Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Γιωργακης παπανδρεου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
steppenwolf
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1812
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 21, 2010 3:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κρίτων έγραψε:
steppenwolf έγραψε:
Το συμπέρασμα είναι σαφές πλέον:

Σημίτης = Καραμανλής = Γιωργάκης = ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ!


Ο Σημίτης ήταν ο τελευταίος πρωθυπουργός που άσχετα με τα όποια μεγάλα λάθη του έδειξε και μερικά καλά στοιχεία.
Καραμανλής = Γιωργάκης.
Οι προφάσεις του Γιωργάκη οτι πήρε καμένη γή απο τον Καραμανλή που πήρε πραγματικά αυτό είναι αναμφισβήτητο δέν δικιολογούν σε τίποτα την δική του αδράνεια, τις δικές του κακές προθέσεις και την συνέχεια της απίστευτης κακοδιαχείρισης για λογαριασμό του ακριβώς όπως ο Καραμανλής.



Ο Σημίτης; Shocked
Πέραν των φημών για πάρε δώσε με την γολντμαν σακς, τί να προτωθυμηθεί κανείς.
Τα δακρυγόνα στους καθηγητές (όταν διαδήλωναν για την κατάργηση της επετηρίδας);
Το ξύλο σε συνταξιούχους; !!!
Την απάτη του χρηματιστηρίου;
Το χαράτσι στις μικροεπιχειρήσεις υπο την μορφή της ''συνάφειας'';
Το σκάνδαλο της ΟΛΥΜΠΙΑΔΑΣ;
Την άλωση της Ελληνικής οικονομίας απο τους κινέζους με δικές του συμφωνίες;
Την άλλωση της οικονομίας από μεγαλοκαρχαρίες τύπου Λάτση πάλι με δικές του συμφωνίες;
Τί λέμε τώρα!!!!

Μα το χειρότερο από όλα: ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ Ο ΣΗΜΙΤΗΣ ΗΤΑΝ Ο ΠΡΩΤΑΙΤΙΟΣ

Μετέτρεψε τον πρώην συντηρητικό έλληνα οικογενειάρχη (επί ΝΔ) που είχε μετεξελιχθεί σε ψιλοπροοδευτικό αλλά και ψιλοβολεψάκια (επι Α. Παπανδρέου) , σε ένα νέο μοντέλο. Στο ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΟ ΛΑΜΟΓΙΟ που κοιτάει απο που να τ αρπάξει και πατάει επί πτωμάτων για τα φράγκα και την ΜΑΤΑΙΗ και ΑΝΟΗΤΗ ΓΥΦΤΟΓΚΛΑΜΟΥΡΙΑ.
Ο μαέστρος όλης αυτής της γυφτονοοτροπίας ήταν ο Σημίτης.
''Βάλτε φράγκα στο χρηματιστήριο να τα κονομίσετε κορόιδα...''
''Εκδότες, κάντε αβάντα στην κυβέρνηση και ... θα τα βρούμε...."
Αυτή ήταν η νοοτροπία της πιο αηδιαστικής νοοτροπίας που ήρθε ποτέ σε αυτή τη χώρα.
Είναι ντροπή για τη χώρα αυτή που αυτός ο άνθρωπος κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερος ανάμεσα μας.

Σε σοβαρή χώρα και όχι ΜΠΑΝΑΝΙΑ όπως είμαστε εμείς, θα είχε κατηγορηθεί μέχρι και για εσχάτη προδοσία.
_________________
1. '' Τα πάντα ρει'' - όλα είναι πιθανά!
2. Αντικειμενικά είναι μόνο τα γεγονότα. Σχετικές και πρόσκαιρες οι ερμηνείες τους.
3.Ψυχή = Ο πάντα παρόν πίσω από το πλήθος των εναλασσόμενων τάσεων, στάσεων και απόψεων, βουβός παρατηρητής .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Κρίτων
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 632

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούλ 21, 2010 7:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ηρεμήστε βρήκαμε γάιδαρο τώρα να βαράμε για όλα φταίει ο Σημίτης.
Για όλα τα οποία κατηγορείτε τον Σημίτη υπεύθυνες είναι όλες οι κυβερνήσεις της μεταπολίτευσης μετά το 1974 μηδέ του Σημίτη εξαιρετέου με αποκορύφωμα τον Καραμανλή την τελευταία εξαετία. Με τον Σημίτη τουλάχιστον η Ελλάδα στεκόταν ακόμα στα πόδια της, ενώ κατάφερε να παραλάβει και να πραγματοποιήσει άριστα τους περιβόητους Ολυμπιακούς αγώνες δέν είναι και μικρό πράγμα.
Το χρηματιστήριο τζόγος είναι όποιος είχε όρεξη να ποντάρει τα λεφτά του τα έχασε αυτά έχει ο τζόγος,οι υπόλοιποι που κάθησαν στα αυγά τους δέν έχασαν τίποτα. Οτι μας έβαλε στην ΟΝΕ όλοι μας πανηγυρίζαμε, όλοι μας το θεωρούσαμε εθνικό κατόρθωμα δέν φταίει ο Σημίτης λοιπόν εμάς άκουσε που τον παροτρύναμε να μας βάλει. Επίσης και η Ολυμπιάδα εσείς είσασταν εκείνοι που βγαίνατε στους δρόμους με σημαίες και ζητωκραυγάζατε όταν πήρε τους αγώνες του 2004 η Αθήνα, ο Σημίτης σας φταίει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 22, 2010 4:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
κατάφερε να παραλάβει και να πραγματοποιήσει άριστα τους περιβόητους Ολυμπιακούς αγώνες δέν είναι και μικρό πράγμα.


Βρακί στον κ.... μας δεν είχαμε να βάλουμε αλλά Ολυμπιακούς αγώνες θέλαμε! Τι κι αν τα ολυμπιακά έργα που μας στοίχισαν τόσα σαπίζουν τώρα; Εμείς πάντως δοξαστήκαμε στα πέρατα της οικουμένης για μερικές μέρες!! Μήπως θυμάται κανείς το δούλεμα που μας ρίξανε οι Αμερικάνοι τότε προβλέποντας ακόμα και την χρεωκοπία μας; Εγώ το θυμάμαι πάντως πολύ καλά ακόμα.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
steppenwolf
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 1812
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 22, 2010 5:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Tι εστί ΟΝΕ δεν μπορούσα να το γνωρίζω εγώ ούτε και ο μέσος έλληνας. Ο Σημίτης και κάθε κωλοέλληνας κωλοπολιτικός το γνωρίζει γιατί αυτή είναι η δουλειά του ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ του και για να γνωρίζει αυτά τα θέματα ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΑΔΡΑ.
Για την ολυμπιάδα, εγώ τουλάχιτον δεν πανηγύρισα ποτέ. Συμφωνώ όμως ότι έβλεπα γύρω μου τα κοροιδα ρο 95% του πληθυσμού να πανηγυρίζει και να νιώθει εθνική υπερηφάνια και πολλά κοροιδα μάλιστα πήγαιναν και εθελοντές να βοηθήσουν Shocked Shocked

κατ ευκαιρείαν το αγάπημενο μου κομμάτι εκείνης της εποχής. Αξίζει να προσέξετε τους στίχους ''βλακειαδα''
http://www.youtube.com/watch?v=VeHGeZv22Ec
_________________
1. '' Τα πάντα ρει'' - όλα είναι πιθανά!
2. Αντικειμενικά είναι μόνο τα γεγονότα. Σχετικές και πρόσκαιρες οι ερμηνείες τους.
3.Ψυχή = Ο πάντα παρόν πίσω από το πλήθος των εναλασσόμενων τάσεων, στάσεων και απόψεων, βουβός παρατηρητής .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Κρίτων
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 632

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 22, 2010 7:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

steppenwolf έγραψε:
Για την ολυμπιάδα, εγώ τουλάχιτον δεν πανηγύρισα ποτέ. Συμφωνώ όμως ότι έβλεπα γύρω μου τα κοροιδα ρο 95% του πληθυσμού να πανηγυρίζει και να νιώθει εθνική υπερηφάνια και πολλά κοροιδα μάλιστα πήγαιναν και εθελοντές να βοηθήσουν Shocked Shocked


Nα σου υπενθυμίσω κατ'αρχήν οτι τους Ολυμπιακούς αγώνες δέν τους πήραμε απο τον Σημίτη, τους πήραμε ύστερα απο ενέργειες στελεχών της Νέας Δημοκρατίας όπως ο Δημήτρης Αβραμόπουλος και η Γιάννα Αγγελοπούλου. Απο κεί και πέρα άν η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων πανηγύριζε λές και κέρδισε τον πρώτο αριθμό του λαχείου τί ήθελες να κάνει ο Σημίτης, να τους σαμποτάρει θα το τολμούσες εσύ στην θέση του?? Εσύ μπορεί να μήν πανηγύρισες καλά έκανες ούτε εγώ πανηγύρισα αλλά το κλίμα που επικρατούσε γύρω μας το καταλαβαίνεις.
Του Σημίτη στην συνέχεια του έπεσε πολύ βαρύ φορτίο ήταν υποχρεωμένος σε κάποιο χρονικό διάστημα να πραγματοποιήσει μεγάλα και δύσκολα έργα, για να πετύχει εξαναγκάστηκε τελικά να παρεκτραπεί να κάνει και χοντροκομμένες απάτες.
Το ίδιο συμβαίνει και με το θέμα της ΟΝΕ πάλι εμείς οι διπλανοί μας το ίδιο πανηγυρίζανε, άν δέν μας έβαζε πάλι θα τον βρίζανε λέγοντας οτι αυτός φταίει πάλι για όλα γιατί έχασε την μεγάλη υποτίθεται ευκαιρία της ΟΝΕ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 01, 2010 4:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Να σου θυμίσω ότι δεν πήρε κανένα μέτρο στην αναμενόμενη αύξηση των τιμών λόγω της εισόδου του ευρώ.Αυτό θα ήταν εθνική πολιτική.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Κρίτων
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 632

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 02, 2010 4:50 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Να σου θυμίσω ότι δεν πήρε κανένα μέτρο στην αναμενόμενη αύξηση των τιμών λόγω της εισόδου του ευρώ.Αυτό θα ήταν εθνική πολιτική.


Aυτόήταν το χειρότερο του που μας στοίχισε πάρα πολύ ακριβά και μας στοιχίζει ακόμα, γι'αυτό είχε τόσο θεαματική πτώση τα 2 τελευταία του χρόνια.
Αλλά μήν κακίζεις τόσο τον Σημίτη γι'αυτό του πεσε κλήρος η κακιά ώρα για την οποία φταίμε κυρίως εμείς που θέλαμε ευρώ, νομίζαμε οτι θα μας σώσει. Ή πιστεύεις άν ήταν στην θέση του κάποιος άλλος ο Καραμανλής για παράδειγμα θα έπαιρνε κανένα μέτρο? Ούτε κατα αστρονομική φαντασία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 03, 2010 3:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μα δε ρωτηθήκαμε αν θέλουμε την ΟΝΕ ,κατά πρώτο λόγο.Ύστερα,δε νομίζω πως μια κακή πολιτική γίνεται καλύτερη επειδή δεν υπάρχει καλύτερη.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Κρίτων
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 632

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 04, 2010 9:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Μα δε ρωτηθήκαμε αν θέλουμε την ΟΝΕ ,κατά πρώτο λόγο.Ύστερα,δε νομίζω πως μια κακή πολιτική γίνεται καλύτερη επειδή δεν υπάρχει καλύτερη.


Σε πάρα πολλά δέν έχουμε ερωτηθεί ακόμα και άν είχαμε ερωτηθεί το ΝΑΙ στην ΟΝΕ σου λέω οτι θα έπαιρνε 80%, θεωρείτο σάν ένα όνειρο της χώρας μας απο την εποχή που ο Καραμανλής ο γέρος μας έβαλε στην ενωμένη Ευρώπη. Θα μου πείς "πού να ξέραμε" σίγουρα σάν λαός δέν φημιζόμαστε για το πολιτικό μας αισθητήριο, είμαστε τελευταίοι με διαφορά.
Το δεύτερο σκέλος του μηνύματος σου δέν το καταλαβαίνω σίγουρα και ο Σημίτης έκανε εγκλήματα αλλά αυτό δέν δίνει κανένα άλλοθι δικιολογίας στον Καραμανλή για τα ακόμα μεγαλύτερα εγκλήματα που έκανε στην συνέχεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 04, 2010 2:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω,σε ποια κλίμακα βρήκες ότι ο Καραμανλής υπερέχει του Σημίτη στην προδοσία της χώρας.
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Κρίτων
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 632

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 04, 2010 7:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω,σε ποια κλίμακα βρήκες ότι ο Καραμανλής υπερέχει του Σημίτη στην προδοσία της χώρας.


Ο καθένας το κρίνει ανάλογα με την σκοπιά του.
Στην εξωτερική πολιτική έδειξε κάποια θετικότερα στοιχεία ο Καραμανλής κατα την γνώμη μου διακοσμητικά χωρίς ουσία, σε θέματα οικονομίας υπήρξε έτη φωτός χειρότερος ο Καραμανλής.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 04, 2010 7:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γιατί;Να δούμε πόσο αυξήθηκε το εξωτερκό χρέος της χώρας επί Σημίτη κι επί Καραμανλή για να συγκρίνουμε;


http://www.asxetos.gr/Default.aspx?tabId=155&c=19&aid=1920
_________________
Έτσι να στέκω, θάλασσα, παντοτεινέ έρωτά μου
με μάτια να σε χαίρομαι θολά
και να ναι τα μελλούμενα στην άπλα σου μπροστά μου,
πίσω κι' αλάργα βάσανα πολλά.
(Κώστας Βάρναλης)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Chaos
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 2132
Τόπος: Αθήναι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Αύγ 04, 2010 9:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη


Πάντως για ένα πράγμα δεν μπορεί να κατηγορηθεί η Υπερεθνική Εταιρεία Εκπροσώπησης Εβραϊκών Συμφερόντων στην οποία από τον καιρό της Γκόλντα Μεγίρ ακόμη έχει μετατραπεί η Σοσιαλιστική Διεθνής. Ότι δεν ξέρει να τοποθετεί τον κατάλληλο άνθρωπο στην κατάλληλη θέση.
Έτσι, τοποθετήθηκε ως Επίτροπος του Γιωργάκη,



ακριβώς ο κος Tommaso Padoa-Schioppa.



Για όσους δεν γνωρίζουν πρόσωπα και πράγματα, ο κος Tommaso Padoa-Schioppa είναι ισόβιο μέλος του "Group of Τhirty", ήτοι του πανίσχυρου "Σώματος Οικονομικών Συμβούλων" των ΗΠΑ.
Περισσότερο γνωστός όμως έγινε από την θητεία του στην αλήστου μνήμης κυβέρνηση Romano Prodi στην Ιταλία' και για τον περίφημο όρο του bamboccioni ήτοι μεγάλα χαζόπαιδα, για τον χαρακτηρισμό όσων αδυνατούσαν να ξεφύγουν από τα φουστάνια της μαμάς τους και να καταστούν αυτοδύναμοι.
Όπως ήδη είπα, ο κατάλληλος άνθρωπος, ανέλαβε την κατάλληλη θέση.
Το μόνο που δεν ξέρω είναι, αν αυτόν τον "Ειδικό Σύμβουλο του Πρωθυπουργού επί Οικονομικών Θεμάτων", ήτοι τον άνθρωπο που θα τον κρατάει από το χεράκι, θα του σκουπίζει τα σαλάκια και θα του δίνει και κανένα μπατσάκι όταν ανοίγει πολύ το στόμα του και ξεφεύγουν βατράχια, αν αυτόν τον ειδικό λοιπόν στα bamboccioni, θα τον πληρώνει το Ελληνικό Δημόσιο σε εποχές λιτότητας και γενικής περιστολής.
Γιατί - ένα περίεργο πράγμα - όλοι αυτοί οι σοσιαλιστές οικονομολόγοι έχουν πιο ακριβά γούστα ακόμη και από τους επάρατους δεξιούς!!...

Και για του λόγου το αληθές:
http://makiavelis.blogspot.com/2010/08/1025.html
"Ο Γιώργος πάει Πάρο με 1.025€ τη βραδιά. Εσείς;..."

_________________
Ψάχτης, Ξερόλας, Ανακατωσούρας, Καλότροπος, Κακόψυχος...
http://chaos-excavations.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
eleonora
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 910
Τόπος: Των Ονείρων...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 09, 2010 1:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Chaos έγραψε:
...Το μόνο που δεν ξέρω είναι, αν αυτόν τον "Ειδικό Σύμβουλο του Πρωθυπουργού επί Οικονομικών Θεμάτων", ήτοι τον άνθρωπο που θα τον κρατάει από το χεράκι, θα του σκουπίζει τα σαλάκια και θα του δίνει και κανένα μπατσάκι όταν ανοίγει πολύ το στόμα του και ξεφεύγουν βατράχια, αν αυτόν τον ειδικό λοιπόν στα bamboccioni, θα τον πληρώνει το Ελληνικό Δημόσιο σε εποχές λιτότητας και γενικής περιστολής.
Γιατί - ένα περίεργο πράγμα - όλοι αυτοί οι σοσιαλιστές οικονομολόγοι έχουν πιο ακριβά γούστα ακόμη και από τους επάρατους δεξιούς!!...

Razz

Είδα σήμερα στις ειδήσεις ότι ο Λαφαζάνης κατέθεσε στη Βουλή μας ερώτηση με παρόμοιο περιεχόμενο.
ΚρυπτοΣΥΡΙΖΑ μας βγήκες κύριε Chaos;
Θα πέσει παντόφλα με πυρηνική γόμωση, για να μην πω και για κρεβατομουρμούρα διαρκείας...



Evil or Very Mad Embarassed Razz Embarassed Evil or Very Mad
_________________
Εδώ, στην αγκαλιά της δυνατής τούτης γης που οι θαλασσινοί άνεμοι σέρνονται πάνω της...
Rainer Maria Rilke
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ouliathis
Πρύτανης


Εγγραφή: 04 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 3832
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Αύγ 10, 2010 1:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Πάντως για ένα πράγμα δεν μπορεί να κατηγορηθεί η Υπερεθνική Εταιρεία Εκπροσώπησης Εβραϊκών Συμφερόντων στην οποία από τον καιρό της Γκόλντα Μεγίρ ακόμη έχει μετατραπεί η Σοσιαλιστική Διεθνής.


Τι σου είναι αυτοί οι Εβραίοι!!! Κατέλαβαν και την σοσιαλιστική διεθνή τώρα!
Οι δεξιοί όμως ε; Υπόδειγμα πατριωτισμού και τιμιότητος οι άνθρωποι. Τι και αν κατασπάραξαν αυτή την χώρα σε αγαστή συνεργασία με τους λεγόμενους σοσιαλιστές δεν λέμε, τι και αν δεν άφησαν τίποτα όρθιο, το κόκκινο πανί για αυτούς εξακολουθεί να είναι οι εβραίοι, τι και αν το κεφάλαιο δεν έχει πατρίδα, οι δικοί μας κεφαλοιοκράτες που στέλνουν τα δανεικά που πήραν στην Ελβετία είναι καλύτεροι από τους εβραίους, είναι δικοί μας αυτοί, ελληνάρες, ε δεν είναι το ίδιο. Ας κυνηγάει λοιπόν ο άμοιρος λαός τους εβραίους ώστε να μπορούν οι ελληνάρες και οι οπαδοί τους να μασήσουν κι άλλο ανενόχλητα.
_________________
Αυτο που εσείς αποκαλείτε ζωή εγώ το αποκαλώ θάνατο, κι αυτό που εσείς αποκαλείτε θάνατο, εγώ το αποκαλώ ζωή.
Εμπεδοκλής
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Πρόσωπα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Σελίδα 9 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center