Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

καπνισμα πιπας

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
epikritis
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 404
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 2:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: καπνισμα πιπας Απάντηση με Συμπερίληψη

καπνιζει κανεις απο εσας πιπα αντι για τσιγαρο? α ναι, μπορειτε να μου πειτε τι πρεπει να κανεις για να μη σβηνει συνεχεια? εχω χαλασει δεκαπεντε κουτακια σπιρτα και την πηρα χθες. με χει πρηξει.
_________________
philosophy to the real world is what masturbation is to sex
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 19, 2006 11:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Επειδή η φιλοσοφία ταιριάζει με το αντικείμενο Laughing , πήγαινε σε ένα site που έχω φτιάξει εδώ: http://cigars.gr

Μπορεί να είναι για πούρα, αλλά πιστεύω θα σε διαφωτίσουν.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
epikritis
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 404
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 20, 2006 3:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

οταν την αναβω με τσιγαρο ειμαι μια χαρα. με τα σπιρτα δεν την παλευω. ευχαριστω για το site
_________________
philosophy to the real world is what masturbation is to sex
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
epikritis
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 404
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 20, 2006 3:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

δικο σου site ειναι αυτο? ουαου
_________________
philosophy to the real world is what masturbation is to sex
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 20, 2006 3:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Είπα ότι εγώ το έχω φτιάξει. Δεν είπα ότι είναι δικό μου. Smile
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
epikritis
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 404
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 20, 2006 3:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

αα sorry
_________________
philosophy to the real world is what masturbation is to sex
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
iason
Πρύτανης


Εγγραφή: 01 Ιούν 2003
Δημοσιεύσεις: 4108
Τόπος: (Γ)Ελλάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 20, 2006 9:01 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

afham έγραψε:
Επειδή η φιλοσοφία ταιριάζει με το αντικείμενο Laughing ...


Πουφ! Επειδή ακριβώς ταιριάζει κλπ., θα πρότεινα και στους δυο σας, όταν η πίπα σας ή το τσιγάρο σβήσει να μην την ξανανάψετε ποτέ.
-Ο αντικαπνιστής!

Άραγε επειδή οι Έλληνες είναι τα πρώτα φουγάρα γι΄ αυτό προκόφτουν και στη φιλοσοφία;
_________________
-Κάθε λόγος μπορεί να έχει αντίλογο. Κάθε αντίλογος πρέπει να έχει λόγο.
-Εγέμισεν ο ουρανός πετούμενους γαϊδάρους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 20, 2006 10:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εγώ δεν έχω καπνίσει ποτέ στη ζωή μου. Παρόλαυτά πιστεύω ότι για μερικά καλά πούρα ίσως θα έπρεπε κάποτε να κάνω εξαίρεση. Να πέσω στα βαριά κατευθείαν Laughing
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 21, 2006 9:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παλαιότερα κάπνιζα ένα πακετάκι τσιγάρα ημερησίως, αλλά όχι εντός του σπιτιού. Σήμερα καπνίζω δυο τρία την εβδομάδα...και αυτά με παρέα!

Αντίστοιχο το τσιγάρου στους υπολογιστές είναι η εντολή στη γλώσσα μηχανής NOOP που σημαίνει NO OPERATION. Δεν κάνει δηλαδή καμία λειτουργία...(κάνει τσιγάρο ο επεξεργαστής), αλλά είναι χρήσιμη γιατί για να εκτελεστεί απαιτεί χρόνο...και μάλιστα συγκεκριμένο, όπως και το τσιγάρο κάθε καπνιστής το καπνίζει με μια "ταχύτητα", και απλά πυκνώνει ή αραιώνει τα ανάματα. Το τσιγάρο μας δίνει τον απαιτούμενο χρόνο να κάνουμε το "τίποτα". Το κακό είναι ότι αντίθετα με το NOOP προσθέτει στη συνολική φθορά του οργανισμού, αλλά σε ποιό ποσοστό δεν είμαι βέβαιος και δεν έχω στοιχεία για να το αναφέρω.

Όσο για τα πούρα...είναι κάτι ανάλογο με τον κολυβητή....άλλοι κάνουν απλωτές και άλλοι μακροβούτια....οι καπνίζοντες πούρα ανήκουν στους τελευταίους, στο μακροβούτι του καπνίσματος!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
epikritis
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 404
Τόπος: αττικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 21, 2006 3:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

εγω δεν καπνιζω μανιωδως. μπορει να περασει μερα η και μερες που δε θα κανω τσιγαρο. δε θελω να το κοψω. μ αρεσει! τα πουρα ακομη πιο πολυ. και φυσικα η πιπα που εχω μαθει τωρα να την καπνιζω πολυ καλα (προσφατα αγορασα μια, οπως θα καταλαβατε). ο καπνος της δεν εχει πισσα και ειναι πιο καλος. ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει. μπορει να καπνισει μπορει να μην καπνισει. δεν πιστευω οτι ενα τσιγαρο που και που κανει κακο στην υγεια. το θεωρω λιγο υπερβολικο αυτο που λενε πολλοι.

by the way, ωραια φωτογραφια Bugman. φωτοφραφος εισαι?
_________________
philosophy to the real world is what masturbation is to sex
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 21, 2006 7:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

epikritis έγραψε:
by the way, ωραια φωτογραφια Bugman. φωτοφραφος εισαι?


Ουπς, καρφώθηκε ε; Laughing
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Οκτ 23, 2006 8:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι!
Είναι φωτογραφία μου στον καθρέφτη του WC του μαγαζιού μου! Απλά πέρασα και το σογιουζ δίπλα!
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center