Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Διπλανό δωμάτιο για το "ΥΠΕΡΘΕΩΡΙΑ - ΥΠΕΡΘΈΜΑ"
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 10, 2008 1:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Διπλανό δωμάτιο για το "ΥΠΕΡΘΕΩΡΙΑ - ΥΠΕΡΘΈΜΑ" Απάντηση με Συμπερίληψη

εδώ μεταφέρω αυτό που "ξεφεύγει" και γίνεται ... κουβεντούλα.
με Links-παραπομπές στέλνω στο κυρίως θέμα ή επανέρχομαι από αυτό

Ήταν κάτι που το είχα προτείνει ασχημάτιστα στον φίλο bugman "παλιότερα"
βέβαια εισάγει μια καθυστέρηση αλλά καθαρίζει τη σκηνή Smile

keep walking
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 10, 2008 1:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

LSNM έγραψε:

Φίλε μου rakis ! Βλέπω στις δηλώσεις σου το καθεστώς που ανθίσταται και μάλιστα όταν αυτό εκφράζεται μέσα από δηλώσεις του ανθέλληνα Τσώρτσιλ
Smile σε πειράζω.
Πάντως "εμείς" δώσαμε τα φώτα του λόγου για να διατυπώνει αυτός ο αλητήριος της διεθνούς πολιτικής σκηνής τέτοιους εύπεπτους συλλογισμούς. Αυτός και ορκίζομαι δεν κάνω πλάκα μας χάρισε (γιατί περί δώρου πρόκειται και ζητώ συγνώμη) έναν εμφύλιο ο οποίος ίσως σιγά-σιγά δύναται να μας βγάλει από την αθωότητα με την οποία διαχειριζόμαστε τις υποθέσεις μας όπως φαίνεται ολοκάθαρα και στο post μου :
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=37836&highlight=#37836
μάλιστα το ίδιο ισχυρίζονται και οι Αμερικανοί για τον δικό τους εμφύλιο στα επίσημα ντοκυμαντέρ τους !


Το ανωτέρω προερχόμενο από το :
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=42832&highlight=#42832
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 2:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

... Διαθέσιμος Amstrad 64 με την κασέτα σε άριστη κατάσταση και με εξωτερικό disc drive ... ΔΕΝ ΠΩΛΕΙΤΑΙ
από άλλον ξάδερφο ..
όλοι είχαν computer εκτός από εμένα ..
μετά τα έπαιρνα εγώ
τώρα όλοι μαζί δεν έχουν ούτε μισά της συλλογής μου ...
φουρνάκι υπεριωδών και προγραμματιστής EPROM & EEPROM (στη παράλληλη) πάνω σε έναν 386 DX ...

ok τέρμα το διάλλειμα μέσα τα κεφάλια Smile


Το ανωτέρω προερχόμενο από το :
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=42902&highlight=#42902
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 9:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

To 88 καλοπιάσαμε έναν καθηγητή για να δώσει το αντίγραφο του πτυχίου (και αφού κινηθεί ο μηχανισμός που το παράγει, να υπολογιστεί ο βαθμός) φίλου μου αμέσως μετά το πέρας της βαθμολόγησης της τελευταίας εξεταστικής που συμμετείχε (χωρίς δηλαδή μια καθυστέρηση μηνών) για να πάει ανενόχλητος την επόμενη μέρα φαντάρος! Του δώσαμε αντιγραμμένες Eprom με επεξεργαστή κειμένου για BBC ModelB (Το πρόγραμμα δεν του χρησίμευε παρά μόνο για να δείχνει ότι έχει υπολογιστές στην αίθουσά του και ότι αυτοί έχουν εξειδικευμένο πρόγραμμα...και ο επεξεργαστή κειμένου είναι εξειδικευμένο πρόγραμμα...αλλά άσχετο με το μάθημά του).

Αν συνέχιζαν να βγαίνουν προγράμματα σε Eprom (τσιπάκια που διαβάζονταν απ΄ευθείας από την πλακέτα σαν μνήμη RAM αλλά δεν μπορούσε κανείς να γάψει αν δεν είχε εγγραφέα Eprom, και τέτοιους εγγραφείς είχαν οι επισκευαστές -και παραποιητές- ηλεκτρονικών τυχερών παιχνιδιών.

Μιλάμε για επεξεργαστή κειμένου σε μνήμη 16Κbytes. Με αυτόν έχω γράψει και πτυχιακή!
Εκείνη την εποχή 386 είχαν οι πολιτικοί μηχανικοί...Στο ΤΕΙ υπήρχε ένας PC ΑΤ (286), μερικοί 8088 και είκοσι περίπου BBC Model B (8bit 6502) με διπλά drives των 5 1/4 με χωρητικότητα 100Kbytes το καθένα, και έγχρωμο μόνιτορ (πολύ καλύτερα από τον Acorn Electron με κασετόφωνο και πράσινη οθόνη που είχα).

Άφησα στο ΤΕΙ ένα πρόγραμμα για στατιστική ανάλυση, και ένα για επεξεργασία στοιχείων για αναλύσεις ρύπανσης θαλασσινών νερών (με ιστογράμματα και εκτύπωση διάφορων αριθμητικών πινάκων σε εκτυπωτή Epson FX80, με 9 ακίδες), γραμμένα σε BBC Model B.

Παλιές ιστορίες...
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 7:54 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

bugman έγραψε:
...Αν συνέχιζαν να βγαίνουν προγράμματα σε Eprom ...

Να μην ξεχάσουμε φίλε bugman να θέσουμε την κατάλληλη στιγμή κάτι που μάλλον μόνον εμείς οι δυο θα μπορούσαμε :
Σε κρίσιμες εφαρμογές αδιάλλειπτης λειτουργίας (πχ ασφάλεια, τροφοδοσία, υποστήριξη ζωής κλπ) αντί να έχουμε κάποιο πρόγραμμα να "τρέχει", να εκτελείται δηλαδή "πάνω" σε ηλεκτρονικά κυκλώματα γενικής χρήσης τα οποία θα μπορούσαν κάποια στιγμή για κάποιο λόγο να μην εκτελέσουν ( τα κυκλώματα γενικής χρήσης γίνονται πλατφόρμες για να εκτελεσθούν εντελώς διαφορετικής φύσεως προγράμματα) τα ... ως "όφειλαν",
"Κατεβάζουμε" την λογική του προγράμματος στα κυκλώματα. Γίνεται δηλαδή το κύκλωμα ένα πρόγραμμα με "σάρκα και οστά" και εκτελεί πλέον ΜΟΝΟΝ αυτό !
Αποτέλεσμα, ταχύτητα λειτουργίας (μηδενικός χρόνος φόρτωσης, ελαχιστοποίηση δεδομένων ελέγχου κλπ) και ασφάλεια στην στοχευμένη λειτουργία σε δυσμενείς συνθήκες ...

Που το πάω ; μα φυσικά ξέρουμε οτι τα ανθρώπινα μωρά δείχνουν πολύ πρόωρα την κίνηση του περπατήματος και επίσης είναι και σε θέση να κολυμπήσουν πριν η συνειδητότητά τους εισάγει κριτήρια ελέγχου, φόβου κλπ

Εξυποννοώ το να δείξουμε πως είναι ευλογοφανές το να "κατεβαίνουν" κομμάτια "χαμηλής" (κρίσιμης) λειτουργίας του εγκεφάλου που απασχολείται για χιλιάδες ή εκατομμύρια χρόνια με το ίδιο αντικείμενο, σε επίπεδο DNA ...
ή αντίστοιχα για παρόντα και μέλλοντα χρόνο για να χαριτολογήσουμε το οτι σε μερικές χιλιάδες χρόνια τα μωρά θα πλησιάζουν πρώιμα τον κεντρικό υπολογιστή του σπιτιού με ανθρωποκεντρικές εκδηλώσεις (εάν δεν έχουν μέχρι τότε δημιουργηθεί εμφυτευμένα user interfaces οπότε το μωρό θα αποστειρώνει μόνο του τα μπιμπερά του ... Smile
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 8:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

... κι αφού διάβασα το τελευταίο μου κείμενο 2 φορές μου βγήκε αυθόρμητα η εξής σκέψη :

κι αν δεν μπορούμε να εντοπίσουμε την αλήθεια που να αφορά όλους τους ανθρώπους .... μπορούμε ίσως να κατασκευάσουμε μια από μόνοι μας ..

(L)ife (S)hows (N)o (M)ercy


ps : μην με ρωτήσεις πως μου ήρθε - ιδέα δεν έχω ...
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
skapaneas
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 12421
Τόπος: Εδώ ........ Χρόνος: Τώρα ....... Τρόπος: Απλά + Λαϊκά

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 9:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

LSNM έγραψε:
... κι αφού διάβασα το τελευταίο μου κείμενο 2 φορές μου βγήκε αυθόρμητα η εξής σκέψη :

κι αν δεν μπορούμε να εντοπίσουμε την αλήθεια που να αφορά όλους τους ανθρώπους .... μπορούμε ίσως να κατασκευάσουμε μια από μόνοι μας ..

(L)ife (S)hows (N)o (M)ercy


ps : μην με ρωτήσεις πως μου ήρθε - ιδέα δεν έχω ...

LSNM και συ μη με ρωτησεις γιατι, αλλά το βρισκω εξαιρετικο !

Και δινε και τις παραπομπες της προελευσης τους, αν σου ειναι ευκολο !
_________________
Ο ανθρωπος ειναι ο λογος του συμπαντος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 11, 2008 9:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Φίλε LSNM
ή
Low Signal Normilize Motivation..

μάλλον κατέρρευσες αυτό το "Δωμάτιο" ανεβάζοντας "αναλύσεις"...Αυτό δεν είναι φώλιασμα ροής στη ροή; Οντυότητα στην οντότητα; Υποσύστημα κίνησης στα "ασυνείδητα" μωρά;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 2:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Bugman έγραψε:
Φίλε LSNM
ή
Low Signal Normilize Motivation..

μάλλον κατέρρευσες αυτό το "Δωμάτιο" ανεβάζοντας "αναλύσεις"...Αυτό δεν είναι φώλιασμα ροής στη ροή; Οντυότητα στην οντότητα; Υποσύστημα κίνησης στα "ασυνείδητα" μωρά;


Laughing Laughing Laughing
σε ευχαριστώ φίλε μου για το κέφι που μεταδίδεις ! Το έχω ανάγκη με 39C που δεν πέφτει ....
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 2:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

skapaneas έγραψε:
LSNM έγραψε:
... κι αφού διάβασα το τελευταίο μου κείμενο 2 φορές μου βγήκε αυθόρμητα η εξής σκέψη :

κι αν δεν μπορούμε να εντοπίσουμε την αλήθεια που να αφορά όλους τους ανθρώπους .... μπορούμε ίσως να κατασκευάσουμε μια από μόνοι μας ..

(L)ife (S)hows (N)o (M)ercy


ps : μην με ρωτήσεις πως μου ήρθε - ιδέα δεν έχω ...

LSNM και συ μη με ρωτησεις γιατι, αλλά το βρισκω εξαιρετικο !

Και δινε και τις παραπομπες της προελευσης τους, αν σου ειναι ευκολο !


ήταν πραγματικά αυθόρμητο - δεν μπορώ καν να δω την σχέση με το προηγηθέν που έγραψα !!! απλά βγήκε ...
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 10:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

LSNM,
με τις θερμοκρασίες που ψήνεσαι μου φαίνεται ότι έχεις γίνει η Πυθία του φόρουμ!
Έχουμε κανένα προγνωστικό;
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 11:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Laughing
πολλά λεφτά βλέπω !
και θα κάνει την είσοδό του θριαμβευτικά στο πάνελ ένας-μία συμφορουμιστής που θα δώσει μεγάλη πνοή ! Very Happy

πάντως είσαι ζαβολιάρης
όσο εγώ ασχολήθηκα με οργανωτικά εσύ κατέβασες θεωρία, βγήκες και με κυβερνητική που έλεγα θα μείνει για πιο κάτω να την πέσω εγώ ...
Παραδίδω το οργανωτικό και ξεκινώ να δω τι σοβαρό θα ρίξω εγώ Twisted Evil
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ΚΛΕΙΔΟΚΡΑΤΩΡ
Πρύτανης


Εγγραφή: 19 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 637

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 2:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

[quote="LSNM
http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=42902&highlight=#42902[/quote]
Λέγε Σύντομα Να Μπορώ να κάνω και εγώ αυτό το κόλπο. Δηλαδή να γράφω τη διεύθυνση και να μπορεί κάποιος να το χτυπά και να μπαίνει.

Φάε και καμιά κοτόσουπα, κάνει καλό στο πυρετό, αλλά κακό στην κότα που θα έλεγε μία ψυχή.
_________________
Όλοι μαζί μπορούμε.
Αγοράζουμε ελληνικά προϊόντα, προϊόντα που ο κωδικός τους αρχίζει με 520.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Bugman
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 13585
Τόπος: Καλλιθέα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 2:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Sad
_________________
Σκορπίστε γνώση, μαζέψτε χαρά!

Η γνώση δεν μπορεί να πουληθεί: Γιατί ενώ κάθε εμπόρευμα μπορεί να επιστραφεί, η γνώση δεν μπορεί να επιστραφεί!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 12, 2008 5:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

http://www.filosofia.gr/forum/viewtopic.php?p=43022&highlight=#43022
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann


Έχει επεξεργασθεί απο τον/την LSNM στις Τρι Φεβ 12, 2008 8:24 pm, επεξεργάσθηκε 1 φορά συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Κουβεντούλα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center