλιον
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 909

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 13, 2012 8:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

opyrge θα έπρεπε όμως να σε τιμά που εμπιστεύεται και ανοίγεται για τα προσωπικά-οικογενειακά του.
Κάπου αλλού κάποιος ένοιωθε άσχημα για τη ζωή του. Τα είπε και απαντήθηκε πολύ όμορφα νομίζω στο ψυχαναγκαστικό θέμα.
Ήταν και είναι καλό το ανθρώπινο πρόσωπο που μπορεί να δειχθεί εδώ μέσα και ειδικά αυτούς τους καιρούς. Δεν συμφωνείς ;
_________________
"Οι αρετές χάνονται μέσα στο συμφέρον, όπως τα ποτάμια μέσα στη θάλασσα" Φ.Ροσφουκώ
"Οι άνθρωποι αγωνίζονται πιο σκληρά για τα συμφέροντά τους παρά για τα δικαιώματά τους." Ναπολέων
"Ο άνθρωπος είναι ένα ζώο που κάνει παζάρια" Άνταμ Σμιθ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 13, 2012 10:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ενώ ο Opyrgos...που ντρέπεται για αυτό που είναι...κρύβεται...ο φουκαράς!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ρουπέλιον
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 909

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 14, 2012 1:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Ενώ ο Opyrgos...που ντρέπεται για αυτό που είναι...κρύβεται...ο φουκαράς!


Μα έτσι που απαντάς Bugman με ακυρώνεις 100% σε αυτό που έγραψα.
Άμα τον περιμένεις έτσι στη γωνία τι να κάνει κι αυτός ;
_________________
"Οι αρετές χάνονται μέσα στο συμφέρον, όπως τα ποτάμια μέσα στη θάλασσα" Φ.Ροσφουκώ
"Οι άνθρωποι αγωνίζονται πιο σκληρά για τα συμφέροντά τους παρά για τα δικαιώματά τους." Ναπολέων
"Ο άνθρωπος είναι ένα ζώο που κάνει παζάρια" Άνταμ Σμιθ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 14, 2012 3:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ρουπέλιον,
αυτά θέλει να πάρει ο Opyrgos...είναι το ψωμί του. Δημιουργεί καταστάσεις για να νιώθει καλά! Να νιώθει ότι υπάρχει. Τον συμπονώ και συμμετέχω στον αγώνα για την επιβίωσή του!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ρουπέλιον
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 909

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 14, 2012 3:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είσαι υπερβολικός. Δεν τα πιστεύω αυτά που γράφεις. Δεν τον γνωρίζεις προσωπικά. Είμαι σίγουρος. Ούτε κι εγώ άρα αδύνατον να αποφανθεί κανείς.
_________________
"Οι αρετές χάνονται μέσα στο συμφέρον, όπως τα ποτάμια μέσα στη θάλασσα" Φ.Ροσφουκώ
"Οι άνθρωποι αγωνίζονται πιο σκληρά για τα συμφέροντά τους παρά για τα δικαιώματά τους." Ναπολέων
"Ο άνθρωπος είναι ένα ζώο που κάνει παζάρια" Άνταμ Σμιθ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Δεκ 14, 2012 3:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εδώ κάνεις λάθος! Είναι πολλά χρόνια στο φόρουμ ο φίλος μας και αρκούν για να σχηματίσεις γνώμη. Δεν είναι υπερβολές. Γιατί δεν έχει μοιραστεί το παραμικρό για εκείνον με κανέναν εδώ; Αντίθετα όλα τα άλλα μέλη όχι μόνο έχουν κάτι δώσει...ακόμα και για καφέ πάνε...Και εγώ με πολλά μέλη του φόρουμ διατηρώ επαφές και εκτός φόρουμ! Και αυτή η συναναστροφή είναι και ένας λόγος να δείχνεις σεβασμό στον άλλο. Ακόμα και αν σου υποδείξει ο άλλος ένα λάθος, από σεβασμό θα το δεχτείς καλοπροαίρετα. Όταν όμως δεν σέβεσαι, τότε σωστό ή λάθος, ότι σου πει ο άλλος το θεωρείς μαλακία, ανοησία και τον βρίζεις.

Τον σεβασμό δεν τον κερδίζει αυτός που αντιγράφει...επίκαιρα θέματα. Μας έχει πήξει ο Opyrgos, και σε ένα βαθμό και συ Ρουπέλιον με αντιγραφές...Εσύ σώνεσαι γιατί με το χιούμορ σου, που δηλώνει καλό άτομο, περνάς τις ιδέες σου, δείχνεις δηλαδή ότι έχεις ιδέες, φαίνεται η προσωπικότητά σου. Ο άλλος όμως δεν έχει προσωπικότητα. Με αντιγραφές δεν προβάλλεις προσωπικότητα, μόνο υποκρίνεσαι. Αυτό δεν μου αρέσει για ένα μέλος του φόρουμ, η υποκρισία. Πώς θα συζητάς με κάποιον αν υποκρίνεται κάτι που δεν είναι; Αυτός δεν είναι μέλος αλλά μπαλαντέρ.
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 16, 2012 12:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ρουπέλιον έγραψε:
opyrge θα έπρεπε όμως να σε τιμά που εμπιστεύεται και ανοίγεται για τα προσωπικά-οικογενειακά του.
Κάπου αλλού κάποιος ένοιωθε άσχημα για τη ζωή του. Τα είπε και απαντήθηκε πολύ όμορφα νομίζω στο ψυχαναγκαστικό θέμα.
Ήταν και είναι καλό το ανθρώπινο πρόσωπο που μπορεί να δειχθεί εδώ μέσα και ειδικά αυτούς τους καιρούς. Δεν συμφωνείς ;
Τί με τιμά ρε Ρουπέλιον; Τα οικογενειακά του προβλήματα;
Και δεν με ενδιαφέρει να μάθω το ανθρώπινο πρόσωπο κανενός φασίστα. Άσε που οι φασίστες δεν έχουν καν ανθρώπινο πρόσωπο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 16, 2012 12:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Ενώ ο Opyrgos...που ντρέπεται για αυτό που είναι...κρύβεται...ο φουκαράς!
Για το μόνο που ντρέπομαι είναι που έχω πέσει στο επίπεδο του να συνομιλώ μαζί σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
opyrgos
Αποκλεισμένο μέλος


Εγγραφή: 30 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 13248

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 16, 2012 1:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Εδώ κάνεις λάθος! Είναι πολλά χρόνια στο φόρουμ ο φίλος μας και αρκούν για να σχηματίσεις γνώμη. Δεν είναι υπερβολές. Γιατί δεν έχει μοιραστεί το παραμικρό για εκείνον με κανέναν εδώ;
Αυτή είναι η τεράστια διαφορά μας. Kαι μάθετέ το όλοι εσείς που ψάχνετε να βρείτε γιατί αυτή η διαμάχη με τον Bugman.
Εσύ Bugman το πέρασες το φόρουμ για chat γνωριμιών, μπας και βρεις μερικά κορόιδα που θα τους πουλήσεις διάφορα ακαταλαβίστικα και μερικές wannabe θεωρίες για να σου δώσουν σημασία και ίσως αξία που δεν κατάφερες να αποκτήσεις ποτέ, ενώ εγώ το πέρασα, καλώς ή κακώς, για φόρουμ φιλοσοφικών και προχωρημένων συζητήσεων όπου προσπαθούσα πάντοτε να ξετρυπώνω μορφωμένους και διαβασμένους συνομιλητές να συζητώ ώστε να κερδίσω απ' αυτούς, όπως κερδίζεις όταν ανοίγεις ένα καινούργιο βιβλίο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Φιλοσοφικοί Προβληματισμοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center