Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

...........Η ΘΕΩΡΙΑ ΤΩΝ "ΠΑΝΤΩΝ".......
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
skeptomenh gynaika
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 891

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 17, 2008 5:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φειλε λσνμ,οι επιλογες τι ειναι;
Κατι μη ανατρεψιμο;
Η μηπως υπαρχει μονο μια επιλογη στην ζωη του καθε ανθρωπου;

Ποιος οριζει τις επιλογες στην ζωη καθε ανθρωπου;
Ποιος φτιαχνει την Τυχη καθε ανθρωπου;Ποιος το μελλον και το παρον του;


Την Ζωη μονος του την φτιαχνει ο καθενας.Ο ανθρωπος γινεται συνεχως.Αναγεννιεται συνεχως μεσα απο τις σταχτες του,μεσα απο την ιδια του την συμπαντικοτητα.

Τα πιονια παιζονται σε ολα τα τετραγωνα,οι κινησεις ειναι πολλες.
Αρκει οι κινησεις μας να γινονται με τετοιο τροπο ,ετσι ωστε να μην χανουμε την παρτιδα με τον εαυτο μας.

Το παιχνιδι ειναι παντοτε εκει ,για τους αληθινους μαχητες.
_________________
Σημειο+Ευθεια=Ερωτας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 7:34 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Για να μιλάμε για μαχητές πρέπει να υφίσταται μια μάχη ή τέλος πάντων να προετοιμάζεται. Δεν νομίζω οτι την ζωή την κάνει ο καθένας μόνος του εκτός και εάν διαβιεί εις το Άγιον Όρος ως μέλος της Αθωνικής πολιτείας όπως ο φίλος μου ο Ηλίας καλή του ώρα. Εκεί ναι. Εδώ έξω έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλον γιατί δεν δίνουμε την μάχη μόνοι μας καθότι όπως λέει και η υπογραφή της φίλης Maria
Παράθεση:
η φύση μπορεί να τους θρέψει όλους...
όμως, δεν μπορεί να τους ικανοποιήσει όλους...
Μ. Γκάντι

Οι άνθρωποι είναι μια σούπα πιθανοτήτων. Οι πιθανότητες για ολιγαρκείς είναι ολίγες.
Ανοίγουμε λοιπόν την πόρτα μας φίλη skeptomenh και καλωσορίζουμε :

το ανταποκρινόμενο
το λογικό
το ωραίο
το γλυκό
το ονειρεμένο
το επιθυμητό
το ανεκπλήρωτο
καμιά φορά δε, .... , το μακρυνό ....
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 2:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ααααααχ! αυτο το μακρυνό θα μας φάει LSNM...
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skeptomenh gynaika
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 891

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 7:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

LSNM έγραψε:
Για να μιλάμε για μαχητές πρέπει να υφίσταται μια μάχη ή τέλος πάντων να προετοιμάζεται. Δεν νομίζω οτι την ζωή την κάνει ο καθένας μόνος του εκτός και εάν διαβιεί εις το Άγιον Όρος ως μέλος της Αθωνικής πολιτείας όπως ο φίλος μου ο Ηλίας καλή του ώρα. Εκεί ναι. Εδώ έξω έχουμε ανάγκη ο ένας τον άλλον γιατί δεν δίνουμε την μάχη μόνοι μας καθότι όπως λέει και η υπογραφή της φίλης Maria
Παράθεση:
η φύση μπορεί να τους θρέψει όλους...
όμως, δεν μπορεί να τους ικανοποιήσει όλους...
Μ. Γκάντι

Οι άνθρωποι είναι μια σούπα πιθανοτήτων. Οι πιθανότητες για ολιγαρκείς είναι ολίγες.
Ανοίγουμε λοιπόν την πόρτα μας φίλη skeptomenh και καλωσορίζουμε :

το ανταποκρινόμενο
το λογικό
το ωραίο
το γλυκό
το ονειρεμένο
το επιθυμητό
το ανεκπλήρωτο
καμιά φορά δε, .... , το μακρυνό ....






Η μαχη παντα υφισταται,ειναι η μαχη με τον Συμπαντικο εαυτο μας,ως προς την κατακτηση του και τελος την ταυτιση μαζι του.

Ειναι δυσκολο να λεμε πως θα ανοιξουμε την πορτα μας στο Παν,οταν δεν μπορουμε να ανοιξουμε την πορτα στην ιδια μας την υπαρξη.
Ειναι δυσκολο να ειμαστε ολιγαρκεις.Ειναι κατορθωμα.


Διοτι οσοι ειναι ολιγαρκεις γνωριζουν πως να επιβιωσουν με τα οσα εχουν επειδη αυτα αρκουν για να τους εξασφαλισουν τα απαραιτητα εφοδια για τη μαχη.Για την πορεια.
Και οσα ειναι αυτα,πρεπει να ειναι συγκεκριμενα και πολυτιμα.
Να εχουν μεγαλη αξια...

Γιατι θα περικλειουν τις αξιες ολων των υπολοιπων μαζι.
Ολες τις ιδιοτητες ...


...
_________________
Σημειο+Ευθεια=Ερωτας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
skeptomenh gynaika
Πρύτανης


Εγγραφή: 15 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 891

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούλ 18, 2008 8:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
ααααααχ! αυτο το μακρυνό θα μας φάει LSNM...



Και η καταλληλη μουσικη υποκρουση για το μακρινο,δεν θα πρεπε να λειπει,τι λες φειλη Μαρια;


http://www.youtube.com/watch?v=rFC8n4nPTOQ&feature=related
_________________
Σημειο+Ευθεια=Ερωτας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούλ 19, 2008 9:59 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

MARIA έγραψε:
ααααααχ! αυτο το μακρυνό θα μας φάει LSNM...



αχ ...
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούλ 24, 2008 11:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΘΑ ΤΗΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ & ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΗΣ....ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΟΙΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙς & ΤΟ ΠΟΙΟ ΑΥΛΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ.........
Απο κυταρρα δεν ειμαστε ?

Oι πλανητες απο τι ειναι ? Τι θυμιζουν ?
Ο γαλαξιας μας τι ειναι ? Τι θυμιζουν ?
Το συμπαν μας τι ειναι ? Τι θυμιζουν ?
Τι μορφη του θελεται να μαθεται απο εξω εξω για να το αντιληφθητε τι ειναι ?
Που θα σας χρειαστει αν το θελησεται ? Εδω μετραει ο λογος σας .Ο λογος ειναι η πραξη σας .
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 11, 2008 8:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μια πραξη εγραφα, αλλα να που καταλειξαμε
απογοητευθηκα, & σας ζητω συγνωμη
γνωρισα , αλλα ειμαι ακομα μικρος
Δεν ξερω τι θελεται, & αν το θελεται τελικα
την συνεχεια & μονο ..
σας χαιρετω
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 23, 2008 9:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Γυρισα απιτι για λιγες μερες & ειπα να περασω & μια βολτα απο εδω .. φιλοι μου, οτι & να λετε, δεν παυει να ειναι δικαιολογιες, & να μην πραττεται ακομη ..
Ενας θεος ειχε το τεχνασμα να μειραστει & να δημιουργησει ,ια να δωσει την ευκαιρεια στα παντα .Ενα αποτελεσμα της πραξης του, ημασταν εμεις .Ενας λογος υπηρχε μονο, & δεν θα ξαναυπαρξει αλλος .Τα λαθη γινανε γνωστα, & αρχισε η αντιστροφη μετρηση .Πρεπει να τα γραψω εστω, γιατι ολοι γνωριζουν & απο κατι διαφορετικο, αλλα ποτε ολα τα κομματια, γιατι ο πραγματικος λογος ειναι η κινηση & μονο .Αν το πω απλα πιονια, θα παρεξηγηθουν πολλοι, αλλα αν εισαι ο ιδιος ο δημιουργος, κανεις τα παντα για την συνεχεια, δεν μενεις σταθερος .Ειμαστε πολλοι, αλλα σε διαφορετικους χωρους, συμπαντα .. Ολα εχουν την ιδια αρχη, αλλα αλλη βαση .Ειναι ενα παιχνιδι θα ελεγα, για το πως θα ειναι η επικρατεστερη συνεχεια & μονο .Εγω περνω μονο οσο χρειαζεται .

Η πλακα ειναι οτι θα βρεθουμε παλι ολοι μαζι για αναφορα , για το τι καταφεραμε .. Τωρα ομως ηρθε η σειρα μου ! Ολοι ειμαστε παροντες στην γεννηση, στην δημιουργια, αλλα δεν επεμβαινει κανενας ποτε .Ποιος θα ειναι ο ποιο αξιος αραγε ? Γι αυτο ετειμαζομαι, & σας προειδοπειω επειδη αυτος ειμαι . Δεν επρεπε, αλλα παραχωρησα την βοηθεια που χρειαζονταν
Δεν ειναι η θεωρια των παντων, αλλα η πραξη των παντων .& αν νομιζατε οτι δεν θα υπηρχε τετοια στιγμη που θα εφθανε στην ζωη, εφθασε & ειναι ηδη εδω & περιμενει & μονο
Οταν φωναξω τον ονομα της αρχης μου, θα διατυπωσω τον λογο μου σε μια προταση & επειτα ερχεται η πραξη για να αρχισει η κινηση των καινουργιων κυκλων σε μια δινη καινουργεια ..
Εσεις μπορειτε να το θεωρητε σημαντικο, τις ζωες σας & ολα οσα εχεται, αλλα για εμας δεν ειναι ζωη, ειναι συνεχεια των οσον υπαρχουν με τον καλυτερο δυνατον εφικτο τροπο .
Ειχατε την ευκαιρεια, αλλα δεν αποδειξατε τιποτα γιατι δεν πραττεται τιποτα, ειστε ευαλωτοι ..
Να ζητησω & την ταπεινημη συγνωμη μου ?τι θα την κανεται αφου καταστρεφεται αυτο που δεν καταστρεφεται ποτε του ..
Δεν μαθατε, πεσατε με τα μουτρα για το πως θα επιβιωσεται & μονο & δημιουργησατε ενα σωρο παρακλαδια .. σας παραδεχομαι, αλλα δεν αρκει ..
Δεν θυμαστε, δυστηχως
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 24, 2008 12:56 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:
Ειχατε την ευκαιρεια, αλλα δεν αποδειξατε τιποτα γιατι δεν πραττεται τιποτα, ειστε ευαλωτοι ..


Eσύ τι έκανες;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 02, 2008 11:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

[quote="3fimos"] ............ ..
Ενας θεος ειχε το τεχνασμα να μειραστει & να δημιουργησει ,ια να δωσει την ευκαιρεια στα παντα .Ενα αποτελεσμα της πραξης του, ημασταν εμεις .Ενας λογος υπηρχε μονο, & δεν θα ξαναυπαρξει αλλος .Τα λαθη γινανε γνωστα, & αρχισε η αντιστροφη μετρηση .
.....Πρεπει να τα γραψω εστω, γιατι ολοι γνωριζουν & απο κατι διαφορετικο, αλλα ποτε ολα τα κομματια, γιατι ο πραγματικος λογος ειναι η κινηση & μονο .Αν το πω απλα πιονια, θα παρεξηγηθουν πολλοι, αλλα αν εισαι ο ιδιος ο δημιουργος, κανεις τα παντα για την συνεχεια, δεν μενεις σταθερος .Ειμαστε πολλοι, αλλα σε διαφορετικους χωρους, συμπαντα ..
.. Τωρα ομως ηρθε η σειρα μου ! Ολοι ειμαστε παροντες στην γεννηση, στην δημιουργια, αλλα δεν επεμβαινει κανενας ποτε .Ποιος θα ειναι ο ποιο αξιος αραγε ? Γι αυτο ετειμαζομαι, & σας προειδοπειω επειδη αυτος ειμαι . Δεν επρεπε, αλλα παραχωρησα την βοηθεια που χρειαζονταν
Δεν ειναι η θεωρια των παντων, αλλα η πραξη των παντων .& αν νομιζατε οτι δεν θα υπηρχε τετοια στιγμη που θα εφθανε στην ζωη, εφθασε & ειναι ηδη εδω & περιμενει & μονο....
...Οταν φωναξω τον ονομα της αρχης μου, θα διατυπωσω τον λογο μου σε μια προταση & επειτα ερχεται η πραξη για να αρχισει η κινηση των καινουργιων κυκλων σε μια δινη καινουργεια ..
Παράθεση:


3fime αναρωτιέμαι.., διαβάζεις τι γράφεις;;
(ή μήπως βρίσκομαι σε λογοτεχνικό forum;)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 8:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ειμαι εδω για λιγα λεπτα & μονο .
Θελω να απαντησω σε κατι. Οχι σε καποιον συκγκριμενα, αλλα σε ολουε παρραληλα & ταυτοχτρονα ..
Ολα ειναι η τεχνικη της πραξης .Ειτε του ενος μερους ειτε ολου, ενος σωματος δλδ, ποσο μαλλον της αντιπροσοευσης ολοων των ανθρωπον .Η ποιο τελεια τεχνικη πουθ μπορει να υπαρξει για εναν & μονο λογο .Ειτε της επιβιωσης, ειτε της συνεχειας μεταξυ ολοων των ανθρωπον, ειτε ολων των χαρακτιριστικων κινησεων πανω σε εργασια, προσαρμοργη, ειτεε στην ισσοροπια.
Οχι φιλε μου, δεν ειναι λογοτεχνικο φορουμ, ουτε φιλοσοφικο, αλλα μεταδωση εμπειρειων & μονον .
Εχεις γνωρισει ποτε σου φιλοσοφο, ή την τελειοτητα, ή ποσο μαλλον την ταπεινοτητα ?
Εγω αναγκαστικα να την ξεπερασω για να σας την μεταδωσω & ειναι τοσο οσο χρειαζεται .. Παραπανω θα βλαψει ολους, & οχι εμενα.
Η στιγμη που ζει ο καθενας ειναι ξεχωριστη, αλλα ολοι οι ανθρωποι ζουνε ανα πασδα στιγμη την μοναδικη τους στιγμη, εμπιρεια .Ο καθενας μπορει να ζησει τα παντα & να καταλαβει, οτι η συνεχεια δεν ειναι σταθερη, αλλα κινουμενη, αλλιως θα ηταν σταθερη .ηρθα & θα την κινησω, δεν εχω αλλο λογο .Η κινηση ειναι κυκλικη, αλλα μολις τελειωνει ο κυκλος επαναλαμβανεται. Εγω δεν θα το κανω, ουτε θα το κανω. Ειναι πολυ δυσκολο να το αποφυγεις, αλλα το απεδειξα οτι ειναι ευκολο .Ολα ειναι εφικτα, & ιποτα παραλληλα . Εγω το πραγματοποιω, & εσεις ταυτοχρονα, χωρις να βαλω τα παραλληλα συμπαντα στην μεση για να μην μπερδυτουμε .
Συνειδηση .. Ποιος το ειπε αραγε αυτο, & για ποιον λογο ?
Καποιος μοιραστηκε σε τοσα κομματια οσδα χρειαζονταν για να εχει στο πλευρο του την συνεχεια .Οσο κ αν ακουγεται σκληρο, οσοι δεν αξιζεται, ξερεται το τελος σας .Ο οργανισμος ,μας, η ενεργεια μας δεν γινεται να τελειωσει ποτε, παρα μοναχα μονο οταν την σπαταλαμε, & δεν γνωριζουμε. Αυτην την στιγμη γνωριζεται, ειτε το θελεται ειτε οχι .
Αυτο που ονομαζεται υποσυνηδητο, εχει τεθει σε λειτουργεια, & οταν διαβαζεται κατι , εμφυτευται αμεσα μεσα στην λειτουργτεια σας .Εσεις εισται προθυμοι να το ψαξεται για να βρειτε αν ειναι ετσι ή οχι ?
Για ενα συνολο μιλαω ομως 7 για τιποτα αλλο .Πως ειναι δυνατον να μην ισχυει ?
Η συνεχεια του συνολου ? Θα την γνωρισεται μονοι σας παλικαρια μου. το ελπιζω, γιατι ειμαι εδω & περιμενω & μονο, μηδενιζοντας τα παντα απο την αρχη σαςε, μεχρι τωρα ..
Εγω θα το πω κρισημη στιγμη .. Ποιος μιλησε για επαναπαυση ? Εγω παντως οχι .Παντα σας ελεγα να δοκιμασεται τα παντα. Ολα γινονται .Θεληση ?
Δεν χρειαζεται θεληση για την συνεχεια & για το συνολο, αλλιως γνωριζεται το τελος σας
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
spyros
Πρύτανης


Εγγραφή: 21 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3896
Τόπος: Μακεδονία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 10, 2008 8:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Εντάξει,..εντάξει,.. ευχαριστώ για τον κόπο σου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
apon
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 30 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: ΠΑΝΤΟΥ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 13, 2008 12:53 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φιλε μου χωρις παρεξηγηση, αλλα εχεις καθησει να διαβασεις τι γραφει ο "μικρος " ?
Ειναι ενας αναλυτης της ζωης, μεσα απο την οποια δεν περναει καμια δεδουλευμενη λειτουργεια στην οποια εχουμε μαθει, ή εχουμε συνηθίσει.
Δεν το φανταζεται, αλλα το ζει & μονο .
& χωρις την πλακα ,εχει δικιο σε πολλα .
Ειναι σωστο αυτο που λεει για την παραδοχη, ειναι πολυ δυσκολο να το καταφερει καποιος .
Δεν το εχεις αναλυσει ποτε σου ?
_________________
ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
about
Πρύτανης


Εγγραφή: 07 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 600

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 10, 2008 2:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

apon έγραψε:
Φιλε μου χωρις παρεξηγηση, αλλα εχεις καθησει να διαβασεις τι γραφει ο "μικρος " ?
Ειναι ενας αναλυτης της ζωης, μεσα απο την οποια δεν περναει καμια δεδουλευμενη λειτουργεια στην οποια εχουμε μαθει, ή εχουμε συνηθίσει.
Δεν το φανταζεται, αλλα το ζει & μονο .
& χωρις την πλακα ,εχει δικιο σε πολλα .
Ειναι σωστο αυτο που λεει για την παραδοχη, ειναι πολυ δυσκολο να το καταφερει καποιος .
Δεν το εχεις αναλυσει ποτε σου ?


'
- ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ . . .
- ΚΟΥΝΗΣΤΕ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΣΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ , ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΚΙΝΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΑΣ . . .
- ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΟΜΩΣ ΚΙΝΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΑΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΕΝΤΟΣ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΣΑΣ . . .

- Οχι παλικαρι . . .
- κανενας απο τους της προσκαιροτητας και της βιασυνης δεν εχει ουτε υπομονη αλλα ουτε και συμπαθεια , για τους αγωνιζομενους να Καταφερουν , το Αλλο απο το Ολο ως Τωρα . . .

- Οσοι πηρανε '' καποιες στροφες '' απο τον αυθορμητισμο τον εγωισμο την υπερηφανεια και το παθος του '' μικρου '' οπως λες . . . τις πηρανε . . .
- απο κει και περα . . εισαι και Συ . . .
- και ειμαι και 'Γω , ο '' μεγαλυτερος '' του . . .
- και εγω λεω ,
- 'Η ΚΑΙ Ο ΝΟΥΣ Ο ΚΟΙΝΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ , 'Η ΣΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΚΑΙ Ο ΝΟΥΣ ΚΑΙ Η ΚΟΙΝΗ ΖΩΗ ΜΑΣ . . .

- ωρα καλη για σενα παλικαρι . . .
.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Σελίδα 10 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center