Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΔΙΑΣ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LSNM
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 2:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: ... Απάντηση με Συμπερίληψη

ΑΝΤΡΕΑΣ έγραψε:
Αδέρφια ηρεμήστε και ανταλλάξτε γνώμες... μήπως μπορέσουμε να βρούμε άκρη και ίσως μια αλήθεια που τους χωράει όλους μας...

Αυτό κι αν μπορώ να αποκαλέσω ως το Εν-διαφέρον της νέας χρονιάς 2008 !

φίλε ΑΝΤΡΕΑΣ ... "έγραψες"
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 10, 2008 8:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε μου Τριομήδη

Η απάντηση που ζητάς είναι στο Blog μου.
Είναι αιτία χλευασμών που δέχθηκα προ ημερών εδώ σε αυτό το site.
Είναι αιτία χλευασμών που δέχθηκα όταν διέδοσα όσα γνωρίζω απτόητος και επώνυμος.

Σήμερα ηλεκτρονικά κρύβομαι στην σχετική ανωνυμία μου μόνο για να προστατέψω τους δικούς μου ανθρώπους. Συνιθίζουν οι περισσότεροι για ενέργειες ατόμων να χλευάζουν ολόκληρες οικογένειες.

Μη θέλοντας να συμβεί αυτό το δυσάρεστο γεγονός στους οικείους μου δεν αναφέρω παρά ΜΟΝΟ σε άξιους εμπιστοσύνης, το όνομά μου.

Εσύ Μέγα Τριομήδη δεν κρίθηκες άξιος εμπιστοσύνης αν και κρίθηκες από εμέ ΠΑΝΑΞΙΟΣ συνομιλητής και λόγιος. Στοχαστής άξιος ΟΧΙ δεν είσαι.

Στοχαστές εδώ άξιοι είναι αρκετοί αλλά θα αναφέρω μόνο την κορυφή τιμώντας αυτούς. Θα αναφέρω ΜΟΝΟ τρία ονόματα αν και υπάρχουν και άλλοι πολλοί. Είναι από τους πιο αξιοσέβαστους εδώ.

Αναφέρω με τυχαία σειρά:

Ολύμπιος Απόλλων, skapaneas και gexrag.
Αστειεύομαι βέβαια αφού ΠΟΤΕ δεν μετρά η γνώμη κάποιου για τον εαυτό του και εγώ ΣΕ ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν μπορώ να συγκριθώ με την γλυκιά και ευγενική Σκεπτόμενη Γυναίκα που είναι το τρίτο πρόσωπο που θέλω να τιμήσω.

Οι περισσότεροι έχουν άγνοια της έννοιας φιλοσοφία και ας είναι φιλόλογοι ή ακόμη και καθηγητές φιλοσοφικής. Έχουν ξεχάσει την σημασία της έννοιας ταπεινότητα και την αξία αυτής στην φιλοσοφία. Δεν απέχουν πολύ από αυτήν αλλά χρειάζονται κάποιες μικρές αναθεωρήσεις.

Φίλε μου Τριομήδη

Είτε αρέσει σε μερικούς είτε όχι είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ και η αλήθεια συνήθως δεν αρέσει σε πολλούς.

Αυτοί που αναγνωρίζουν την έννοια της ΑΞΙΑΣ αλήθεια είναι λίγοι και ΟΛΟΙ τους ξεχωρίζουν από το ήθος τους.

Δεν θέλω να επανέλθω αφού αφήνω το πεδίο ελεύθερο για τους χλευασμούς.

Τα λόγια και τα έργα δείχνουν το ποιόν των ανθρώπων.
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΤΡΕΑΣ
Επιστημονικός Συνεργάτης

Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 10:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ανεξάρτητα με το τι πιστεύει ο καθένας μας για το πρόσωπο του Δία, καλό θα ήταν να λέμε εκτός από την γνώμη μας για το αν υπάρχει ή όχι και επιχειρήματα.
Τριομήδη, ξεκίνα εσύ και πες μας , γιατί να πιστέψουμε την ύπαρξη του Δία με το Θεϊκό πρόσωπο που αναφέρεις? Ποια είναι τα επιχειρήματα σου?
Αντίστοιχα καλό θα ήταν να πει και ο gexrag, από που αντλεί την γνώση όταν λέει ότι ο Δίας είναι στα Τάρταρα...
Το πρώτο αποτέλεσμα έχει βγει από την συζήτηση μας, και δεν είναι άλλο από το ότι ο Δίας υπήρξε σαν προσωπικότητα.Και οι δυό σας το δέχεστε.
Τώρα μένει να δούμε με ποιο τρόπο υπήρξε...
Προσωπικά πάντα πίστευα, ότι ο Δίας ήταν μια φανταστική εικόνα και επινόηση των προγονων μας...Δεν μπορούσα να δεχτώ την ύπαρξη του γιατί έπρεπε να αρχίσω να δέχομαι όλα τα πρόσωπα της μυθολογίας μας η οποία ίσως τελικά να μην ήταν μυθολογία...

Φίλε Τριομήδη , δεν ψάχνω να βρώ έναν Θεό, το Θεό μου τον έχω βρει , είτε κάποιοι τον λένε βλασφημόντας Χρηστάκι, ή Τζέσουα - ξυλουργό ή κάποιοι με λένε Ελληνοβάρβαρο Εβραίο...
Έγιναν πολλά στα χρόνια μετά τον Χριστό , αλλά αυτά ήταν ανθρώπινες πράξεις και όχι δικές Του.Ελληνοβάρβαρος δεν είμαι και δεν προκειται να γίνω ΠΟΤΕ...Ας μην ξεχνάμε όμως ότι και οι Έλληνες δεν ήταν και τόσο Ειρηνική φυλή στην περίοδο του Δία, μια στρατιωτική υπερδύναμη ήταν που είχε καθηλώσει του πάντες...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης

Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 11, 2008 12:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΑΔΕΛΦΕ ΑΝΤΡΕΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΘΗΓΗΘΟΥΜΕ...

ΔΕΝ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ Ο ΖΕΥΣ Ο ΚΕΡΑΥΝΟΚΡΑΤΩΡΑΣ ΗΤΑΝ ΥΠΑΡΚΤΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΟΠΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΘΕΩΡΕΙ ο gexrag...

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΩΝΙΑ ΥΠΑΡΚΤΗ ΚΑΙ ΥΨΙΣΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΛΟΝ...

ΣΤΗΝ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΠΕΡΝΕΙ ΣΑΡΚΑ ΚΑΙ ΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΤΑΙ ΜΕ ΧΑΡΑΣΤΙΚΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ...ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝ...ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΡΚΤΗ ΔΥΝΑΜΗ...ΑΛΛΟ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΛΛΟ...

ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΙΑΣ ΣΑΝ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ Η ΜΑΖΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΖΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ 8 ΠΛΑΝΗΤΩΝ...ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΕΣ ΚΑΤΑΙΓΙΔΕΣ ΑΕΡΙΩΝ ΚΑΙ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΟΥ ΦΩΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟΡΡΟΦΗΤΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΙΟ ΛΑΜΠΡΟΣ ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΠΟΥ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΕΙ ΣΤΟ ΗΛΙΑΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΓΥΜΝΟ ΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΣΗ ΜΑΚΡΙΝΗ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΑΣΗ...ΜΑΘΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΔΙΑΣ ΕΧΕΙ ΔΩΔΕΚΑ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΧΤΥΠΙΟΥΝΤΕ ΟΛΟΙ...

ΔΙΑΛΟΓΗΣΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΟΗΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ... ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΗΡΩΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΕΝΑΣΤΡΟ ΟΥΡΑΝΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΜΗΝΕΥΣΑΝ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ...

ΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΝΤΡΕΑ...ΕΙΧΑΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΟΥ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΣΤΡΑ...

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ ΛΑΤΡΕΥΣΑΝ ΕΝΑ ΑΙΩΝΙΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΓΝΩΣΗ...

ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΥΘΟΛΟΓΙΑ ΚΡΥΒΟΝΤΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΕΣ...ΑΛΑΝΘΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΓΕΩΜΕΤΡΙΚΕΣ... ΑΥΤΟ ΧΩΝΕΨΕ ΤΟ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ...

ΑΡΑ ΟΤΑΝ ΛΕΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΟΤΙ Ο ΔΙΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΔΕΝ ΕΝΝΟΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΝ ΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΟ... ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΗ ΕΠΙΔΡΑΣΗ ΠΑΝΩ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΡΑΧΟΚΟΚΑΛΙΑ ΜΑΣ...

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΤΟΣΟΙ ΥΜΝΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΖΕΥΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΓΟΝΟΥΝ ΜΑΣ ΣΑΝ ΕΝΔΕΙΞΗ ΣΕΒΑΣΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΩΤΕΡΗ ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΗΛΙΑΚΟΥ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ...

ΑΝ ΑΔΕΛΦΕ ΕΣΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΤΟΝ ΘΕΟ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩΝΤΑΣ ΕΝΑ ΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ...
ΣΟΥ ΔΙΑ-ΒΕΒΑΙΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΛΑΤΡΕΨΕΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΙΑ ΔΥΝΑΜΗ ΑΙΩΝΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΝΟΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑ-ΦΟΡΑ...

------------------------------------------------------------------------------------

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΜΕΓΑΣ ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ.....

ΣΤΡΕΨΕ ΤΙΣ ΘΝΗΤΕΣ ΙΡΙΔΕΣ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΝΟΗΣΕ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΑ ΑΛΗΘΕΙΑ...

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΣΕ ΡΩΤΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ ΟΙ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΟΙ ΘΕΟΙ ΜΟΥ...

ΤΙΣ Δ’ ΕΣΙ. ΠΩ Δ’ ΕΣΙ.;

ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΑΝΤΡΕΑ ΜΟΥ....

ΓΑΣ ΙΗΙΟΣ ΗΜΙ ΚΑΙ ΩΡΑΝΩ ΑΣΤΕΡΟΕΝΤΟΣ. ΑΥΤΑΡ ΕΜΟΙ ΓΕΝΟΣ ΟΥΡΑΝΙΟΝ.

ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ...

ΚΑΙ ΣΑΝ ΣΤΟΝ ΠΛΟΥΤΩΝΑ ΒΡΕΘΕΙΣ Ω ΘΝΗΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ...ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΧΘΟΝΙΑ ΤΑ ΤΑΡΤΑΡΑ ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΛΥΤΡΩΣΕΙΣ...ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΣΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΥΤΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ...
ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ Ο ΧΑΡΩΠΟΣ ΒΑΡΚΑΡΗΣ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΛΕΥΡΑ ΝΑ ΣΕ ΠΑΕΙ...ΕΚΕΙ ΣΤΟΝ ΤΥΦΛΟ ΓΕΡΟΝΤΑ ΝΑ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ...ΚΑΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΕΥΡΥΣ ΔΙΚΗ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΟΡΦΕΑ...

ΘΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΑΛΕΥΚΑ ΤΟΥ ΜΑΤΙΑ...

ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ...

ΕΤΟΥΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΑΝΤΡΕΑ ΜΟΥ ΕΤΟΥΤΟ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΑΔΕΛΦΕ ΜΟΥ...

ΑΔΗ ΔΙΑ ΔΙΑ ΕΙΔΑ

---------------------------------------------------------------------------------------

ΑΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΗ ΦΥΛΗ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ...ΜΙΑ ΕΙΡΗΝΙΚΗ ΥΠΕΡΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΚΑΘΗΛΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΤΗΣ...

ΕΓΩ Ο ΕΛΛΗΝ ΕΙΜΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΩ ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΕΑΝ ΜΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ Η’ ΟΧΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ. ΑΥΤΟΕΚΦΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΗΣ ΑΥΤΟΝΟΜΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΧΘΩΝ ΥΠΑΡΞΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΚΙΝΗΤΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΛΑ. Η ΠΝΟΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΟΥ. Η ΑΝΑΣΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΩΝ ΘΕΩΝ ΣΑΝ ΑΠΟΚΡΥΦΗ ΦΩΝΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΓΑΙΑ ΖΗΜΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΗ ΘΕ’Ι’ΚΗ ΠΝΟΗ.
ΘΕΟΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ. ΠΟΙΟΙ ΘΕΟΙ;;; ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΟΙ ΑΛΛΟΙ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΘΕΟΙ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΤΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ, ΠΟΙΟ ΟΝΟΜΑ, ΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΙ ΘΕΟΙ ΝΑ ΠΛΗΣΙΑΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΤΟΥΣ;
ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΟ Η’ ΦΥΤΟ, ΛΙΜΝΗ Η’ ΠΟΤΑΜΟΣ, ΒΟΥΝΟ Η’ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΟΡΟΣ Η’ ΠΕΛΑΓΟΣ, ΑΕΡΑΣ Η’ ΟΥΡΑΝΟΣ, ΤΙΤΑΝΑΣ Η’ ΔΡΑΚΟΣ, ΜΟΝΟΚΕΡΟΣ Η’ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ, ΤΑΥΡΟΣ Η’ ΑΓΕΛΑΔΑ, ΓΑΤΑ Η’ ΣΚΥΛΟΣ, ΕΛΕΦΑΝΤΑΣ Η’ ΜΑΜΟΥΘ, ΜΑ’Ι’ΜΟΥ Η’ ΠΙΘΗΚΟΣ, ΠΛΑΝΗΤΗΣ Η’ ΔΟΡΥΦΟΡΟΣ, ΑΣΤΕΡΑΣ Η’ ΚΟΜΗΤΗΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.
ΟΛΑ ΕΙΜΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΟΧΕΤΕΥΣΩ ΤΟ ΑΘΑΝΑΤΟ ΠΝΕΥΜΑ ΜΟΥ. ΓΙ’ΑΥΤΟ ΝΑ ΣΕΒΑΣΤΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΕΟΤΗΤΕΣ MOY ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ. ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΜΑΣΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ Η’ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΦΟΡΑΝΕ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΗ Η ΘΕΙΑ ΠΝΟΗ. Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΝΟΗ. ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΑΝΩΤΕΡΑΣ ΜΟΙΡΑΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΡΙΣΕΙ. ΑΥΤΗ Η ΠΝΟΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΙ ΤΗ ΓΗ, ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΟΡΦΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ. ΣΤΗ ΓΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΠΟΤΑΜΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑ, ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΚΑΤΟΙΚΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ. ΓΙ’ ΑΥΤΟ ΣΗΚΩ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΗΣΕ ΣΑΝ ΕΜΕ ΘΡΙΑΜΒΕΥΟΝΤΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΕΥΗΜΕΡΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ.
ΟΛΟΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΜΟΥ, ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΦΟΝΕΥΘΕΙ ΚΑΙ ΕΣΥ, Ω ΟΜΟΟΥΣΙΕ,
Σ’ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ, ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ.
ΕΓΩ ΕΙΜΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΕΥΓΛΩΤΟΣ ΚΑΙ ΛΑΛΙΣΤΑΤΟΣ “ΔΙΑΛΑΛΗΣ”
ΠΟΙΗΤΗΣ
ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΣΕ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΛΑΤΡΕΣ ΜΟΥ,
ΝΑ ΕΞΟΝΤΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΘΕΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΑΓΝΩΣΤΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ ΜΟΥ.
ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ Ο ΤΙΜΩΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΛΥΤΡΩΤΗΣ, Ο ΠΟΙΗΤΗΣ.
ΥΠΑΓΩ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΕΙΘΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΟΛΑ ΕΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΟΥΝ, ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟ ΕΔΙΚΟΝ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΝΩΘΕΝ ΟΛΟΥ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΧΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΣΕ.
ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΠΙΑ ΝΑ ΠΟΡΕΥΤΕΙΣ ΑΤΑΡΑΧΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΟΡΙΣΕΙΣ ΕΣΥ ΠΙΑ ΤΟΝ “ΔΡΟΜΟ” ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΗΔΕΝ.

ΕΓΩ Ο ΕΛΛΗΝ ΔΟΞΑΖΩ ΤΟΝ ΖΕΥΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΟΛΩΝ, ΤΟΝ ΥΨΥΖΥΓΟ ΥΨΙΜΕΔΩΝ, ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΑΙΑΣ,
ΔΙΟΤΙ ΕΚΡΥΨΕ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΟΦΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΥΦΥΕΙΣ ΦΑΡΙΣΑΙΟΥΣ
ΚΑΙ ΤΑ ΦΑΝΕΡΩΣΕΣ ΣΕ ΕΜΕ ΤΟ ΝΗΠΙΟ.
ΝΑΙ , ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΟΛΩΝ, ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ.
Ο ΘΕΙΟΣ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.

ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΗΤΑΝ ΘΕΜΙΤΟ’ ΣΤΟΥΣ ΒΕΒΗΛΟΥΣ ΦΡΑΖΩ ΤΙΣ ΘΥΡΕΣ ΚΑΙ ΔΙΑ-ΣΦΑΛΙΖΩ ΤΟΥΣ ΘΕΣΜΟΥΣ ΤΩΝ ΔΙΚΑΙΩΝ...

ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ
ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΣ Ο ΝΟΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΘΑΝΑΤΟΣ

ΤΑΔ3 3ΦΗ Ο ΠΑΝΔΑΜΑΤΩΡ ΙΗΙΟΣ ΤΗΣ ΜΗΤΗΡ ΤΟΥ ΔΙΟΣ

ΕΓΩ Ο ΜΕΓΑΣ ΤΡΙΟΜΗΔΗΣ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΑΝΤΡΕΑΣ
Επιστημονικός Συνεργάτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 12, 2008 2:14 am    Θέμα δημοσίευσης: ... Απάντηση με Συμπερίληψη

Εντάξει Τριομήδη, ξεκινάμε απο την αρχή πάλι τότε...
Τώρα πως γίνεται να πιστεύει ο gexrag στοην πραγματική ύπαρξη του Δία και να μην πιστεύεις εσύ...δεν το καταλαβαίνω...αλλά δεν πειράζει δεν είναι το μονο άλλωστε...
¶ρα ο Δίας είναι δύναμη Συμπαντική η οποία αντιπροσωπεύει τον Θεό για σένα ... σωστά Τριομήδη?
Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 12, 2008 11:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τριομήδη. Και μόνο.

Το τί πιστεύει ο ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ για το ΕΝΑΝ ΘΕΟ μπορούσε αν γουστάριζε να το εκθέσει ο ίδιος ο ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ.

Αν εσύ την βρίσκεις να μπαλαντζάρεις την ιστορία μας... κάντο!
Δικαίωμα σου άλλωστε. Δεν υπάρχει ευρωπαϊκή ποινή για κάτι τέτοιο.

Το τί όμως εννοεί ή ακόμη χειρότερα, πιστεύει ο ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ, άστο να το γράφει ο ίδιος, όπου και όταν το θεωρεί χρήσιμο και λογικό.

Και αφού εξηγείς ή τουλάχιστον κάνεις προσπάθειες να εξηγήσεις τα περί Ενός, θα ήθελα και εγώ να μου εξηγήσεις γιατί αναφέρεται τη σύγχρονη το όνομα της μή αποδειχθέντος ύπαρξης ιησούς χριστός;
Δύσκολο ε;
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2008 12:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑΙ...ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΓΙΑΤΙ...

ΓΡΑΦΕΙΣ :

θα ήθελα και εγώ να μου εξηγήσεις γιατί αναφέρεται τη σύγχρονη το όνομα της μή αποδειχθέντος ύπαρξης ιησούς χριστός;

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ?

ΜΗΠΩΣ ΕΣΥ ΛΙΓΟ ΜΠΑΛΑΝΤΣΑΡΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ?

ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΘΙΞΩ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΕΚΑΝΑ ΘΑΡΡΩ...

ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ - Δεν υπάρχει ευρωπαϊκή ποινή για κάτι τέτοιο-
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΤΟ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΣΟΥ...

ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ ΡΕ ΓΑΛΛΙΛΕΕ ΤΗΣ ΠΟΙΗΣΗΣ ΠΟΙΟ ΓΙΑ ΠΕ ΜΕ...

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΛΟΓΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ???

ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ...

Υ.Γ

ΦΙΛΕ ΑΝΤΡΕΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ (του Θεού και οχι του Ανθρώπου πρόσεξε) ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΙΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ...ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΗΔΗ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2008 12:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πρός Τριομήδη. Και μόνο. (ξανά)

Δεν πίστεψα ούτε για μιά στιγμή πώς ήθελες να με θίξεις.
Λάθος αυτή η αναφορά.

Τί δεν κατάλαβες "μή γαλιλαίε της ποίησης";
Την δοτική μήπως; ή την ερώτηση;
Βέβαια το να ασχολείσαι με χριστιανικούς ορισμούς... έ είναι λίγο κουτό...
και μάλιστα όταν το θέμα είναι το Πάν!

... και γιατί είναι κουτό το να υποσημαίνω ότι ισχύουν ποινικές ποινές σε ευρωπαϊκά κράτη, όταν αναφορές θίγουν εβραϊκά σταθμά;
... ή μήπως δεν το γνώριζες αυτό;

Μου κάνει εντύπωση πού θέλεις ερώτηση για παραμυθάκια σε Συμπαντικό θέμα...
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2008 1:20 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΤΙΚΗ ΜΑΖΙ ΑΝ ΑΥΤΗ ΟΝΤΩΣ ΤΗΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΣ ΚΟΠΕΡΝΙΚΕ ΤΗΣ ΠΟΙΗΤΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ...

ΓΙΑ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΝΗΠΙΟ ΕΙΜΙ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΕΒΡΑ'Ι'ΚΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ...ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΕΛΛΗΝ...

Επιστροφή στην κορυφή
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2008 2:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Με περίσια υπερηφάνεια οι χριστιανοί αναφέρονται στις ρωμαϊκες αναφορές (χαμένες σήμερα!!!!!!!!) περί ύπαρξης ιησού χριστού.
Ο κόσμος όλος, ανεξαρτήτως θρησκείας, υποκλίνεται στο μεγαλείο της ύπαρξης του Απολλωνίου του Τυανέως.
Ο δεύτερος ούτε κάν αναφέρεται στην κουραδόχωρα σήμερα.
Ο πρώτος λατρεύεται ώς υιός θεού.
Αυτή η απορία μου. Το πώς είναι δυνατόν ο περνιώμενος για γατόνιος αυτός μπασταρδόκοσμος πού ζεί σ' αυτή τη χώρα, να πιστεύει σε κάποιον πού η ύπαρξη του δεν αποδεικνύεται κάν!

Δύσκολο;
ΑΝΤΡΕΑΣ
Επιστημονικός Συνεργάτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιαν 13, 2008 7:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Προς ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ .
Δεν νομίζεις ότι είναι ώρα τότε να μας δώσεις τα φώτα σου και να μας αποδείξεις ΕΣΥ την ύπαρξη του Απολλών?Να μας δώσεις τις αντίστοιχες απαντήσεις στα ερωτήματα που θα έθετες σε κάποιον για σου αποδείξει την ύπαρξη του Ιησού.
Επιστροφή στην κορυφή
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 2:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΘΑΡΡΩ ΑΝΤΡΕΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ...

ΜΗΝ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΠΛΑΚΩΤΟ ΕΝΩ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΦΕΥΓΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΟΝ ΝΑ ΚΛΕΒΕΙΣ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ???

Υ.Γ

ΑΛΕΚΟ ΜΗΝ ΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΚΕΦΑΛΑΙΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΑΦΟΥ ΞΕΡΕΙΣ...ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΗΝ ΑΘΛΙΑ ΖΩΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΥΒΡΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΤΥΦΛΟΙ ΚΑΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΥΠΗΡΞΑΝ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΣΕΚΤΟΥΣ ΑΙΩΝΕΣ...

Επιστροφή στην κορυφή
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 6:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥ ΟΡΔΕΣ ΚΑΜΩΝΟΝΤΑΙ ΚΙ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΠΑΡΑΘΥΡΙΑ
ΚΕΦΑΛΙΑ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΕΝΑ ΟΡΘΩΝΟΥΝΕ ΤΗ ΦΤΕΡΝΑ
Ο ΛΟΓΟΣ ΠΙΑ ΚΡΥΣΤΑΛΩΣΕ ΣΤΗΝ ΠΑΓΩΜΕΝ ΑΛΜΥΡΑ
ΑΝΤΙΛΗΠΤΟΣ ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΕΝ ΣΤΗ ΓΟΥΝΙΝΗ ΑΣΠΙΔΑ

ΚΑΤΑΛΥΠΑΙΑ ΜΟΝΑΞΙΑ ΤΗ ΛΑΜΨΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ
ΧΑΡΜΟΣΥΝΕΣ ΟΙ ΣΥΛΛΑΒΕΣ ΜΑ ΓΕΡΑΣΜΕΝ Η ΓΚΛΑΒΑ
ΚΙ Ο ΝΟΥΣ ΚΟΙΛΙΟΔΡΟΜΙΑΣΕΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΝ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ
ΤΟΝ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΕΤΡΑΒΑΓΕΝ ΜΑ ΣΤ ΑΝΤΕΡΑ ΕΧΑΘΗ

jawohl, yes sir, zibabue, ό,τι ποθείς εφέντημ'
'ΦΙΑΛΤΕΣ ΓΑΓΓΡΑΙΝΕΣ ΖΟΥΜΙΑ ΑΠΡΟΣΚΛΗΤΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ
ΦΕΡΕΤΡΑ ΚΤΙΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΝΑΟΥΣ ΚΙΛΙΜΙΑ ΣΤΡΩΣΑΝ ΣΤ ΑΣΤΡΑ
ΧΟΡΕΨΑΝ ΔΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΛΥΓΜΟΙ ΣΤΟΥ ΓΕΛΩΤΑ ΤΟ ΜΝΗΜΑ

ΑΪ ΣΙΧΤΙΡ ΜΠΑΣΤΑΡΔΟΜΑΓΚΕΣ
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 7:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΚΑΙ ΣΥ ΩΡΕ ΓΙΓΑΝΤΑ ΤΡΑΝΕ ΤΡΙΟΜΗΔΑΙΑ ΜΕΓΑ
ΜΗ ΓΝΕΘΕΙΣ ΠΙΑ ΣΥΜΠΟΝΙΕΣ ΓΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΝΑΝΕ
gexrag
Πρύτανης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 7:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

TΡΙΟΜΗΔΗΣ έγραψε:
ΘΑΡΡΩ
ΜΗΝ ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙΣ ΠΛΑΚΩΤΟ ΕΝΩ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΦΕΥΓΑ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΕΠΟΝ ΝΑ ΚΛΕΒΕΙΣ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ???

Το φεύγα είναι μαστορικό παιχνίδι αλλά στο πλακωτό έχει και φρένο κι ας "φεύγεις". Στις πόρτες πάλι η όπισθεν δίνει παιχνίδια σε μαστόρους του τυχερού αλλά και τεχνικού αυτού παιχνιδιού.

Φίλε μου Τριομήδη απάντησε σε παρακαλώ.

Γίνεται να μου πιάσεις την μάνα στο πλακωτό και να χάσεις το παιχνίδι;

Σημείωση: η ισοπαλία δεν παίζει.

¶ντε να σας δω μαστόροι μου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
Σελίδα 3 από 8

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center