Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

- τι γινεται , '' στο ημερολογιο '' της www.noisa.gr
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 06, 2008 11:18 am    Θέμα δημοσίευσης: - Κυριακατικα . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

.
^
- αυτο που μπορουμε να δουμε και να υπολογισουμε , το λεμε Ορατο . . .
- εκεινο που δεν μπορουμε να δουμε και ουτε και να υπολογισουμε , το λεμε Αορατο . . .
- το Ορατο ειναι αντιληπτο και υπολογισιμο . . .
- το Αορατο , ειναι ασυληπτο και ανυπολογιστο . . .
- αν παμε Οπως Εμεις βλεπουμε ψυχουλες μου , θα δουμε τους λαους να υπολογιζουν , να συννενοουνται και να σηκωνονται . . .
- αν κλεισουμε τα ματια μας . . . θα πεσουμε ολες η μια επανω στην αλλη απο ασυννενοησια και σε ανυπολογιστες περιπετιες . . .
^

- εσεις μου λετε πως το ξερετε . . .
- εγω το ξαναλεω . . .
'' ωσπου να σηκωθουν οι αλλες , Εσεις να ειστε ορθιες '' . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 06, 2008 11:54 am    Θέμα δημοσίευσης: - Κυριακατικα και καλοκαιρισια . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

.
^
'' αν ορισουμε τον χρονο και τον χωρο που θα κινηθουμε με την διανοια μας , θα ορισουμε και την διανοια μας την ιδια και το Γιατι και Τι θα διανοηθουμε ''.
- η διανοηση ανησυχες ψυχες . . . ητανε ειναι και θα ειναι η διεξοδος στα αδιεξοδα που περιερχεται το ανθρωπινο γενος , στην πορεια του προς την εξελιξη του και προς τον συνεχισμο του στο ορισμενο . . .
- αυτο το γνωριζουν αρκετοι , οι περισσοτεροι ομως το αποφευγουν . . ενω καποιοι αλλοι το φοβουνται . . .
- φοβουνται τον Πολεμο και την Ειρηνη με τον εαυτο τους και την συνειδηση τους και αποφευγουνε τον αναλογισμο των επιλογων τους για το Πραγματικο . . .
^
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 07, 2008 10:41 am    Θέμα δημοσίευσης: - καλή βδομαδα . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

.
^
- και τι δεν μου ειπανε σημερα το πρωι οι διδυμες στο περιπτερο . . .
- μου ειπανε , πως Υπαρχει ο Χωρος και ο Χρονος που δεν μπορουμε να αντιληφθουμε και να υπαρξουμε ακομη . . και πως Υπαρχει και ο Χρονος και ο Χωρος οπου υπαρχουμε και αντιλαμβανομαστε Τωρα . . .
- μου ειπανε με πολλα , παρα πολλα λογια . . πως απο την Μιά εχουμε τον Χωρο και τον Χρονο του ασυληπτου και ακατανοητου και στον οποιο δεν μπορουμε να υπαρχουμε . . και απο την Αλλη εχουμε τον Χρονο και τον Χωρο του υπαρκτου και κατανοητου , στον αποιο και Αναβιωσαμε και υπαρχουμε εως και Τωρα . . .
- και μου 'πανε και πως . . στον ενα δεν μπορουμε και δεν ξερουμε Πως να παμε . . και στον αλλον δεν ξερουμε Πως να μεινουμε και Αν θα μεινουμε . . .
- και μου 'πανε και χαιρετισματα και για σας . . .
^

ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΕΣ , ΑΝΤΙΧΑΙΡΕΤΙΣΤΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 07, 2008 5:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τα σεβη μου στις δυδιμες ..
Εισαι τυχερος φιλε μου που γνωριζεις ατομα τα οποια ασχολουνται .
Εδω στα μετεωρα, ολοι ειναι στο κοσμο της κιθαρας, του καφε, του ποτου & της τεμπελιας .. & της εκμεταλλευσης εννοειτε
Τους μοναχους δεν τους βαζω μεσα, γιατι εχουν καταληψη στα βραχια ..
Τι πλακα που εχουμε ολοι μας, ο καθενας τον χαβα του
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 09, 2008 7:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: - χωρις εξαιρεσεις . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

^
- να λεγει ενας και λιγοι ποσοι και οσοι να τον ακουνε , Καπου βγαζει . . .
- να λενε ολοι και κανενας ουτε ενας , να μην ακουει κανενανε , δεν βγαζει Πουθενα καρδουλα μου . . .
- ομως εχε την πιστη σου σε σενανε και την υπομονη μαζι σου . . .
- καποτε , συντομα και στην ευχη . .
- ολοι οσοι εχουνε για να λενε , θα λενε και οι αλλοι θα ακουν , γιατι θα γινει αναγκη κι' ας ειναι που θα ειναι λιγοι Τοτε αυτοι και αλλοιωτικα μετρημενοι . .
- με σενα μαζι , θα ειναι αρκετοι . . .
- εσας ο θεος να φυλαει . . .
^

ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΙΚΡΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΠΑΡΕΕΣ . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 09, 2008 8:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: - απο τον saama τον ξεχασμενo η παρενθεση . . Απάντηση με Συμπερίληψη

^
- οποια θελει , ας δοκιμασει να πεθανει συνειδητα . . .
- οποια θελει ας δοκιμασει να συνεχισει την ανθρωπινη ζωη , μόναχη χωρις καμμια αλλη . . .
- μεταξυ μας θα μεινει ψυχουλες μου . . .
- εγω ερχομαι στο ονομα της κοινονοησης και στο ονομα της πηγαινω . . .
- οποια θελει , ας κανει το ιδιο . . .
- οποια θελει , ας ακολουθει . . .
- οποια θελει , ας προηγειται . . .
- και οποια θελει ας δοκιμασει να ζησει με την χυχη της για χαρη μιας αλλης χυχης . . .
- μεταξυ μας θα μεινει . . .
^

ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ ΣΕ ΟΣΑ ΛΕΩ ΧΑΙΡΕΤΩ μας λεει . . .
ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΟΤΙΝΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 10, 2008 11:31 am    Θέμα δημοσίευσης: - και μεταξυ αλλων μας γραφει . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

^
- χρειαζομαστε χρονο , ναι . . .
- οχι ομως για να συνεχισουμε να αμφιβαλουμε για μας . . .
- χρειαζομαστε χρονο για να καταλαβουμε ο ενας τον αλλον και οχι για να ξεγελασουμε ο ενα τον αλλον . . .
- τον χρονο που χρειαζομαστε παλικαρισιες ψυχες , τον χρειαζομαστε για να γκρεμισουμε την Παρανοια και να κτισουμε την Ομονοια . . και χρειαζομαστε Ειρηνη μεταξυ μας και Περισκεψη . . δεν χρειαζομαστε Πολεμους και Συγχυσεις . . .
^

ΚΑΙ ΜΑΣ ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΕΙ . . .
ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΟΝΟΗΣΗΣ ΕΡΧΟΜΑΙ ΚΙ' ΕΓΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ . . .


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Πεμ Ιούλ 10, 2008 11:43 am, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 10, 2008 11:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

γιατί να προσπαθήσεις να κατανοήσεις κάποιον όταν δεν έχεις αμφιβολίες γι' αυτόν ... Rolling Eyes
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 10, 2008 12:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: - στο ημερολογιο Μας . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

LSNM έγραψε:
γιατί να προσπαθήσεις να κατανοήσεις κάποιον όταν δεν έχεις αμφιβολίες γι' αυτόν ... Rolling Eyes


- ισως και μαλλον , για να κατανοησεις και τον ιδιο σου τον εαυτο και για να μην αμφιβαλεις για σενα , ως ανθρωπος της συνεχειας . . .
- αν δεν ειχαμε ενανε '' αναλογο των νοιασμων μας '' , θα ειμασταν κατ' αναγκη και μοιραια '' εγωιστες '' . . .
- δεν το βλεπεις . . . ;
- αλλο να χαιρομαστε καταβαθα για μας και αλλο να λυπομαστε για μας , στο μεσα μεσα της μόναχης ψυχης μας . . .
- εκεινοι που αγωνιζονται για '' την αποκατασταση της νοημοσυνης και της λογικης του ανθρωπου '' . . . απ' την Αρχη τους ειναι ανθρωποι . . .
- ανθρωποι υπερ του ανθρωπινου Ανθρωπου . . .
- η πραγματικοτητα που εχουμε μπροστα μας , η συνεχεια μας στο Μετα μας και η πιστη μας για την Μεταστηση μας . . ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΟΠΑΙΓΝΙΟ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΟΣΟΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΧΕΙΡΟΛΟΓΙΑ . . .
- καποιοι απο μας , ξεσκιστηκαν και πολυκοματιαστηκαν απο αυτο που οι περισσοτεροι μπορουν να το ονομαζουνε '' ευνοια '' . . .
- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΜΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ , ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΥΣΙΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ φιλε του νοιασμου και δικε μου φιλε . . .
- αν κανουμε λαθος . . . τα του λαθους μας να πεσουνε στην κεφαλη μας .
- υπολογοι και αναλογοι της νοησης της κοινης μεταξυ μας ειμαστε . . .
- ανθρωποι που θα συνεχισουνε με τον Εκεινο νου , ή που απο Εκεινον τον νου , θα διαλυθουνε . . .
- για το αν υπαρχουμε και αν θα συνεχισουμε να υπαρχουμε γινεται ο αναλογισμος . . .
- μην βιαζεσαι να λες . . '' μα , υπαρχουμε '' . . . ! ! !
- δοκιμασε να λες , '' υπαρχουμε για να υπαρχουμε οπωσδηποτε '' . . .
- δοκιμασε να ''σταθεις'' . . . κατω απο το θέε μας θεέ βοηθα . . .
- δοκιμασε να συχνολεγεις και να σου ακουεις και να ακουγεσαι οταν λες . . . θέε μας και πατερα μας . . Ετσι θελεις . . . ; ; ;
- πολλα κοντομοιαζουνε με πολλα . . .
- αυτο που ειναι απο την ψυχη μας , ειναι απο την ψυχη μας προς την ψυχη μας . . .
- και τουτο ειναι αλλο . . .
- καλησπερα σου παλικαρι . . .


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Παρ Ιούλ 11, 2008 8:37 am, επεξεργάσθηκε 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skeptomenh gynaika
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 891

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 10, 2008 12:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

1+1=2
2-1=1

Η ΑΓΑΠΗ ειναι ΕΝΟΤΗΤΑ.

και ΤΑΥΤΙΣΗ.

Αν ο αποδεκτης δεν δινει παλι πισω την προστασια,τοτε δεν υπαρχει ενοτητα,δεν υπαρχει ταυτιση.Δεν υπαρχει ισορροπια,αρα ουτε ομορφια.
Τοτε η σχεση γερνει.
_________________
_________________
Σημειο+Ευθεια=Ερωτας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 10, 2008 12:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

αν επιμείνεις φίλε μου about στο σκεπτικό σου τότε θα οδηγηθείς με σκαπανεική μαθηματική ακρίβεια στο οτι για να κατανοήσουμε εμάς πρέπει να γνωρίσουμε όλους του άλλους ανθρώπους κάτι φυσικά αδύνατο ..
Άρα περνάμε σε δειγματολειψία ..
Και πως ξέρουμε οτι κάποιος πέρα μακρυά που δεν τον ξέρουμε δεν είναι τελικά η αποθέωση της επαφής που θα μας κάνει να ανακαλύψουμε εμάς .. ;
Καλό είναι να μελετήσουμε καμιά συνταγή πριν φουρνήσουμε το γλυκό αλλά κάποια στιγμή πρέπει να σταματάει η μελέτη και να αρχίζει το φούρνισμα ... Laughing για να χρησιμοποιήσω και της φίλης skeptomenhs το concept ...
Στην πορεία βέβαια ακόμα και οι καλύτερες όπως η μάνα μου διαπιστώνουν οτι το γλυκό θέλει αλλαγή η συνταγή ή (...) επαναφορά στην αρχική καλή πετυχημένη εκδοχή ....

Για μένα η κατανόηση του είναι μας λίγη σημασία έχει σε σχέση με το χτίσιμό μας. Η δεύτερη διαδικασία σου δίνει ένα επιθυμητό ακίνητο σε προβλέψιμο χρόνο ... Η πρώτη σε τρέχει στην πολεοδομία συνέχεια και δεν ξέρεις μετά από άγνωστο χρόνο τι θα γίνει κι αν θα βρεις κι εργολάβο για τέτοια περίπλοκη κατάσταση ...

"Never confuse motion with action" said κάποιος Φραγκλίνος ... Very Happy
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 10, 2008 1:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skeptomenh gynaika έγραψε:
1+1=2
2-1=1

Η ΑΓΑΠΗ ειναι ΕΝΟΤΗΤΑ.

και ΤΑΥΤΙΣΗ.

Αν ο αποδεκτης δεν δινει παλι πισω την προστασια,τοτε δεν υπαρχει ενοτητα,δεν υπαρχει ταυτιση.Δεν υπαρχει ισορροπια,αρα ουτε ομορφια.
Τοτε η σχεση γερνει.
_________________


- '' ενα και ενα μαζι '' . . . το γινομενο ειναι Και αλλο ενα Και ενα Και ενα Και οσα . . . ! ! !
- '' δυο μειον το ενα '' . . . αργα ή γρηγορα , ειναι . . . ισον ΚΑΝΕΝΑ . . .
- '' το ενα ομως μόναχο , το Εκεινο ενα '' . . . '' ειναι το ολο Μαζι το οσο '' των Οσων .
- '' η περιπετεια '' μας ειναι . . αμα Και ερχεται ο νους '' ο κοινος '' ΣΕ ΜΑΣ . .
- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΛΕΣ στην λογικη σου ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΑ . . .
- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΟΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΣΑΡΚΑ σου μεσ' την οποια υπαρχεις
- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΛΕΣ . . .
- ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ , πρεπει να την οριζω . . .
- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ . . .
- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΛΕΣ σαν ανθρωπος . . . θέε μου , ΑΣ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ . . . ωσπου να ερχομαι ως εσενα . . .
- το Τι σας ''πιανει'' καλοκαιριατικα και ξεμοναχιασμενους . . '' ειναι δικη μου υποθεση και δεν σας αφορα '' . . .
- εσεις , καλο ειναι να αναλογιζεστε και να διερωτασθε . . .
- ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΤΟ που αυτος μας λεει . . .
- ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΔΕΝ ΣΤΕΡΕΙΤΑΙ τουτου του ΔΙΚΑΙΩΜΟΥ . . .
.


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την about στις Πεμ Ιούλ 10, 2008 3:28 pm, επεξεργάσθηκε 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skeptomenh gynaika
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 891

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 10, 2008 2:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Smile ..................
_________________
Σημειο+Ευθεια=Ερωτας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 10, 2008 4:20 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

LSNM έγραψε:
αν επιμείνεις φίλε μου about στο σκεπτικό σου τότε θα οδηγηθείς με σκαπανεική μαθηματική ακρίβεια . . . στο οτι , για να κατανοήσουμε εμάς πρέπει να γνωρίσουμε όλους του άλλους ανθρώπους κάτι φυσικά αδύνατο ..


- Αν τουτο εινα το Αδυνατον . . . πες μου Τι ειναι Δυνατον . . .
'' να ξεχωρισουμε την ψυχη μας και την συνειδηση Μας για μας μαναχά '' ; ; ;
- πολυ ευκολο δεν ειναι και παρατραβηγμενο . . . ;
- υπερ του ανθρωπου ειναι Εκεινοι που οι ανθρωποι , πατανε πανω σ΄αυτους .
- μπορεις να σταθεις '' απο κατω '' . . . ;
- μπορεις να ομολογηθεις και να απολογηθεις και να πεις . . .
- θέε μας θέε μας θεέ . . . σε σενα αποτεινονται οι νοιασμοι μας για μας . . ;
- καμια σκαπανειακη ακριβεια '' δια της μαθηματικης '' δεν ακολουθω . . .
- ουτε και θελω να '' υπογραμισω '' την εποχη της αναθεωρησεως των θεωριων . . .
- ΣΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΕΝΑΠΟΜΕΙΝΑΝΤΕΣ ΖΩΝΤΑΝΟΥΣ απευθυνομαι . . .
- Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ . . ΕΙΝΑΙ . . . για κεινους που θα μας κληρονομησουνε . . .
- πες μου σε Τι και Γιατι και Πως . . . θα τους γυρισουμε την πλατη της συνειδησης μας . . . οι ενσυνειδητοι . . .
- καλησπερα . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 11, 2008 10:59 am    Θέμα δημοσίευσης: - απο τις κουβεντες που γινονται στην Μαντρα . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

^
- το νοημα θα ειναι παντα Μετα . . .
- η αναγκη για να καταλαβουμε και να μοιραστουμε Εκεινα που μπορουμε και πρεπει να καταλαβουμε Τωρα . . . ειναι Τωρα . . .

^

ΑΥΤΑ ΛΟΓΑΡΙΑΖΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ''ΜΑΝΤΡΩΜΕΝΕΣ'' ΨΥΧΕΣ . . .
ΑΥΤΑ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΨΥΧΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΝΟΗΤΙΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ . . .
ΚΑΙ ΣΕΙΣ ΟΜΩΣ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ . . .
ΚΙ' ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΣΑΣΤΕ ''ΜΑΝΤΡΩΜΕΝΕΣ'' . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5 ... 24, 25, 26  Επόμενο
Σελίδα 4 από 26

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center