Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

κοματοσκυλα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για το χώρο του Πανεπιστημίου
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
drakos
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Νοέ 2006
Δημοσιεύσεις: 445

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Νοέ 11, 2006 5:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: κοματοσκυλα Απάντηση με Συμπερίληψη

.....

Έχει επεξεργασθεί απο τον/την drakos στις Τετ Μάρ 21, 2007 12:50 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Rangel
Υφηγητής


Εγγραφή: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 12
Τόπος: πρεβεζα-τωρα αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Νοέ 30, 2006 10:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

dikio exeis file simfwnw an kai se merikes sxoles ginete arketa kali douleia apo tis parataxeis,se genikes grammes simfwnw mazi sou giati eine polu ligos o arithmos twn foititwn pou simetexoun sta kommata kai exoun pragmatika apopsi krisi kai luseis na protinoun me vasi8 tin sinergasia twn ipoloipon simfititwn tous.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Δεκ 16, 2007 7:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αξιόλογος πανεπιστημιακός θετικής κατεύθυνσης φέυγει κάποια στιγμή και που πάει ; Τοποθετήθηκε Γενικός σε νοσοκομείο. Τον ειρωνεύτηκα, γιατί ήταν καθηγητής μου παλιά, όταν μου είπε α ρε τσάκαλε ήσουν αστέρι στο μάθημά μου θα μπορούσες να είχες κλπ κλπ Κι εσύ του λέω θα μπορούσες από εκεί που ήσουν αλλά δεν μπόρεσες να αρνηθείς τα κελεύσματα του βαθέως κράτους. Εσύ δεν ήσουν άξιος ; Όλη η κοινωνία σε είχε εξέχον μέλος της. Τι το χρειαζόσουν το παραπάνω ; Να φανεί τι παραπάνω τώρα ; ...... Αμηχανία ....
Είναι άξιος και χαίρει της εκτιμήσεώς μου αλλά τα λόγια μου δεν τα μασάω, δεν ξέρω τον απολογισμό του αλλά είμαι σίγουρος οτι έδωσε πνοή ... και στο φινάλε τέτοιους δεν θέλει ο λαός μας ;
Ναι αλλά επί της διαδικασίας ; Αφού ήθελε να δώσει παραπάνω έστω και για την υστεροφημία εντάξει να μην του χαλάσουμε το χατήρι αλλά γιατί να πρέπει να αμφιβάλει για την αξία του εξαιτίας του συστήματος και να μην θέλει να χτυπηθεί ορθά φοβούμενος πως κάποιος αντικειμενικά δεύτερος (στην καλή περίπτωση Smile ) θα τον "χτυπήσει" γιατί έρχεται πρώτος σε κάτι άλλο ...
Α ρε Καποδίστρια, από τότε με το περιστατικό με τις πατάτες δεν αλλάξαμε καθόλου .... μόνο που αναρωτιέμαι αν ζούσες τι είδους "φύλαξη" θα ήταν αυτή που θα έβαζες για να μας κάνεις να τις θελήσουμε ....

sorry που θα το επεξηγήσω αλλά με τις "πατάτες" εδώ εννοώ βέβαια τις αξιοκρατικές διαδικασίες ...
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για το χώρο του Πανεπιστημίου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center