Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Κατάσκοπος ΣΤΗΒ ΛΑΛΑΣ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 04, 2007 12:00 am    Θέμα δημοσίευσης: Κατάσκοπος ΣΤΗΒ ΛΑΛΑΣ Απάντηση με Συμπερίληψη

Πριν ξεκινήσετε ρίξτε μια ματιά στο κάτωθι link :

http://www.greeknewsonline.com/modules.php?name=News&file=article&sid=3607

Οι ΕλληνοΑμερικανοί θυμούνται μεν από που έφυγαν αλλά βλέπουν και το σήμερα φοβούμενοι να μην περιπέσουν σε δυσμένεια εντός της Αμερικανικής κονωνίας .....
Εμείς οι εντόπιοι βλέπουμε το σήμερα και κάνουμε τουμπεκί ψιλοκομμένο στον Αμερικανό ... τουλάχιστον θυμόμαστε όταν πέρναμε τα έγγραφα για τις Τουρκικές κινήσεις ;;;;;;;;;;;

(............................1987 ....................................................................................... )

Τα πολλά αποσιωπητικά είναι αφιερωμένα σε όσους έπρεπε να απολυθούν Ιούνιο '87 και τους βρήκε ο λασπωμένος Σεπτέμβρης του '87 ακόμα στα προκεχωρημένα φυλάκια με τα εφόδια των 15.000 σφαιρών για το μολών λαβέ και ακόμα ειδικότερα για τα παιδιά του Μηχανικού που ναρκοθετούσαν νύχτα ψηλά στον Έβρο με τους προβολείς των Τουρκικών τανκς να τους φέγγουν και να μαρσάρουν τις μηχανές τους) ...

Όταν ο στρατηγός Γρυλλάκης λέει οτι τον χειρισμό των διαβαθμισμένων ΑΑΑ τον είχαν 3 άτομα εννοεί τον ίδιο, τον Μητσοτό και έναν ακόμη ; ή σύνολο ήταν πέντε ; Τι στο καλό έγινε ;
Ξέρει κανείς κάτι ; Εϊναι αυτό που φοβάμαι κλασική περίπτωση απίστευτου ελληνικού ερασιτεχνισμού τελικά ;
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 04, 2007 12:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΠΑΝΤΕΛΩΣ αθώος που κατηγορήθηκε και έσωσε την ζωή του από την άθλια CIA. Κάλυψε με την ομολογία του μέλος της CIA που είχε πράγματι διαρρεύσει πληροφορίες στην Ελλάδα με δόλιο μάλιστα σκοπό.

Είναι γνωστές οι δραστηριότητες των Αμερικανών στην Ελλάδα που συνεχώς ανανεώνουν μεθόδους προσβολής του τουρισμού αλλά και πολιτικών στόχων. Κάτι ανάλογο έγινε στην υπόθεση Οτσαλαν όπου είναι φανερή κάποια συμπαιχνία που πέχτηκε με την τότε κυβέρνηση που έπεσε σε ονλοφάνερη παγίδα.

Τα παραπάνω αποτελούν προσωπική εκτίμηση σε ανάλυση των στοιχείων που μας παρατέθηκαν από δημοσιογράφους και τα αναμφισβήτητα γεγονότα.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Δεκ 04, 2007 11:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gexrag έγραψε:
ΠΑΝΤΕΛΩΣ αθώος που κατηγορήθηκε και έσωσε την ζωή του από την άθλια CIA. Κάλυψε με την ομολογία του μέλος της CIA που είχε πράγματι διαρρεύσει πληροφορίες στην Ελλάδα με δόλιο μάλιστα σκοπό.
...................


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Μόνον ο Ζεράρ Ντε Βιλιέ θα μπορούσε να μείνει ψύχραιμος απέναντι σε κάτι τέτοιο ....
Δεν μπορώ να αποκλείσω κάτι τέτοιο αλλά αν είναι αλήθεια τότε η ντροπή για την Ελλάδα (για το κράτος) είναι ακόμη μεγαλύτερη ....... αυτή την αίσθηση έχω .....
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
Πρύτανης


Εγγραφή: 31 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 1300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 05, 2007 11:51 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είναι τόσο εύκολο να κατανοήσουμε το ΓΙΑΤΙ...

Σήμερα στο Ελλάντα το να σπιουνιάρεις είναι το must!
Όπως και το να λοιδορείς...
Και όταν μάλιστα έχεις πρωτοκλασσάτα παραδείγματα απο παραδειγματικούς, έ τότε...

Προτείνω (έτσι για να τα πώ...):
- ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΑΝΑΠΟΔΑ και υποχρεωτική η προσέλευση προς ΠΤΥΕΙΝ
έως τα φτυσίματα να καλύψουν το πρόσωπο και να ψοφίσει ο σπιούνος!!!

Μπορώ να σκεφτώ κι άλλα αν χρειαστεί...
_________________
Μ' ΑΥΤΟ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΡΙΓΑ
ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝ' Τ' ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 05, 2007 7:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Η Ελλάδα φίλε μου LSNM δεν έπραξε τίποτα κακό αφού ήταν θύμα και αυτή.

Ακόμη καλύπτει για να μην τον σκοτώσουν αφού τα στοιχεία δεν ενώνονται σωστά και το παζλ είναι ελλειπές.

Αν δεν κάνω λάθος σε όσα αναφέρω, τότε δεν φταίει κανείς παρά οι πραγματικοί εγκληματίες και όχι η Ελλάδα (οι εκάστοτε πολιτικοί) ούτε βέβαια αυτός ο άνθρωπος που στερήθηκε ουσιαστικά την ζωή του.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 05, 2007 8:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

gexrag έγραψε:

Η Ελλάδα φίλε μου LSNM δεν έπραξε τίποτα κακό αφού ήταν θύμα και αυτή......


φίλε μου gexrag αν και για ένα τέτοιο θέμα διατηρώ την μεγαλύτερη των επιφυλάξεων διότι δεν είναι φιλοσοφικό όπου το λάθος δεν κοστίζει τίποτε απολύτως, διαφωνώ για τον χειρισμό από το κράτος μας διότι όπως σαφώς επανέλαβε το ρεπορτάζ του Παπαχελά (χωρίς να θεωρώ θέσφατο την άποψη-έρευνά του) η οικογένειά του αφέθηκε στην μοίρα της κάτι το οποίο το θεωρώ βαρύτατο ατόπημα να συνεχίζεται το ίδιο βιολί από ιδρύσεως του Ελληνικού κράτους όταν οπλαρχηγοί που αδιαφόρησαν για την επόμενη μέρα (το πουγγί ...) ουσιαστικά εξωθούνταν στην επαιτεία ή στην επάνοδο στο βουνό και στο αρματολίκι .... Εκτός κι αν μερίμνησε αλλά κάτω από το τραπέζι για να μην χαλαστούμε με τους υπερατλαντικούς ευεργέτες-προστάτες μας ... (...) ... (...)
Αχ καημένε Ρήγα τι τάθελες ;
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Δεκ 05, 2007 11:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε μου στην ουσία δεν διαφωνώ.

Στην περίπτωση αυτή δεν υπήρχε λάθος σύμφωνα με την εκτίμηση των πραγμάτων όπως την έχω υποθέσει. Όλοι στην Ελλάδα τα είχαν χαμένα και δεν γνώριζαν τι συνέβει. Δηλώνω φανερά ότι είμαι αντίθετος πολιτικά με τον χώρο που κυβερνούσε τότε αφού η συντήρηση δεν είναι στα πιστεύω μου. Σφίγγουν τα ευρώ φίλε μου και τους φεύγουν τα πεντακοσάρικα πλέον αφού κοντεύει να καταρρεύσει το σύστημα υγείας της χώρας. Στην περιοχή μου από δύο που ήταν οι χειρουργικές κλινικές έχει μείνει μόνο η μία και όλοι τρέχουν σε όμορους νομούς. Ανάλογα ακούγονται πολλά σε όλη την Ελλάδα. Τα δάση καήκαν γιατί δεν καθαρίστικαν οι ζώνες οι αντιπυρικές στα πλαίσια της οικονομίας και αυτό το βλέπω όταν ταξιδεύω και προσεύχομαι να μην πιάσει άλλη φωτιά. Γνωρίζω στην Πελοπόνησσο και στην Ηλεία ότι τα πυροσβεστικά οχήματα που ήταν πυκνά σταματημένα παλιά σε ζώνες επικίνδυνες ήταν ανύπαρκτα την ώρα των πυρκαϊών. Σφίξαν τα ταμεία και η οικονομία που έγινε στο Υπουργείο Γεωργίας αν δεν κάνω λάθος οδήγησε σε στάχτη τα δάση και τις περιουσίες του απλού κόσμου.

Και όμως τότε τα είχαν χαμένα όπως και στην περίπτωση Οτσαλάν άλλοι, όπου κατηγορήθηκαν και πάλι τα θύματα μιας πλεκτάνης. Ο τρόπος της σύλληψης και της μεταφοράς έδειχνε ότι ήταν μυστικές υπηρεσίες Αμερικής και όχι Τούρκικες όπως ακούστηκε και εμφανίστηκε τηλεοπτικά. Απλά υπήρχε συνεργασία.

Σήμερα που τα πετρέλαια του Ιράκ θέλουν οι Αμερικάνοι γυρνούν την πλάτη στους Τούρκους με θέμα πάλι την απελευθέρωση των Κούρδων. Εκτιμώ ότι σχετικά σύντομα ίσως σε βάθος πενταετίας ή δεκαετίας θα υπάρχει το Κουρδικό κράτος. Αυτό από ότι φαίνεται για να μην δυσαρεστηθούν οι Τούρκοι θα είναι σε Ιρακινό έδαφος.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 6:58 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:

........ Όλοι στην Ελλάδα τα είχαν χαμένα και δεν γνώριζαν τι συνέβει.


Φίλε μου gexrag μην ξεχνάς οτι πέρασαν και τόσα χρόνια. Πάντα θα υπάρχει διαφορά φάσης στις αντιδράσεις τέτοιων γεγονότων εξ αιτίας της δολοπλοκίας που εξ ορισμού ενυπάρχει στην κατασκοπεία πλην όμως το ζητούμενο δεν είναι η ταχύτητα αποκατάστασης (που καμιά φορά είναι αν θυμηθούμε τα μετάλλια για την εθνική αντίσταση ....) αλλά η αποκατάσταση αφ' εαυτοίς

Παράθεση:

Δηλώνω φανερά ότι είμαι αντίθετος πολιτικά με τον χώρο που κυβερνούσε τότε αφού η συντήρηση δεν είναι στα πιστεύω μου.


Φίλε μου σε ζηλεύω ! Μακάρι να είχα και εγώ την άνεση στο αναθεματισμένο μου μυαλό να ταυτίσω την συντήρηση με ένα χώρο ... Αν μην τι άλλο οι εκλογές θα ήταν μια εύκολη υπόθεση για μένα .. Δυστυχώς θεωρώ οτι η συντήρηση διατρέχει όλο το πολιτικό μας σύστημα οριζοντίως και καθέτως και αυτό κάνει τις επιλογές μας ακόμα πιο δύσκολες ....
Εκτός κι αν σύμφωνα με έναν άλλο θεματοθέτη ο εκλογικός νόμος είναι έτσι φτιαγμένος που κοροιδεύω τον εαυτό μου αν νομίζω οτι διαθέτω επιλογές ... τότε είναι οι στιγμές που δεν θέλω να σκεφτώ μα να ουρλιάξω - ναι ... γιατί τότε η φιλοσοφία φαντάζει τόσο ακίνδυνη σε βαθμό επικίνδυνο ...
"Ποτέ θα κά ποτέ θα καααανεί ΞΑΣΤΕΡΙΆ ....... ωρέ να πάρω ΤΟ ΤΟΥΦΈΚΙ ΜΟΥ ....."
Αθάνατε Ξυλούρη ...

.....

Παράθεση:

Σφίγγουν τα ευρώ φίλε μου και τους φεύγουν τα πεντακοσάρικα πλέον αφού κοντεύει να καταρρεύσει το σύστημα υγείας της χώρας. Στην περιοχή μου από δύο που ήταν οι χειρουργικές κλινικές έχει μείνει μόνο η μία και όλοι τρέχουν σε όμορους νομούς. Ανάλογα ακούγονται πολλά σε όλη την Ελλάδα.


Εδώ χωρίζουν οι δρόμοι μας ... δεσμεύομαι να μεταφέρω από το βιβλίο του οικομολόγου του Κλίντον, Πωλ Κρουγκμαν "Η εποχή των μειωμένων προσδοκιών" το γιατί εδώ οι άνθρωποι οι λαοί γενικά είναι υπερβολικοί προκαλώντας οι ίδιοι τον μαρασμό των συστημάτων υγείας. Δεσμεύτηκα το ίδιο και στο θέμα του Μάξιμου ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ κλπ οπότε θα πω κοντολογίς την προσλαμβάνουσα απ' εμέ απίστευτη αλήθεια : Είναι ίσως το μοναδικό καραμπινάτο μέγα θέμα στο οποίο δεν φταίνε οι κυβερνώντες πουθενά στον κόσμο ... Η ανασφάλεια του κόσμου ωθεί τα συστήματα υγείας να εκτοξεύουν τους προυπολογισμούς τους στα πρωτοποριακά και καρακοστοβόρα κομμάτια τους (πχ διενέργεια ατέρμονων αξονικών) με αποτέλεσμα επειδή ποτέ έως ώτου εξαντληθεί η δυνατότητα "μεγίστης" οικονομικά και κοστολογικά εξέστασης-περίθαλψης δεν παραιτείται ο πληθυσμός, αυτό έχει σαν συνέπεια να μην μπορεί το σύστημα να ανταποκριθεί ακόμα και σε λιγότερο κοστοβόρες καταστάσεις ... Όταν στα 10 περιστατικά τα 6 βάζουν δυναμίτη στον προυπολογισμό (δεν υπάρχει η έννοια του προυπολογισμού στον μέσο πολίτη) τα 4 δεν μπορούν να λάβουν ούτε ασπιρίνες για να το πω χοντρά .... Θα επανέλθω όμως σε αυτό τεκμηριωμένα ... γράφοντάς τα όμως στο θέμα του Μάξιμου ...

Παράθεση:

Τα δάση καήκαν γιατί δεν καθαρίστικαν οι ζώνες οι αντιπυρικές στα πλαίσια της οικονομίας και αυτό το βλέπω όταν ταξιδεύω και προσεύχομαι να μην πιάσει άλλη φωτιά. Γνωρίζω στην Πελοπόνησσο και στην Ηλεία ότι τα πυροσβεστικά οχήματα που ήταν πυκνά σταματημένα παλιά σε ζώνες επικίνδυνες ήταν ανύπαρκτα την ώρα των πυρκαϊών. Σφίξαν τα ταμεία και η οικονομία που έγινε στο Υπουργείο Γεωργίας αν δεν κάνω λάθος οδήγησε σε στάχτη τα δάση και τις περιουσίες του απλού κόσμου


Εδώ έγινε καρμπόν οτι στην Αμερική με τους Δίδυμους Πύργους. Σφίγγοντας από παντού, έδωσαν την ασφάλεια των αεροδρομίων σε ιδιωτικές εταιρείες που τόσο καλά, ως ιδωτικές, ξέρουν να σέβονται τους προυπολογισμούς αλλά να αφήνουν να περάσουν οι καμικάζι ... Εδώ αντίσοιχα είχαμε την Πελοπόνησο...

Παράθεση:

Και όμως τότε τα είχαν χαμένα όπως και στην περίπτωση Οτσαλάν άλλοι, όπου κατηγορήθηκαν και πάλι τα θύματα μιας πλεκτάνης. Ο τρόπος της σύλληψης και της μεταφοράς έδειχνε ότι ήταν μυστικές υπηρεσίες Αμερικής και όχι Τούρκικες όπως ακούστηκε και εμφανίστηκε τηλεοπτικά. Απλά υπήρχε συνεργασία.


"Στην πολιτική δεν υπάρχουν φιλίες παρά μόνον συμφέροντα ...

Παράθεση:

Σήμερα που τα πετρέλαια του Ιράκ θέλουν οι Αμερικάνοι γυρνούν την πλάτη στους Τούρκους με θέμα πάλι την απελευθέρωση των Κούρδων. Εκτιμώ ότι σχετικά σύντομα ίσως σε βάθος πενταετίας ή δεκαετίας θα υπάρχει το Κουρδικό κράτος. Αυτό από ότι φαίνεται για να μην δυσαρεστηθούν οι Τούρκοι θα είναι σε Ιρακινό έδαφος.


Πάλι με χρόνους με καιρούς πάλι δικά μας θα ναι ... Τι εννοώ ; Θα έρθει η στιγμή που Έλληνες και Τούρκοι θα αγκαλιαστούμε σε επίπεδο πλέον κρατικών οντοτήτων δεχόμενοι οτι ως γείτονες έχουμε κοινά συμφέροντα να με πάρει η ευχή ... Ίσως εγω το λέω βάσει λογικής ... Οι επόμενες γενεές θα το νοιώθουν στο πετσί τους και θα είναι πιο εύκολο .. Τότε ας έρθουν οι Αμερικάνοι να παίξουν μπάλα στο ΕλλληνοΤουρκικό γήπεδο και τα λέμε ...
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gexrag
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1236

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Δεκ 06, 2007 6:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε μου LSNM

Οι Αμερικάνοπι παίζουν μπάλα στα Ελληνοτουρκικά εδώ και χρόνια όπως παίζουν μπάλα ΠΑΝΤΟΥ στον κόσμο. Θα έρθει η ώρα που θα καταρεύσει και αυτή η "αυτοκρατορία" . Υπάρχει η προφητεία του Αγίου Νοστράδαμου που προέβλεψε τα σχετικά. Υπήρχε πρόβλεψη για τους δύδιμους πύργους αλλά όπως πάντα κατόπιν εορτής μόνο μπορεί να ερμηνευτεί σωστά.

Σχετικά με την συντήρηση.
Έχεις δίκιο αλλά η στείρα συντήρηση που δεν επενδύει για του πολλούς αλλά για τους λίγους μόνο όπως με τις φρεσκότατες διακρατρικές συμφωνίες με την Κίνα και την Ινδία που δεν είναι τίποτα άλλο από επενδύσεις στις χώρες αυτές ή στην διευκόλυνση του εμπορίου που προέρχεται μέσα από αυτές. Αυτή η πολιτική είναι συντήρησης και ανάλογη πολιτική είχε και το ΠΑΣΟΚ που φυσικά με έβρισκε αντίθετο. Η διαφορά είναι ότι το ΠΑΣΟΚ υπέκυπτε στο συμφέρον ενώ η ΝΔ το διακύρησσε προεκλογικά τόσο σε αυτές όσο και στις προηγούμενες εκλογές. Η επικοινωνιακή πολιτική ήταν τέτοια που παρέσυρε τις μάζες σε σημείο που να μην μπορεί να αναδειχθεί η πιο άξια πολιτική. Έτσι σε συνδυασμό με τα συμφεροντολογικά (ιδιωτικισμός) υποκινούμενα συνδικάτα χάθηκε η μπάλα και οι αγώνες έμειναν ορφανοί. Έτσι και το ΠΑΣΟΚ έχασε την ταυτότητά του αφού δεν ξέρει πως να κινηθεί πλέον. Ελπίζω σύντομα να ξυπνήσουν οι υπουργοί της εκάστοτε κυβέρνησης και να εργαστούν για το καλό της χώρας όπως ελάχιστοι υπουργοί όχι στην χειρότερη αλλά στην πιο αλαζονική κυβέρνηση που πέρασε από τον τόπο.
_________________
Η Αλήθεια (Ιησούς Χριστός) υπάρχει φαίνεται κι ας παιδεύεται.
Η αλήθεια δεν φοβάται τίποτα.
http://gexrag.blogspot.com/2007/09/blog-post.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center