Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

"Ολυμπιακό Ημερολόγιο" είχε ο Η/Υ των Αντικυθήρων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 07, 2008 11:03 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ακριβως φιλε μου ..
Αλλα ολα γινονται, πραγματοποιουνται για ενα σκοπο & μονο .Μακαρι να ηταν καθαρη τυχη, μακαρι, αλλα εχουμε να κανουμε με την ιδια την ζωη & μονο .Η ζωη ειναι η πραξη & μονο .. Η πραξη ειναι αποτελεσμα μιας κινησης, αλλα εχουμε να κανουμε με πολλες κινησεις =επιρροες ..
Οπως εσεις λογαριαζεται την ανθρωποτητα, ετσι & εγω λογαριαζω τα παντα εξω απο αυτην .Η ανθρωποτητα εινα απλα ενα μικρο κομματι & τιποτα αλλο ..
Χμμ .. αλλα ειναι ενα πολυ σημαντικο κομματι
Αλλα την λογαριαζεται πραγματικα την ανθρωποτητα, ή απλα το λετε ?
Απο τοτε που συμμετεχω εδω, δεν γραφω τιποτα αλλο ..
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 08, 2008 12:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Τι εννοείς πως σκέφτεσαι έξω απ' την ανθρωπότητα;Αφού η ίδια η σκέψη σου είναι δοσμένη απ' την ανθρωπότητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 08, 2008 9:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

φιλε μου αυτο καταλαβες απο οσα εγραψα ?
Εχω γραψει επανηλειμενα, πως δεν εχω σκεψη ..
Πως γινεται ?
Ειμαι εκεινος ο οποιος δεν κανει απλα πραγματα μονο, αλλα κανει τα επομενα, εκεινα που σχηματιζουν την συνεχεια .
καποιος αλλος θα μπορουσε να τα ελεγε υπερ-λογικα, υπερ -φυσικα
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pol
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Αύγ 09, 2008 5:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Βλέπεις Γιαννάκη; Ένας ακόμη σου λέει, έμμεσα αυτός, πως δεν καταλαβαίνεις αυτά που σου γράφει ο συνομιλητής σου. Wink
_________________

Αλήθεια είναι η κατά Θεόν αίσθησις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 6:10 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:

Απο τοτε που συμμετεχω εδω, δεν γραφω τιποτα αλλο ..


Σε ευχαριστώ για τα δένδρα, που δεν έγιναν χαρτί για τα γραφόμενά σου!!! Αν έκοβες και το ποτό θα ήσουν καλύτερα,... και εμείς το ίδιο!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 6:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Ε, ναι θα το κοψω .. με χαλαει οσο δεν παει το ατιμο !
Αλλα απο οσα γραφω, πως καταλαβες πως πινω, ειναι μια απορρια ..!
Ποσο χρονων εισαι φιλε μου ?
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 6:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:
Ε, ναι θα το κοψω .. με χαλαει οσο δεν παει το ατιμο !
Αλλα απο οσα γραφω, πως καταλαβες πως πινω, ειναι μια απορρια ..!
Ποσο χρονων εισαι φιλε μου ?


51.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 6:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Aν μου πεις πως καταλαβες πως πινω, θα σου ειμαι υποχρεωμενος .Γραφω κατι το οποιο δινει αυτο το νοημα ?
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 7:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:
Aν μου πεις πως καταλαβες πως πινω, θα σου ειμαι υποχρεωμενος .Γραφω κατι το οποιο δινει αυτο το νοημα ?


Γράφεις χωρίς λογική συνέχεια και συνέπεια. Άρα ή είσαι αλκοολικός ή...μεγαλοφυία. Και η στατιστική κλίνει προς το πρώτο, ενώ εύχομαι το δεύτερο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Αύγ 10, 2008 7:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φιλε μου, δεν θα προσπαθεισω να σε πεισω ,αλλα ουτε ακλοολικος ειμαι, ουτε μεγαλοφυία .
Αυτα που γραφω ειναι η λεπτομερεια απο οτι & να κανει ο καθενας μας, αλλα την γραφω με τοσες λεξεις οσες χρειαζονται .
Ειτε ειναι λογικο, ειτε δεν ειναι, αυτος ειμαι .. γραφω οτι προλαβαινω να γραψω .
Δεν εχω αυτοκινητο, αλλα ενα ποδηλατο
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Μάρ 2004
Δημοσιεύσεις: 18523

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 11, 2008 12:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:
φιλε μου αυτο καταλαβες απο οσα εγραψα ?
Εχω γραψει επανηλειμενα, πως δεν εχω σκεψη ..
Πως γινεται ?
Ειμαι εκεινος ο οποιος δεν κανει απλα πραγματα μονο, αλλα κανει τα επομενα, εκεινα που σχηματιζουν την συνεχεια .
καποιος αλλος θα μπορουσε να τα ελεγε υπερ-λογικα, υπερ -φυσικα



Δεν έχεις σκέψη;Κι εδώ τι κάνεις;Σκέψεις δε μοιράζεσαι;

Αυτό το "κάνω τα επόμενα" δεν το κατάλαβα.Αν δε μπορείς να μου το εξηγήσεις εσύ θα ρωτήσω τον pol,που τα καταλαβαίνει όλα εκτός απ' τις αντιφάσεις τις δικές του! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pol
Πρύτανης


Εγγραφή: 28 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1504

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 11, 2008 2:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing Laughing Laughing
_________________

Αλήθεια είναι η κατά Θεόν αίσθησις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 11, 2008 2:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:

Δεν εχω αυτοκινητο, αλλα ενα ποδηλατο


Γι' αυτό...τρομπάρεις!!!
Ε, τώρα εξηγούνται όλα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
3fimos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 669

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 11, 2008 4:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Να σας κρινω, ή να σας παρω την ευκαιρεια ?
Τι προτιματε ?
Αλλα αυτο ειναι η ζωη, η ευκαιρεια για το επομενο .Αρα οτι & να κανετε καλη ψευδευσθηση να εχεται .Φανταζομαι βλεπεται το σωμα σας να γερναει, να φθειρεται !! Καποια στιγμη θα πεθανεται, αλλα θα ειναι ηδη αργα .. το τωρα που εχει μεγαλη σημασια, το προσπερναται ..
Πιστευται σε κατι, αλλα δεν ξερεται τι ..
Θελεται να νομιζεται μεχρι εκει
Εχεται επιλεξει να μενεται στασιμοι, εγω οχι ..
Μπορειτε να βασανισεται αυτο το μυαλουδακι που εχεται για οσο ζειτε, αλλα παντα θα βλεπεται το αδιεξοδο & παλι θα απορρειτε .
Ποτε δεν θα εχεται τιποτα, γιατι δεν θελησατε ποτε τιποτα ..

Τρομπαρω ε ?
το καλυτερο που εχω διαβασει μεχρι τωρα ..
για να εισαι σε θεση να λες κατι τετοιο πρεπει να εισαι πολυ ελεεινος & παναχρηστος φιλε μου
& επειδη δεν εισαι σε θεση να με κρινεις , κατσε στα αυγα σου, μην χασεις οτι εχεις & δεν εχεις
Αλλα ναι, ειστε ανθρωποι ακομη, σκεφτεσται ... μιλατε χωρις να υπαρχει λογος, γραφεται για να γραφεται
Ποιον να αδικησω, ποιον ?
Πειτε οτι θελεται, εχεται πολυ πλακα ... ακομη μικρος ειμαι & παιζω μαζι σας μαθαινωντας τι ειναι απαραιτητο να κρατησω & τι οχι ..
_________________
...ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΑ & ΤΙΠOΤΑ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ....
..Eιμαστε αυτο που κατακτουμε ..
.Κατακτουμε αυτο που ειμαστε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abc
Πρύτανης


Εγγραφή: 12 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 1889

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 11, 2008 5:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

3fimos έγραψε:

Τρομπαρω ε ?
το καλυτερο που εχω διαβασει μεχρι τωρα ..
για να εισαι σε θεση να λες κατι τετοιο πρεπει να εισαι πολυ ελεεινος & παναχρηστος φιλε μου
& επειδη δεν εισαι σε θεση να με κρινεις , κατσε στα αυγα σου, μην χασεις οτι εχεις & δεν εχεις ..


Με απειλείς ή μου φαίνεται;;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3  Επόμενο
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center