Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Το Filosofia.GR συνέχεια στο προσκήνιο
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 02, 2004 5:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Το Filosofia.GR συνέχεια στο προσκήνιο Απάντηση με Συμπερίληψη

Μετά από επικοινωνία μου με καθηγητικό παράγοντα της Φιλοσοφικής, μου έγινε γνωστό ότι η ιστοσελίδα μας έχει "μεγάλη επιτυχία". Εκτός των άλλων κυκλοφορούν άρθρα και δημοσιεύσεις του filosofia.gr εκτυπωμένα και φωτοτυπημένα και έχει φτάσει η φήμη της μέχρι τον αξιότιμο κύριο πρύτανη.

Η αλήθεια είναι ότι η επισκεψιμότητα έχει χτυπήσει κόκκινο και ότι η σελίδα μας γίνεται αντικείμενο συζήτησης ακόμα και στο εξωτερικό.

Πού είναι οι κύριοι που θίγονται; Ένα χρόνο τους ψάχνω! Ούτε ένα email δε μου έχουν στείλει!

Χαίρομαι που ο τρελοδανός Soren Kierkegaard ζει ακόμα ανάμεσά μας και έχω την τιμή να τον κρατάω ακμαίο και επίκαιρο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Thanasis
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 07 Ιαν 2004
Δημοσιεύσεις: 28

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 02, 2004 7:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κοψε κατι...Απ οτι ειδα,το φορουμ εχει μολις 170 εγγραφες,εκ των οποιων οι 37 εχουν διψηφιο αριθμο σχολιων-δημοσιευσεων,ενω γυρω στις 90 εχουν κατω απο 4,ειναι,δηλαδη,πρακτικα ανενεργες.Οσον αφορα το υπολοιπο σαιτ,καλο,δεν λεω,αλλα ανανεωνεται...1 το διμηνο(?) κ αν.Εδω κ ποσο καιρο θυμαμαι το "ΕΚΤΑΚΤΟ ο αξιοτιμος κυριος Βλαχος....".

Παντα καλοπροαιρετα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 02, 2004 7:35 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

250 ξεχωριστά pc μπαίνουν καθημερινά στην ιστοσελίδα. Σου στέλνω και πρόσβαση στα στατιστικά αν αμφιβάλλεις. Δυστυχώς δε μπορώ να σου στείλω και τα emails που παίρνω καθημερινά.

Γνωρίζεις καλά ότι ο δύσκολος χώρος της Φιλοσοφίας δε μπορεί να έχει την επισκεψιμότητα ενός site με downloads και κουτσομπολιά, οπότε αυτός ο αριθμός είναι μεγάλη επιτυχία. Τα 3713 θέματα των χρηστών δεν σου λένε κάτι; Εδώ βρίσκονται λίγοι άνθρωποι που σκέπτονται και που εκφράζονται. Ποτέ δεν θα γίνουμε trendy.

Δυστυχώς δεν έχω χρόνο για δημοσιογραφική έρευνα ώστε να ανανεώνω την αρθρογραφία. Πρέπει να ζήσω και από κάπου και απότι βλέπεις δεν έχω ούτε διαφήμιση στο site. Τουλάχιστο ορισμένα βασικά πράγματα οφείλεις να τα εκτιμήσεις.

Στη φιλοσοφική έχει γίνει σάλος και σε φοιτητές και σε καθηγητές. Σήμερα μάλιστα είχα τηλεφώνημα από μέλος ΔΕΠ.

Το site athens.indymedia.org το εκτιμώ και έχει ευρύτερο target group από το δικό μου, οπότε και μεγαλύτερη επισκεψιμότητα. Οπότε δεν φαντάζομαι να τα λες αυτά από κάποια δόση ανταγωνιστικού πνεύματος.

Πάντα καλοπροαίρετα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 02, 2004 7:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Και επιπλέον δεν υπάρχει λόγος να ζητώ τη δόξα. Η απόδειξη:

1) Ψευδωνυμικός χαρακτήρας
2) Παντελής απουσία διαφημίσεων
3) Περισσότεροι επισκέπτες σημαίνει λιγότερο ελεύθερος χρόνος

Το post μου αυτό αποσκοπεί στο να συμμετέχουν περισσότεροι σκεπτόμενοι άνθρωποι ακόμα και σε καταγγελίες χωρίς δισταγμό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 03, 2004 1:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το φόρουμ έχει τον ρόλο της κούπας. Όπως έχουμε κούπες για διαφορετικά περιεχόμενα έτσι υπάρχουν και τα διάφορα φόρουμ για διαφορετικά περιεχόμενα. Το περιεχόμενο λοιπόν μας λεει ο Αfham αφήνει καλές εντυπώσεις. Εγώ θα ήμουν περιχαρής να αφήνει εντυπώσεις, να έχει ουσία δηλαδή.
Όσο για τον "καφετζή" (μπακάλη τον λένε στην Ηπειρο) afham έχω να πω ότι διατηρεί το forum καθαρό όπως αρμόζει στο περιεχόμενό του, και αφήνει τον κόσμο να απολαμβάνει! Στο πνεύμα της συντήρησης του φόρουμ..
Ε! Καμιά φορά στέλνει και ραβασάκια προώθησης! Στο πνεύμα του εκσυγχρονισμού του φόρουμ!
Έτσι συντήρηση και εκσυγχρονισμός βρίσκουν στον Afham την αρμονία τους! (Είναι πολιτικό ζήτημα; Ιδού η απορία!)
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Παύλος
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 112
Τόπος: Καλαμάτα - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 10, 2006 7:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αλήθεια, έχουμε νεότερα από το μέτωπο δημοφιλίας και επισκεψιμότητας του φόρουμ; Λίγο εσωτερικό κουτσομπολιό αλά τηλεοπτικό μεσημβρινάδικο θα μας έκανε καλό Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Φεβ 10, 2006 10:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πού το ξέθαψες αυτό το thread Laughing

Μια φορά ενθουσιάστηκα και εγώ σαν παιδί, μολονότι είμαι σεμνός χαρακτήρας. Μη μου το θυμίζεις Laughing

Πάντως ο τρέχων μέσος όρος τις καθημερινές κατά τους τελευταίους 2 μήνες είναι 600-650 user sessions.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mirage
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 592

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 12, 2006 7:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Το site είναι μοναδικό για τα Ελληνικά δεδομένα. Τόσο η δομή του όσο και η εμφάνισή του είναι εξαιρετικά!

Ας προταθεί στο προσωπικό (ΔΕΠ, κλπ) των φιλοσοφικών σχολών να συμμετάσχουν ενεργά, μπορεί να τους δώσει ευκαιρεία για ευρύτερη διάδοση της φιλοσοφίας και να φρεσκάρει την σκέψη ολονών μας. Και ένα μικρό sponshorsip απο στην σχολή με αντάλλαγμα το δικαίωμα δημοσίευσης επώνυμων άρθρων από μέρους τους δεν θα μας χάλαγε ... ίσα ίσα όλοι βγαίνουν κερδισμένοι...

Afham όρμα!
_________________
Σταματήστε να πιστεύετε ... αρχίστε να σκέφτεστε!
http://philosophical-mirage.blogspot.com/
http://notes-mirage.blogspot.com/
http://bio-mirage.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 14, 2006 7:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Έχω μία επείγουσα ανακοίνωση να κάνω. Κάποιος στέλνει e-mails με διεύθυνση αποστολέα το filosofia.gr και user name Afham. Υποτίθεται πως είναι jpg files αλλά πρόκειται για υιούς όπως διαπίστωσα. Κάποιος προσπαθεί να κάνει άσχημες πλάκες γι αυτό προσέξτε πριν ανοίξετε κάτι. Evil or Very Mad
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 14, 2006 9:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ouliathis έγραψε:
Έχω μία επείγουσα ανακοίνωση να κάνω. Κάποιος στέλνει e-mails με διεύθυνση αποστολέα το filosofia.gr και user name Afham. Υποτίθεται πως είναι jpg files αλλά πρόκειται για υιούς όπως διαπίστωσα. Κάποιος προσπαθεί να κάνει άσχημες πλάκες γι αυτό προσέξτε πριν ανοίξετε κάτι. Evil or Very Mad



Αχ, Ουλιαδη μου ηρθε και εμενα. Τελικα ειναι ιοι;
Crying or Very sad
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 14, 2006 10:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Να ήταν μόνο οι υιοι; Ολόκληρη η οικογένεια ήτανε!!!! Μη μου πεις ότι το άνοιξες;; Confused
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 15, 2006 2:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δυστυχως ναι, Ουλιαδη. Βεβαια, δεν μου εχει εμφανιστει ακομα κατι διαφορετικο. Δεν ξερω θα δουμε... Sad
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 15, 2006 12:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτά είναι bots (προγράμματα-ρομποτάκια) που στέλνουν μαζικά μηνύματα ψαρωτικά για να τα ανοίξεις. Έτσι είδαν για παράδειγμα ότι υπάρχει κάποιος Afham ως διαχειριστής και έστειλαν και καλά από τον Afham μαζικά emails. Υπάρχουν προγράμματα στα οποία ως αποστολέα δηλώνεις όποιον θέλεις. Στα headers βέβαια βλέπεις αν είναι όντως από τον Afham αλλά ποιος κάθεται να διαβάζει τα headers...

Γιατί να σας στείλω εγώ jpgs βρε σεις;
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dim mam
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Ιούν 2005
Δημοσιεύσεις: 1711
Τόπος: καλαματα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 15, 2006 12:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γμτ...


Εγω ο μποζος ( Laughing ) που το ανοιξα, θα δεχθω σιγουρα virus, afham;
Και δεν εχω εγκατεστημενο και anti...


Απο την μια οι κοριοι, απο την αλλη οι ιοι, εχουμε και ανασχηματισμο... Laughing



Υγεια διχως ιους...
_________________
''Οταν λέω ποίηση δεν εννοώ κάποιο λογοτεχνικό είδος. Ποίηση είναι ένας ξεχωριστός τρόπος να συνειδητοποιείς τον κόσμο...'' (Αντρέι Ταρκόφσκι)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 15, 2006 6:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Γιατί να σας στείλω εγώ jpgs βρε σεις;


Μπορεί να αποφάσισες να βγεις στα καλλιστεία που να ξέρουμε εμείς Cool
Μια οι γιοι από δω, οι μανάδες απ την άλλη, τα ρομποτάκια από παραπέρα, ε δεν είναι ζωή αυτή! Πουθενά δεν είσαι ασφαλής την σήμερον ημέραν.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Θέματα Επικαιρότητας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center