Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΓιαΤι θΑ ΚαΝεις Μια ζωΗ κΥκλΟυς
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2007 2:00 am    Θέμα δημοσίευσης: ΓιαΤι θΑ ΚαΝεις Μια ζωΗ κΥκλΟυς Απάντηση με Συμπερίληψη

σαυτο εδω το θεμα θα αποδειξω γιατι εσυ ο α ο β και ο γ θα συνεχισεις να νοιωθεις πως κανεις κυκλους ...και οταν λεω οτι θα κανεις κυκλους δεν εννοω ουτε οτι θα ζωγραφιζεις κυκλους αλλα ουτε οτι θα κανεις κυκλους τη πλατεια Laughing


θα θελα να ακουσω ομως καποιον να μου πει μηπως ξερει την απαντηση Very Happy ...σας προκαλω ..πιστευω οτι επι του θεματος εχετε πληρη μεσανυχτα Twisted Evil
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2007 3:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ενας μουσικος θα μπορουσε να δωσει την απαντηση ..οσο κιαν σου ακουγεται περιεργο ..ο λογος που κανουμε κυκλους ειναι μουσικος

και τελος δεν ειναι ματαιος αυτο ο κυκλος απο την αποψη οτι ειναι μοναδικη σου επιλογη ...υπαρχει και η ευθεια γραμμη

δεν εννοω οτι ειμαστε εγκλοβισμενοι στο κυκλο της ασυνειδησιας ...υπαρχει τροπος να βγεις ...αλλα δε στο λεω ..(ακομα)
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 01, 2007 6:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιατί θα κάνω κύκλους;
(γράψε john....και θα κάνω κύκλο, για να ξαναπεράσω από εδώ....να πάρω απάντηση)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 02, 2007 11:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

60 atoma exoune diabasei ουδεις ξεβρει την απαντηση

αυτο που θυμιζει το στιχο του τριομηδη .."γυρνω στη αθηνα χαμογελω σε ολους αλλα ουδεις δεν ερχετε να μου δωσει το χερι του" .. Very Happy
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kaneis
Πρύτανης


Εγγραφή: 22 Ιούλ 2004
Δημοσιεύσεις: 2376

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 02, 2007 12:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

εισαι σιγουρος οτι δεν ειναι στιχος του σημιτη?
βλεπω τιτλους στις εφημεριδες Ο ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ (οπως λεμε η μονικα μπελουτσι στο dubai)
_________________
ο ηλιος δεν σηκωνει τα πεπλα αλλα τα φανερωνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 02, 2007 6:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ...?
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 03, 2007 8:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Καλά τώρα εύκολο αυτό. Ζούμε σε ένα άπειρο Σύμπαν. Ο βαθμός καμπυλότητας όμως ενός κύκλου είναι αντιστρόφως ανάλογος της ακτίνας του. Συνεπώς όσο μεγαλύτερη ακτίνα έχει (άπειρο σύμπαν άρα και άπειρη ακτίνα) τόσο μειώνεται η καμπυλότητα. Συνεπώς ένας άπειρος κύκλος είναι μια ευθεία. Νομίζεις πως προχωράς μπροστά αλλά παρ όλα αυτά βαδίζεις πάνω στον κύκλο Cool
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mirage
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 592

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 03, 2007 10:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν χρειάζεται να είναι άπειρη η ακτίνα. Πάρε παράδειγμα την γη τοπικά το τόξο της καμπύλης γίνεται ευθύγραμμο τμήμα.

Μάλλον εννοείς έναν άπειρο ΧΩΡΟ που μπορεί να καταλάβει δυνητικά το σύμπαν, διότι ένα άπειρο σύμπαν με άπειρη μάζα μου φαίνεται πολύ μα πάρα πολύ εξω-πραγματικό...
_________________
Σταματήστε να πιστεύετε ... αρχίστε να σκέφτεστε!
http://philosophical-mirage.blogspot.com/
http://notes-mirage.blogspot.com/
http://bio-mirage.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 04, 2007 1:39 am    Θέμα δημοσίευσης: πρωτεα αδελφε μου !!! Απάντηση με Συμπερίληψη

αδελφια μου ακουστε ..


ψευδαισθηση ειναι οι ευθειες γραμμες . που πες μου που υπαρχει ευθεια γραμμη στα ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΤΗς ΦΥΣΗς ???

οι εποχες,οι βδομαδες, το ανθισμα του λουλουδιου και μετα ο θανατος του , η ζωη και μετα ο θανατος σου, ο ηλιος και μετα η νυχτα , που βλεπεις ευθεια γραμμη??? πεσμου ενα φαινομενο που εχει ευθεια γραμμη

ευθειες γραμμες υπαρχουν μονο στο χαρτι .και σε κτιρια που κατασκευαζει ο ανθρωπος .... αλλα ακομα δεν εξηγησα .προσπαθησε να παρακολουθησεις το συνειρμο μου τιμιε αναγνωστη ,να σου πω θελω μονο

ακομα και ο ανθρωπος ενα φαινομενο της φυσης ειναι και ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ, πχ η ψυχολογια του .... εισαι καλα εισαι σκατα εισαι καλα εισαι σκατα εισαι καλα εισαι σκατα .... γιατι???? γιατι δεν σταθεροπειται και σε τυρανα

γιατι παντα ξεκινας κατι με ενθουσιασμο και μετα το χανεις ...γιατι παντα ερωτευεσαι και μετα το χανεις ... γιατι παντα βρισκεις τον εαυτο σου και μετα τον χανεις ??? γιατι ολα αυτα ??? γιατι να μην ειναι μια ευθεια γραμμη ...γιατι τοσο κυκλος ??? και ξερω οτι νοιωθεις οτι κανεις κυκλους ,..

και θα συνεχισεις να κανεις κυκλους ...ΣΤΑΝΤΑΡ !!!! δε προκειται να τα καταφερεις να βγεις απο το κυκλο της ασυνειδησιας σου ... αν κανεις κυκλους ,ισως ακουστει σκληρο αλλα εγω στο λεω γιατι ειναι αληθεια , να ξερεις πως εισαι ασυνειδητος , μη πιστευεις οτι εισαι συνειδητος ... ειναι παγιδα και ψευδαισθηση ..ειναι ο υπνος υπουλος ,,μασκαρευτε και σε κοροιδευει αδελφε μου , προσεξε ...ειναι πονηρος και υπουλος ...καραδοκει

ειναι νομος αυτος ..νομος της φυσης,..η γη ειναι μακρια απο τον θεο ... ειναι τεραστιο το συμπαν ...ειναι νομος αυτος ..πως να στο πω ..το βλεπεις στη φυση ,.,,και απλα τον δεχεσαι ... κοιτα το χωραφι ...το οργωνουον και το σπειρουν ..και τουμπαλιν /.....

do re mi fa so la si και μετα παλι δο!

αυτο γινετε γιατι υπαρχουν 2 παυσεις στη μουσικη οκταβα ... υπαρχει μια παυση μεταξυ στο μι και στο φα και μετα αλλη μια παυση στο σι και το ντο
και εκει ειναι που γυρνας προς τα πισω...παλι γυρνας πισω!!!!εκει που νομιζεις οτι πας ευθεια και οτι το εχεις εχεις ειδη αρχισει και πηγαινεις πισω, χαχα δε μπορεις να φυγεις ειναι σιγουρο!!!! αν δεν υπηρχαν οι δυο παυσεις θα ηταν ευθεια, ειναι ο νομος της γης ... αλλα προσεξε εχεις τη δυνατοτητα να το σπασεις !!! και να βγεις απο αυτο το μηχανικο νομο ...πως ομως????

μεσω της ενθυμησης του εαυτου !!! μονο ετσι ... τωρα τι σημαινει αυτο για σενα...ξερω οτι δε σημαινει τιποτα ..

παντα θα κανεις κυκλους ..και λιγοι θα καταφερουν να σπασουν το κυκλο ..πολλοι λιγοι γιατι ετσι πρεπει να γινει .. και εγω ειμαι ενας απο αυτους που απλα ξερει οτι ειναι μεσα στο κυκλο και προσπαθει να το σπασει ... εγω και τα λιγοστα αδελφια μου ..ακομα και τωρα που διαβαζεις αυτο εισαι μεσα σε ενα κυκλο ....οι συνειρμοι στροβιλοζνται κυκλικα αφημενοι απο σενα ..δεν υπαρχεις καν .το καραβι δεν εχει καπετανιο

η χαρα θα γινετε στεναχωρια και μετα η στεναχωρια χαρα ... φανταζομαι ομως ποσο αστεΙα θα μου φαινοντουσαν ολα αν καταφερνα να αποφυλακιστω απο αυτο το κυκλικο κλουβι ,και να καθομαι εκει δυνατος χωρις να με ακουμπαει αυτο ο νομος που προξενει τους πολεμους ολους ,και οταν το σκεφτομαι παιρνω τη δυναμη να προσπαθησω αλλη μια φορα να παλεψω με τον υπνο . αν και ξερω ποσο ανισχυρος ειμαι ..και να ειμαι παντα ο γιαννης ,, σταθερος σα τον ηλιο . οχι μια ο φοβισμενος και μετα ο σΟυπερμαν .

ριχτα ολα στο κοκορα λοιπον και αρχισε να χαιρεσαι τη κυκλικη σου πορεια ... και εγω θα προσπαθω να σταθω εκει στο κεντρο ...οσο μπορω 1 ,2 δευτερολεπτα ισως και 5 λεπτα ...ειναι πολυ δυσκολο να μεινεις στο κεντρο για 5 δευτερολεπτα ...συνειρμοι κατακλυζουν το μυαλο και ξεχνας ..και κοιμασαι παλι .. κριμα ,πιστευω πως δε μου αξιζει κατι τετοιο , αληθεια σου λεω πως προσπαθω ακομα και τωρα , αλλα εσυ ξερω πως δε ξερεις τι να κανεις .ειναι η ελλειψη γνωσης , που το σχολειο δε σου εμαθε ,το σχολειο δε σε γνωρισε με το θεο . εγω απλα στο βροντοφωναξα να το ακουσεις

και ολα αυτα που λεω ειναι πυθαγορεια ... ο πυθαγωρας θα δακρυζε αν ακουγε ολα αυτα και θα φοναζε πως ... ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ . ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΛΟΒΙΣΜΕΝΟΙ ΜΕΣΤΟ ΚΥΚΛΟ .. ΟΜΩς ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙΤΕ ΜΕΣΩ ΤΗς ΕΝΘΥΜΗΣΗς ..ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΤΗς ΕΝΥΘΥΜΗΣΗς ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΘΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΤΕ ΤΗ ΘΕΙΚΗ ΕΠΙΓΝΩΣΗ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΣΑΣ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ....ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΥΚΛΟ ΤΗς ΑΣΥΝΕΙΗΣΙΑς Ο ΘΕΟς ΣΑς ΑΦΗΣΕ ΧΩΡΟ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΤΕ ΤΙς ΠΑΥΣΕΙς . ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΙς ΔΙΚΕς ΣΑς ΣΥΝΕΙΔΗΤΕς ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕς ,ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑς ΣΟΚ , ΤΟ ΠΡΩΤΟ Η ΜΕΤΟΥΣΙΩΣΗ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΡΝΗΤΙΚΩΝ ΣΑς ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ , ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟ ΑΦΗΜΑ ΣΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ ΣΑς ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΜΕΣΑ ΣΑΣ , ΜΙΑ ΑΙΣΘΗΣΗ ΑΦΗΜΑΤΟς ΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗς ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙς ,ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΥΘΕΙΑ ΓΡΑΜΜΗ . ΚΑΙ ΟΣΟ ΔΙΑΡΚΕΣΕΙ ΜΙΚΡΟΙ ΘΕΟΙ


ΤΕΤΕΛΕΣΤΕ
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 04, 2007 1:54 am    Θέμα δημοσίευσης: μονο μονο μονο Απάντηση με Συμπερίληψη

μονο οι πιο παθιασμενοι θα το καταφερουν.μονο οι πιο προσεχτικοι.. μονο οι σπαρτιατες της ψυχη...μονο αυτοι που πανε και βλεπουν αυτο που τους ποναει μεσα τους ,μονο αυτοι Idea Idea Idea
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 04, 2007 12:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

…ναι εσυ εγραψες αυτο το βιβλιο που δεν ειναι βιβλιο
αλλα ενα σκληρο κατηγορω για τον εαυτο σου, για τη κοινωνια, για τον ανθρωπο, για αυτον που το διαβαζει.
…ναι εσυ κατηγορεις και εσυ θαυμαζεις τον ανθρωπο που κυνηγαει τον κυκλο.
…δεν χρειαζεται εξηγηση ειναι απλο.
Ενας ανθρωπος, γυρω σκοταδι, με ενα φαναρι και ενα ξιφος, κυνηγαει ενα κυκλο.
…και τι ειναι κυκλος ;
…ξερω γω εσυ που το διαβαζεις ξερεις ποιος ειναι ο κυκλος σου
…για μενα μπορει να ειναι το μηδεν.
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 04, 2007 6:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

για ολους τριομηδευς ..για ολους ειναι το ιδιο κλουβι
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 05, 2007 6:26 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ouliathis έγραψε:
Καλά τώρα εύκολο αυτό. Ζούμε σε ένα άπειρο Σύμπαν. Ο βαθμός καμπυλότητας όμως ενός κύκλου είναι αντιστρόφως ανάλογος της ακτίνας του. Συνεπώς όσο μεγαλύτερη ακτίνα έχει (άπειρο σύμπαν άρα και άπειρη ακτίνα) τόσο μειώνεται η καμπυλότητα. Συνεπώς ένας άπειρος κύκλος είναι μια ευθεία. Νομίζεις πως προχωράς μπροστά αλλά παρ όλα αυτά βαδίζεις πάνω στον κύκλο Cool


Ευκλείδη ζεις εσύ μας οδηγείς. Ουλιάδη ακόμα κύκλους κάνεις; Twisted Evil

Αναλόγως, και εσύ όταν σε ένα χαρτί κάνεις έναν κύκλο, αυτό που χαράζεις είναι μια ευθεία! Ζούμε σε ένα άπειρο σύμπαν, δηλαδή άπειρα μικρό όσο και άπειρα μεγάλο! Ο βαθμός καμπυλότητας του κύκλου είναι αντιστρόφως ανάλογος της ακτίνας, άρα, όσο μικρότερη η ευθεία τόσο πιο μικρός ο κύκλος.

Μα πώς τα καταφέρνεις! Μάγος είσαι; Twisted Evil
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΓΙΩΡΓΟΣ ΔΟΥΛΓΕΡΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 740
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 05, 2007 6:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

john έγραψε:
για ολους τριομηδευς ..για ολους ειναι το ιδιο κλουβι
Οχι ολοι φιλε John
Υπαρχουν και οι ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΟΙ!!
_________________
Αλλο τα ΣΟΦΑ ΛΟΓΙΑ κι αλλο τα ΠΑΧΥΑ ΛΟΓΙΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
emu
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιαν 2006
Δημοσιεύσεις: 553

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 05, 2007 7:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

θα κανω κυκλους μια ζωη επειδη ειμαι ενας ανακυκλουμενος συμπαντικος ηχος,μια συμπαντικη μελωδια,μια ανασα αποτελουμενη απο μισα και ολοκληρα,ανοδο και καθοδο...επειδη ειμαι αερας,γη,νερο,φωτια...επειδη ειμαι Ενα με τη Φυση.Ενα με το αρσενικο και το θυληκο,ενα με την αρχη που ειναι και τελος και ενα με το τελος που ειναι και αρχη.
_________________
Ομορφια ειναι η απλοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
Σελίδα 1 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center