Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Καταγγελία Ιστοχώρου.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 30, 2006 8:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:30 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Pines316
Επιστημονικός Συνεργάτης


Εγγραφή: 21 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 25

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 01, 2006 2:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Όσο μπορείς
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

Μην την εξευτελίζεις πιαίνοντάς την,
γυρίζοντας συχνά κ' εκθέτοντάς την,
στων σχέσεων και των συναναστροφών
την καθημερινήν ανοησία,
ως που να γίνει σα μιά ξένη φορτική.


(Κωνσταντίνος Π. Καβάφης)
_________________
Θέλω να ευχαριστήσω εδώ τον φίλτατο και αξιαγάπητο Afham για την ανοχή του και την φιλοξενία που μας πρόσφερε. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕ. "Skoteinos" 29-06-2006.
ΤΕΛΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 01, 2006 9:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

"Εκείνο που κάποιος το περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει."





Νίτσε


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την ΙΛΑΕΙΡΑ στις Δευ Ιούλ 03, 2006 7:31 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 03, 2006 7:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ο Καβάφης βλέπω μας τελείωσε, όπως και οι απαντήσεις. Τέτοιος πανικός από τον ποινικό κώδικα;

Μπορείτε να ηρεμήσετε και να χαλαρώσετε. Ήθελα μόνο να μετρήσω αντιδράσεις, να βγάλω και τα τελευταία συμπεράσματα. Περίμενα, θα ήθελα, περισσότερη γενναιότητα.

«Εκείνο που κάποιος περιφρονεί, δεν επιτρέπεται και να το πολεμήσει», λέει ο Νίτσε. Και συμπληρώνω: Ούτε να ασχολείται μαζί του.

Αποσύρω οποιαδήποτε άλλη απάντηση, δεν την αξίζετε.

Finito la musica. Passato la festa. Το ριάλιτι τελείωσε.
Επιστροφή στην κορυφή
afham
Διαχειριστής


Εγγραφή: 02 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 1894
Τόπος: Φωτονερόπετρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 03, 2006 7:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Διαβάζοντας τις τελευταίες παραγράφους του προπροηγούμενου μηνύματος καθώς δεν έχω τον απαιτούμενο χρόνο να διαβάσω όλα τα προηγούμενα κατεβατά πρέπει εμφανώς να απαντήσω:

1) Γενικά θεωρώ γελοίο να μιλάμε για συκοφαντίες κλπ σε μία απομονωμένη γωνίτσα του filosofia.gr που κατά πάσα πιθανότητα μόνο εμείς οι 3 διαβάζουμε (βασικά εσείς οι 2 θα έλεγα) Laughing Οι αναγνώσεις αφορούν μόνο εσάς τους 2 που μπαίνετε και ξαναμπαίνετε καθημερινά. Δεν αφορούν μοναδικούς επισκέπτες.

2) Επειδή όπως είπα είναι αδύνατον να διαβάσω όλα τα προηγούμενα, αν ΙΛΑΕΙΡΑ ο Pines σε βρίζει, σε παρακαλώ να παραθέσεις τους χαρακτηρισμούς που σου αποδίδει ώστε να διαγραφούν. Αυτοί οι χαρακτηρισμοί πρέπει να βρίσκονται στο filosofia.gr. Για άλλες ιστοσελίδες δεν ευθύνομαι.

3) Όλα αυτά που γράφετε (των οποίων το περιεχόμενο εικάζω τι αφορά μολονότι δεν το έχω διαβάσει) κανείς εκτός από εσάς δεν πρόκειται να τα διαβάσει γιατί είναι προσωπικά προβλήματα που αφορούν εσάς και κανέναν άλλο. Το διαδίκτυο δεν είναι τηλεόραση και δεν βγάζει "θεαματικότητες", απλά γεμίζει άχρηστες βάσεις δεδομένων. Με λίγα λόγια κάνετε μια τρύπα στο νερό.

Παρόλαυτά, όπως είπα και πιο πάνω, όποιος βρίζει σαφώς και πρέπει να διαγράφονται οι χαρακτηρισμοί είτε τους διαβάζουν 2 άτομα είτε 1.000. Και σε αυτό θέλω τη βοήθεια όποιου θίγεται μέσα στο filosofia.gr.
_________________
Στραβός είναι ο γιαλός

Δείτε επίσης: http://www.liantinis.org
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΙΛΑΕΙΡΑ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 03, 2006 7:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Να σε ευχαριστήσω για τη βοήθειά σου; Μα δεν τη χρειάζομαι! Στη ζωή μου έχω μάθει να τα βγάζω πέρα μόνη μου.

"Επιτίθεμαι σε καταστάσεις τέτοιες που δε θα γινόταν να βρω δίπλα μου συντρόφους, που να στέκομαι μόνη, που να περιέρχομαι εγώ μόνο στη δύσκολη θέση."

Νίτσε "Ίδε ο άνθρωπος. Πώς κανείς να γίνεται, εκείνο που είναι."
(Ελλήνισε Δημήτρης Λιαντίνης) σελ. 34


Ιλάειρα
Επιστροφή στην κορυφή
Ασημάκης
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 14 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 15, 2009 1:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Κυριε afham (προφανως εισαι μεγαλυτερος απο εμενα) εγω βρηκα αυτη την διαμαχη ιδιαιτερα διαφωτιστικη .Απο ολες αυτες της συζητησεις οχι μεμονομενα σε αυτον τον ιστοτοπο αλλα και σε διαφορους αλλους ιστοτοπους παρατηρω το εξης:Μας μιλανε στα σχολεια(ο θεος να τα κανει)περι ηθων και αξιων ,μας λενε ''δουλεψτε σκληρα'' μας λενε ''προσπαθηστε'' ''μασηστε οτιδηποτε σας πλασαρουμε και μην ρωτατε το γιατι ειναι για το καλο σας '' Διορθωστε την κατασταση που επικρατει το χαος, και τον πανικο'' και εμεις ως παντοτε καλοκουρδισμενα προγραματισμενα ρομποτακια πρεπει να τους κοιταξουμε μεσα στα ματια και να τους πουμε ΜΑΛΙΣΤΑ.Ομως εδω θα θεσο το βασικο μου ερωτημα γιατι χωρις αυτο το ολο κειμενο θα ηταν απλως ενα ξεσπασμα, αν εσεις οι μορφωμενοι με τα ηθοι και τις αξιες μαλωνετε σαν τα σχολιαροπαιδα στην αλανα χρησιμοποιωντας υβριστικες εκφρασεις και κατα εναν γελοιο τροπο,γιατι οπιοσδηποτε διαβασει τις παραπανω αναρτησεις μονο να γελασει μπορει εμεις τι παραδειγματα θα παρουμε;
(Α και για να σας λυθει η απορια ειμαι 15)

Τέτοι' αρετή έχουν, τέτοια φώτα μας δίνουν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Για συγκεκριμένους ιθύνοντες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4
Σελίδα 4 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center