Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Διαχείρηση θέματος
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Τεχνική Υποστήριξη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 4:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Διαχείρηση θέματος Απάντηση με Συμπερίληψη

Θά ήθελα να μπορώ να έχω περισσότερο κοντρόλ επάνω σέ ένα δικό μου θέμα όσον αφορά τίς απαντήσεις.
Πολλές φορές γράφονται σελίδες ολόκληρες απο αντιπαραθέσεις μεταξύ δύο συζητητών (μη συμπεριλαμβανομένου του θεματογράφου), οί οποίες μπορεί να είναι άσχετες και αποπροσανατολιστικές.
Αυτό καταντάει πολύ κουραστικο για οποιονδήποτε αναγνώστη, καθότι τα θέματα φιλοσοφίας είναι δύσκολα, έστω κι αν δεν γίνεται κακόβουλα.
Νομίζω ότι κάποιο επιλεκτικό σβήσιμο τοιούτου είδους απαντήσεων, σύμφωνα με την κρίση του θεματογράφου, θα ήταν εποικοδομητικό διότι θα κρατούσε το στοχευμένο "αυτούσιον" του θέματος πολύ καλύτερα.
Υπάρχει τρόπος να γίνεται αυτό στα δικά μου θέματα?
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 4:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι,τα εκτυπώνεις και σβήνεις ό,τι δε σ΄αρέσει!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Panagiotis Fournatzis
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 820

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 5:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αυτό είναι ασέβεια Ιωάννη. Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί όταν ξεφεύγει η συζήτηση από το θέμα που έχω βάλει. Ο Wonder ενοχλείται. Δεν μπορείτε αυτό να το σεβαστείτε?
_________________
http://exerevnitis.sosblog.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 5:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όταν μας έβριζε ο φίλος σου,δεν έλεγες τίποτα.Είναι επιλεκτική η ηθική σου!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Θεόδωρος
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 1369

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 5:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Υπάρχει τρόπος να γίνεται αυτό στα δικά μου θέματα?


Το ευκολότερο και αποδοτικότερο είναι να μη γράφεις τίποτα, απλά να διαβάζεις.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Panagiotis Fournatzis
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 820

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 5:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Δεν θυμάμαι να σας έβρισε αλλά αν το έκανε, κακώς το έκανε. Κι εμένα με βρίζουν διάφοροι αλλά δίνω τόπο στην οργή. Θεωρώ αυτονόητο ότι πρέπει να διεξάγονται όλες οι συζητήσεις σε κόσμιο επίπεδο.
_________________
http://exerevnitis.sosblog.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 11:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Διαχείρηση θέματος Απάντηση με Συμπερίληψη

Wonder έγραψε:
Θά ήθελα να μπορώ να έχω περισσότερο κοντρόλ επάνω σέ ένα δικό μου θέμα όσον αφορά τίς απαντήσεις.
............


Πολλές φορές το θέλησα κι εγώ φίλε μου μα σκέψου να έχεις μπροστά σου τη μαρμελάδα και να μην χώνεις το κουτάλι της εξουσίας για να φας να γλυκαθείς ...

Ξέρεις τι ξύλο θα έπεφτε από σένα με σένα για σένα εάν μπορούσες να λογοκρίνεις ιδίως κείμενα στις παρυφές του να είναι σχετικά με το θέμα ή όχι ; Ξέρουμε οτι ο άνθρωπος έχει το διάολο μέσα του (όπως και το θεό) οπότε κάποιοι θα το πηγαίνανε στην συνοριογραμμή ακριβώς για να τσεκάρουν τα αντανακλαστικά σου ... κάποια στιγμή ένας από τους πολλαπλούς πράκτορες που ελοχεύουν στο κρανίο σου θα έλεγαν στον κυρίαρχο αυτή τη στιγμή που λέγεται "φιλόσοφος και διεξοδικός συνομιλητής" :

Δεν μας χέζεις ρε Ντ.... κόψε το post του αχρείου γιατί πολύ με έχει ζαλίσει ...

Μιας και συνυπάρχουν μέσα στο κρανίο σου αυτοί οι δύο και χάριν καλής θέλησης εκ μέρους του φιλόσοφου να δεις οτι θα του έκανε το χατήρι του άλλου του "έτσι" (ξέρεις ....) και θα τον άφηνε να λογοκρίνει ....

Ειρήνη στο κρανίο σου και θύελλα στα κρανία όλων των άλλων .... Laughing
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 10, 2009 5:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

LSNM
Δεν δερνω για μενα αλλα μόνο για τους άλλους.
Υπάρχουν πολλοί πονηροί νεανίες με έναν χορό κι ένα τραγούδι.
Ιδιαιτέρως υποκριταί είναι φυσικά αυτοί οί δήθεν αρχαιολάτρες, οι μεγάλοι σοφιστές, οι οποίοι δεν θα έλεγαν όχι στο να μάς σκλαβώσουν όλους.
Μάλλον αυτοί πιστεύουν ότι οι Χριστιανοί είναι το καλύτερο είδος σκλάβου...λόγω προπονήσεως στην δουλεία του θεού κλπ.
Cool
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 10, 2009 8:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ναι,αυτό το πιστεύουμε,γι' αυτό και θέλουμε να σας ξυπνήσουμε για να γίνετε ελεύθεροι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Θεόδωρος
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 1369

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 10, 2009 8:33 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο ύπνος είναι γλυκός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Οκτ 10, 2009 8:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν θέλουν, ας κοιμηθούν.Δε θα μας αναγκάσουν να τους νανουρίσουμε κιόλας!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 4:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ έγραψε:
Ναι,αυτό το πιστεύουμε,γι' αυτό και θέλουμε να σας ξυπνήσουμε για να γίνετε ελεύθεροι.

Τελικά νεοφώτιστε απο άθεος πού έλεγες ότι είσαι τώρα λές ότι είσαι αρχαιολάτρης ???
Εσύ μάλλον κοροιδεύεις όλον τον κόσμο.
χαχαχα
θέλετε να γίνουμε ελευθεροι? σοβαρά?
Σκλάβους δεν θέλετε όπως είχαν οι αρχαίοι ?
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 7:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Αριστοτέλης,Πολιτικά Ι,κεφ.4:


"Αν κάθε μέσο είχε τη δύναμη να ολοκληρώσει
μόνο το έργο του μετά από διαταγή ή από μόνο του,
όπως υποστηρίζουν για τα αυτόματα του Δαιδάλου ή τους
τρίποδες του Ηφαίστου, για τους οποίους ο ποιητής λέει
οτι εκτελούσαν αυτόματα την εργασία τους στο εργαστήριο
του θεού, έτσι, αν και οι σαΐτες του αργαλειού είχαν τη
δύναμη να υφαίνουν οι ίδιες και οι χορδές να παίζουν μόνες
τους κιθάρα, τότε οι αρχιτεχνίτες δεν θα χρειάζονταν
εργάτες ούτε οι αφέντες δούλους."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wonder
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1234
Τόπος: LARISA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 10:28 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Πού είναι ο αρμόδιος να μου δώσει απάντηση στο ερώτημα μου τέλος πάντων?
_________________
Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Οκτ 11, 2009 10:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Tώρα θα σου απαντήσει.Τι καλύτερο έχει να κάνει απ' το ν' ασχολείται με χριστιανούς λογοκριτές;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Τεχνική Υποστήριξη Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενο
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center