Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

antixristoi
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 31, 32, 33  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vicky
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 10, 2007 11:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

loipon epeidh k egw eimai xristianh k exw entona mesa mou th thrhskeia mou tha sas pw to exhs:pou pate re kahmena xupolitoi st' agkathia??nomizete oti futrwsate?h mhpws prohlthame apo mpampouinous k maimoudes?eleutheria gnwmhs,apopshs k epiloghs-sumfwnw-to thema einai oti eimaste oi misoi kleismenoi sto tripaki na pisteuoume oti mas serviroun k oi alloi misoi na eimaste taxa anexarthtopoihmenoi k eleutheroi....egw swthhka polles fores apo pisth ston Theo,dokimaste na me vgalete pseutra alla odhgoumaste se adiexodo k tha ponesoume oloi gia kapoious...euxaristw!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 29, 2007 3:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ναι οντως βικη οδηγουμαστε σε ενα καστροφικο τελμα ...αλλα ομως εχουμε την θρησκεια μας ...και αυτη θα τα καταφερει ρε συ!!!!!!

το χριστιανικο μας δογμα δε θα μας προδωσει ..πιστευω οτι θα αλλαξει το ρου της ιστοριας ..αυτη η ρομαλεα τους σταση απεναντι στη κοινωνια ...θα τα καταφερουν!!!! και θα το κανουν για μας ,ειναι η αγαπη που τους διαποτιζει ...ουφ ευτυχως Very Happy


ειμαστε χριστιανοι ρε συ ...θα τα καταφερουμε μη το βαζεις κατω
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vicky
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 29, 2007 10:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ,ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΔΟΚΙΜΑΖΟΜΑΙ...ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΜΩΣ..ΠΟΛΛΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ Κ ΟΜΩΣ ΔΕ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΣΤΗ Κ ΔΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ.ΔΕ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΩΡΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΗ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΜΟΥ ΑΝ Κ ΔΕ ΜΙΛΑΩ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΣΤΡΑΒΟ ΔΡΟΜΟ Κ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΙ Κ ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ..Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ Κ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΣΑ ΕΙΠΕΣ.ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ.......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 31, 2007 1:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

vicky έγραψε:
,ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΙ Κ ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΗ..



σιγουρα υπαρχουν πολλοι τετοιοι ...και εγω εχω σκοπο να συνδεσω την θυλικη και την αρσενικη πλευρα της αληθειας ..που ειναι η θρησκεια και η επιστημη αντιστοιχα .. Smile
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vicky
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 31, 2007 7:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ Κ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΙΔΕΥΕΣΤΕ Κ ΔΙΑΦΩΝΕΙΤΕ:ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ Ν ΑΝΤΙΛΗΦΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΑΔΙΚΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ Η ΟΧΙ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΟΝΤΑΣ ΨΑΞΕΙ ΟΣΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΕΔΩ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ΕΚΑΝΕ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ.Κ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΤΕ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΕΙΔΙΚΑ ΟΣΟΙ ΦΟΒΑΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ.ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΜΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΗΜΕΡΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
orderly
Υφηγητής


Εγγραφή: 31 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 19
Τόπος: Ενταύθα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 31, 2007 8:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

john έγραψε:


εγω εχω σκοπο να συνδεσω την θυλικη και την αρσενικη πλευρα της αληθειας ..που ειναι η θρησκεια και η επιστημη αντιστοιχα .. Smile


Ποια είναι η "αρσενική" και ποια η "θυλική" πλευρά της "αλήθειας" john?
Γράφεις "αντίστοιχα": Άρα, "αρσενική" είναι η θρησκεία και "θυλική" η επιστήμη.
Και γιατί όχι το αντίστροφο? Ίσως γιατί το ένα συμπληρώνει το άλλο και δεν έχει σημασία..... Shocked Laughing
Όμως γιατί δεν μιλάμε για "άφυλη" αλήθεια? Προφανώς, γιατί δεν μας συμφέρει, μιας και όπως είναι γνωστό το αρσενικό γένος υπερισχύει στον γραπτό λόγο ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ. Laughing
Αυτό το "τυχαίως" είναι ερμαφρόδιτο.... Very Happy
_________________
Λευτεριά στη Νοσηλευτική.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vicky
Νεοφώτιστος


Εγγραφή: 10 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 31, 2007 9:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΣΥ,ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΣ ΤΩΡΑ?ΣΤΑ ΓΕΝΗ?ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΨΑΞΕ ΛΙΓΟ!!! Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 31, 2007 10:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

orderly έγραψε:
john έγραψε:


εγω εχω σκοπο να συνδεσω την θυλικη και την αρσενικη πλευρα της αληθειας ..που ειναι η θρησκεια και η επιστημη αντιστοιχα .. Smile


Ποια είναι η "αρσενική" και ποια η "θυλική" πλευρά της "αλήθειας" john?
Γράφεις "αντίστοιχα": Άρα, "αρσενική" είναι η θρησκεία και "θυλική" η επιστήμη.
Και γιατί όχι το αντίστροφο? Ίσως γιατί το ένα συμπληρώνει το άλλο και δεν έχει σημασία..... Shocked Laughing
Όμως γιατί δεν μιλάμε για "άφυλη" αλήθεια? Προφανώς, γιατί δεν μας συμφέρει, μιας και όπως είναι γνωστό το αρσενικό γένος υπερισχύει στον γραπτό λόγο ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ. Laughing
Αυτό το "τυχαίως" είναι ερμαφρόδιτο.... Very Happy


μπα δε νομιζω ...και τα ειπες αναποδα γιατι λεω πως η θρησκεια ειναι θυληκη και η επιστημη αρσενικη ...για το λογο του οτι η επιστημη δουλευει τον αριστερο ημισφαιριο του εγκεφαλου που ειναι και το αρσενικο και εκει μεσα κρυβονται λογικη συνειρμοι και λεκτικα παιχνιδια, επιστημες και αναλυση ,αυτο ειναι η αρσενικη αρχη ...ενω η θρησκεια χρησιμοποιηει το δεξιο ημισφαιριο που ειναι το σεληνιακο δεκτικο θυληκο και σιωπηλο χωρις λεξεις ...αλλα με πολυ δυνατη κατανοηση ...συναισθηματικη!!!


απο κει πηγαζουν τα λεγομενα μου
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
orderly
Υφηγητής


Εγγραφή: 31 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 19
Τόπος: Ενταύθα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 03, 2007 5:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

john έγραψε:



μπα δε νομιζω ...και τα ειπες αναποδα γιατι λεω πως η θρησκεια ειναι θυληκη και η επιστημη αρσενικη ...για το λογο του οτι η επιστημη δουλευει τον αριστερο ημισφαιριο του εγκεφαλου που ειναι και το αρσενικο και εκει μεσα κρυβονται λογικη συνειρμοι και λεκτικα παιχνιδια, επιστημες και αναλυση ,αυτο ειναι η αρσενικη αρχη ...ενω η θρησκεια χρησιμοποιηει το δεξιο ημισφαιριο που ειναι το σεληνιακο δεκτικο θυληκο και σιωπηλο χωρις λεξεις ...αλλα με πολυ δυνατη κατανοηση ...συναισθηματικη!!!


απο κει πηγαζουν τα λεγομενα μου

Όντως τα είπα ανάποδα, για αυτό έβαλα και το "αντίστοιχα" σε εισαγωγικά... Cool Laughing
Από την άλλη και όσοι είναι αριστερόχειρες -τα ημισφαίρια λειτουργούν "ανάποδα"- να δεχτώ ότι ισχύει άλλη "αντιστοιχία"? Shocked Laughing Πλάκα κάνω, μη στραβώσεις.
Από την άλλη, αν μου βρεις ένα θηλυκό που να είναι σιωπηλό και χωρίς λέξεις πες το και σε μένα Shocked Laughing Πάλι πλάκα κάνω!! Razz
Τέλος πάντων, μάλλον υστερώ σε αυτό το πεδίο.
Δεν μπορώ να καταλάβω και για παράδειγμα από που προκύπτει ότι οι λογικοί ή και παράλογοι συνειρμοί, είναι γένους αρσενικού. Η κατανόηση και για παράδειγμα, προϋποθέτει λογικούς ή και παράλογους συνειρμούς. Αλλά η κατανόηση ορίζεται ως "θηλυκή"....
Και γιατί να μην ισχύει το αντίστροφο? Shocked Laughing
Μάλλον έχουμε να κάνουμε με μία κάποια νομοτέλεια. Την οποία αγνοώ. Έστω.
_________________
Λευτεριά στη Νοσηλευτική.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
orderly
Υφηγητής


Εγγραφή: 31 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 19
Τόπος: Ενταύθα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Αύγ 03, 2007 5:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

vicky έγραψε:
ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΣΥ,ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΣ ΤΩΡΑ?ΣΤΑ ΓΕΝΗ?ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΨΑΞΕ ΛΙΓΟ!!! Shocked


Αν έβρισκα νόημα, προφανέστατα δεν θα κολλούσα!! Wink
_________________
Λευτεριά στη Νοσηλευτική.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Κρίτων
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 632

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Σεπ 14, 2007 1:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

orderly έγραψε:
Ποια είναι η "αρσενική" και ποια η "θυλική" πλευρά της "αλήθειας" john?


Με την μοναδική διαφορά οτι δέν μπορεί να θεωρηθεί κάτι σάν την θρησκεία που στηρίζεται στο ψέμα, την απάτη, και την εκμετάλευση σάν τμήμα της αλήθειας που συνεργάζεται αρμονικά με την επιστήμη.
Θα ήταν καλύτερα θα έλεγα να αντικατασταθεί ή ορολογία της "θρησκείας" με την ορολογία της "φιλοσοφίας".
Η θρησκεία θέτει φραγμούς, απαγορεύει με απειλές την επιστήμη να προχωρήσει, η φιλοσοφία ποτέ. Η φιλοσοφία μονάχα προβληματίζει, με την φιλοσοφία μπορούμε να φτάσουμε στην αλήθεια αναζητώντας. Με την θρησκεία πλανώμαστε οικτρά νομίζοντας οτι κατέχουμε έτοιμη κάποια βιβλική απατηλή αλήθεια, και επαναπαυόμεθα σε αυτήν.
Και στην εποχή μας που οι ανάγκες επέβαλαν την συνύπαρξη επιστήμης και θρησκοληψίας εν πλήρη απουσία της φιλοσοφίας δημιουργήσαμε έναν πολιτισμό γελοίο αχταρμά, παράδειγμα προς αποφυγή για τις ερχόμενες γενιές. αντίθετα η συνύπαρξη επιστήμης και φιλοσοφίας εξυψώνει τον πολιτισμό σε όλα τα επίπεδα.
Τα πράγματα μόνο τότε μπορούν να βαδίσουν προς την ορθή τους κατεύθυνση.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
newuser01
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 14, 2008 9:07 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ti blakies lete osoi den pisteuete sto xristo ston monadiko THEO min milata an den eiste xristiani einai dikosas thema oxi omos na koroideuete ton enan kai monadiko ieisou xristo katalabata i ekklisia kal ta leei kai opios thelei ta akouei opios den thelei as to boulosi oloi pseutokoultouriarides exete ginei stis meres mas ti blakies einai auta pou lete gia ton xristo an den pisteuete min milata tote. metanoite tha erthei to 2013 o antixristos kai tha sas kapsi
Επιστροφή στην κορυφή
MARIA
Πρύτανης


Εγγραφή: 27 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 6835
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 17, 2008 9:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

βρε συ, μαμημένε,

κάποιον μου θυμίζεις..... Wink
_________________
Ο σκοπός της φύσης δεν είναι η διαιώνιση του ανθρώπινου είδους αλλά η διασφάλιση της βιοποικιλότητας των ειδών
Θεόφραστος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LSNM
Πρύτανης


Εγγραφή: 13 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1953

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιαν 17, 2008 10:10 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

ωχ
λες ;
ψιλοβελτιώθηκε πάντως αν μιλάμε για το ίδιο πρόσωπο ....
_________________
Αν δεν φας το "θεριό", θεριό δεν γίνεσαι ... [Αριστοτέλης σε ελεύθερη μετάφραση]
"Truth is much too complicated to allow anything but approximations" John von Neumann
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alkinooos
Πρύτανης


Εγγραφή: 16 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 562
Τόπος: kerkura

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 22, 2008 3:28 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

αυτό που έχω καταλάβει είναι το εξής.....κάποιοι προσπαθούν να τρομάξουν τον κόσμο με ανοησίες..το τελος του κόσμου,αντιχριστος,ημερομηνίες, κατάρες και δεν ξερω και τι άλλο...δεν ξέρω αν όλα αυτά διαρέονται από θρησκευτικά κέντρα εξουσίας ή από απλούς πολίτες/πιστους ...τι σημασία έχει άλλωστε ,αφού είναι μια ανοησία και μισή....πάλι ξανα θα πουν μια άλλη ημερομηνία,παλι ξανα θα κουκουλόσουν τις μ* που λένε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 31, 32, 33  Επόμενο
Σελίδα 12 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center