Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Περι... των "μηνυματων" στις υπογραφες !
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 19, 2008 4:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χάους, Αφορισμοί... Απάντηση με Συμπερίληψη

Chaos έγραψε:

Πρωτίστως γράφω αυτοσαρκαζόμενος...
..................................................................
Αφήνει έτσι - στον βαθμό που το επιτυγχάνω και είναι κάτι τέτοιο δυνατόν - τον τελικό λόγο αποκαθαρμένο από τις ατομικές μου προτιμήσεις (εκτός από τις περιπτώσεις που τις εκφράζω δεδηλωμένα) και τον καθιστά υποκείμενο σε κρίση ως προς το πραγματικό του περιεχόμενο...
[/color]

    Περιπου καταλαβαινω τι λες...
    Σαν να στεκεσαι σε αποσταση και "κριτικαρεις" τα πραγματα...
    Σαν παρατηρητης, που αδεκαστος καταγραφει τα "συμβαντα" του εαυτου του...

    Τι εχεις να πεις λοιπον με τον καθαρο σου λογο, για την υπογραφη του pol ;
pol
έγραψε:
Αλήθεια είναι η κατά Θεόν αίσθησις

_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Δευ Μάϊ 19, 2008 11:16 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 19, 2008 5:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χάους, Αφορισμοί... Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:

Τι εχεις να πεις λοιπον με τον καθαρο σου λογο, για την υπογραφη του pol;
pol έγραψε:

Αλήθεια είναι η κατά Θεόν αίσθησις




Twisted Evil

Μήπως διάβασες τη σχετική μου αλληλογραφία με την MARIA http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=48768#48768 και επιδιώκεις να με αντικαταστήσεις ως "ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑΣ"; Κακό, κακό παιδί...
Εν πάση περιπτώσει, αφού ούτως ή αλλέως σκόπευα να το κάνω, - τόσο για αυτήν όσο και για την προγενέστερη, μεταβατική υπογραφή του φίλου μας (ΔΕΝ χρειάζονται τόσο τεράστια ψηφία για να δηλωθεί η όποια Αλήθεια) - θα ανταποκριθώ στην πρόκληση (εν ευθέτω χρόνω)!

_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 19, 2008 11:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χάους, Αφορισμοί... Απάντηση με Συμπερίληψη

Chaos
έγραψε:
Μήπως διάβασες τη σχετική μου αλληλογραφία με την MARIA http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=48768#48768 και επιδιώκεις να με αντικαταστήσεις ως "ΑΝΑΚΑΤΩΣΟΥΡΑΣ"; Κακό, κακό παιδί...

Εδω ταιριαζουν δυο παροιμιες...

1η. Κυλησε ο τζετζερης και βρηκε το καπακι... Evil or Very Mad Razz

2η. Βγαλτ΄τη σκουφια σου και βάραμε... Twisted Evil Shocked Very Happy Cool Laughing

Και ναι, μαλλον εχεις δικιο με το "Κακό, κακό παιδί...", αλλά μην ανησυχεις και δεν προκειται να σου παρω τη δουλεια... Wink

Τα δικα μου τα "ανακατω(σουρε)ματα" ειναι αλλου τυπου... Rolling Eyes


Εμενα παντως μου αρεσουν τα μεγαλα γραμματα αυτης της "Αληθειας" του pol, γιατι εντεινουν το κλικ που " ακουω "...
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Δευ Μάϊ 19, 2008 11:17 pm, επεξεργάσθηκε 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 19, 2008 11:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ω ΣΚΑΠΑΝΕΥ ΑΠΕΙΡΕΙΕ... Απάντηση με Συμπερίληψη

ΧΙΓΙΩΡΓΗΣ
στην υπογραφη του έγραψε:
Άκου για να δεις, κοίτα για να μάθεις,
μάθε να φιλοσοφείς, για να μην την "πάθεις".

Αγαπητε μου φιλε

Ειναι ευκολο να δωσεις ενα μικρο ιστορικο της υπογραφης σου ; Smile
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 20, 2008 7:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Twisted Evil

Αγαπητέ Σκαπανέα, με την ευκαιρία της συζήτησης για τις υπογραφές:
Μήπως είναι καιρός να κάνεις το

Τόπος: Στο Τρισδιαστατο Κοσμικο Σταυροδρομι

Πολυδιαστατικό;

Arrow http://excavation-pulpmagazine.spaces.live.com/blog/cns!ED38569A53917C3B!193.entry?&_c02_vws=1

Idea
_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 23, 2008 3:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

" Σκαπανεας..
..πολυπλοκοτητα και συνδιασμος, συνεχομενη σκεψη, αλλα και μερικη αδιαφορια.."
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 23, 2008 10:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Chaos έγραψε:
Twisted Evil

Αγαπητέ Σκαπανέα, με την ευκαιρία της συζήτησης για τις υπογραφές:
Μήπως είναι καιρός να κάνεις το

Τόπος: Στο Τρισδιαστατο Κοσμικο Σταυροδρομι

Πολυδιαστατικό;


Αν ειχα τη δυνατοτητα να "δω" περα των τριων διαστασεων, ισως να το σκεφτομουνα αυτο που παρατηρεις...

Εσυ μπορεις να δεις και να βιωσεις τον πολυδιαστατικο χωρο ;

Αν ναι, εισαι πολυ "τυχερος" φιλε μου που τα καταφερνεις... Wink
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 23, 2008 10:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εγώ καθυστερημένα να αναφέρω για την υπογραφή μου οτι την "πάντρεψα" εν αγνοία του με την του φίλου Μάξιμου97 :

«Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

Μην έχοντας διαβάσει Αριστοτέλη όπως και κανέναν αρχαίο η δικαιολογία μου είναι οτι το :

Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση] κολλάει ως δική μου αντιστοίχηση προς το ανωτέρω ρηθέν του Αριστοτέλη σε αυτήν την παροιμία που κυκλοφορούσε έντονα στο μυαλό μου τον καιρό που ξεκίνησα ...

Για τον Von Neumann βέβαια περιττό να σχολιάσω αφού η απομυθοποίηση της ύπαρξης πιθανότητας παρά μόνο προσεγγιστικά της απόλυτης αλήθειας από έναν κολοσσό δεν μπορεί παρά να γίνει αποδεκτή μετά βαίων ...... (...)
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 24, 2008 3:25 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

LSNM έγραψε:

...
«Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

...
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση] κολλάει ως δική μου αντιστοίχηση προς το ανωτέρω ρηθέν του Αριστοτέλη
...
Για τον Von Neumann βέβαια περιττό να σχολιάσω αφού η απομυθοποίηση της ύπαρξης πιθανότητας παρά μόνο προσεγγιστικά της απόλυτης αλήθειας από έναν κολοσσό δεν μπορεί παρά να γίνει αποδεκτή μετά βαίων ...... (...)



Μόνον από τον LSNMνιο θα περίμενα, να αμαλγαμοποιήσει δύο τόσο αλληλοαναιρούμενα μεταξύ τους τσιτάτα ως μία ενότητα' και παρ' όλα αυτά να παράξει αρμονία και εξελιξιμότητα...

_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 24, 2008 3:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:

Αν ειχα τη δυνατοτητα να "δω" περα των τριων διαστασεων, ισως να το σκεφτομουνα αυτο που παρατηρεις...
Εσυ μπορεις να δεις και να βιωσεις τον πολυδιαστατικο χωρο ;
Αν ναι, εισαι πολυ "τυχερος" φιλε μου που τα καταφερνεις... Wink



Αγαπητέ Σκαπανέα (σου πάει το όνομα), όπως όλοι οι λοιποί κοινοί θνητοί, διαβιώ στην τριδιαστατική και βιώνω την τετραδιάστατη ύπαρξη.
Από κει και πέρα, επίσης όπως όλοι, κάνω υποθέσεις, φαντάζομαι, φαντασιώνομαι, ενίοτε θυμώνω' κυρίως όμως απολαμβάνω τη διαδικασία...
Για όλους μας πάντοτε ομιλώντας, τούτες οι πράξεις - αφού συμπεριληφθούν τα όνειρα και (στις σπάνιες περιπτώσεις που όντως συμβαίνουν) τα οράματα - είναι η πλησιέστερη δυνατή αισθαντική προσέγγιση εκείνου που οι μαθηματικοί, οι φυσικοί και οι κοσμολόγοι χαρακτηρίζουν ως πολυδιαστατικότητα του σύμπαντος.
Αρκεί, για οιονδήποτε, να αφεθεί στην πρωτογενή αντιληπτική του ικανότητα.
Σημειωτέον, ότι στην Ελληνική υπάρχει σαφής εννοιολογική διάκριση μεταξύ των λέξεων " Σύμπαν " αφ' ενός και " Άπαν " αφ' ετέρου...

_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 26, 2008 2:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Chaos έγραψε:
.....
Μόνον από τον LSNMνιο θα περίμενα, να αμαλγαμοποιήσει δύο τόσο αλληλοαναιρούμενα μεταξύ τους τσιτάτα ως μία ενότητα' και παρ' όλα αυτά να παράξει αρμονία και εξελιξιμότητα...


Embarassed Embarassed Embarassed
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 10:17 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Chaos έγραψε:
LSNM έγραψε:

...
«Θεωρώ πιο γενναίο εκείνον που κυριαρχεί στα πάθη του από εκείνον που κυριαρχεί στους εχθρούς του. Η δυσκολότερη νίκη είναι εκείνη ενάντια στον ίδιο σου τον εαυτό.» {Αριστοτέλης}

...
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση] κολλάει ως δική μου αντιστοίχηση προς το ανωτέρω ρηθέν του Αριστοτέλη
...
Για τον Von Neumann βέβαια περιττό να σχολιάσω αφού η απομυθοποίηση της ύπαρξης πιθανότητας παρά μόνο προσεγγιστικά της απόλυτης αλήθειας από έναν κολοσσό δεν μπορεί παρά να γίνει αποδεκτή μετά βαίων ...... (...)



Μόνον από τον LSNMνιο θα περίμενα, να αμαλγαμοποιήσει δύο τόσο αλληλοαναιρούμενα μεταξύ τους τσιτάτα ως μία ενότητα' και παρ' όλα αυτά να παράξει αρμονία και εξελιξιμότητα...


- καλή σας μερα . . .
- ειστε τρομεροι εσεις οι Ρωμιοι . . . τρομεροι και φοβεροι . . .
- αισθανομαι τοσος δα τοσοδουλης μπροστα στην ''δουλεια'' σας . . . ! ! !
- η πραγματι μεγαλη ''αποθηκη της γνωσης σας '' , που συγκεντρωνει γνωση απο τις επιλογες της γνωσης - γνωσης , σας καθιστα απροσπελαστους για τους εχθρους και τους αποφυγεις της . . . ιδιαιτερα για κεινους τους τσαπατσουληδες της ημιμαθειας . . .
- ριχνω καποιες ματιες στην ''δουλεια σας'' αλλα αληθεια δεν σας προλαβαινω . . .
- αν πω κατι περισσοτερο , θα 'ναι μαλλον κολακεια για σας ! ! !
- οπως και να 'χει , ειστε Λυση . . . για μενα τουλαχιστον . .
- σε καποια e-mail που μου 'ρχονται σαν about στην www.noisa.gr , τους επισημαινω να σας διαβαζουνε . . . ιδιαιτερα τους νεοτερους . . [αλαφρωνω λιγο κι' εγω ο πρακτικος ετσι] . . . και θελω να πιστευω πως τουτο δεν σας πειραζει . . .
- καλή σας μερα . . .
-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 11:13 am    Θέμα δημοσίευσης: - στο ιδιο θεμα . . . Απάντηση με Συμπερίληψη

.
- για τις Προγραφες και τις Επικεφαλιδες και τους Τιτλους , οπως και για τις Υπογραφες και τους Επιλογους , εχω να λεω πως , καποια στιγμη ''βοηθανε'' , σαν βελακια κατευθυνσης και σχηματισμου γνωμης . . . αλλα και καποιες στιγμες ''κουραζουν'' . . .
- ιδιαιτερα οταν επαναλαμβανονται και ξαναεπαναλαμβανονται και δεν φρεσκαρονται . . .
- εγω τουλαχιστον και απο την μερια μου λεω σε μενα . . .
- τι σχεση και θεση μπορω να εχω εγω με τους Τιτλους [ πρυτανεις , αντιπρυτανεις , λεκτωρες και καθηγητες ] αφου αυτα τα δικαιωνονται και τα δικαιουνται αλλοι . . .
- ξερω βεβαια , σαν πρακτικος ανθρωπος περισσοτερο , πως τα παραπανω εχουνε και τις πρακτικες τους εξηγησεις . . .
- ωρες ωρες αισθανομαι σαν ψαρι εξω απο το νερο . . . με τα παραπανω Εγω , που κατα συμπτωση ειμαι και Ψαρι . . .
- ας μην κολλαμε και πολυ ομως σ' αυτα . . . ετσι δεν ειναι ;
- γαδαρο δεν ειχαμε , γαδαρο μας δωσανε . . . ας μην του μετρησουμε και τα δοντια . . .

ΥΓ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ βεβαια , ΕΧΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ . . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 27, 2008 12:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χάους, Αφορισμοί... Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:
Chaos έγραψε:

Πρωτίστως γράφω αυτοσαρκαζόμενος...
..................................................................
Αφήνει έτσι - στον βαθμό που το επιτυγχάνω και είναι κάτι τέτοιο δυνατόν - τον τελικό λόγο αποκαθαρμένο από τις ατομικές μου προτιμήσεις (εκτός από τις περιπτώσεις που τις εκφράζω δεδηλωμένα) και τον καθιστά υποκείμενο σε κρίση ως προς το πραγματικό του περιεχόμενο...
[/color]

    Περιπου καταλαβαινω τι λες...
    Σαν να στεκεσαι σε αποσταση και "κριτικαρεις" τα πραγματα...
    Σαν παρατηρητης, που αδεκαστος καταγραφει τα "συμβαντα" του εαυτου του...

    Τι εχεις να πεις λοιπον με τον καθαρο σου λογο, για την υπογραφη του pol ;
pol
έγραψε:
Αλήθεια είναι η κατά Θεόν αίσθησις


- γιατι τον πειραζεις τωρα δηλαδη . . . τον Chaos εννοω . . . για τον Pol . .
- που πηγε ο σεβασμος στην ΑΥΤΟΕΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗ . . . ; ; ;
- ΕΡΙΞΕΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ . . . ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ υπογραφες φιλε skapanea ;
- γιατι δεν κανεις τον κοπο [ επειδη ειναι κοπος , γι' αυτο το λεω ] να ρωτησεις τους ιδιους τους υπογραφοντες για τις υπογραφες τους ; ; ;
- ας προσεχουμε λιγο λιγακι , γιατι αυτα που καταλαβαινουμε και ευκολα ''ξερουμε'' ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , μαλλον ειναι αυτα που καταλαβαινουμε και ξερουμε ΓΙΑ ΜΑΣ . . .
- στην περιοχη των Ελευθερων Αποψεων ειμαστε για να εχουμε Αποψη Ελευθερα . . . Ετσι δεν ειναι . . . ;
- και μενα δεν μου καθονται καλα οι Υπερβολες . . .
- εγω μαλιστα , για να αποφυγω τις δικες μου Υπερβολες . . . ΒΑΖΩ ΤΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ . . .
- ας βγαζουμε προς τα εξω το καλο , το καλο που εχουμε μεσα μας και ας μην μας πειραζουνε τα ρουχα μας , που αυτα εχουμε και αυτα φοραμε . . .
- Τι λες ; ; ;
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 29, 2008 11:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: Χάους, Αφορισμοί... Απάντηση με Συμπερίληψη

about έγραψε:

- γιατι τον πειραζεις τωρα δηλαδη . . . τον Chaos εννοω . . . για τον Pol . .
- που πηγε ο σεβασμος στην ΑΥΤΟΕΑΥΤΟΔΙΑΘΕΣΗ . . . ; ; ;
- ΕΡΙΞΕΣ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ . . . ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ υπογραφες φιλε skapanea ;
- γιατι δεν κανεις τον κοπο [ επειδη ειναι κοπος , γι' αυτο το λεω ] να ρωτησεις τους ιδιους τους υπογραφοντες για τις υπογραφες τους ; ; ;
- ας προσεχουμε λιγο λιγακι , γιατι αυτα που καταλαβαινουμε και ευκολα ''ξερουμε'' ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , μαλλον ειναι αυτα που καταλαβαινουμε και ξερουμε ΓΙΑ ΜΑΣ . . .
- στην περιοχη των Ελευθερων Αποψεων ειμαστε για να εχουμε Αποψη Ελευθερα . . . Ετσι δεν ειναι . . . ;
- και μενα δεν μου καθονται καλα οι Υπερβολες . . .
- εγω μαλιστα , για να αποφυγω τις δικες μου Υπερβολες . . . ΒΑΖΩ ΤΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΓΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΥΠΟΓΡΑΦΩ . . .
- ας βγαζουμε προς τα εξω το καλο , το καλο που εχουμε μεσα μας και ας μην μας πειραζουνε τα ρουχα μας , που αυτα εχουμε και αυτα φοραμε . . .
- Τι λες ; ; ;
.

Δεν σε εννοω αγαπητε μου... Question

Τι ακριβως εννοεις ; Rolling Eyes

Αν θελεις να αναλυσεις καποια απο τα στοιχεια της υπογραφης μου, ευχαριστως να σε ακουσω... Cool

Οσο για την επισημανση μεσα στην παραθεση συμφωνω μαζι σου...

Αν δεν ειναι κατι γραμμενο απο σενα, τοτε προς τι να το χρησιμοποιεις σαν υπογραφη ;

Αν δεν σε εκφραζει με απολυτα προσωπικο τροπο οπως ακριβως και η υπογραφη σου, τοτε γιατι να το χρησιμοποιεις "σαν" προσωπικο στοιχειο ;

Ειδες παραπανω καποια φιλη που υπογραφει με αποσιωπητικα ;

Εχει το θαρρος να δηλωσει οτι δεν εχει βρει ακομα κατι που να την εκφραζει εσωτερικα και... σωπαινει !
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την skapaneas στις Δευ Ιούν 30, 2008 2:27 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Ελεύθερες Απόψεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
Σελίδα 4 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center