Θ.ΒοήθειαςΘ.Βοήθειας   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Εγγεγραμμένα μέληΕγγεγραμμένα μέλη   Ομάδες ΧρηστώνΟμάδες Χρηστών  ΕγγραφήΕγγραφή  ΠροφίλΠροφίλ 
Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

antixristoi
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 31, 32, 33  Επόμενο
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mirage
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 592

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 13, 2007 11:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέδουσα έγραψε:
Ο κάθε απιστος ειναι και αυτος πιστος αλλά ταγμενος στο στρατόπεδο αυτών που ψαχνουν να αποδείξουν την ανυπαρξια του.


H ΜΕΔΟΥΣΣΑ έβγαλε .... πολεμικό ανακοινωθέν Very Happy

Καλή μου πάλι σε σύγχιση βρίσκεσαι ... Ο άθεος (δίοτι ο άπιστος είναι γενικά άπιστος .... δηλαδή όχι μόνο στο ζήτημα του Θεού) δεν προσπαθεί να αποδείξει την ανυπαρξία του θεού διότι δεν έχει κανένα λόγο να κάνει κάτι τέτοιο. Αντίθετα όπως και σε όλα τα ζητήματα που αναζητά στέρεη γνώση προσπαθεί να βρει αποδείξεις για τη ύπαρξη του θεού, αλλά μάταια. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!

Ενω ο πιστός πιστεύει στον θεό και όπως συμφωνήσαμε δεν χρειάζεαι να αποδείξει κάτι. Απο την άλλη μεριά ψάχνει να βρει το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ, αλλά με ποιό τρόπο; Αφου δεν τον ενδιαφέρουν οι αποδείξεις ....
_________________
Σταματήστε να πιστεύετε ... αρχίστε να σκέφτεστε!
http://philosophical-mirage.blogspot.com/
http://notes-mirage.blogspot.com/
http://bio-mirage.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ahso
Πρύτανης


Εγγραφή: 30 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 359

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 14, 2007 2:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

mirage μου, μήπως χάνεις τα λόγια σου; Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 14, 2007 10:16 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μιραζ αν τα εχασες τα εχω εγώ Wink Τα κρατάω δεν τα ξέχασα,εννοώ.

Μιραζ μαλλόν χεις ξεχασει τι εννοω εγώ λέγοντας Θεό μου.
Εσύ μου λες δεν υπαρχει Θεός.Ποιον Θεό εννοεις.Ξαναλέω εναν ασπρομαλλη γεροντα με το γιο του και ενα περιστερι στο κεφαλι.Με σαρκα και οστα?Τετοιον δεν ψαχνω ουτε εγώ καλέ μου,αληθεια σου λεω.
Παρολαυτα δεν ειναι να απαξιωνουμε ετσι οσους πισευουν σε κατι τετοιο?
Ουτε ενα τοτεμ δεν θα ειχα προβλημα να προσκυνησω ως ενδειξη σεβασμού σε κάτι που καποιοι θεωρουν θεό τους.
Η πίστη δεν εχει να κανει με την λογική.Και ο θεός ειναι προσωπική υπόθεση.
Εσύ ορζεις Θεό σου την Γαια.Περισσότερο λογικός θεός,μα είναι θεός για σενα και γω ετσι το δεχομαι .Δικός σου θεός.
Δεν ξεχναω οσα μου είπες.Προσπαθησε να μην κανεις το ιδιο με μενα,Please!!!
Πάντως συμπεραίνω πως και ο Θεός μου εχει την κολαση του.Και αυτή είναι η αγάπη του για τους ανθρωπους.
Και να θέσω ενα ερώτημα.Τι είναι αυτό που σας κανει να αποδιωχνετε τηνυπαρξη του Θεού?.Μηπως είναι το γεγονος πως η αποδοχή της υπαρξης του θειου θα σας βάλει χαλιναρι στην λογική,την κριση σας και ελευθερη βουληση σας?Μηπως με αγαπάτε τόσο μενα που πιστευω και θελετε να με ξυπνησετε?
Και για να αποδιωχνετε ετσι κάτι σημαινει πως μεσα στο μυαλό σας εχει οριστεί,τον γνωρισατε.Ποιος είναι αυτός ο Θεός,μπορειτε να μου τον περιγραψετε?Ενα απλό ερώτημα που αν απαντηθει θα μας γλυτώσει από πολλες παρερμηνειες
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
SimonSays
Πρύτανης


Εγγραφή: 24 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 164
Τόπος: ¶ρλινγκτον, Βιρτζίνια, ΗΠΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Φεβ 14, 2007 8:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
Η πίστη δεν εχει να κανει με την λογική
.

Για αυτό και εγώ απλούστατα δεν πιστεύω. Η ικανότητα συλλογισμού βάσει της λογικής με έχει βοηθήσει χειροπιαστά άπειρες φορές. Ποιός α λόγος να τη βάλω στην άκρη για κάτι τόσο αόριστο και ανυπόστατο όπως ο θεός;

Παράθεση:
Μηπως είναι το γεγονος πως η αποδοχή της υπαρξης του θειου θα σας βάλει χαλιναρι στην λογική,την κριση σας και ελευθερη βουληση σας?


Ναι, ναι, και όχι στα παραπάνω αντίστοιχα-εκτός αν κάποιο δικαστήριο αρχίσει να δέχεται σαν ελαφρυντικό το "ο θεός με έβαλε να τη σκοτώσω κε δικαστά" Very Happy

Παράθεση:
Και για να αποδιωχνετε ετσι κάτι σημαινει πως μεσα στο μυαλό σας εχει οριστεί,τον γνωρισατε.Ποιος είναι αυτός ο Θεός,μπορειτε να μου τον περιγραψετε?Ενα απλό ερώτημα που αν απαντηθει θα μας γλυτώσει από πολλες παρερμηνειες


Δεν αποδιώχνω κανένα θεό ακριβώς γιατί δεν έχω κάποια ένδειξη ύπαρξης του σε οποιαδήποτε μορφή. Απλώς δεν πιστεύω. Και δεν μπαίνω στο παιχνίδι να ορίσω οποιαδήποτε κατά φαντασίαν οντότητα. Πες μας εσύ τι ονομάζεις "θεός" γιατί προσωπικά δεν έχω καταλάβει ακόμα.

Ναι όπως είπα και προηγουμένως δεν πιστεύω στον ασπρομάλλη μπαμπούλα της παλαιάς διαθήκης, όπως δεν πιστεύω στον Δία, τον Θώρ, την Ίσις, τις μάγισσες, τις χαρτορίχτρες, τους αστρολόγους, ή και τις καφετζούδες. Όπως λέει και ο Ντόκινς όλοι είμαστε πλέον άθεοι ως προς τα περισσοτερα απο αυτά ήδη, απλώς εγώ πάω ένα θεό παραπέρα.

Εσύ Μέδουσα αν θυμάμαι μας λές ότι για εσένα η πίστη στο θεό είναι "έννοια", είναι "όπως η πίστη ότι αύριο θα ζεις". Αλλά συμφωνείς μαζί μας ότι δεν έχεις κάποια απόδειξη για αυτό που έχεις στο μυαλό σου και ονομάζεις "θεός".

¶ και επειδή η πίστη (όπως μας λές εσύ αλλά και η θρησκεία) δεν έχει να κάνει με τη λογική, μπορούμε να μιλάμε βάσει λογικής για όλα εκτός από το θεό και τη πίστη σε αυτό. Διαφωνώ όπως οφείλει να διαφωνήσει ο κάθε διανοούμενος που είναι σε site με ονομασία filosofia.gr!

Η μιλάμε βάσει λογικής η δεν μιλάμε βάσει λογικής.
_________________
Απόψεις Ελλήνων ¶θεων (blog): atheoi.ORG
Η πρώτη κοινότητα για Έλληνες άθεους: http://groups.myspace.com/GreekAtheists
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mirage
Πρύτανης


Εγγραφή: 11 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 592

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Φεβ 15, 2007 10:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Μέδουσα έγραψε:
Εσύ ορζεις Θεό σου την Γαια.Περισσότερο λογικός θεός,μα είναι θεός για σενα και γω ετσι το δεχομαι .Δικός σου θεός.


Που είπα εγω θεωρώ την ΓΑΙΑ θεό;;; Shocked Μάλλον δεν τα έχεις πιάσει καλά τα χαμένα μου λόγια ... Smile

Η λέξη αυτή έχει πάψει να σημαίνει κάτι για μένα. Αν την χρησιμοποιήσω ποτέ θα είναι μόνο κεκτιμένη ταχύτηστα και συνήθεια λόγω του ότι με βαφτήσανε, με αναγκάσανε να λέω την προσευχή μου στο σχολείο και στα σπίτια των συνελλήνων μου, είχαν όλοι συνηθήσει να ΠΡΟΣΚΥΝΑΝΕ Exclamation

Ίσα, ίσα επειδή καταλαβαίνω πως μερικές χιλιάδες χρόνια Ορθόδοξου Χριστιανισμού θα κάνουν μερικούς αμέσως κάτι "ανώτερο" να το βαφτίσουν Θεό, το ξεκαθάρισα πως όταν μιλάμε για την ΓΑΙΑ δεν μιλάμε για θεότητα.

Το πρόβλημα με την πίστη γενικότερα και ειδικότερα με την πίστη στις γνωστές θρησκείες είναι πως ο άνθρωπος ΧΑΝΕΙ την ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ να ρωτάει! Οι έτοιμες απαντήσεις, η πόλωση στις απαντήσεις δεν βοηθάνε την σκέψη ... των ερωτήσεων. Μερικοί βάζουν ερωτήματα μόνο και μόνο για να στηρίξουν τις έτοιμες απαντήσεις στις οποίες πιστεύουν. Έχουν χάσει το πάθος να ρωτάνε πραγματικά! ΠΙΑΝΕΙΣ την λεπτή διαφορά; Wink

Εδω ήρθατε για να ρωτήσετε, πίστη και φλοσοφία είναι αντίθετα. Διότι ΕΝ ΑΡΧΗ ΗΝ Η ΕΡΩΤΗΣΗ Διάβασε εδω

http://philosophical-mirage.blogspot.com/2006/08/blog-post_22.html
_________________
Σταματήστε να πιστεύετε ... αρχίστε να σκέφτεστε!
http://philosophical-mirage.blogspot.com/
http://notes-mirage.blogspot.com/
http://bio-mirage.blogspot.com/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 19, 2007 3:48 am    Θέμα δημοσίευσης: Ο ΑΝΤΙΤΡΙΟΜΗΔΗΣ Απάντηση με Συμπερίληψη

ΒΡΕ ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΦΕΡΤΕ ΤΕ ΤΟΝ ΜΟΥ...ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΡΙΖΕΣΤΕ...

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΤΡΙΟΜΗΔΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΣΕΙ...
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 19, 2007 11:33 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ο ΑΝΤΙΤΡΙΟΜΗΔΗΣ Απάντηση με Συμπερίληψη

TΡΙΟΜΗΔΗΣ έγραψε:
ΒΡΕ ΦΕΡΤΕ ΤΟΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΦΕΡΤΕ ΤΕ ΤΟΝ ΜΟΥ...ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΙ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΡΙΖΕΣΤΕ...

ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΜΕΓΑ ΤΡΙΟΜΗΔΗ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΣΕΙ...


Και να φανταστεις οτι μιλας μονο λίγο καιρό.Φαντασου τι λεει ο θεός που μιλά περισσότερο από 2000 χρόνια. Cool
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
TΡΙΟΜΗΔΗΣ
Πρύτανης


Εγγραφή: 03 Απρ 2005
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: ΚΟΣΜΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 19, 2007 1:48 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΕΛΕΗΤΗ ΜΕΔΟΥΣΑ ΤΗΝ ΦΙΔΟΜΑΛΟΥΣΑ Απάντηση με Συμπερίληψη

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΙΛΑΩ ΜΕΔΟΥΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΓΙΛΕΚΩ ΚΑΙ ΕΣΕ Ω ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ ΜΕΔΟΥΣΑ...ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΑΤΑΚΙΑ ΣΟΥ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ?

ΤΙΣ ΨΗΦΙΑΚΕΣ ΣΟΥ ΙΡΙΔΕΣ ΜΩΡΕ ΑΥΤΕΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΣΙΜΠΟΛΟΓΙΣΩ...

ΒΡΕ ΤΡΙΨΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΡΙΨΤΟ, ΤΡΙΨΤΟ ΚΑΛΑ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΟΥ ΤΟ ΜΑΤΑΚΙ ΣΟΥ ΤΡΙΨΤΟ, ΡΩΤΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟ Η' ΨΕΜΑΤΑ, ΕΦΙΑΛΤΗΣ Η' ΑΛΗΘΕΙΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΕ ΑΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΦΩΝΑΞΟΥΝ ΝΙΚΟ ΚΑΖΑΝΤΣΑΚΗ...

ΕΣΥ ΕΙΜΙ...ΕΓΩ ΕΙΣΙ ΠΑΡΤΩ ΧΑΜΠΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΛΩ ΤΟ ΠΙΠΕΡΙ ΚΑΙ ΦΩΝΑΞΩ...

ΣΤΑΖΕΙ ΠΙΠΕΡΙ Η ΜΑΥΡΗ ΛΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΡΙΟΜΗΔΕΡΗ....
_________________
Η ΖΩΗ ΜΟΥ;OΛΗ Η ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ...

Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 19, 2007 8:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΕΛΕΗΤΗ ΜΕΔΟΥΣΑ ΤΗΝ ΦΙΔΟΜΑΛΟΥΣΑ Απάντηση με Συμπερίληψη

Shocked Shocked Shocked
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Μέδουσα
Πρύτανης


Εγγραφή: 23 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 465

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Φεβ 19, 2007 8:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΕΛΕΗΤΗ ΜΕΔΟΥΣΑ ΤΗΝ ΦΙΔΟΜΑΛΟΥΣΑ Απάντηση με Συμπερίληψη

Παράθεση:
ΣΤΑΖΕΙ ΠΙΠΕΡΙ Η ΜΑΥΡΗ ΛΑΛΙΑ ΤΟΥ ΤΡΙΟΜΗΔΕΡΗ....

Και μου αρεσουν τα πικάντικα!!!!!
_________________
Οι αποδείξεις κουράζουν την αλήθεια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
john
Πρύτανης


Εγγραφή: 09 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 767
Τόπος: ΧΩρΑ Της λΗΘης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 24, 2007 10:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

xaxaxa triomhdako
_________________
λενε πως η φιλοσοφια ξεκιναει με την αμφισβητηση ,,,ομως δεν βλεπω ποτε κανεναν να αμφισβητει τον ιδιο του τον εαυτο ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MERKAS
Καθηγητής


Εγγραφή: 24 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 67

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 14, 2007 5:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

simfono apolita me ta pano
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Darkmind
Πρύτανης


Εγγραφή: 05 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1671

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 15, 2007 10:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Θεός, Χριστιανισμός? Απάντηση με Συμπερίληψη

Αν το πάρει κανέις λογικά θεός δεν υπάρχει, εξυπηρετείται απλώς η ανάγκη του ανθρώπου για μεταθάνατο ζωή.. και βέβαια τα συμφέροντα των εκάστοτε κυβερνήσεων.Υποστηρίζω την άποψη ότι αν όλοι οι άνθρωποι μπορούσαν να αποβάλλουν από πάνω τους τα δεσμά της θρησκείας θα ήταν καλύτερη η ζωή μας ωστόσο πιστεύω στο χριστιανισμό ως δόγμα μόνο.Δηλαδή πρέπει να κάνεις το καλό και τα λοιπά, πράγματα που έχουν διδάξει οι αρχαίοι Έλληνες πρώτοι από όλους άλλωστε.Είναι γνωστό οτι ο χριστιανισμός πήρε πάμπολλα στοιχεία από τις αρχαιοελληνικές διδαχές.Αν όμως υπάρχει κάτι ανώτερο από μας λέω αν γιατί κανείς δεν μπορεί να πει όντως αν υπάρχει θεός, και έρθει μετέπειτα η στιγμή να κριθούμε ο δίκαιος θα "προκριθεί" και πιθανόν ο άδικος θα τιμωρηθεί.Και βέβαια οι μισαλλόδοξοι αμέσως θα πούνε ότι α αφού δεν πιστεύετε στο χριστιανισμό είστε σίγουρα σατανιστές γιατί κάτι τέτοια ακούω και μου ανεβαίνει η πίεση.Τέλος να μην ξεχνάτε εσείς όλοι οι "θρήσκοι" ότι ο ίδιος ο θεός είπε να πιστεύουμε όπου θέλουμε και κάποιος δεν κρίνεται ως αυτό που επιτέλους ονομάζουμε άνθρωπος από το αν πιστεύει σε χριστιανισμό ή οποιαδήποτε άλλη θρησκεία...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Μαθητής????
Αντιπρύτανης


Εγγραφή: 07 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 91
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 15, 2007 10:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Idea Προσοχή μην μπερδέψουμε την πίστη με την δοξασία
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
eleni
Υφηγητής


Εγγραφή: 08 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 12

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 07, 2007 3:55 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με Συμπερίληψη

Agapitoi sinomilites exo kairo na mpo..enimeroste me gia to thema pou sizitate!!perimeno..Smile Question Very Happy
_________________
ΕΓΧΡΩΜΗ ΤV,ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ.ΔΩΣΕ ΧΡΩΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    www.filosofia.gr Αρχική σελίδα -> Συζητήσεις για Θέματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενο  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 31, 32, 33  Επόμενο
Σελίδα 11 από 33

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης





Μηχανισμός forum: PHPBB

© filosofia.gr - Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του περιεχομένου της ιστοσελίδας εφόσον αναφέρεται ευκρινώς η πηγή του.

Υλοποίηση, Φιλοξενία: Hyper Center